Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Garmin VIRB - Prawdziwie nowy gracz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21

Drift Innovation

Drift Innovation

    Specjalista

  • Konto oficjalne
  • Pip
  • 294 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: DRIFT GHOST 4K
  • Karta pamięci: Sandisk 64GB (10)
dzięki Michal za dobry film, gdzie widać bliżej kilka cech...

mam osobiste obawy co do:

- wielkości kamery - jest duża!
- sposobów mocowań - sporo złączek, śrubek...do tego mocowanie na kask wentylowany, w którym kamera cała lata (widać na filmie)
- klapeczka z tyłu absolutnie nie budzi zaufania
- miejsce na kartę pamięci...pod baterią, co zmusza do jej wyjęcia za każdym razem, gdy kartę zmieniamy.

Czas pokaże. Tak jak pisałem wcześniej - bardzo dobrze, że jest nowy gracz i jest to dobrze znany GARMIN - firma outdoorowa z mega doświadczeniem. Obym się mylił co do punktów powyżej.

- ciekawa alternatywa - sprawdź!

 

- oficjalny FB - zapraszamy!


#22

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
Z tą zaślepką (klapeczką tylnią) masz całkowitą rację również nie wzbudza mojej aprobaty! Co do wielkości również się zgadzam.

Produkt ciekawy! Ale zobaczymy co pokarze nam premiera nowej kamery Sony która nastąpi jutro! Czekam na nowego Drif'a! Robi się ciekawie! Choć powiem inaczej na początku nawet mocno pod jarałem się Garmin'em ale z czasem i po tym filmie . . .

Ale zobaczymy :)

#23

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)


#24

Freud

Freud

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 222 postów
    Extra jest ta nakładka, która umożliwia łączenie video ze śladem GPS.
    Bardzo mi się to podoba.
    Można pobrać aplikację do VIRB i jeśli ktoś chce przerobić dowolny klip ;)

    #25

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5194 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
    Pewnie podobnie wygląda to u Sony! Tylko jakość nagrań z tego co widziałem na yt nie jest aż taka za rewelacyjna. Ale to Yt więc nie ma się co aż tak czepiać.



    Jak widać pierwszy sensowny poglądowy jakościowo film który da nam jakieś odniesienie do jakości filmów nagranych przez garmina.

    #26

    Hubert

    Hubert

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 60 postów
    • Miejscowość:Wrocław
    • Kamera: Drift Ghost-s
    • Karta pamięci: Sandisk 32GB Extreme(10)

    Witam!

     

    Co do systemu mocowań kamery: Daje spore możliwośći, ale jest dosyć masywny. Kamerę przeczepia się do takiej szyny, która jest dosyć spora.

     

    Klapeczka z tyłu: Również budziała we mnie obawy, ale radzi sobie bez problemu nawet pod wodą. Przed podłączeniem do kompa trzeba troszkę osuszyć wtyki i tyle.

     

    Co do karty pamięci to faktycznie trochę upierdliwe, ale jakby dali ją w tym samym miejscu co wejścia usb to by zmokła.

     

    Oprogramowanie Virb Edit moim zdaniem jest bardzo dobre. W sam raz do zmontowania filmu. NA każdy film można nanieść różne dane, które zapisuje kamera.  Zawsze kamera rejestruje prędkość i chyba wysokość. Resztę danym trzeba włączyć w kamerze a mogą to być:  tętno, rytm pedałowania i temperatura. Później w programie do edycji nanosimy nasze dane na film. Można też nanieść dane z innego urządzenia. Może jeszcze rysować linie na mapie i posiada kompas. Co ciekawe w tym programie można obrabiać filmy z innych kamer, nie tak jak w gopro studio. Moim zdaniem każda kamera powinna mieć swoje oprogramowanie do edycji.

     

    Tutaj przykładowy film, który nagrałem Virb Elite i zmontowałem w Virb Edit:

     

    A tutaj takie moja opinia na temat kamery:

     

    Pozdrawiam


     - zapraszam na mojego rowerowego bloga. 

      - polub na fejsbuku :)


    #27

    hqvkamil

    hqvkamil

      Newbie

    • Użytkownik
    • 35 postów

      Mógłbyś coś więcej napisać po głębszym testowaniu kamerki. Zastanawiam się  nad tą opcją lub go pro4 black. Kamerka będzie mi służyć podczas jazdy szosówką i biegania. Wiadomo że filmy to priorytet ale zdjęcia też wchodzą w grę.



      #28

      Priders

      Priders

        Alpha i Omega

      • Moderator
      • PipPipPipPipPip
      • 2545 postów
      • Miejscowość:Śrem
      • Kamera: Gopro
      • Karta pamięci: SanDisk

      To versus Hero 4 black ? Bierz gopro ;) 

      Rozważ jeszcze zakup silvera, bo może ci bardziej odpowiadać.


      Pozdrawiam,

       

       

      Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


      #29

      Hubert

      Hubert

        Użytkownik

      • Użytkownik
      • 60 postów
      • Miejscowość:Wrocław
      • Kamera: Drift Ghost-s
      • Karta pamięci: Sandisk 32GB Extreme(10)

      Zależy jakich funkcji byś wymagał od Virba. Jeżeli chodzi o zdjęcia to wszystkie wychodzą podobnie, z różnych kamer. Jak chciałbyś ją mocować?


       - zapraszam na mojego rowerowego bloga. 

        - polub na fejsbuku :)