Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Twixtor


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1

Barthas

Barthas

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 166 postów


    Witam, nagrywane 30kl.

    Moje pytanie dlaczego tak łamie się obraz ? Gdybym nagrywał 60kl/s zapobiegłbym temu ? Pozdr

    #2

    Guest__*

    Guest__*
    • Guests
    Wydaje mi się, że program sobie nie poradził. W miejscu gdzie powinny się znaleźć klatki pośrednie są przeskoki. Przeanalizuj film w tych miejscach i zobacz jakie są różnice między kolejnymi klatkami w przemieszczających się obiektach. Jeśli przeskok jest duży to proces wymaga utworzenie wielu klatek pośrednich. Możliwe, że w ustawieniach programu trzeba zmienić dokładność procesu. Na pewno przy nagrywaniu w większej ilości klatek taki program jak Twixtor poradzi sobie lepiej.

    #3

    addict

    addict

      Ekspert

    • Moderator
    • PipPip
    • 357 postów
    • Miejscowość:Warszawa
    • Kamera: Hero2 + Hero960
    • Karta pamięci: GoodRAM 32GB Class 10
    nie ze wszystkim sobie twixtor poradzi. zauwaz gdy deska jest na jasnym tle to jest ok a gdy wchodzi na ciemne to robi kaszane. mozesz kombinowac z ustawieniami ale idealnie plynnego ruchu nie uzyskasz.

    4 sztachety i parapet | | |

    R1DE43team | 


    #4

    Guest__*

    Guest__*
    • Guests
    Czytałem na innych forach, że ten program głupieje w niektórych sytuacjach, czyli niestety z 30 fps nie zrobi się bezboleśnie 300 fps.

    #5

    mistrzCK

    mistrzCK

      I'm a Pro!

    • Użytkownik
    • PipPipPipPip
    • 1919 postów
    • Miejscowość:Kielce
    • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
    • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB
    Z doświadczenia wiem, że 30 klatek to za mało żeby w ogóle myśleć o twixtorze. Niestety.
    Najlepiej program sobie radzi od 120 w góre. Przy 60 efekt też może nie być zadowalający :cry:
    Druga sprawa to niestety słaba rozpoznawalność półklatek i różnych rodzai tła.
    Ciężko temu zapobiec no i efekty uzyskane odbiegają znacznie od oczekiwań.

    Pozdrawiam

    #6

    Barthas

    Barthas

      Specjalista

    • Użytkownik
    • Pip
    • 166 postów
      Możliwe, że jest to wina komputera ( laptopa ) i5/6gb ramu/2gb grafa. W After Effects jestem jeszcze zielony także sam render filmu reszcze nie do konca mam opanowany. Na chwile obecna renderuje uzywajac H264, to dobrze ?

      #7

      addict

      addict

        Ekspert

      • Moderator
      • PipPip
      • 357 postów
      • Miejscowość:Warszawa
      • Kamera: Hero2 + Hero960
      • Karta pamięci: GoodRAM 32GB Class 10
      pobaw sie ustawieniem MOTION SENS.

      4 sztachety i parapet | | |

      R1DE43team | 


      #8

      mistrzCK

      mistrzCK

        I'm a Pro!

      • Użytkownik
      • PipPipPipPip
      • 1919 postów
      • Miejscowość:Kielce
      • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
      • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

      Możliwe, że jest to wina komputera ( laptopa ) i5/6gb ramu/2gb grafa.

      To co ty za laptopa masz? Myślałem, że je mam dobrą maszynę ale takich osiągnięć nie ma :( To nie wina komputera tylko ilości klatek nagrania, różnicy w kolorach tła i błędach odczytu w programie.
      Komputer ci całość zrenderuje szybciej lub wolniej jak u mnie - choć nie jest źle - VAIO 4x3.8GHz/6GB RAM DDR5/grafika 1gb nawet nie zintegrowana :) i do tego bardzo przydatna przy GoPro nagrywarka BluRay.
      Ja niedawno odkryłem za pomocą tego forum taką opcję jak motion sens i tak jak radzi addict możesz popróbować tam w ustawieniach.
      Co do ustawienia kodeka, to może nie pomogę ci fachową radą, ale ja nie widzę różnicy w renderowaniu między kodekami. Może nieraz nieznaczne różnice w wielkości pliku finalnego.
      Pozdrawiam

      PS. Jeszcze z doświadczenia wiem że lepiej w programie (Vegas PRO 11) scena wychodzi jeśli podzielisz materiał na 5 kawałków.
      1 - normalna prędkość
      2 - slow motion za pomocą vegas (rozciągnąć + CTRL)
      3 - twixtor bez slow motion vegasa - rozciągam tylko ścieżke do potrzebnego zazębienia się scen
      4 - slow motion jak w pkt 2
      5 - normalna prędkość jak w pkt 1

      #9

      addict

      addict

        Ekspert

      • Moderator
      • PipPip
      • 357 postów
      • Miejscowość:Warszawa
      • Kamera: Hero2 + Hero960
      • Karta pamięci: GoodRAM 32GB Class 10
      albo uzyc VELOCITY ENVELOPES.

      4 sztachety i parapet | | |

      R1DE43team | 


      #10

      Barthas

      Barthas

        Specjalista

      • Użytkownik
      • Pip
      • 166 postów


        Takie ustawienia twixtora. Film 60klatek. I tez rozpada się jak ten na wodzie.

        #11

        NERVOUS

        NERVOUS

          Użytkownik

        • Użytkownik
        • 79 postów
          Przejeżdżaleś samochodem/motocyklem ? Jeśli tak no to twixtor nie ogarnie nic ciekawego z tak szybko poruszającym się obiektem przy tej ilości klatek.

          #12

          Barthas

          Barthas

            Specjalista

          • Użytkownik
          • Pip
          • 166 postów
            Rowerkiem smignąłem obok kamerki, czyli nie ma się co czaić na dobry efekt przez Twixtora przy 60kl/s... szkoda :) Bo widywalem u niektórch na filmikach fajne spowolnienia.

            #13

            NERVOUS

            NERVOUS

              Użytkownik

            • Użytkownik
            • 79 postów
              dałoby radę ale byś musiał wyskoczyć na tle nieba, żeby tło nie było zbyt wymagające :) a tak to im więcej klatek tym lepiej.

              #14

              Bulczas

              Bulczas

                Specjalista

              • Użytkownik
              • Pip
              • 237 postów
                Frame blending, jasne tlo, wiecej fps...

                Poza tym za dlugo to trwa. Kilka klatek w momencie kulminacynym zwolnij a nie cala scene

                Wysyłane z mojego HTC Desire X za pomocą Tapatalk 2