Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

GoPro CineForm Studio - problem z konwersją


40 odpowiedzi w tym temacie

#21 mariograf

mariograf

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 65 postów

    Napisano 11 luty 2013 - 20:49

    Jaka jest najnowsza wersja tego GoPro CineForm Studio w wersjach płatnych?

    Ktoś to naprawdę kupił?
    Mario

    #22 zico

    zico

      Newbie

    • Użytkownik
    • 46 postów

      Napisano 11 luty 2013 - 21:02

      Zrozumcie, że program może mieć swoje widzimisię w zależności od całej konfiguracji sprzętu. Tutaj nie chodzi o moc obliczeniową, tylko o poszczególne składniki systemu.
      Karty graficzne mogą mieć wyłączone lub włączone dodatkowe bajery i już jest zonk, zawieszenia programu. To jeden z wielu przykładów. Programy na Windows potrafią się wysypać w najmniej oczekiwanym momencie. Jest jeszcze jedna sprawa - oryginalność systemu, to też ma wpływ na stabilność. Nikt mi nie wmówi, że pirat chodzi jak ta lala i każdy, kto ma pirata to robi updaty. Oczywiście nie twierdzę, że każdy ma, ale wiem na pewno, że pirat potrafi być bardziej niestabilny w dłuższym okresie czasu niż oryginał.

      Miałem na swój czas mocny, 4 rdzeniowy komputer i najnowszy również na tamte czasy program Pinnacle. Przy renderowaniu się w najmniej spodziewanym momencie wieszał, czasem nawet na 99% - jak tutaj nie może szlag człowieka trafić? I co? Zmieniłem na Sony Vegas i rewelacja! Nie dość, że szybciej to i zdecydowanie lepiej.

      Jest kilka rzeczy, które mogą mieć wpływ na stabilność programu i to niestety trzeba zrozumieć.

      Dlaczego na tym samym komputerze na jednym programie odtwarzającym video idzie ładnie, a na drugim programie odtwarzającym się tnie? Znacie odpowiedź? :)
      Jeden program korzysta z driverów zewnętrznych, drugi ma wbudowane i nie dopuszcza "tłumacza" zewnętrznego - to jedna z opcji.

      Na razie jeszcze nie obrabiałem plików z GoPro3 Black w stopniu high end, ale proste rzeczy bez problemu windowsowym Windows Live Movie Maker, łącznie ze spowolnieniem tempa, cięciem - totalne podstawy. Konwersja do wmv bezproblemowa. I uwaga - robię to na laptopie Lenovo G560. Mam też tutaj zainstalowany CFS, ale na razie nie miałem czasu, ani okazji głębiej się nim pobawić. Jednak na pewno zdam relację.

      Wybrałem GP3 ze względu na niską wagę oraz możliwości slow motion (duża ilość klatek), co ma dla mnie olbrzymie znaczenie.

      #23 michau

      michau

        Użytkownik

      • Użytkownik
      • 115 postów

        Napisano 12 luty 2013 - 06:31

        Jaka jest najnowsza wersja tego GoPro CineForm Studio w wersjach płatnych?

        Ktoś to naprawdę kupił?


        Pytanie było o numer wersji a nie o to czy ktoś kupił.
        GoPro Hero3 Black Edition & Wi-Fi Remote + SanDisk Ultra® microSDXC UHS-I 64GB + GoPro Battery BacPac

        #24 Żółwik

        Żółwik

          Specjalista

        • Użytkownik
        • Pip
        • 156 postów
        • Miejscowość:Brzeziny, Gdynia, Łódź
        • Kamera: GoPro Hero 3 Black
        • Karta pamięci: Sandisk 64GB (10)

        Napisano 12 luty 2013 - 09:33

        Ten komputer co ma 2 Gb RAMu służy tylko do obsługi poczty, dokumentów i Corela i tyle. Wątpiłem by na nim to poszło ale z ciekawości zainstalowałem CineForm. Dziwne jest to, że na nim działa konwersja MP4 do AVI i można edytować film. Na moim laptopie i PC program się zawiesza w tym momencie.

        #25 zico

        zico

          Newbie

        • Użytkownik
        • 46 postów

          Napisano 12 luty 2013 - 09:36

          Ten komputer co ma 2 Gb RAMu służy tylko do obsługi poczty, dokumentów i Corela i tyle. Wątpiłem by na nim to poszło ale z ciekawości zainstalowałem CineForm. Dziwne jest to, że na nim działa konwersja MP4 do AVI i można edytować film.


          Czyli po prostu komputer nie jest zasyfiony różnymi programami, driverami itp. itd. Praktycznie czyścioch pod edycję.
          Jest taka zasada u montażystów filmów - komputer z oprogramowaniem pod montaż filmów, żadnych innych programów.

          #26 mariograf

          mariograf

            Użytkownik

          • Użytkownik
          • 65 postów

            Napisano 12 luty 2013 - 12:10

            "Dziwne jest to, że na nim działa konwersja MP4 do AVI i można edytować film. Na moim laptopie i PC program się zawiesza w tym momencie.

            Ja pytałem czy po konwersji plik AWI idzie w okienku CineForm. To jest moment w którym nie mogę obrabiać obrazu bo rwie i klatkuje, a nawet zmienia dźwięk
            Mario

            #27 Sebastian

            Sebastian

              Wyjadacz

            • Moderator
            • PipPipPip
            • 1055 postów
            • Miejscowość:Poznań
            • Kamera: 3BE/3BE+
            • Karta pamięci: 16/32/64

            Napisano 04 marzec 2013 - 12:38

            Więc w wersji płatnej CineForm występuje w dwóch wersjach :

            GoPro CineForm Studio Premium
            GoPro CineForm Studio Professional

            Na zeszły tydzień była to wersja 1.3.2.170.

            Możecie Trial-a ściągnąć -

            Pozdrawiam

            Sebastian

            MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB


            #28 tomek_wap

            tomek_wap

              Newbie

            • Użytkownik
            • 41 postów

              Napisano 05 marzec 2013 - 12:30

              U mnie CineForm tez nie konwertuje plików. Dodaje je do listy, klikam aby konwertował, pojawia sie informacje, ze "processing" i obok "0%" ... nic sie nie dzieje. Zero aktywnosci CPU czy HDD.

              A komputer mocny, 8GB ram, cpu 4 core 2.35ghz i5.

              Sprawdzalem na Win XP i 7, i nic ...

              Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
              GoPro HERO HD, Sandisk ULTRA/GoodRam 16GB Class 10, OPTEKA X-GRIP (zamiennik)

              #29 Ptas

              Ptas

                Newbie

              • Użytkownik
              • 21 postów

                Napisano 28 marzec 2013 - 20:27

                Protune NIE POTRZEBUJE CineForm

                Wątek stary już trochę ale dodam swoje trzy grosze.

                CineForm Studio jest jakie jest. Ma w zamyśle jedną wielką zaletę. Po konwersji do avi można w tym pliku zmieniać parametry obrazu bez żadnej rekompresji a tylko w oparciu o meta data. Dzięki temu powstaje plik wsadowy, który można poddać wstępnej korekcji i potem użyć go do dalszej pracy w innym programie (jak np Sony Vegas). Podczas pracy w "innym" programie można wrócić do CineForm, zrobić kolejne korekty i one automatycznie będą widoczne w "innym" programie. Ja głównie używam CineForm aby konwertować do avi i potem np bawić się stabilizacją w VirtualDub, który nie akceptuje za bardzo formatu mp4. Prawdą jest, że materiał skonwertowany do avi w CineForm potrafi niezły komputer przyciąć. Jak ktoś wcześniej wspomniał duże znaczenie ma, jak zaśmiecony jest system, ile tysięcy różnych kodeków w nim siedzi, etc. Mój domowy i3 i 4 RAM'u materiał 1920x1080x24 spokojnie odtwarza. Przy 2,7K 24fps nie jest już miło ale to SPORA ilość danych .....

                Do obróbki filmów kręconych w trybie Protune NIE POTRZEBA CineForm Studio. Tryp Protune w GoPro jest oparty o fajny wynalazek firmy Technicolor - tryb CineStyle. Jak łatwo można zauważyć podczas kręcenie w trybie Protune obraz jest mniej ostry, mdły i szarawy. I tak właśnie ma być. Ten tryb absolutnie wymaga dalszej obróbki i jego stosowanie bez niej jest nieomal bezcelowe. Tryb Protune z grubsza robi takie to rzeczy:
                - daje 24fps - fajnie ale to można łatwo uzyskać z 25fps wieć dla samych klatek Protune nie ma sensu
                - 35Mbps - więcej danych, mniejsza kompresja, lepsza jakość
                - neutralny profil kolorów - mniej wyraźne kolory można w procesie obróbki znacznie lepiej korygować/poprawiać/zmieniać niż w przypadku standardowego, kontrastowego i kolorowego obrazu
                - log curve encoding - tu mam problem, jak to powiedzieć po Polsku ale to NAJWAŻNIEJSZE - uzyskany obraz jest rozjaśniony w cieniach i przytłumiony w światłach. Dzięki temu w znacznym stopniu redukowane jest ryzyko uzyskania smolistych czerni bez szczegółów oraz przepalonych bieli również wypranych z detali. Kamera w trybie normalnym poddaje sygnał z matrycy obróbce i z potrafi krótko mówiąc nieźle zepsuć mocno kontrastwe sceny. Aby po nakręceniu materiału w trybie Protune uzyskać materiał tak kontrastowy, jak dla zwykłego trybu wystarczy zastosować korektę poprzez krzywe koloru w programie do edycji. U mnie w Sony Vegas to "Color Curve". Szczegółowe parametry krzywych można znaleźć szukając TechniColor CineStyle.
                - wyostrzanie - materiał jest mniej ostry i ja na przykład bardzo to lubię ale oczywiście można wyostrzyć
                - odszumianie - jak jasno to dla mnie bez znaczenia bo mnie szumy nie bolą. Jak ciemno to kamerka ładnie odszumia czasami warto zrezygnować z trybu Protune

                Długo czekałem na Protune w GoPro. Samego CineStyle używałem z Canon 5DmkII i okazał się rewelacyjny. Teraz mając tą opcję w GoPro można materiały z obu źródeł obrabiać podobnie i z porównywalną skutecznością. Wreszcie nie mam tych ciągle przepalonych chmur na niebie, smoliste czernie tylko na życzenie.

                Pracuje na Sony Vegas. Bardzo upraszczając traktuję materiał w czterech krokach:
                1. Color Corrector - opcja Gain do podciągnięcie świateł - rozjaśnienia obrazu.
                2. Levels - Input start, czyli odpowiednik lewego suwaka dla histogramu aby przyciemnić czernie wg uznania
                3. Gamma - rozjaśnić/przyciemnić ogólnie bez ruszania wartości krańcowych
                4. Color Corrector - korekcja kolorów dla obrazu. Przykład: dla mnie GoPro jest trochę za ciepłe/żółte na śniegu. Zazwyczaj koryguję lekko w stronę niebieskiego w zakresie wysokim (High)

                Powyższe daje mi świetne rezultaty znacznie przewyższające standardowe kręcenie. Jestem przekonany, że podobne operacje można wykonać w większości programów do obróbki video. Obstawiam, że zadowalający efekt na mocno amatorskim poziomie osiągniemy używając suwaków ekspozycja oraz kontrast.

                Wybaczcie ten słowotok!

                Pozdrówka

                Ptas

                #30 Bulczas

                Bulczas

                  Specjalista

                • Użytkownik
                • Pip
                • 237 postów

                  Napisano 28 marzec 2013 - 21:42

                  Protune NIE POTRZEBUJE CineForm

                  Wątek stary już trochę ale dodam swoje trzy grosze.

                  CineForm Studio jest jakie jest. Ma w zamyśle jedną wielką zaletę. Po konwersji do avi można w tym pliku zmieniać parametry obrazu bez żadnej rekompresji a tylko w oparciu o meta data. Dzięki temu powstaje plik wsadowy, który można poddać wstępnej korekcji i potem użyć go do dalszej pracy w innym programie (jak np Sony Vegas). Podczas pracy w "innym" programie można wrócić do CineForm, zrobić kolejne korekty i one automatycznie będą widoczne w "innym" programie. Ja głównie używam CineForm aby konwertować do avi i potem np bawić się stabilizacją w VirtualDub, który nie akceptuje za bardzo formatu mp4. Prawdą jest, że materiał skonwertowany do avi w CineForm potrafi niezły komputer przyciąć. Jak ktoś wcześniej wspomniał duże znaczenie ma, jak zaśmiecony jest system, ile tysięcy różnych kodeków w nim siedzi, etc. Mój domowy i3 i 4 RAM'u materiał 1920x1080x24 spokojnie odtwarza. Przy 2,7K 24fps nie jest już miło ale to SPORA ilość danych .....


                  Jest moc :) nie krótko ale za to konkretnie

                  Wysyłane z mojego HTC Desire X za pomocą Tapatalk 2


                  #31 Filonnet

                  Filonnet

                    Administrator

                  • Admin
                  • 551 postów
                  • Miejscowość:Poznań
                  • Kamera: GoPro Hero3 Black Edition
                  • Karta pamięci: Sandisk, 64GB, (10)

                  Napisano 28 marzec 2013 - 22:42

                  Wybaczcie ten słowotok!

                  Pozdrówka

                  Ptas


                  Ależ proszę bardzo. Czekamy na więcej ! :)


                   


                  #32 Bulczas

                  Bulczas

                    Specjalista

                  • Użytkownik
                  • Pip
                  • 237 postów

                    Napisano 29 marzec 2013 - 05:01

                    Jest moc :) nie krótko ale za to konkretnie

                    Wysyłane z mojego HTC Desire X za pomocą Tapatalk 2


                    #33 LeoDogg

                    LeoDogg

                      Wyjadacz

                    • Użytkownik
                    • PipPipPip
                    • 1014 postów
                    • Miejscowość:Ciechanów
                    • Kamera: GoPro 3 Black
                    • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB

                    Napisano 29 marzec 2013 - 06:56

                    Pewnie tez czekam bo takie info jest bardzo cenne !

                    Ja i cała ta moja twórczość ;)

                     




                     


                    #34 Szopen

                    Szopen

                      Newbie

                    • Użytkownik
                    • 5 postów

                      Napisano 12 kwiecień 2013 - 19:14

                      Przepraszam, że od razu piszę w temacie, a nie w przywitalni, lecz zrobię to później. Czy może być też taka opcja, że wersja Free CineForm Studio ma ograniczenie dot. długości konwertowanego filmu? Jak myślicie? Także mam problemy z konwertowaniem plików, zatrzymuje się ono różnie ( np. w filmie 15minutowym na 28%, na 10 koło 38/42% ). Teraz skonwertowałem filmik, ale miał on tylko 20sek i nie było żadnego problemu. Nie rozumiem tego programu.. :?

                      #35 Drops

                      Drops

                        Newbie

                      • Użytkownik
                      • 21 postów

                        Napisano 13 kwiecień 2013 - 10:20

                        Ja bym obstawiał na problemy z memory leak...

                        #36 tommusz

                        tommusz

                          Newbie

                        • Użytkownik
                        • 35 postów

                          Napisano 13 maj 2013 - 12:52

                          Przepraszam, że od razu piszę w temacie, a nie w przywitalni, lecz zrobię to później. Czy może być też taka opcja, że wersja Free CineForm Studio ma ograniczenie dot. długości konwertowanego filmu? Jak myślicie? Także mam problemy z konwertowaniem plików, zatrzymuje się ono różnie ( np. w filmie 15minutowym na 28%, na 10 koło 38/42% ). Teraz skonwertowałem filmik, ale miał on tylko 20sek i nie było żadnego problemu. Nie rozumiem tego programu.. :?



                          Ten problem omijam przez pocięcie ori filmu przy imporcie z gopro do cineform.

                          #37 siccside

                          siccside

                            Newbie

                          • Użytkownik
                          • 1 postów

                            Napisano 29 maj 2013 - 07:59

                            Witam wszystkich,

                            jeśli chodzi o konwersje to używam CineForm tylko wtedy gdy używam ProTune, bez tej opcji konwertuje wszystkie filmu kodekami zewnętrznymi ffmpeg, stworzyłem sobie skrypty i konwertuje pliki źródłowe do x264 w jednych z najwyższych opcji (bitrate wideo na poziomie 6mbit, 2pass, itp tid), plik wynikowy mały, a obraz na tyle dobry by obrabiać go później w jakimś zewnętrznym soft'cie.
                            CineForm trochę ssie więc nauczyłem się używać ffmpeg + VirtualDub :)

                            /sicc

                            #38 rudolfone

                            rudolfone

                              Newbie

                            • Użytkownik
                            • 2 postów

                              Napisano 05 czerwiec 2013 - 09:35

                              Mój problem to GoPro/CineForm Converter - w momencie kiedy chcę konwertować dostaję komunikat że windows (7) zamknie program bo przestał działać poprawnie i powiadomi mnie jeśli będzie rozwiązanie- od ponad roku nie ma rozwiązania a ja znalazłem to forum. :) mam też opis błędu i aplikacje ale jeśli będzie ktoś zainteresowany to przepisze bo nie mam możliwości skopiowania.
                              Sprzęt:
                              Dell XPS
                              Win 7 64
                              i7, 6 RAM, GF GT445 3 RAM.
                              Instalował CFStudio po reinstalacji sytemu i nic się nie zmieniło. Na Vegasie nie chce mi się pracować za dużo roboty jak do przycinania i sklejenia kilku krótkich ujęć w film.
                              Ale jak dalej nie się nie poprawi z CFStudio to przeproszę się z Vegasem.

                              #39 lojak

                              lojak

                                Newbie

                              • Użytkownik
                              • 10 postów

                                Napisano 05 czerwiec 2013 - 17:25

                                mam pytanko, napotkał ktoś ten problem:

                                film nagrany hero3 be 1080 60 klatek
                                wyciąłem sobie poszczególne sceny przeszedłem do zakładki edit - dodałem kontrastu i chciałem wyeksportowac do mp4 ale po kliknięciu export pokazuje się pasek postępu i po chwili ginie a plik nie jest konwertowany do mp4
                                Jeśli chodzi o sprzęt to jest to nowy dell (pc) z i7, 8 gb ramu i świeżą instalką cine form
                                Mój kanał YT: http://www.youtube.com/user/konkretny1986?feature=watch

                                #40 Sebastian

                                Sebastian

                                  Wyjadacz

                                • Moderator
                                • PipPipPip
                                • 1055 postów
                                • Miejscowość:Poznań
                                • Kamera: 3BE/3BE+
                                • Karta pamięci: 16/32/64

                                Napisano 06 czerwiec 2013 - 10:39

                                Dajcie sobie spokoj z tym programem. Nawet nie nazwal bym go programem bo do wersji beta jeszcze mu daleko.
                                Kupujac kamere z tak kiepskim wsparciem (widac to na przykladzie softu kamery) musicie sie liczyc z zakupem dodatkowego programu do obrobki.
                                Chyba z tych wszystkich godnych polecenia jest najtanszy jest SV (sony vegas ).

                                Wysyłane z mojego GT-N8010 za pomocą Tapatalk 2

                                Pozdrawiam

                                Sebastian

                                MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB