Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Super Suit czy silikonowa obudowa + szkło hartowane?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1

Gracek

Gracek

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 113 postów
  • Miejscowość:Przemyśl
  • Kamera: GoPro Hero 3 Black, GoPro Hero 5
  • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB (10)

Właśnie przeniosłem się z GoPro 3 na 5 i zmartwił mnie jeden fakt. 

Otóż kamerkę często używam w trudnych terenach (otarcia, upadki, raz udało mi się na nią nadepnąć, a raz nawet rozjechać rowerem...), mając Hero 3 zakładałem obudowe i niczym się nie martwiłem, lecz teraz widząc że w Hero 5 ekran LCD i soczewka są bardzo narażone na zniszczenie to zastanawiam się nad kupnem Super Suit, jednak ceny nie przekonują..

Więc może zamiast Super Suita silikonowa obudowa + szkło hartowane? Koszt wtedy wyniósłby 60-70zł.

Co o tym myślicie? Czy może jednak zainwestować dla własnego spokoju w obudowę? A może polecicie jakieś zamienniki? Zależy mi tylko na wytrzymałości mechanicznej, nurkować poniżej 10m raczej nie będę ;) 



#2

mariuszki17

mariuszki17

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 60 postów

    Kup obudowe nawet z Chin i bedzie to samo jak 3. Tylko zwroc uwage jaka obudowe chcesz,czy bedziesz oryg obudowe soczewki wykrecal czy nie. Bo sa dwa rodzaje obudow.



    #3

    kryszako

    kryszako

      Newbie

    • Użytkownik
    • 21 postów
    • Miejscowość:Bydgoszcz
    • Kamera: Hero 5 Black + karma Grip
    • Karta pamięci: DDR2 ;)

    W ciężkich warunkach używam super suit z ali, sprawdza się. W bardziej cywilizowanych warunkach wystarcza mi szkło na LCD i obiektywie, plus silikon na ramkę. Konstrukcja ramki jest taka, że ciężko zbić ekranik przy upadku kamery. Mimo wszystko H5 wydaje się być bardziej podatna na uszkodzenia niż poprzedniki. Ale żadna poprzednia kamerka od GoPro jest daleko z tyłu.



    #4

    mariuszki17

    mariuszki17

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 60 postów

      Kup obudowe z ali tylko wersji gdzie wchodzi caly obiektyw i ma srubki widoczne. to jets mniejsza wersja obudowy bo duzo jest tych gdzie po wlozeniu kamery na bokach jest miejsce do wkladow od wilgoci.




      Wróć do GoPro Hero5 · Następny nieczytany temat →