Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Ustawienie kamery podczas nurkowania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1

meblan

meblan

    Newbie

  • Użytkownik
  • 2 postów
    Witam wszystkich
    Posiadam kamerę GoPro Hero 3 Black Edition. Używam jej głównie w czasie nurkowania podczas podziwiania podwodnej przyrody. Może ktoś się podzieli swoimi doświadczeniami jak najlepiej ustawić kamerę.

    #2

    FURIOUS73

    FURIOUS73

      Newbie

    • Użytkownik
    • 8 postów
      Hej, też nurkuję. Właśnie wróciłem z Marsa i mam ponad 10 godzin filmu spod wody. Przede wszystkim użyłem czerwonego filtra na obudowie - bez filtra wszystko głębiej jest po prostu szare. Kręciłem z Protune 1920 x 1440 ultrawide, 48 fps. Ale wydaje mi się, że lepszym (bardziej praktycznym) ustawieniem jest 1920 x 1080, 60 fps. Chodzi o format obrazu i maksymalny czas nagrywania. Przy 1440 czas nagrywania na 1 baterii (temp. wody w Egipcie 28 st.) to ok. 1.30 h - czyli 'na styk' na 2 zejścia, które dziennie robiliśmy. Przy 1080 wydaje się, że czas powinien być nieco dłuższy i masz wygodniejszy format obrazu 16:9...
      Tutaj możesz zobaczyć mój pierwszy filmik z Marsa Alam - najlepiej oglądać w HD :-)
      Pozdrawiam serdecznie
      FURIOUS73

      #3

      meblan

      meblan

        Newbie

      • Użytkownik
      • 2 postów
        Dzięki za odpowiedz. Ja jeszcze nie nurkowalem w ciepłych wodach, myślę, że w naszych wodach jest trudniej filmowac dlatego chciałbym się dowiedzieć od was jakie są wasze doświadczenia z filmowania w naszych wodach. Ja nurkuje w jeziorze Jegocin koło Pisza.

        #4

        Ferrari

        Ferrari

          Newbie

        • Użytkownik
        • 3 postów
        • Miejscowość:Warszawa
        • Kamera: Hero 4
        • Karta pamięci: 32g

        Hej, też nurkuję. Właśnie wróciłem z Marsa i mam ponad 10 godzin filmu spod wody. Przede wszystkim użyłem czerwonego filtra na obudowie - bez filtra wszystko głębiej jest po prostu szare. Kręciłem z Protune 1920 x 1440 ultrawide, 48 fps. Ale wydaje mi się, że lepszym (bardziej praktycznym) ustawieniem jest 1920 x 1080, 60 fps. Chodzi o format obrazu i maksymalny czas nagrywania. Przy 1440 czas nagrywania na 1 baterii (temp. wody w Egipcie 28 st.) to ok. 1.30 h - czyli 'na styk' na 2 zejścia, które dziennie robiliśmy. Przy 1080 wydaje się, że czas powinien być nieco dłuższy i masz wygodniejszy format obrazu 16:9...
        Tutaj możesz zobaczyć mój pierwszy filmik z Marsa Alam - najlepiej oglądać w HD :-)
        Pozdrawiam serdecznie
        FURIOUS73



        #5

        Ferrari

        Ferrari

          Newbie

        • Użytkownik
        • 3 postów
        • Miejscowość:Warszawa
        • Kamera: Hero 4
        • Karta pamięci: 32g
        Część mam pytanie w sierpniu jadę do hurgady ,mam go pro hero 4 gdzie najlepiej umieścić kamerę do kręcenia pod wodą ? I czy zmieniałeś obiektyw ? Czy standardowy wystarczy?

        #6

        FURIOUS73

        FURIOUS73

          Newbie

        • Użytkownik
        • 8 postów

          Hej, nie zmieniałem obiektywu, mam starszy model GP H3 BE.

          Ważne - filtr powinien być szybko i łatwo zdejmowany pod wodą, nawet w trakcie akcji :) U mnie sprawdzają się dodatkowe gumki (przy sznurku zdjęty filtr się obija o obudowę na wietrze). Przy dużej przejrzystości w Red Sea, do 5 m no i na powierzchni, skoki z łodzi, opustówka itd. filtra się NIE UŻYWA. Kiedyś miałem kamerę na czole, i przy zbliżeniach brałem po prostu do ręki. Teraz - wyłącznie na kijku ok. 0.7 m i z karabińczykiem, niezbędne do przypięcia do jacketu, kiedy wolne ręce są niezbędne...

          Dla mnie kijek jest uniwersalny - daje możliwości robienia ujęć z różnych perspektyw, niezbędny przy makro i zbliżeniach np. do mureny, łatwo też przekazać partnerowi, kiedy się samemu chce być na filmie... Poza tym wydaje mi się, że jest po prostu lepiej, kiedy są różne perspektywy:

          Powodzenia

          FURIOUS