Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

5 kamer sportowych - jaki zestaw?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

disco_volante

disco_volante

    Newbie

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: GoPro Session 4, GoPro Hero

Witam,

mam nadzieję, że jako bardziej doświadczeni w temacie mądrze mi doradzicie :)
Słowem wstępu - potrzebuję 4-5 kamer sportowych. Śmigam na moto i po zeszłym sezonie mam dość filmików z jednej kamery, bo ogląda je się gorzej niż filmy z wesela. A właściwie nie da się tego oglądać. Dlatego na przyszły sezon wymyśliłem sobie, że wyposażę moto w 5 kamer, aby można było zmontować coś ciekawego. 

 

Mój wybór padł na:

- 1 x GoPro 3+ Black 

- 4 x GoPro Session 4

- pilot do jednoczesnego odpalenia wszystkich kamer

- Gimbal 1-osiowy Feiyu WG Lite

 

I wydaje mi się, że to w miarę sensowny zestaw. Ale dzisiaj zacząłem przeglądać alledrogo i wpadłem na takie produkty jak SJCAM, a konkretnie M20 i SJ6 Legend. Po podliczeniu kosztów (mój wybrany zestaw to ok 5k PLN) ten wychodzi ok. 3,5k PLN, co jest znaczną różnicą. Co sądzicie o takim zestawie: 2 x SJ6 + 3 x M20? Jak to się sprawdzi na moto? Sporo jeżdzę po mieście po zmroku i na nocnych nagraniach mi zależy - ja sobie poradzą? I jeszcze jedna, bardzo istotna kwestia - nie mogę nigdzie znaleźć informacji, czy SJCAM można zdalnie odpalić jednym pilotem 5 kamer - ma ktoś taką wiedzę?

 

A może jakiś inny zestaw polecicie? Zależy mi na kosztach, bo jak na torze zaliczę szlifa to która z kamer może pójść się j.....ć, a szkoda tracić więcej hajsu, skoro można mniej ;) Kryteria są takie - w miarę dobra jakość nagrań (w 1280 x 720 120 klatek) oraz rozmiar - przynajmniej 3 muszą być małe, aby można je było zamontować po bokach moto. I oczywiście wszystkie muszą się odpalać na raz z jednego pilota.

 

Pozdr



#2

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1925 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB
Nie zdajesz sobie nawet sprawy ile będziesz miał materiału do obróbki. Może po prostu kup jedną do tego dużo uchwytów i często zmieniaj miejsce mocowania. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

#3

disco_volante

disco_volante

    Newbie

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: GoPro Session 4, GoPro Hero

No właśnie zestaw jest tak pomyślany, żeby nie pie....lić się później przy montażu. Wrzucam clipy na timeline'a (bo będą się zaczynać w tym samym momencie i trwać tyle samo) i po prostu je szatkuje. Dźwięk będzie szedł cały czas z jednej. Prościej się nie da. 



#4

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5202 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

A może któreś Sony? Wszystko ogarniesz za pomocą jednego pilota i 4 kamer as30?



#5

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1925 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

Dalej uważam, że albo będziesz potrzebował 5 czytników (co najmniej 5 usb w kompie) albo bardzo dużych dysków.

Może Hero+wifi, albo xiaomi yi żeby nie za bardzo popłynąć z kasą.

Cały zestaw ci wyjdzie koło 2500.



#6

ropa2

ropa2

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 441 postów
  • Miejscowość:Janikowo
  • Kamera: H3B,H4S,yi,ghost S
  • Karta pamięci: transcend 64GB i inne

mistrzCK ma racje , używałem na moto xiaomi yi....dawała radę....jakby co to małe straty....Pozdrawiam



#7

disco_volante

disco_volante

    Newbie

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: GoPro Session 4, GoPro Hero

Panowie, 

dzięki za podpowiedzi. Szkoda, że nie udało mi się uzyskać informacji nt. sterowania chińczykami za pomocą jednego pilota, bo to jest kluczowe.

Możliwe, że trochę przegapiłem model sony AS30, ale już zakupiłem 4 x session (3 udało się wyrwać używane) + pilota - na razie impreza kosztowała mnie 3K. 

Skorygowałem zamiar kupna z 3+ Black na 4+ Black (bo ma parametry, które są mi potrzebne). Myślę o dołożeniu jeszcze 5 Black (bo i tak mi się przyda na wakacyjne wyjazdy). Trochę obawiam się nagrań nocnych i braku stabilizacji, ale test pokażą (tylko pogoda potrzebna). 

Dam znać jak się zestaw sprawuje. 

 

Jak będzie kiepsko to zestaw na sprzedaż ;D

 

Pozdr!