Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Hero2 aktualizacja firmware 30/07/2013


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1

addict

addict

    Ekspert

  • Moderator
  • PipPip
  • 357 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Hero2 + Hero960
  • Karta pamięci: GoodRAM 32GB Class 10
jest aktualizacja do hero2.

link do firmware do manualnej aktualizacji:

lista zmian: Improved system stability, GoPro App feature integration, Addressed One Button Mode issues, Resolved firmware update issues.

pierwszy punkt najwazniejszy ;)


4 sztachety i parapet | | |

R1DE43team | 


#2

vincent99

vincent99

    Newbie

  • Użytkownik
  • 41 postów
    Wrzucał już ktoś ten soft ? bo się zastanawiam czy warto bo mam v124

    #3

    MajkeL

    MajkeL

      Newbie

    • Użytkownik
    • 9 postów
      Ja wrzuciłem ten soft od razu jak wyszedł, żadnej różnicy nie zauważyłem w porównaniu do poprzedniego. Ale polecałbym Ci zrobić aktualizacje, kiedyś też miałem v124 i jak wgrałem nowy soft ten wcześniejszy przed tym co teraz wyszedł to poprawił się o wiele dźwięk.

      #4

      Mistrzu4

      Mistrzu4

        Newbie

      • Użytkownik
      • 6 postów
        Również zainstalowałem, jak piszą poprawili stabilności systemu i usunęli błędy. U mnie system był cały czas stabilny, więc nie widzę różnicy :)

        #5

        djwiocha

        djwiocha

          Użytkownik

        • Użytkownik
        • 50 postów
          To ja się zapytam czy da się tą aktualizację wgrać bez użycia tego CineForm Studio czy jakoś tam. Jeśli tak to jak? Używam głównie Linuxa Ubuntu i nie bardzo chce mi się korzystać z Windowsa, tym bardziej że próbowałem już wgrać tą aktualizację przez te CineForm i były problemu z wykryciem obecnej wersji softu.
          - Blog rowerowy
          - Profil pinkbike
          - Kanał YT

          #6

          vincent99

          vincent99

            Newbie

          • Użytkownik
          • 41 postów
            Proszę bardzo instr z pominięciem cine form wrzucasz na SD i wg instr na filmiku


            #7

            addict

            addict

              Ekspert

            • Moderator
            • PipPip
            • 357 postów
            • Miejscowość:Warszawa
            • Kamera: Hero2 + Hero960
            • Karta pamięci: GoodRAM 32GB Class 10
            w moim przypadku po instalacji manualnej z sd, kamera jeszcze sie wlaczyla i wylaczyla 3 razy.

            4 sztachety i parapet | | |

            R1DE43team | 


            #8

            djwiocha

            djwiocha

              Użytkownik

            • Użytkownik
            • 50 postów
              Dzięki, kolega, zaraz przyniesie kamerę i spróbuję. Skoro to takie proste to po co CineForm?
              - Blog rowerowy
              - Profil pinkbike
              - Kanał YT

              #9

              addict

              addict

                Ekspert

              • Moderator
              • PipPip
              • 357 postów
              • Miejscowość:Warszawa
              • Kamera: Hero2 + Hero960
              • Karta pamięci: GoodRAM 32GB Class 10
              sa ludzie ktorzy boja sie takich operacji. taka polityka. podobnie jak z androidem. sa tacy ktorzy zainstaluja nowa wersje przez odina a sa tacy ktorzy beda czekali na oficjalna wersje od operatora.

              4 sztachety i parapet | | |

              R1DE43team | 


              #10

              djwiocha

              djwiocha

                Użytkownik

              • Użytkownik
              • 50 postów
                NO dobra, próbuję to zrobić tak jak jest na filmiku i nie trybi. Kamera nie zatrzymuje się na wyświetlaniu kamerki tylko przechodzi do normalnego trybu. PO wciśnięciu przycisku Power przechodzi do trybu robienia zdjęć i tak dalej.
                - Blog rowerowy
                - Profil pinkbike
                - Kanał YT

                #11

                addict

                addict

                  Ekspert

                • Moderator
                • PipPip
                • 357 postów
                • Miejscowość:Warszawa
                • Kamera: Hero2 + Hero960
                • Karta pamięci: GoodRAM 32GB Class 10
                a zgrales firmware na karte? moze plik ma zmieniona nazwe?

                4 sztachety i parapet | | |

                R1DE43team | 


                #12

                djwiocha

                djwiocha

                  Użytkownik

                • Użytkownik
                • 50 postów
                  Dobra już mam wszystko dobrze. Kluczem było odpowiednio długie trzymanie spustu migawki, dużo dłużej niż na filmach. Spoko się wgrało. Widać od razu różnicę w szybkości poruszania się po menu. Jest o wiele szybciej. Jakość filmów też się poprawiła. Teraz są tak jakby mniejsze szumy i ogólnie obraz jest bardziej przejrzysty i klarowny. Wcześniej miałem oryginalny firmware od czasu kupienia kamery.

                  Martwi mnie tylko jedna rzecz. Nie wiem czemu ale na karcie zapisują mi się 3 pliki na raz. Tzn. jak nagrywam film to po otworzeniu folderu mam trzy pliki. Jeden obraz w formacie THM 160x120, taka jakby miniaturka filmu, drugi - już film, ale w formacie LRV i strasznie niskiej rozdzielczości i jakości 432 x 240 i trzeci - normalny film w MP4 w dobrej jakości i w rozdzielczości takiej jaka chciałem.

                  To chyba nie jest normalne, przed aktualizacją tak nie miałem. Wtedy powstawał jeden film i tyle.
                  - Blog rowerowy
                  - Profil pinkbike
                  - Kanał YT

                  #13

                  addict

                  addict

                    Ekspert

                  • Moderator
                  • PipPip
                  • 357 postów
                  • Miejscowość:Warszawa
                  • Kamera: Hero2 + Hero960
                  • Karta pamięci: GoodRAM 32GB Class 10

                  4 sztachety i parapet | | |

                  R1DE43team | 


                  #14

                  djwiocha

                  djwiocha

                    Użytkownik

                  • Użytkownik
                  • 50 postów
                    No to widzę że będę musiał z tym jakoś żyć :/ No cóż trochę zawala kartę i się bajzel robi.
                    - Blog rowerowy
                    - Profil pinkbike
                    - Kanał YT

                    #15

                    miastek

                    miastek

                      Newbie

                    • Użytkownik
                    • 8 postów
                      Może ktoś opisać jakie dokładnie zmiany zauważył po aktualizacji softu. Plusy, minusy.
                      Ze swoją kamerką nie mam żadnych problemów a soft mam taki z jakim ją kupiłem i zastanawiam się czy warto cokolwiek zmieniać.

                      #16

                      skrzynia

                      skrzynia

                        Newbie

                      • Użytkownik
                      • 41 postów
                        Aktualizowałem niedawno więc jeszcze może czegoś nie wychwyciłem ale na teraz:
                        - plusy: szybciej działające menu, choć najczęściej korzystam z "one button" więc nie ma to jakiegoś wielkiego znaczenia
                        - minusy: dodatkowe, dla mnie zupełnie nieprzydatne pliki (patrz wyżej), dzielnie nagrania na więcej części - kiedyś miałem pliki mające chyba 34minuty, teraz kamerka tworzy pliki z nagraniem o długości 17 minut. Niby drobiazg, ale z bacpackiem gopro trzyma mi prawie 4h więc czasem mam mnóstwo plików z kilku dni i trudniej jest mi to posortować czy znaleźć coś konkretnego co uwieczniłem.

                        Ktoś wyżej wspomniał o poprawie jakości, ja szczerze mówiąc nie widzę różnicy.

                        #17

                        djwiocha

                        djwiocha

                          Użytkownik

                        • Użytkownik
                        • 50 postów
                          Tak jak kolega powyżej. Menu działa szybciej, lekko lepsza jakość video, no i pliki .THM i .LRV co jest trochę irytujace, ale idzie przywyknąć.
                          - Blog rowerowy
                          - Profil pinkbike
                          - Kanał YT

                          #18

                          miastek

                          miastek

                            Newbie

                          • Użytkownik
                          • 8 postów
                            To chyba nie będę kombinował bo tak jak jest mi odpowiada.

                            #19

                            addict

                            addict

                              Ekspert

                            • Moderator
                            • PipPip
                            • 357 postów
                            • Miejscowość:Warszawa
                            • Kamera: Hero2 + Hero960
                            • Karta pamięci: GoodRAM 32GB Class 10
                            wreszcie mialem okazje polatac z nowym firmware. jako ze cenie sobie jak sprzet dziala szybko i bezawaryjnie to latalem do tej pory na stockowym firmware. byl najszybszy i dla moich dzialan - wystarczajacy. po wczorajszych testach stwierdzam ze jest niezle. dziala to w miare szybko. czasami zlapie 2-3sek zawieszke przy uruchamianiu. niestety. dwa razy zdazyl sie taka sytuacja ze po wlaczeniu nagrywania nagrala kilka sekund i przerwala. pliki sa nie do odtworzenia. i teraz pojawia sie problem. gdy krece w spokojnej atmosferze to zawsze uslysze 3 bipniecia informujace o zakonczeniu nagrywania. ale na stoku czy na rowerze moze to byc problem. wlaczam kamere i jade. bipniecie moze byc slabo slyszalne. ktos mial podobny problem?

                            4 sztachety i parapet | | |

                            R1DE43team | 


                            #20

                            skrzynia

                            skrzynia

                              Newbie

                            • Użytkownik
                            • 41 postów

                              dziala to w miare szybko. czasami zlapie 2-3sek zawieszke przy uruchamianiu. niestety. dwa razy zdazyl sie taka sytuacja ze po wlaczeniu nagrywania nagrala kilka sekund i przerwala. pliki sa nie do odtworzenia.



                              U mnie chyba odwrotnie - na starym sofcie kilka razy miałem sytuacje, że kamerka po wielu zmianach trybu nagrania/zdjęcia/nagrania/zdjęcia... przestała reagować i traciłem dane. Z nowym softem jak na razie problemu nie było, ciekaw jestem jak będzie dalej - na starym było tak kilka razy przez około rok czasu więc sytuacje wyjątkowo sporadyczne i być może z nowym softem też coś takiego wystąpi, ale testowałem intensywnie i na razie jest OK.
                              Dziś pierwszy raz od aktualizacji robiłem zdjęcia zamiast nagrań i jestem pozytywnie zaskoczony :) Przy nagraniach wydawało mi się, że chyba jest nieco jaśniej, ale zdjęcia rozwiały wątpliwości - nowy soft wpłynął na jakość. Zdjęcia są lepsze, zwłaszcza te robione w pomieszczeniu przy średnim doświetleniu są jaśniejsze, mają lepszą ostrość itp. Wcześniej w takiej sytuacji było przeciętnej jakości "ziarno". Dodatkowo, w trybie "burst", po zrobieniu 10 zdjęć wyświetla się "BUSY" w momencie zapisu i chyba zapis jest nieco szybszy.


                              Wróć do GoPro Hero2 · Następny nieczytany temat →