Skocz do zawartości


Najwieksza polska giełda kryptowalut
Ostatnio napisane posty
 • rhardy%s - zdjęcie
  rhardy napisał:
  Micheł dzięki za zainteresowanie. A jak to zmienić, tak k...
  06 kwi 2018 18:02
 • Micheł%s - zdjęcie
  Micheł napisał:
  Siemasz. Posiadam Hero 6 i "stary" pilot i działa bezprob...
  06 kwi 2018 17:49
 • rhardy%s - zdjęcie
  rhardy napisał:
  Cześć,  Nie znalazłem nigdzie takiej informacji, dla...
  06 kwi 2018 17:01
 • Micheł%s - zdjęcie
  Micheł napisał:
  Podałem link w temacie "gopro Quik nie uruchamia się w wi...
  04 mar 2018 09:49
 • Karo%s - zdjęcie
  Karo napisał:
  Dzięki, faktycznie ciągle coś się dzieje. GoPro Quik zach...
  04 mar 2018 08:53
24 paź 2015 21:20    Bartq w Sprzęt
- - - - -
1442 Wyświetleń

Kamera Kodak z 360 stopniowym wideo w 4K

 

Firma Kodak idzie za trendem, który pojawił się już jakiś czas temu. Na targach IFA 2015 firma zaprezentowała nowy model kamery Pixpro SP360-4K, który ma filmować z jakością 4K!

 

Niemal rok po debiucie kamery sferycznej Pixpro SP360, o której pisaliśmy tutaj, Kodak ulepsza ten model przez podniesienie jakości filmowania do 4k. Nie jest to jednak jedyna zmiana. Wraz z kamerą został zaprezentowany pilot na nadgarstek do obsługi kamery.

 

Dołączona grafika

 

Konstrukcja kamery nie została zmieniona względem poprzednika, tak więc wciąż będzie to kamera przypominająca kostkę z kopułą ochraniającą sferyczny obiektyw. Kamera posiada matrycę 12 megapikseli oraz sensor BSI CMOS.

 

Pixpro filmuje panoramę 360 stoponi z jakością do 4K i posiada tryb Time Lapse oraz zdjęć seryjnych. Kamera posiada 10 różnych trybów rejestrowania obrazu, aby użytkownik mógł uzyskać najbardziej odpowiedni efekt.

 

Dołączona grafika

 

Kodak dedykuje produkt przede wszystkim profesjonalistom, którzy widzą możliwość zastosowania kamery nie tylko do sportów. Kamera może posłużyć do wirtualnych wycieczek po budynkach, wideokonferencji, czy jako kamera samochodowa.

 

Aby zwiększyć możliwość zastosowań kamery, zmieniono jaskrawy żółty kolor obudowy poprzednika na czarny. Pixpro SP360-4K waży 121 gram i ma niewielkie wymiary: 46,5 x 50 x 53 mm. Kamera sama w sobie jest już odporna na zachlapania, a dzięki zastosowaniu opcjonalnej obudowy, jej wodoodporność wzrasta do 60 metrów.

 

Kamerą możemy sterować za pomocą przycisków umieszczonych na obudowie, ale również mamy dostępną aplikacje na urządzenia mobilne. Mamy również do dyspozycji wspomniany wcześniej pilot na nadgarstek.

 

Dołączona grafika

 

Kodak zapowiedziało premierę kamery na przełom października i listopada, a cena urządzenia będzie oscylowała w okolicy 500$ w zależności od zestawu, który wybierzemy.

 

Zapraszamy do dyskusji na temat kamery do tematu na FORUM.

 

Źródło: gizmag.com


0 Comments