Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

GP4 Hero Black- nagrywanie w nocy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1

jerry46

jerry46

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 60 postów
  • Kamera: gph4

Witam, temat poruszany kilkukrotnie ale niestety chyba nikt tutaj do końca go nie wyjaśnił. Jak działa mechanizm automatycznych ustawień parametrów podczas nagrywania? Tzn. teoretycznie dobiera nam ISO, czas otwarcia migawki do warunków oświetleniowych. O ile w dzień nie am z tym większych problemów to im ciemniej tym gorzej. W moim przypadku automatyczne ustawienia w ogóle się nie sprawdzają. Automat trzyma wysokie ISO przez co obraz jest bardzo ciemny, nic nie widać. Czy u Was też tak jest? Mówie o np trzybie 1080p w 50/25 klatkach (wiadomo w 25 będzie nieco lepiej).

 

Oczywiście problem rozwiązuje tryb protune, tutaj wg moich testów podbicie do 3200 ISO daje dobre rezultaty jeśli chodzi o nagrywanie w bardzo słabym świetle. Niedawno doszła możliwość zmiany czasu otwarcia migawki, jak dam na najniższy tez jest lepiej. Ale chciałbym, żeby to niejako działało z automatu. często mam sytuacje gdy muszę na szybko coś nagrać, gp mam na trybie auto i jeśli to dzień to spoko ale jeśli no to lipa - muszę mieć jakąs latareczke zeby poustawiac parametry i zanim to zrobie mogę już nie mieć szans na nagranie.

 

moze macie jakieś patenty?