Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Lamax X10 TAURUS - Temat ogólny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1

tomaszterka

tomaszterka

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 160 postów
  • Miejscowość:Wodzisław Śląski
  • Kamera: LAMAX X10 TAURUS
  • Karta pamięci: Sandisk Ultra 32GB (10) 48mb/s

Witam,

Właśnie stałem się posiadaczem owej kamerki i od razu mam pytanie do ludzi, którzy posiadają też GoPro. Czy dekielek/filtr UV będzie mi też pasować do Taursa (obiektyw ma 23.1mm)? Czy obiektywy kamerek bez obudowy mają ten sam rozmiar?


 Subskrybuj mój kanał  :)


#2

tomaszterka

tomaszterka

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 160 postów
  • Miejscowość:Wodzisław Śląski
  • Kamera: LAMAX X10 TAURUS
  • Karta pamięci: Sandisk Ultra 32GB (10) 48mb/s

LAMAX X10 Taurus - test baterii:

- Bateria: 3.7V Li-ion 1050 mAh 3.8Wh
- Rozdzielczość 2560x1440 60fps 16:9 FOV (Medium/120)
- Karta: SanDisk 32GB Ultra HC I Class 10
- Wylaczenie ekranu: 1min nieaktywnosci
- Rozładowanie baterii po: 1h 09min 37sec
- Pozostała ilość wolnego miejsca: 9GB
- Kamera dość się nagrzała, ekran najbardziej choć był wygaszony (widocznie płyta/procesor za nim mocno grzeje)
- Kamera dzieli ciągły obraz na pliki 3.67GB/12min 12sec

 

Test #2 1080p 60fps:

- Rozdzielczość 1920x1080 60fps FOV (Wide/170)
- EIS (stabilizacja): Włączona
- Karta: SanDisk 32GB Ultra HC I Class 10
- Wylaczenie ekranu: 1min nieaktywnosci
- Rozładowanie baterii po: 1h 7min 30sec
- Pozostała ilość wolnego miejsca: 14.3GB
 
Ładowanie baterii w kamerze dołączoną ładowarką:
- Bateria: 3.7V Li-ion 1050 mAh 3.8Wh
- Czas ładowania: 1h 45min

 Subskrybuj mój kanał  :)


#3

tomaszterka

tomaszterka

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 160 postów
  • Miejscowość:Wodzisław Śląski
  • Kamera: LAMAX X10 TAURUS
  • Karta pamięci: Sandisk Ultra 32GB (10) 48mb/s

Apka do obsługi WiFi:

 

Z mojej strony polecam tą od ThiEYE

 

U mnie na Huawei P8 Lite dedykowana apka ciągle się zawiesza i sprawia problemy. Ta od ThiEye jest praktycznie identyczna, ale nie sprawia takich kłopotów. Potrafi się jednak czasem rozłączyć, ale wystarczy ponownie dać Połącz i dalej normalnie działa :) 


 Subskrybuj mój kanał  :)


#4

wacunio-1983

wacunio-1983

    Newbie

  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Miejscowość:Świdnik
  • Kamera: Lamax X10
  • Karta pamięci: scandisk 32GB
Kolegi a może macie wiedzę na temat zmiany wartości ISO w Lamaxie x10? Podobno się da ale po paru dniach robienia próbnych filmów nie doszukałem się. Ogólnie to zdjęcia robi niezłe nawet w nocy! Pozdrawiam

#5

tomaszterka

tomaszterka

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 160 postów
  • Miejscowość:Wodzisław Śląski
  • Kamera: LAMAX X10 TAURUS
  • Karta pamięci: Sandisk Ultra 32GB (10) 48mb/s

Z tego co pisałem to ISO jest w tym modelu ustawiane automatycznie. Co ciekawe Lamax 8.1 ma gorsze parametry, ale jest NOWSZĄ kamerą i tam idzie zmieniać ISO. 


 Subskrybuj mój kanał  :)


#6

wacunio-1983

wacunio-1983

    Newbie

  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Miejscowość:Świdnik
  • Kamera: Lamax X10
  • Karta pamięci: scandisk 32GB
Tak też czułem. Trochę jestem zawiedziony tym faktem-nagranie w nocy albo przy bardzo mocnym słońcu na wymaga różnych parametrów. Chyba wybór kamery w moim przypadku był lekko pospieszny

#7

tomaszterka

tomaszterka

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 160 postów
  • Miejscowość:Wodzisław Śląski
  • Kamera: LAMAX X10 TAURUS
  • Karta pamięci: Sandisk Ultra 32GB (10) 48mb/s

Też mi się tka wydaje, że mogłem poczekać i dłużej poszukać, aczkolwiek jestem zadowolony z kamerki, mam nadzieję, że zdecydują się jednak w przyszłości zmienić oprogramowanie aby można było ISO zmienić.


 Subskrybuj mój kanał  :)


#8

tomaszterka

tomaszterka

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 160 postów
  • Miejscowość:Wodzisław Śląski
  • Kamera: LAMAX X10 TAURUS
  • Karta pamięci: Sandisk Ultra 32GB (10) 48mb/s

Tematu ciąg dalszy :) Zamówiłem zestaw filtrów UV, CPL. PODOBNO nie pasują do lamaxa... tak napisał mi sklep, ale i tak zamówiłem aby przekonać się osobiście :) Na dniach będą u mnie, więc sam to sprawdzę :)


 Subskrybuj mój kanał  :)


#9

wacunio-1983

wacunio-1983

    Newbie

  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Miejscowość:Świdnik
  • Kamera: Lamax X10
  • Karta pamięci: scandisk 32GB

O to czekam na info i na efekty. Ja dzisiaj siadam do składania filmu z niedzielnego wypadu na narty-pogoda była idealna!! Zabawa na nartach też i parę ładnych ujęć udało mi się zrobić.  :smile:  Już same surówki wyglądają rewelacyjnie a po obróbce powinno być tylko lepiej. Linka podeśle! :)


  • tomaszterka lubi to

#10

tomaszterka

tomaszterka

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 160 postów
  • Miejscowość:Wodzisław Śląski
  • Kamera: LAMAX X10 TAURUS
  • Karta pamięci: Sandisk Ultra 32GB (10) 48mb/s

A więc tak; dotarły do mnei  nowe graty :) Poniżej link do fotek.

 

Z AliFrienda GorillaPod przeznaczony pod lustrzanki. Wydaje się być dobrze zrobiony, wszystkie przeguby są sztywne i ciężko chodzą (i oby tak było jak najdłużej) :) Na gwincie pod głowice jest dodatkowa nakrętka na większy gwint.

 

Filtr UV - Filtr marki MASSA do GoPro 3,3+ i 4 (GP912) cena 9.50. Może źle trafiłem, a może ta marka tak niestarannie robi... dopatrzyłem się lekkiej skazy w postaci śladu/kropki czrnej farby??? trochę poniżej środka szkiełka, ale na obrazie nie zauważyłem aby było to widoczne. Dodatkowy minus to podczas zakładania na obiektyw szkiełko lekko się rozkleiło na bokach, ale nic się nie rusza, nie odpada.... a wiec ponownie albo źle trafiłem albo w cenie 10zl  te rzeczy tak mają. Trudno, nie będę płakać o dyszkę.

 

Najważniejsze. Na obiektyw wchodzi dość ciasno, więc ściągać trzeba delikatnie, nie szarpać. Trzeba wcisnąć do końca aby nie było efektu winietowania na SuperView.

Ogólnie swoje zadanie spełnia, ale mi ta marka podpadła.

 

Filtr CPL 37mm z adapterem - Adapter jest aluminiowy. Wchodzi bardzo ciężko, ale myślę, że gdyby go lekko podszlifować lub zatrzeć trochę plastiku z tej obwódki do okoła obiektywu to wejdzie na luzie. Póki co udało mi się go gdzieś do połowy wcisnąć. Dalej nie pcham bo widziałem filmik z sjcamem gdzie koleś chcac ściagnąć adapter pociągnął mocno i poł kamery z adapterem wyciągnął :/ 

 

A więc tak: bez przeszlifowania adaptera nie można go założyć do końca, no chyba, że na chama. Założenie go tylko trochę nie pozwala na używanie filtra w trybie Wide czy SuperView. Medium bez problemu oczywiście tylko przy filmach.  Na zdjęciach widać winietę. 

 

Podsumowanie: Tak, ogólnie z adapterem ALU są niekompatybilne, ale jak ktoś ma smykałkę to troszkę podrasować i bedzie ok :)


 Subskrybuj mój kanał  :)



Wróć do Pozostałe · Następny nieczytany temat →