Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Film z GoPro 5 zacina się


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1

TorettoRC

TorettoRC

    Newbie

  • Użytkownik
  • 1 postów

    Cześć, jakiś czas temu zakupiłem GoPro 5 ale dopiero teraz miałem czas żeby ją przetestować. I mam taki problem, że obraz mi się zacina z tej kamerki. Dla przykładu fragment z filmu nagrany w rozdzielczości 4k 30k/s odtwarza się płynnie a film nagrany w 1080p 120k/s zacina się, klatkuje.

    Karty mam dwie:
    -SanDisk Ultra 32GB class 10 A1 HC1 cokolwiek to znaczy

    -SanDisk Extreme 32GB class10 cokolwiek to znaczy

     

    Na obu kartach występuje ten sam efekt. Po przesłaniu zacinajacego się fragmentu na YouTube, odtwarza się on płynnie...

     

    Dodam, że film odtwarzam na laptopie z procesorem i5-6300HQ, 4GB ramu, karta graficzna Intel HD Graphics 530 1GB, dysk ssd.

     

    Film kopiuję z karty i odtwarzam go z dysku ssd.

     

    W czym jest problem ?



    #2

    Chriss6

    Chriss6

      Newbie

    • Użytkownik
    • 1 postów
    • Miejscowość:Dąbrowa Górnicza
    • Kamera: GoPro Hero 6
    • Karta pamięci: 128GB Samsung C10 U3

    Podejrzewam ze to wina Karty za wolny Zapis :) mimo ze Klasa 10 pewnie Karta Ma zapis klasy U1... a potrzebował bys U3 lub szybszej xD



    #3

    miodeq

    miodeq

      Newbie

    • Użytkownik
    • 1 postów
    • Kamera: GoPro 6
    • Karta pamięci: Sandisk, 128GB

    Hej, mam podobną przypadłość, tylko że w nowym modelu - 6.

     

    Nie importuje mi do Quik-a wszystkich filmów oraz po ręcznym odtworzeniu tych filmów(skopiowanych lokalnie z karty pamięci), jest jedynie stop klatka.

     

    Nurtuje mnie inne pytanie: Dlaczego, pomimo klasy zapisu U1, a nie U3, można odtwarzać płynnie te filmy na kamerce ? :)

     

    Sprzęt mam bardzo dobry, nie jest to wąskim gardłem, a mimo wszystko nie radzi sobie z odtworzeniem.

     

    Gdzie jest ten "rocket science", że kamerka bezproblemowo jest w stanie odtwarzać te filmy ?

     

    Pozdrawiam



    #4

    mistrzCK

    mistrzCK

      I'm a Pro!

    • Użytkownik
    • PipPipPipPip
    • 1984 postów
    • Miejscowość:Kielce
    • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
    • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

    Po kolei.

    To nie wina kart tylko komputera.

    4K/30 ma mniej danych niż 1080/120. 

    Po pierwsze sprawdź czy masz kodeki. Ściągnij VLC lub MPC to instaluje się z paczkami kodeków.

    YT obniża ci jakość tak żeby nie pozapychać im serwerów więc musi iść płynnie, ty masz iny materiał, w innych rozdzielczościach, w innych kodekach, z innymi wartościami zapisu.

    Film zgraj na dysk, a nie odtwarzaj z karty. Czytniki zawsze mają ograniczenia.

    Przy odtwarzaniu filmu karta grafiki nie pracuje. Ta którą masz jest za słaba żeby obrobić film w 4K lub 1080/60 już nie mówiąc o 120 klatkach.

    Dużo zależy na jakim programie będziesz pracował.

    Tu wrzucam link porównujący procesory. Mój i twój.

    Procesor bierze na klatę 100% odtwarzania oraz obrabiania materiału (rozkodowywanie - kodowanie)

    Przeczytaj też to:

    http://kamerypov.pl/.../?hl=porównanie

    Pozdrawiam



    #5

    Yamaha-Man

    Yamaha-Man

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 123 postów
    • Miejscowość:F̍̍̐O̍̍̍̐R̍̍̍̐T̍̍̐_____ͯͧͩͤͭͦͬ
    • Kamera: SJCAM 5000X Elite, SONY X3000, GoPro 6
    • Karta pamięci: Evo+ 256GB Kingston SDCA3/64GB

    Aby zoczyć płynne 120fps ekran musi odświeżać się co najmniej 120 razy na sekundę, przy 60Hz połowy klatek nie zobaczymy

     

    WIN7:

     

     

     

    YT degraduje materiał do 60fps - na dzień dzisiejszy więcej nie obsługuje.

     

    PS. sterowniki grafiki najnowsze?



    #6

    mistrzCK

    mistrzCK

      I'm a Pro!

    • Użytkownik
    • PipPipPipPip
    • 1984 postów
    • Miejscowość:Kielce
    • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
    • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

    Bzdury!

    Ludzkie oko wychwytuje 30 kl/s. reszta jest do tego aby montażysta miał pole do popisu. Wszystkie filmy tzw. kinowe są nagrywane w 24 klatkach.

    Grafika nie bierze udziału w odtwarzaniu filmu w playerze typu VLC.

    Telewizory typu smooth 200Hz to nic innego jak chwyt marketingowy. Widziałem nawet takie z 800Hz. Tylko nadawane w TV programy mają 30 no ale cóż.

    Nagrywanie w 120 kl nie ma sensu bo wszystko jest ciemniejsze, są gorsze kolory i jest gorsza ostrość. Tylko do dedykowanych scen pod slow. Reszta w 4K lub 1080 na 30 klatkach.

    Pozdrawiam




    Wróć do GoPro Hero5 · Następny nieczytany temat →