Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Problem przy zapisie filmu w MM


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1

FURIOUS73

FURIOUS73

    Newbie

  • Użytkownik
  • 8 postów
    Witam,
    Zmontowałem 43-minutowy projekt filmu zrobiony w rozdzielczości 1440 x 1920, format 4:3, zapisany w MP4. Do tego soundtrack w MP3, różni wykonawcy. Movie Maker nie chce mi zapisać filmu, próbowałem zarówno wysokiej rozdzielczości jak i 720. Przy próbie zapisu w tzw. 'wysokiej rozdzielczości' wywala się w zasadzie od razu, komunikując:
    'W projekcie programu Movie Maker wykryto brakujące lub nienadające się do użyci apliki, które uniemożliwiają zapisanie filmu. Sprawdź w opcjach, czy przygotowywanie plików jest włączone. lub usuń pliki i spróbuj ponownie. Błąd: 0x8726013.'
    Przy próbie zapisu w niższej rozdzielczości (i dodatkowo ustawieniu ręcznym audio na 128 kb/s), też się wywalił, ale później:
    - za pierwszym razem nie zaakceptował prawidłowości sondtracku, a gdy zamieniłem to i tak
    - wywalił przy następnych video.. (a już zapisał ok. 30% filmu)
    Dodam, że opcje są ustawione na wspomniane 'przygotowywanie plików', cokolwiek to oznacza...
    Brak mi już powoli cierpliwości..
    Poprzednio robiłem krótszy (8 minut) film, który wstępnie pociąłem w CineForm. Te fragmenty CineForm zapisał zarówno w AVI jak i MP4. W Movie Makerze skleiłem z MP4 i dodałem sondtrack i nie było ŻADNYCH problemów. Dodam jeszcze, że w nowym 43-minutowym filmie wykorzystane są też te pliki, które poprzednio chodziły bez problemu a teraz są niby wadliwe...

    Nie wiem w czym jest problem - czy w długości (wadze) filmu, czy w innych ustawieniach. Nie chcę robić znowu podwójnej roboty najpierw w CineForm a potem kleić w MM, bo nawet nie mogę być pewny, czy coś znowu się nie wywali.

    Mam nadzieję, że mój problem przedstawiłem zrozumiale, i ktoś z Was coś doradzi, za co z góry dziękuję i pozdrawiam :-)

    #2

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5317 postów
    • Miejscowość:Poland
    • Kamera: Hero 5 Black
    Wiem o czym piszesz ja swój film montowałem 3 dni :) i miałem też podobne przygody jak ty. W żaden znany i nieznany mi sposób nie udało mi się obejść problemu z zapisem filmu! Przerzuciłem się na Vegasa. A z tego co wiem wiele osób miało podobne do ciebie i mnie problemy. Co jeszcze ciekawsze u mnie raz błąd wyskakiwał 30% a raz chyba w 80%. Oczywiście z krótszymi filmami w MM nie miałem żadnego problemu :)

    #3

    FURIOUS73

    FURIOUS73

      Newbie

    • Użytkownik
    • 8 postów
      Dzięki Michał za wiadomość. No tak się domyślałem, że problemem jest waga filmu :-) Ale.. w MM pracowałem już wcześniej, gdy nie miałem Gopro, i znam dosyć dobrze ten program. Łatwo i przyjemnie mi się w nim pracuje. Próbowałem VEGASA, ale wbrew temu co większość użytkowników pisze, dla mnie jednak nie jest zbyt intuicyjny i jakoś mi 'nie leży'...
      Na razie odkryłem, że warto zrobić wstępną obróbkę w Cineform, tzn. przyciąć pliki i założyć kolorystykę video (np. protune dla ujęć spod wody jest bardzo fajny). Ktoś też podał, że po obróbce w Cineform ładują się kodeki, dzięki którym potem nie powinno być problemu w MM.
      Mam darmową wersję, więc za dużo nie można zrobić. No i wszystko strasznie długo trwa i miele się godzinami... :-( Nie wiem np. dlaczego CFS zamienia źródłowy plik MP4 na avi i potem po edycji znowu na dużo lżejszy MP4, jakby nie mógł od razu na MP4.
      No zobaczymy. Mam nadzieję, że z tymi przekonwertowanymi plikami da się jednak zapisać dłuższy film w MM. A jak nie to zainwestuję po prostu w jakiś dobry program, bo i tak to Go Pro dostałem na urodziny :-)
      Pozdrawiam
      FURIOUS

      #4

      Michal

      Michal

        Alpha i Omega

      • Senior Moderator
      • PipPipPipPipPip
      • 5317 postów
      • Miejscowość:Poland
      • Kamera: Hero 5 Black
      Gratuluje w takim razie fajnego prezentu - GP4 wyjdzie tak akurat na moje urodziny :P. A i tak nikt mi go nie kupi :P. Ale do sedna pisząc - też długo szukałem programu, testowałem wiele tutoriali. Pościągaj z netu i zobacz co Ci najbardziej przypadnie do gustu :). A co do MM próbowałem rozwiązać swój problem. Instalując to czego rzekomo brak na moim kompie wywołał problemu. Ale to również nic a nic nie dało. Co do pracy z MM powiem tyle szkoda nerwów. I długiej pracy do edytowanie filmów to kawał roboty. Wracając do Cineform to jeszcze"ciekawszy" program niż MM. Raz działa - 3 razy nie. Opisywałem również moje przygody z tym programem na forum. Logiki tego programu nie rozumiem ale oki - szkoda że chyba nikt nie testował jego płatnej wersji może tam jest lepiej z jakością i stabilnością.

      #5

      michals

      michals

        Newbie

      • Użytkownik
      • 46 postów
      • Miejscowość:Poznań
      • Kamera: Dritf Ghost-S
      • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32GB

      Witajcie!

       

      Zaczynam swą przygodę z obróbką filmów i generalnie z filmowaniem. Jako początkujący chciałbym poznać dopiero pewne tajniki i korzystam z wbudowanego windowsowego MovieMaker'a. Komputer jaki posiadam wyposażony jest w procesor Core2Duo 2,53 GHz, 4 GB RAMu oraz grafikę GeForce GT 120M CUDA 1 GB. Pracuję na Windows'ie 7 x64. 

       

      Problem mam z podzieleniem surowych plików i z utworzeniem końcowego filmu. Każdorazowo (lecz zawsze przy innym zaawansowaniu procentowym) wyrzuca błąd o za małej ilości pamięci. Nagrania pod obróbkę mam w jakości 1080p przy 30fps. Rozumiem, że mogę mieć problem przy obrobieniu całości materiału (90 min), ale przy 3 minutach uważam, że problem nie powinien występować, a jednak się pojawia. Czy przyczyna wyżej opisanego problemu jest powszechnie w Waszym środowisku znana?

       

      Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc! 



      #6

      dhmegi

      dhmegi

        Newbie

      • Użytkownik
      • 6 postów
      • Miejscowość:Częstochowa
      • Kamera: Sony Action Cam HDR-AS30
      • Karta pamięci: SanDisk Ultra 32GB (10)

      Ja pracę z MM rozpoczęłam od robienia pokazów ze zdjęć. Wszystko działało bardzo sprawnie. Nawet filmy nakręcone aparatem fotograficznym były przerabiane bezproblemowo. Problem rozpoczął się wtedy, kiedy zaczęłam robić filmy kamerą Sony HDR-CX 260VE. Pliki w formacie AVCHD (1920x1080 50i) to już dla tego programu wielki problem. Rozpoczęły się "cuda" opisane w powyższych postach. Najpierw myślałam, że to wina mojego laptopa, że za słaby. Kupiłam nowy - wypasiony. Niestety MM nie zmienił swojego zachowania. Zaczęłam więc szukać innego programu do obróbki filmów. Obejrzałam wiele tutoriali. Mój wybór padł na program Nero Video 12. Teraz już jest nowa wersja Nero Video 14 

      Program bardzo fajny, działa sprawnie, nie zawiesza się. Jak zaczynałam na nim pracować, to wybrałam opcję podstawową, ale z czasem zaczęłam korzystać z opcji zaawansowanej, na której można wiele zdziałać. Polecam.

      Można pobrać 15-dniową wersję próbną  

      ale wersja próbna Nero nie obsługuje funkcji tworzenia i odtwarzania AVCHD, a także formatów MPEG-4 ani BD-AV.

      Obróbka filmów z Sony Action Cam AS30 w tym programie nie sprawia żadnych problemów.