Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

G5 black.pomoc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1

morgan310878

morgan310878

    Newbie

  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Miejscowość:Kraków
  • Kamera: gopro hero 5 black
  • Karta pamięci: SanDisk EXTREME 64GB 90 MB/s.

Cześć,

Koledzy mam pytanie odnośnie użytkowania i edycji nagranych materiałów na  kamerze gopro5.

Może zacznę od tego że chciałbym  mój program do edycji video to Adobe premiere cc pro, i tylko na tym programie chcę pracować.

Wybrałem go ze względu na to że znam coś nie coś PS6 i odpowiada mi praca jaką zapodaje stajnia Adobe.

Używam karty w kamerze

Karta Pamięci SanDisk EXTREME 64GB 90 MB/s.

Opis na stronie sklepu;

Karta Pamięci SanDisk microSDHC EXTREME 64GB o klasie 10. Prędkość odczytu do 90 MB/s, zapisu 60MB/s. Idealna karta do kamer GoPro HERO4 i HERO5. Rekomendowana przez GoPro karta pamięci Sandisk to gwarancja bezproblemowej pracy z kamerą.

W edycji zdjęć oczywiście chodzi mi o efekty, crop,  zwalniania i docinki , warstwy itd.

Sprzęt na jakim pracuje do komputer wyposażony w pentium  5 rdzeni, ale ma tylko 8gb ram, Grafa mocna, bo komputer jest nowy składany na potrzeby Photoshopa i na nim chodzi ok.

Mam na początku dwa pytania a może trzy

1

Proszę mi wyjaśnić jak mam nagrywać by obraz był do edycji  - chodzi o zwalnianie tempa(slow motion) , czy powinienem zacząć od + 100 fps,  i tu wiadomo nie mam mowy o 4k, więc  wybieram  1080 po tylko ten zapewnia w miarę 120fps, jest też 1440  ale on ma 80 fps.

Dodam że 1080 posiada kąt widzenia „ SuperView” i to chyba najlepszy wybrów

Co poradzicie.?

2

Drugie pytanie

Teraz Cropowanie, efekty  przejścia tu chyba powinienem wybrać  4k? 30fps lub lepsze warunkowo 4k 24fps

Czy dobrze rozumiem?

3

Czy te dwa obrazy czyli 4k i 1080 może na jednej linii czasu umieścići po renderingu np. do full hd  będzie ok?

 

 

 A teraz pytanie, które mnie nurtuje dlaczego przy moim sprzęcie  jak wrzucę plik 1080 120fps, do Komputera i otworze Adobe premiere  to obraz mi tnie i skacze?

Czy to wina kompa że mało Ramu?



#2

pacula79

pacula79

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 83 postów
  • Miejscowość:Sośnie
  • Kamera: Gopro hero 5 black
  • Karta pamięci: Samsung Pro plus 32gb
A dlaczego kolega zakłada kolejny identyczny temat ? Przecież skoro nikt oprócz mnie nie odpowiedział w poprzednim wątku, to tu będzie tak samo. Z założenia jest tak, że na forum są ludzie, tylko ci, którzy potrzebują pomocy. Sporadycznie ktoś znajdzie się , żeby odpowiedzieć.
A więc tak , jeśli chodzi o pytanie numer 1. SM jak najbardziej może być 100, z tym że przy bardzo zwolnionym tempie może być minimalne klatkowanie. Jeśli chodzi o kąt widzenia to jak kto woli, ale jeśli ktoś nie chce mieć efektu rybiego oka to, musi ustawić inny kąt.
Na pytanie numer 2 i 3, nie odpowiem bo nigdy w takim programie do edycji nie robiłem.
Jeśli chodzi o tnący obraz podczas edycji, to odpowiedziałem w poprzednim wątku.

#3

morgan310878

morgan310878

    Newbie

  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Miejscowość:Kraków
  • Kamera: gopro hero 5 black
  • Karta pamięci: SanDisk EXTREME 64GB 90 MB/s.

A dlaczego kolega zakłada kolejny identyczny temat ? Przecież skoro nikt oprócz mnie nie odpowiedział w poprzednim wątku, to tu będzie tak samo. Z założenia jest tak, że na forum są ludzie, tylko ci, którzy potrzebują pomocy. Sporadycznie ktoś znajdzie się , żeby odpowiedzieć.
A więc tak , jeśli chodzi o pytanie numer 1. SM jak najbardziej może być 100, z tym że przy bardzo zwolnionym tempie może być minimalne klatkowanie. Jeśli chodzi o kąt widzenia to jak kto woli, ale jeśli ktoś nie chce mieć efektu rybiego oka to, musi ustawić inny kąt.
Na pytanie numer 2 i 3, nie odpowiem bo nigdy w takim programie do edycji nie robiłem.
Jeśli chodzi o tnący obraz podczas edycji, to odpowiedziałem w poprzednim wątku.

 

 

Dziękuje za pomoc już sporo po czytałem,

Ogólnie z tego co ludzie piszą i testują to taka w miarę normalny fps to 60  , jeśli chodzi o delikatne zwalnianie tempa,

 Po drugie-120 i 240 to jedynie rozdzielczość 1080/720 , czyli coś małego wyskalowanego w Adobe Premier np...... i też trzeba patrzeć na światło bo w kiepskich warunkach marny bedzie efekt.

Po trzecie -50-60 fps można w 2.7 k,1080 używać i ludzie piszą że ten 60 fps fajnie się sprawdza, można, iso coś podnieść, ale tego się nie boję bo temat  Protune nie jest mi obcy(fotografuje lustrzanką )

rozdzielczość 1440 jest w 4;3 i to i tak jest zmieniane  na 16;9  więc chyba ona odpada

 



#4

pacula79

pacula79

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 83 postów
  • Miejscowość:Sośnie
  • Kamera: Gopro hero 5 black
  • Karta pamięci: Samsung Pro plus 32gb
Zgadza się, dlatego SM, fajnie wyjdzie przy bardzo dobrym oświetleniu. W pomieszczeniu , używanie powyżej 60 fps mija się z celem, ponieważ będzie straszna pikseloza i materiał nie będzie się już do niczego nadawał.

#5

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1919 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

Zależy jakie dasz efekty.

Zobacz tutaj. To chyba odpowie na większość twoich pytań.

http://kamerypov.pl/...-kątem-obróbki/

http://kamerypov.pl/...op-do-3-tyś-4k/



#6

morgan310878

morgan310878

    Newbie

  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Miejscowość:Kraków
  • Kamera: gopro hero 5 black
  • Karta pamięci: SanDisk EXTREME 64GB 90 MB/s.

dziękuje za info