Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

YouTube i muzyka w tle z radia - czy to łamanie praw ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

Żółwik

Żółwik

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 162 postów
  • Miejscowość:Brzeziny, Gdynia, Łódź
  • Kamera: GoPro Hero 3 Black
  • Karta pamięci: Sandisk 64GB (10)
Wrzuciłem dziś na YT kolejną część z przejażdżki na motocyklu. W tym modelu znajduje się radio które było włączone i leciała z niego muzyka (radio eska). Muzykę słychać w filmiku, YT wykrył to jako naruszenie praw autorskich. Czy mam szanse dopiąć swego ?

Po wejściu w opcję spór mam do wyboru następujące opcje:

Moim zdaniem to roszczenie dotyczące praw autorskich jest bezzasadne, ponieważ:
Mam dysk CD/DVD lub kupiłem piosenkę w sklepie internetowym.

Nie sprzedaję filmu ani nie zarabiam na nim.

Podałem w filmie informację o pochodzeniu materiału.

Film zawiera oryginalne materiały i posiadam do niego wszystkie prawa.

Mam licencję lub pisemne pozwolenie od właściciela praw na wykorzystywanie tego materiału.

Mój sposób wykorzystania treści spełnia wymagania prawne dotyczące dozwolonego użycia określone przez obowiązujące przepisy prawa autorskiego.

Treść należy do domeny publicznej lub nie kwalifikuje się do ochrony praw autorskich.


Pod którą mogę to podpiąć ?

Proszę o pomoc - nie znam się na prawach autorskich,

#2

Guest__*

Guest__*
  • Guests
Ja też próbowałem wojować w takim wypadku, robiłem test radia i wiadomo radio grało. Youtube wykryło muzykę z prawami autorskimi i nawet zablokowało film w niektórych krajach. Nic nie pomogło.

#3

Filonnet

Filonnet

    Administrator

  • Admin
  • 631 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: GoPro Hero3 Black Edition
  • Karta pamięci: Sandisk, 64GB, (10)
Jeśli faktycznie nie zarabiasz na filmie to jest ok. Jeśli czerpiesz zyski z reklam to niestety nie wygrasz :) Ogólnie ja zawsze uznawałem roszczenie i film był blokowany w niektórych krajach (z reguły są to Niemcy). Muzyka, która leci z radia jest tak samo traktowana jak muzyka w tle filmu. Jest to publiczne odtwarzanie utworu, do którego nie masz praw.

FORUM | |    |

 


#4

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5157 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
Ewentualnie mógłbyś skontaktować się google w Polsce? Ale to długa droga a i tak nie wiem czy coś zdziałasz. Z drugiej strony yt wykrywa automatycznie ścieżkę dźwiękowa więc? Ogólnie wrzucają materiał na Vimeo - tego problemu nie powinno być.

#5

Sebastian

Sebastian

    Wyjadacz

  • Moderator
  • PipPipPip
  • 1316 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: 3BE/3BE+
  • Karta pamięci: 16/32/64
Nie możesz korzystać z muzyki granej w radiu. Do niczego tego nie podepniesz. Był poruszany juz wątek muzyki, wyszukaj mojego posta dokładnie licencje podalem i linki do stron, z której możesz bez problemu z muzyki skorzystać

Wysyłane z mojego HTC One dual sim za pomocą Tapatalk 2

Pozdrawiam

Sebastian

MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#6

djwiocha

djwiocha

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 50 postów
    dlatego do filmów polecam darmową muzykę z freestockmusic.com, dla przykładu mój filmik z muzyką z tej stronki: , w poprzednim odcinku tej serii też wykorzystałem muzykę i wisi od 2 tygodni bez problemu.
    - Blog rowerowy
    - Profil pinkbike
    - Kanał YT

    #7

    ruti

    ruti

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 325 postów
    • Miejscowość:Stalowa Wola
    • Kamera: GoPro Hero 3 Black
    • Karta pamięci: 64

    dlatego do filmów polecam darmową muzykę z freestockmusic.com, dla przykładu mój filmik z muzyką z tej stronki: , w poprzednim odcinku tej serii też wykorzystałem muzykę i wisi od 2 tygodni bez problemu.


    troche offtop zrobie ;p
    sag 30% ?!
    zamontujcie sztywno kamere

    amor nr 1 - bania !
    amor nr 2 - 3,5
    amor nr 3 - 5
    amor nr 4 - 7
    amor nr 5 - 8,5
    amor nr 6 czyli ponownie 1 - bania !

    p.s tak dziala fox z 2003 roku :)


    "Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem" [Marco Pantani]