Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

HERO 3 BE i nie wykrywanie przez komputer


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1

Sebastian

Sebastian

    Wyjadacz

  • Moderator
  • PipPipPip
  • 1316 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: 3BE/3BE+
  • Karta pamięci: 16/32/64
Witam wszystkich,

post mój piszę dla Was, dla przestrogi.

Kamerę posiadam od grudnia 2012 i jak jest wszyscy wiedzą. Raz pod górkę raz jest świetnie.
Kamerę użytkowałem z jedną baterią dostarczoną wraz z kamerą oraz bacpackiem. Baterię zawsze była w kamerze i sporadycznie przy zawieszeniach jedynie była wyciągana.
Ale najważniejsze jest to że od samego początku baterię ładowałem zawsze poprzez kamerę, podłączając oczywiście poprzez kabel USB.
Wszystko działało super do czasu. Od połowy kwietnia w nieokreślonych okolicznościach komputer przy podłączaniu kamery nie wykrywał mi kamery co za tym idąc nie mapował karty pamięci umieszczonej w kamerze. Ładowanie kamery działało prawidłowo.(Lampka czerwona zapalona). Dobra myślałem że coś z kompem, ok podłączałem do innych komputerów z rożnymi systemami efekt był identyczny. Raz na jakiś czas wykrywał kamerę lub nie.
Do czerwca dałem sobie spokój bo kamerę potrzebowałem a i tak mam oddzielny czytnik na karty SD i nawet szybciej zgrywa więc jak ładuję to git. Jednak w czerwcu zaczęło mnie to irytować że kamera za 2k nie działa prawidłowo. Zacząłem drążyć temat no bo myślę a jak gdzieś będę musiał zgrać film bez czytnika, będzie dupa. Pisząc do serwisu GoPro - oficjalnie kazali faq z usb nie wykrywanie przejść innymi bzdetami chcieli mnie zapchać. Wszystkie te proponowane rozwiązania wcześniej sprawdziłem i żadnego efektu nie dawały. Bo wymianie kilku maili doszli do wniosku że mam wysłać do nich.
Ok wysłałem, koszt 100 zł za przesyłkę z ubezpieczeniem jestem w stanie pokryć.
Paczka do nich dotarła jakiś tydzień temu. Do wczoraj na moje pytania co i jak do wczoraj nie otrzymałem żadnej wiadomości. Dzisiaj dopiero dostałem maila z informacją o wymianie.


Jednak to co najważniejsze oficjalnie tego nie otrzymałem jednak w korespondencji prywatnej dostałem informację że ładowanie baterii w kamerze nie jest zalecane.

Jeśli macie podobne problemy z wykrywaniem i macie pewność jak ja że to nie była wina komputera składajcie takie reklamacje. Po drugie ja sam wczoraj zakupiłem zewnętrzną ładowarkę aby tak problem nie pojawił się w przyszłości.

Pozdrawiam

Sebastian

MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#2

LeoDogg

LeoDogg

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1025 postów
  • Miejscowość:Ciechanów
  • Kamera: GoPro 3 Black
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
Juz gdzies pisalem o tym - znam osobiscie dwa przypadki zniszczenia kamery w ten sposob poza Twoja.

Ja i cała ta moja twórczość ;)

 




 


#3

Sebastian

Sebastian

    Wyjadacz

  • Moderator
  • PipPipPip
  • 1316 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: 3BE/3BE+
  • Karta pamięci: 16/32/64
Dzisiaj dostalem nowa kamere.W prezencie dostalem fajne kartonowe pudelko do kamery i nowa baterie do kamery.
Razem czas wyslania z polski i powrot nowej trwal w sumie 7 dni roboczych. Najdluzej paczka priorytetem szla do nich bo az 4 dni roboczych.

Wysyłane z mojego GT-N8010 za pomocą Tapatalk 2

Pozdrawiam

Sebastian

MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#4

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
Dobrze o tym wiedzieć :) Dzieki za info :) Więc jutro kupuje ładowarkę.

#5

Konio

Konio

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 115 postów
  • Miejscowość:Zielona Góra
  • Kamera: 3BE
  • Karta pamięci: 32
Polecacie jakąś konkretną zewnętrzną ładowarkę?
Może i ja dokonam zakupu..

#6

Sebastian

Sebastian

    Wyjadacz

  • Moderator
  • PipPipPip
  • 1316 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: 3BE/3BE+
  • Karta pamięci: 16/32/64

Polecacie jakąś konkretną zewnętrzną ładowarkę?
Może i ja dokonam zakupu..



Ja kupiłem tą wraz z dodatkowymi bateriami .
Oddzielnie też jest na allegro dostępna. Ma kabel do gniazdka zwykłego w domu jak i do gniazdka w samochodzie. Ładuję nie całe 2h.
Jedynie mogła być mniejsza.

Pozdrawiam

Sebastian

MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#7

Freud

Freud

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 222 postów
    Też uważam, że ta ładowarka pod kątem swojej wielkości to przerost formy nad treścią.
    Mam ją i fajnie jakby była kompaktowa.

    #8

    0pieka

    0pieka

      Newbie

    • Użytkownik
    • 26 postów
      czyli jezeli mi dzieje sie cos takiego ze po podlaczeniu kamery , kamera sie laduje (i na ekranie nie wyskakuje bateria tylko normlne tryby) i do tego nie moge odczytac pamieci (zdjec , filmow z kamery) to znaczy ze sam juz nic nie zrobie i musze udac sie na reklamacje?

      #9

      Michal

      Michal

        Alpha i Omega

      • Senior Moderator
      • PipPipPipPipPip
      • 5194 postów
      • Miejscowość:Polska
      • Kamera: Hero 3
      • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
      Raczej na to wygląda ale tak jak twórca tematu popisz z GoPro? Masz Hero2? Czy ona jest jeszcze na gwarancji?

      #10

      0pieka

      0pieka

        Newbie

      • Użytkownik
      • 26 postów
        jasne :) mam hd 2... i ma jeszcze dwa lata gwarancji prawie bo dokupywalem rok jakiegos tam lipnego... ogolnie kamera kupiona w polsce w sklepie rtv agd wiec chyba sadze ze oni sciagaja przez polskiego dystrybutora i uda sie ja naprawic badz wymienic;p

        #11

        Michal

        Michal

          Alpha i Omega

        • Senior Moderator
        • PipPipPipPipPip
        • 5194 postów
        • Miejscowość:Polska
        • Kamera: Hero 3
        • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
        Acha to sprawa jasna - musisz ją oddać do RTV EURO AGD! Życzę Ci jednak tego byś dostał nowa :) (GP3) Jak to kiedyś ludzie mieli z przedłużeniem gwarancji popsuły im się Canon s3 (czy jakoś tak) a dostawali nówki s5 :)

        Daj znać jak będzie wyglądać! Ale popisz też z samym GP! W sumie nic nie szkodzi - możesz tylko zyskać :P

        #12

        0pieka

        0pieka

          Newbie

        • Użytkownik
        • 26 postów
          no wlasnie z go pro nie pisalem;p ale pisalem z tym freeway polska i powiedzieli ze mozliwosci beda dwie. oddac ja do miejsca zakupu badz podac im numer kamery i zrobic skan rachunku i wyslac im:) bo najprawdopodobniej kamera czy tak czy tak zostala zakupiona u nich i do nich trafi;p a mimo wszystko oszczedze kilka zlotych na przesylce bo sklep mam niemal pod nosem wiec co mi tam;p a za oszczedzone pieniadze akurat sie kupi uchwyt do statywu:D jezeli bym dostal gp3 to juz wgl bym sie cieszyl jak male dziecko

          #13

          Michal

          Michal

            Alpha i Omega

          • Senior Moderator
          • PipPipPipPipPip
          • 5194 postów
          • Miejscowość:Polska
          • Kamera: Hero 3
          • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
          Z ciekawości ile kosztowało Ci ubezpieczenie kamerki?

          O ile kamerka Ci padła naprawdę - a jak można poczytać na forum raczej ich nie naprawiają i nie ma w dodatku żadnych hero 2 na magazynach! To raczej cała akcja powinna być dla ciebie korzystna :)

          #14

          0pieka

          0pieka

            Newbie

          • Użytkownik
          • 26 postów
            275 albo 375 zl teraz dokladnie nie pamietam ale chyba ta wyzsza kwota:D + do tego otrzymalem gratis w postaci opakowania (pokrowca) na go pro i karte 16 gb do 95 mb/s i zestaw do czyszczenia kamerki z jakimis tam pierdolami;p sporo nie sporo... ale poniewaz kamerka uzywana duzo i w roznych miejscach to dodatkowe ubezpieczenie przyda sie na pewno:)

            #15

            Michal

            Michal

              Alpha i Omega

            • Senior Moderator
            • PipPipPipPipPip
            • 5194 postów
            • Miejscowość:Polska
            • Kamera: Hero 3
            • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
            To i tak przy takim pakiecie wychodzi Ci bardzo mało :) Dobry interes zrobiłeś (karta i cała reszta). Tak jak pisałem w temacie daj znać jak się wsio potoczy.