Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Jaki EKEN?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1

eremo

eremo

    Newbie

  • Użytkownik
  • 2 postów

    Witam i proszę o pomoc!

    Chcę kupić moją pierwszą sportową kamerkę budżetową - cena to ok. 400 zł.

    Mój wybór padł na EKEN  H9, ale są też nieco droższe modele: H3R i H8Rse (to ponoć coś nowego, co producent wprowadził na rynek zamiast modelu H3...). Czy warto skusić się na któryś z tych dwóch - nie do końca potrafię wyczytać różnice między nimi a H9... 

    Czy jest ktoś, kto używa tych kamer i potrafiłby mi doradzić, którą z nich wybrać?

    Czy któryś z tych modeli ma możliwość zmiany kąta widzenia obiektywu na mniejszy? Chodzi mi o zmniejszenie czasami efektu fisheye.

    Czy jakaś budżetowa kamera ma taką opcję?

     

     



    #2

    Lukuna

    Lukuna

      Newbie

    • Użytkownik
    • 3 postów
    • Miejscowość:Kraków
    • Kamera: GoPro HERO 5 Black
    • Karta pamięci: Sandisk, 64GB, (10)

    Nie miałem do czynienia z tymi kamerami, ale ze swej strony poleciłby na start kamerę Xiaoyi Yi Action. Kupisz ją do 400 zł i powinieneś być zadowolony. Miałem okazje z niej korzystać i daje niezłe efekty jak na kamerę w tej cenie. 


    - akcesoria do kamer sportowych


    #3

    eremo

    eremo

      Newbie

    • Użytkownik
    • 2 postów

      Xiaomi odpada - nie ma wyświetlacza, a ja nie mam smartfona! Sprzęcik nie musi więc mieć wi-fi, ale LCD koniecznie. Nie musi mieć super szerokokątnego obiektywu.

      Może napiszę, o co dokładniej mi chodzi:

      - kasa - 400 zł na kamerkę z kartą,

      - do czego - wspomaganie zasadniczego sprzętu foto-video Canona 100D w błotnych, ulewnych i innych nieprzyjaznych warunkach; nagrywanie materiału takiego jak: postępy robót budowlanych na placach i we wnętrzach, lokalizacja działek geodezyjnych, krótkie "wywiady" z wykonawcami prac. :) ; a od czasu do czasu rodzinne wyjazdy...

      Jak widać nie chodzi więc o typowo SPORTOWE zastosowanie, choć czasem bywa niezwykle ekstremalnie...! 

      Spodobał mi się eken h9r, ale trafiam też na wiele krytycznych opinii co do tego sprzętu. Jako konkurenta stawia się np. SJCAMa 4000... Gdzieś tam wyczytałem, że ma możliwość zmiany kąta widzenia obiektywu, co by było dość ciekawe dla mnie. Ale czy jakość nagrań lepsza? Eken ma plusik w formie pilota...

      Wiem, że 4 setki to nie majątek, ale szkoda je wyrzucić na bylecajstwo. Efektów z lustrzanki się nie spodziewam, ale chociaż minimalnie porządnych nagrań... 

      Czy warto brać Ekena z pilotkem? SJcama? Czy coś jeszcze innego za tę cenę?

      Serdecznie proszę o pomoc!




      Wróć do Co kupić ? · Następny nieczytany temat →