Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Gopro Hero 4 - czarne pasy podczas obróbki filmu. Pomocy!

Gopro hero 4 czarne pasy po bokach filmu gopro rozdzielczość problem z proporcjami

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

noras12

noras12

    Newbie

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Miejscowość:Pokrzydowo
  • Kamera: GoPro Hero 4 Black
  • Karta pamięci: Sandisk 32 ultra

Witam

Jestem posiadaczem kamerki Gopro 4 black. Używam jej do nagrywania filmów często narciarskich. Kiedy wstawiam film na youtube zawsze z kamerki gopro , pojawiają mi się po bokach czarne pasy. Czytałem że to może być problem z proporcjami zalecane 16:9 natomiast wynika z tego że ja mam 4:3. Problem w tym że nie wiem gdzie to można zmienić w gopro. Ktoś pomoże? Proszę obejrzeć moje filmy i ustalić w czym problem.

Pozdrawiam

 

Kanał:

 

 

Używam do obróbki video programu sony vegas 13 gdyby to miało w czymś pomóc.



#2

Kamilkadze

Kamilkadze

    Newbie

  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Miejscowość:R-wa
  • Kamera: GoPro Hero 4 Black
  • Karta pamięci: Sandisk Ultra 16 GB

Nagrywaj w 1080p, w ustawieniach GoPro znajdziesz bez problemu. Tutaj masz rozpiskę rozdzielczości i proporcji.

 

2ql4j8g.jpg



#3

jerry46

jerry46

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 60 postów
  • Kamera: gph4

jak kolega wyzej - w gp najlepiej w 1080p, proporcje musza byc 16:9. jak odpalasz material zrodlowy to w jakim jest formacie? moze jeszcze byc cos namieszane w sony vegas - ustawienia projektu. lub przy eksporcie. wszedzie musi byc 1920x1080.

 

ps. na 1 filmie jakie ustawienia miales w nocy - calkiem fajnie wyszlo, u mnie niestety na automatycznych ustawieniach mialbym czarno :(



#4

noras12

noras12

    Newbie

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Miejscowość:Pokrzydowo
  • Kamera: GoPro Hero 4 Black
  • Karta pamięci: Sandisk 32 ultra

Dzięki bardzo za pomoc. Podczas tygodniowego wypadu nagrałem własnie w 1080p. Wszystko super.

Mam ustawienia automatyczne @jerry46 

Mam jeszcze pytanie odnośnie stabilizacji obrazu. Obraz na gopro strasznie się trzęsie przez co pogarsza efekt filmu. Szukałem czytałem o ustawieniach w gopro o stabilizacji. Nic nie ma. To znaczy że gopro 4 black poważnie tak cienko wypada w tej kwesti? :( 



#5

SecondTime

SecondTime

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 137 postów
  • Kamera: H5 Black
  • Karta pamięci: Samsung 64GB microSDXC Pro

GoPro Hero 4 nie ma samo w sobie stabilizacji obrazu. Tego możesz szukać dopiero w Hero 5.

Do H4 możesz dokupić osobny stabilizator obrazu.


 

GoPro: H3+ Black, H4 Black Adventure, H4 Black Motorsports.


#6

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1919 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

Można użyć stabilizacji w post produkcji. Nie ma tu nie wiadomo jakiego trzepania. Chodzi o ujęcia z monopodu. To co było na szelkach/kasku ciężko już by było wystabilizować programowo, ale można powalczyć. Skadrować też wszystko można na produkcji, ale lepiej już od razu nagrywać 16:9. Podeślij mi ten surowy plik od 20 do 40 sec to się pobawię.

Masz przeplot na tym nagraniu na szelkach (kasku), na innych nie. Musisz poczytać na forum trochę o montażu. Kolory też można byłoby podciągnąć.

Pozdraiwiam



#7

68oct

68oct

    Newbie

  • Użytkownik
  • 6 postów
    Nie mogę odtworzyć tych filmików na tapatalk, tez macie z tym problemy? Używam tapatalk i ipad:/


    Wysłane przez Tapatalk





    Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Gopro hero 4, czarne pasy po bokach filmu, gopro rozdzielczość, problem z proporcjami