Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Zrobienie zdjęcia z klatki surowego filmu GP H3 BE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1

FURIOUS73

FURIOUS73

    Newbie

  • Użytkownik
  • 8 postów
    Witam,
    Jestem poczatkującym użytkownikiem Hero 3. Natknąłem się na problem, którego rozwiązania nigdzie nie znalazłem:
    Jestem nurkiem, używam kamery pod wodą. Nagrywałem w 1920 x 1440, 48 fps, Protune. Podczas ostatniego wyjazdu nie robiłem zdjęć kamerą pod wodą, wydawało mi się, że lepiej będzie jak potem wyciągnę interesujące mnie ujęcia jako klatki z filmu. Ale nie mogę znaleźć odpowiedniego programu, który umożliwi mi to w satysfakcjonujący sposób.
    Surowy materiał z kamery jest najlepszy, ale w CineForm studio nie można zapisać pojedynczej klatki jako pliku graficznego. W Sony Vegas można ściągnąć klatkę jako snapshot, ale jej wielkość będzie ograniczona wielkością monitora. Czyli jak nagrywam w 1920 x 1440, a mam monitor 1920 x 1080 to taki będzie maksymalny wymiar fotki. Można zapisać klatkę w Movie Maker, ale tam film musi być przekonwertowany na AVI, i jakość obrazka wydaje się być gorsza w stosunku do oryginału. Najlepszą jakość udało mi się uzyskać jako zwykły screenshot z surowego filmu (bodajże zatrzymując klatkę przy wykorzystaniu CineForm), ale niestety już nie w wielkości 1920 x 1440, tylko ograniczonej wielkością mojego monitora...

    Zdaję sobie sprawę, że być może mój problem jest banalny ale nie wiem jak sobie poradzić...Bardzo proszę o poradę.
    Pozdrawiam
    FURIOUS73

    #2

    LeoDogg

    LeoDogg

      Wyjadacz

    • Użytkownik
    • PipPipPip
    • 1025 postów
    • Miejscowość:Ciechanów
    • Kamera: GoPro 3 Black
    • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
    Chyba problem byl juz poruszany na forum

    Ja i cała ta moja twórczość ;)

     




     


    #3

    FURIOUS73

    FURIOUS73

      Newbie

    • Użytkownik
    • 8 postów
      Wybacz, ale nie mogę znaleźć... Wiesz jak to jest. Go Pro dostałem na urodziny, za chwilę był wypad nurkowy do Egiptu, skupiłem się na opanowaniu kamery a nie zastanawiałem się jak potem będę edytował. Wcześniej miałem do czynienia tylko z Movie Makerem, gdzie robiłem proste filmiki nagrane Frapsem z gierek. Teraz mam ponad 10 godzin rewelacyjnego materiału spod wody i głowię się jak i co z tym zrobić. Zwłaszcza, że rodzina i przyjaciele naciskają. Z montażem filmów jakoś sobie poradzę, ale chciałem też mieć fotki... Jak zapisać klatkę w pełnej rozdzielczości?
      Pozdrawiam
      FURIOUS

      #4

      addict

      addict

        Ekspert

      • Moderator
      • PipPip
      • 357 postów
      • Miejscowość:Warszawa
      • Kamera: Hero2 + Hero960
      • Karta pamięci: GoodRAM 32GB Class 10
      w sony vegas w trimmerze robisz snapshota i masz klatke o takiej rozdzialce jakiej jest film.

      4 sztachety i parapet | | |

      R1DE43team | 


      #5

      FURIOUS73

      FURIOUS73

        Newbie

      • Użytkownik
      • 8 postów
        Dzięki wielkie :-)


        Wróć do Dyskusje ogólne o postprodukcji · Następny nieczytany temat →