Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Nagrywanie / odtwarzanie filmów z HERO 6

hero6

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1

Maciej

Maciej

    Newbie

  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Miejscowość:Goole
  • Kamera: HERO 6
  • Karta pamięci: Sandisk 128GB Extreme PRO

Witam,  w związku z tym, że lecę za tydzień na Zanzibar postanowiłem kupić kamerkę, wybór padł na GoPro Hero 6. I tu pojawia się kilka pytań odnośnie odtwarzania materiałów nagranych w wysokich rozdzielczościach.

Przed zakupem termin "HEVC" był dla mnie nieznany, aż do dziś. HERO 6 koduje do h,265 w rozdzielczości 4K 60fps, 2,7K 120fps, 1080p 240fps. Jak to odtworzyć na laptopie? 

 

Z tego co wyczytałem CPU i GPU musi wspierać, posiadam Intel Hanswel (4gen) i GTX765m. Z informacji które udało mi się znaleźc wychdozi, że Intel wspiera ten standard od 6gen a GeForce od serii GTX9xx. 

 

Nie uśmiecha mi się kupować nowego laptopa stąd szukam każdego innego rozwiązania prócz dodatkowych kosztów.

 Istnieje jakieś "obejście" aby dany materiał odtworzyć?

 

Próbowałem zaimportować materiał do Sony Vegas ale też bezskutecznie. Windows otwiera pliki ale jest tylko dźwięk, brak obrazu.

 

 

Pozdrawiam

 



#2

Yamaha-Man

Yamaha-Man

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 124 postów
  • Miejscowość:F̍̍̐O̍̍̍̐R̍̍̍̐T̍̍̐_____ͯͧͩͤͭͦͬ
  • Kamera: SJCAM 5000X Elite, SONY X3000, GoPro 6
  • Karta pamięci: Evo+ 256GB Kingston SDCA3/64GB

HEVC jeszcze nie tykałem, ale chętnie przyjrzę się co w trawie piszczy ... bym nie był zaskoczony, jak zapewne w niedalekiej przyszłości przyjdzie mi do obróbki ... a więc poprosimy o próbkę h.265.



#3

Micheł

Micheł

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 519 postów
  • Miejscowość:Jastrzębie Zdrój
  • Kamera: Gopro H4S / H6B
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme+,Samsung Pro+

Kodeki zainstaluj, najlepiej przekoduj do h.264. Pozdrawiam



#4

Maciej

Maciej

    Newbie

  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Miejscowość:Goole
  • Kamera: HERO 6
  • Karta pamięci: Sandisk 128GB Extreme PRO

Kodeki zainstaluj, najlepiej przekoduj do h.264. Pozdrawiam

Gdybym chciał korzystać z h.264 to bym zmienił ustawienia kamery, nie takie było pytanie, pozatym Sony Vegas nie otwiera tego pliku.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#5

Micheł

Micheł

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 519 postów
  • Miejscowość:Jastrzębie Zdrój
  • Kamera: Gopro H4S / H6B
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme+,Samsung Pro+

Gdybym chciał korzystać z h.264 to bym zmienił ustawienia kamery, nie takie było pytanie, pozatym Sony Vegas nie otwiera tego pliku.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Napisałem, kodeki zainstaluj i próbuj, a jak nie to zmień sprzęt. Nie ma innego "obejścia" by nagrywała 4k/60 fps w h.264. 



#6

Yamaha-Man

Yamaha-Man

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 124 postów
  • Miejscowość:F̍̍̐O̍̍̍̐R̍̍̍̐T̍̍̐_____ͯͧͩͤͭͦͬ
  • Kamera: SJCAM 5000X Elite, SONY X3000, GoPro 6
  • Karta pamięci: Evo+ 256GB Kingston SDCA3/64GB

U mnie odtwarza HEVC (i7-930, win7 pro 64bit +SP1, k-lite codec pack 13.6.5), a u Ciebie jaka konfiguracja?

 

Jeśli chodzi o h.265 w vegasie to jestem w trakcie wgłębiania się w temat, więc tak mocno wstępnie:

z tego co widzę na wejście są wtyczki, natomiast z wyjściem to już grubsza sprawa.



#7

Maciej

Maciej

    Newbie

  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Miejscowość:Goole
  • Kamera: HERO 6
  • Karta pamięci: Sandisk 128GB Extreme PRO
UserBenchmarks: Game 24%, Desk 49%, Work 37%
CPU: Intel Core i7-4700MQ - 70.4%
GPU: Nvidia GTX 765M - 17.9%
SSD: Plextor PX-256M6M 256GB - 306.1%
HDD: WD Blue 2.5" 1TB (2004) - 47.5%
RAM: Nanya M2S8G64CC8HB5N-DI 2x8GB - 51.8%
MBD: MSI MS-1757
 

win 10 creators update



#8

Yamaha-Man

Yamaha-Man

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 124 postów
  • Miejscowość:F̍̍̐O̍̍̍̐R̍̍̍̐T̍̍̐_____ͯͧͩͤͭͦͬ
  • Kamera: SJCAM 5000X Elite, SONY X3000, GoPro 6
  • Karta pamięci: Evo+ 256GB Kingston SDCA3/64GB

Jak wspomniano wyżej zacznij od kodeków, np. k-lite 

 

Z tym wsparciem to chodzi o usprawnienie szybkości przetwarzania materiału - odtwarzać idzie i bez tego, choć płynność może pozostawiać wiele do życzenia, u mnie h.265 4K 100mbps 60fps 10-bit na procu z 2010 trochę tnie.

 

EDIT.

W kwestii obróbki to dopiero Vegas w wersji 15 obsługuje HEVC bezpośrednio. Pomijam, że żre mi proca pod full, czym w ogóle nie jestem zaskoczony - H264 bywało ciężkie, a co mówić 265, gdzie kompresja jest o wiele bardziej ubita.



#9

Maciej

Maciej

    Newbie

  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Miejscowość:Goole
  • Kamera: HERO 6
  • Karta pamięci: Sandisk 128GB Extreme PRO

Zainstalowałem k-lite najnowsze update full wersje i nie mogę odtworzyć nawet nie ma miniaturek w windows



#10

Yamaha-Man

Yamaha-Man

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 124 postów
  • Miejscowość:F̍̍̐O̍̍̍̐R̍̍̍̐T̍̍̐_____ͯͧͩͤͭͦͬ
  • Kamera: SJCAM 5000X Elite, SONY X3000, GoPro 6
  • Karta pamięci: Evo+ 256GB Kingston SDCA3/64GB

Jakim programem odtwarzasz? w pakiecie K-lite jest Media Player Classic. Pakiet zawiera również MediaInfo - zrób zrzut danych pliku i wrzuć tutaj.

 

Spróbuj też VLC 



#11

Adamsky

Adamsky

    Newbie

  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Miejscowość:POznań
  • Kamera: Yi, GoPro6
  • Karta pamięci: Sandisk 32gb

PowerDirector 16 ogarnia ten format i pozwala na edycję. DivX player też daje radę. 



#12

Maciej

Maciej

    Newbie

  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Miejscowość:Goole
  • Kamera: HERO 6
  • Karta pamięci: Sandisk 128GB Extreme PRO
Udało mi się odtworzyć Media Player Classic, ale dźwięk przycina i nie ma tej płynności w video.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#13

Yamaha-Man

Yamaha-Man

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 124 postów
  • Miejscowość:F̍̍̐O̍̍̍̐R̍̍̍̐T̍̍̐_____ͯͧͩͤͭͦͬ
  • Kamera: SJCAM 5000X Elite, SONY X3000, GoPro 6
  • Karta pamięci: Evo+ 256GB Kingston SDCA3/64GB

MPC > widok > ustawienia > filtry wewnętrzne - dekoder wideo

 

 

choć rewelacji bym się nie spodziewał, GTX 765M jakimś mocarzem nie jest.



#14

natgot

natgot

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 71 postów

    Witam,  w związku z tym, że lecę za tydzień na Zanzibar postanowiłem kupić kamerkę, wybór padł na GoPro Hero 6. I tu pojawia się kilka pytań odnośnie odtwarzania materiałów nagranych w wysokich rozdzielczościach.

    Przed zakupem termin "HEVC" był dla mnie nieznany, aż do dziś. HERO 6 koduje do h,265 w rozdzielczości 4K 60fps, 2,7K 120fps, 1080p 240fps. Jak to odtworzyć na laptopie? 

     

    Z tego co wyczytałem CPU i GPU musi wspierać, posiadam Intel Hanswel (4gen) i GTX765m. Z informacji które udało mi się znaleźc wychdozi, że Intel wspiera ten standard od 6gen a GeForce od serii GTX9xx. 

     

    Nie uśmiecha mi się kupować nowego laptopa stąd szukam każdego innego rozwiązania prócz dodatkowych kosztów.

     Istnieje jakieś "obejście" aby dany materiał odtworzyć?

     

    Próbowałem zaimportować materiał do Sony Vegas ale też bezskutecznie. Windows otwiera pliki ale jest tylko dźwięk, brak obrazu.

     

     

    Pozdrawiam

    Pamietaj, że pliki nagrane przez gopro to surowy material video (czy to H.265 czy H.264). Dopiero montaz (lub po prostu załadowanie a potem tylko export) w jakims programie do obrobki generuje finalny plik do pokazywania znajomym, odtwarzania na na Pc czy Tv. jak masz problem z H.265 to uzyj programu do konwersji Handbreak - do H.264. Opis znajduje się na stronie gopro. Jak dobrze ustawisz to nie zobaczysz absolutnie zadnej róznicy w jakości a z H.264 poradzi już sobie każdy program, choćby popularne GpStudio.




    Wróć do GoPro Hero6 · Następny nieczytany temat →



    Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: hero6