Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Gopro hero 5 black


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1

morgan310878

morgan310878

    Newbie

  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Miejscowość:Kraków
  • Kamera: gopro hero 5 black
  • Karta pamięci: SanDisk EXTREME 64GB 90 MB/s.

Cześć,

Koledzy mam pytanie odnośnie użytkowania i edycji nagranych materiałów na  kamerze gopro5.

Może zacznę od tego że chciałbym  mój program do edycji video to Adobe premiere cc pro, i tylko na tym programie chcę pracować.

Wybrałem go ze względu na to że znam coś nie coś PS6 i odpowiada mi praca jaką zapodaje stajnia Adobe.

Używam karty w kamerze

Karta Pamięci SanDisk EXTREME 64GB 90 MB/s.

Opis na stronie sklepu;

Karta Pamięci SanDisk microSDHC EXTREME 64GB o klasie 10. Prędkość odczytu do 90 MB/s, zapisu 60MB/s. Idealna karta do kamer GoPro HERO4 i HERO5. Rekomendowana przez GoPro karta pamięci Sandisk to gwarancja bezproblemowej pracy z kamerą.

W edycji zdjęć oczywiście chodzi mi o efekty, crop,  zwalniania i docinki , warstwy itd.

Sprzęt na jakim pracuje do komputer wyposażony w pentium  5 rdzeni, ale ma tylko 8gb ram, Grafa mocna, bo komputer jest nowy składany na potrzeby Photoshopa i na nim chodzi ok.

Mam na początku dwa pytania a może trzy

1

Proszę mi wyjaśnić jak mam nagrywać by obraz był do edycji  - chodzi o zwalnianie tempa(slow motion) , czy powinienem zacząć od + 100 fps,  i tu wiadomo nie mam mowy o 4k, więc  wybieram  1080 po tylko ten zapewnia w miarę 120fps, jest też 1440  ale on ma 80 fps.

Dodam że 1080 posiada kąt widzenia „ SuperView” i to chyba najlepszy wybrów

Co poradzicie.?

2

Drugie pytanie

Teraz Cropowanie, efekty  przejścia tu chyba powinienem wybrać  4k? 30fps lub lepsze warunkowo 4k 24fps

Czy dobrze rozumiem?

3

Czy te dwa obrazy czyli 4k i 1080 może na jednej linii czasu umieścići po renderingu np. do full hd  będzie ok?

 A teraz pytanie, które mnie nurtuje dlaczego przy moim sprzęcie  jak wrzucę plik 1080 120fps, do Komputera i otworze Adobe premiere  to obraz mi tnie i skacze?

Czy to wina kompa że mało Ramu?, 

Dodam że w Windowsie 10  odtwarza mi normalnie a w Adobe w tym małym okienku tnie.

A może Kodeków nie ma dobrych i trzeba sciągnąć



#2

pacula79

pacula79

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 81 postów
  • Miejscowość:Sośnie
  • Kamera: Gopro hero 5 black
  • Karta pamięci: Samsung Pro plus 32gb
Jeśli chodzi o kartę, to jest jak najbardziej odpowiednia z tym, że musi pochodzić z legalnego źródła, bo kupując na Allegro, można trafić na podróbkę. Jeśli chodzi o to, że tnie filmy, w programie do obróbki, nie oznacza, że po renendowaniu, będzie źle. Sprawdź, czy filmik np. 30 sekundowy po obróbce, będzie dobrze odtwarzany. Ja miałem podobny problem, ale po zapisie wszystko było ok.


Wróć do GoPro Hero5 · Następny nieczytany temat →