Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Lampa oświetleniowa do GoPro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1

tomek_wap

tomek_wap

    Newbie

  • Użytkownik
  • 41 postów
    Witajcie,

    Zakupiłem uchwyt typu X-GRIP:



    gdzie jest możliwość zamontowania lampy oświetleniowej na górnym wysięgniku.

    Czy ktoś z Was w ogóle korzystał z lamp oświetleniowych przy filmowaniu z GoPro?
    Do czego by mi było to przydatne? Np. do kręcenia wieczorami gdzie oświetlenie np w parku czy na ulicy (latarnie) nie są zbyt mocne, a przynajmniej w "oku" obiektywu GoPro są wręcz słabe.
    Czy taka lampa by mi pomogła? O jakiej mocy szukać?

    Znalazłem coś takiego:



    Powiedzmy, że do 100zł jestem w stanie dać, bo bede używał bardzo amatorsko.

    Dzięki
    Tomek
    GoPro HERO HD, Sandisk ULTRA/GoodRam 16GB Class 10, OPTEKA X-GRIP (zamiennik)

    #2

    LeoDogg

    LeoDogg

      Wyjadacz

    • Użytkownik
    • PipPipPip
    • 1025 postów
    • Miejscowość:Ciechanów
    • Kamera: GoPro 3 Black
    • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
    widzę, że kolega kompletuje sprzęt :)
    Tak jak sam napisałeś - do kręcenia przy słabszym oświetleniu się ta lampa nada - poszukaj na youtube z tego co pamiętam są testy różnych lamp doświetlających. Jak już zakupisz swoją to napisz jak działa i jakiś filmik wrzuć bo sam jestem ciekaw jak to z GoPro będzie się zachowywać oraz na ile starcza w takiej lampie baterii.

    Jeszcze na marginesie - jak chcesz mieć jeszcze jeden przydatny bajer do nagrywek to poszukaj jakiegoś ekranu zewnętrznego, tylko nie oryginalnego GoPro a większego podłączanego przez hdmi :)
    tu masz mniej więcej coś takiego -

    Ja i cała ta moja twórczość ;)

     




     


    #3

    tomek_wap

    tomek_wap

      Newbie

    • Użytkownik
    • 41 postów
      Kompletowac to za duzo powiedziane, tylko max podstawowe elementy czyli uchwyt i moze lampa.

      Ekran zewnętrzny by byl extra ale kosztuje swoje na pewno, dodatkowo jeszcze obudowe skeleton bym musial kupic, a to tez jakies chyba 150-200zl.

      Co do lampy to bede szukal czegos tańszego i najlepiej uzywanego - nie chce aby sprzet po zakupie leżał w szafie ;)

      Ta lampa co zapodalem to ma wg opisu dosc dlugi czas pracy, do 3.5hr, mozliwosc regulacji mocy lampy co moze sie przydac mysle.
      Tansze lampy, do 100zl bez regulacji no i do 50 diod, a nie 120 jak w tej droższej. Czas pracy 80-150min. O tyle fajnie, ze na baterie AA wiec czas pracy mysle, ze nie jest az tak istotny jak moc lampy czy tez mozliwosc jej regulacji.

      Sent from my HTC One SV using Tapatalk 2
      GoPro HERO HD, Sandisk ULTRA/GoodRam 16GB Class 10, OPTEKA X-GRIP (zamiennik)

      #4

      LeoDogg

      LeoDogg

        Wyjadacz

      • Użytkownik
      • PipPipPip
      • 1025 postów
      • Miejscowość:Ciechanów
      • Kamera: GoPro 3 Black
      • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
      Obudowe skeletom mozna zrobic samemu niewielkim kosztem z pcv - jest opis na forum :)
      Ekran zewnetrzny to na pewno wydatek ale do takich zadtosowan jak Teoje jak znalazl :)
      Uzywki lampy odradzam - one maja swoja żywotność i możesz kupić zajechaną.

      Ja i cała ta moja twórczość ;)

       




       


      #5

      tomek_wap

      tomek_wap

        Newbie

      • Użytkownik
      • 41 postów
        No co do lampy używki to masz racje. Mają zywotnosc ok 10 000 hr. Czyli ponad rok swiecenia a nie wiadomo kto jak z niej korzystał. No chyba ze przez pare miesiecy lub tygodni.

        Ale znalazlem za 109zl, z regulowaną mocą i chyba ok 50 czy 70 diod. Na poczatek moze styknie.

        Sent from my HTC One SV using Tapatalk 2
        GoPro HERO HD, Sandisk ULTRA/GoodRam 16GB Class 10, OPTEKA X-GRIP (zamiennik)

        #6

        tomek_wap

        tomek_wap

          Newbie

        • Użytkownik
        • 41 postów
          A podpytam tych co sie znają na oświetleniu ... przy takich lampach zwracać uwagę na ilość diod? moc? Teoretycznie ilość diod wpływa na moc lampy, ale różnie to tam bywa.
          Oraz różne lampy mają różny kąt, 60, lub 70 stopni. Który lepiej wybrać?
          GoPro HERO HD, Sandisk ULTRA/GoodRam 16GB Class 10, OPTEKA X-GRIP (zamiennik)

          #7

          LeoDogg

          LeoDogg

            Wyjadacz

          • Użytkownik
          • PipPipPip
          • 1025 postów
          • Miejscowość:Ciechanów
          • Kamera: GoPro 3 Black
          • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
          Ja bym poszukał info na jakiś forach foto.

          Ja i cała ta moja twórczość ;)

           




           


          #8

          TSJ

          TSJ

            Newbie

          • Użytkownik
          • 36 postów
            Co do oświetlenia to zależy od tego z jakiej odległości chcesz świecić. Te tanie lampki nadają się co najwyżej jako doświetlacze, patrz na liczbę lumenów bo dioda diodzie nie jest równa i 100 dwiód może świecić z mocą jednej ;)
            "1m - 650 lux
            2m - 170 lux
            3m - 80 lux
            4m - 50 lux
            5m - 30 lux"
            Szału ni ma... na 10m już nic nie będzie widać :/

            Ja do swojego zestawu planuję zamocowanie 2x czegoś w ten deseń , tyle że ma mieć to też zastosowanie podwodne :P temp. światła moze nie do końca idealna ale można to skorygować :)


            Wróć do Akcesoria · Następny nieczytany temat →