Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

GoPro Hero - Tanie akcesoria


331 odpowiedzi w tym temacie

#81 Kabziu

Kabziu

    Newbie

  • Użytkownik
  • 3 postów

    Napisano 04 lipiec 2013 - 16:24

    Kupiłem ten zestaw w końcu

    Głównie ze względu na przyssawkę, która posiada głowicę 3D i ma dużą powierzchnię. Niestety widać, ze to chińszczyzna i jakość jest raczej słaba, ale ogólnie daję radę;) Adapter do statywu jest jakimś nieporozumieniem - kamerka wchodzi w niego ultra ciężko a plastikowy gwint raczej nie będzie zbyt trwały. Cała reszta jest jak najbardziej ok i jakość też dobra.

    #82 G13

    G13

      Newbie

    • Użytkownik
    • 28 postów

      Napisano 08 lipiec 2013 - 07:46

      Chciałbym tylko napisać, że gadżety ze strony dx.com były u mnie po niecałych 3 tygodniach. Jakość wykonania wydaje się być ok, chociaż trąci krajem pochodzenia. Wypróbuję mocowania na motocyklu i dam znać jak działają.

      PS- macie jakiś sposób na mocowanie kamerki nie w obudowie ochronnej? Szkoda mi 20$ na ramkę a jednak dźwięk bez obudowy jest lepszy.

      #83 Sebastian

      Sebastian

        Wyjadacz

      • Moderator
      • PipPipPip
      • 1051 postów
      • Miejscowość:Poznań
      • Kamera: 3BE/3BE+
      • Karta pamięci: 16/32/64

      Napisano 08 lipiec 2013 - 07:55

      Chciałbym tylko napisać, że gadżety ze strony dx.com były u mnie po niecałych 3 tygodniach. Jakość wykonania wydaje się być ok, chociaż trąci krajem pochodzenia. Wypróbuję mocowania na motocyklu i dam znać jak działają.

      PS- macie jakiś sposób na mocowanie kamerki nie w obudowie ochronnej? Szkoda mi 20$ na ramkę a jednak dźwięk bez obudowy jest lepszy.



      ZA te ceny to więcej lepiej nie wymagać. Gąbka oryginał 90 zł a tu jedynie 35 więc ja jestem bardzo zadowolony.

      Pozdrawiam

      Sebastian

      MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB


      #84 Morf

      Morf

        Newbie

      • Użytkownik
      • 23 postów

        Napisano 23 lipiec 2013 - 14:44

        Witam!
        Również chciałem się podzielić moją opinią na temat zamienników do gopro.
        Zakupiłem zestaw Redleaf 25w1, który dzisiaj do mnie przyszedł. Na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo podobnie do oryginału. Taśma niby firmy 3M również trzyma dobrze. Jednak gdy przypatrzymy się dokładniej na mocowania do powierzchni płaskich oraz zakrzywionych zauważymy, że w odróżnieniu od oryginału posiadają one otwory do których z czasem może dostać się woda,śnieg lub inne badziewie co w mojej opinii może wpłynąć na trzymanie taśmy 3M. Drugie moje spostrzeżenie dotyczy śrub mocujących. Co prawda dostajemy ich w zestawie aż 6 jednak są one mniejsze niż te oryginalne z GOPRO co uniemożliwia przykręcanie nimi kamerki. Wniosek różnie mocowania które dostałem w zestawie i tak muszę przykręcać oryginalną śrubą którą dostałem z kamerką.





        Jutro postaram się przetestować mocowanie do kierownicy z roweru. Wtedy napiszę coś więcej.

        Pozdrawiam!

        #85 LeoDogg

        LeoDogg

          Wyjadacz

        • Użytkownik
        • PipPipPip
        • 1014 postów
        • Miejscowość:Ciechanów
        • Kamera: GoPro 3 Black
        • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB

        Napisano 23 lipiec 2013 - 17:59

        Tak , te śruby z zestawu to tylko do łączenia przegubów się nadają niestety.

        Ja i cała ta moja twórczość ;)

         




         


        #86 mistrzCK

        mistrzCK

          Ekspert

        • Użytkownik
        • PipPip
        • 639 postów
        • Miejscowość:Kielce
        • Kamera: Hero2; 3+ Silver
        • Karta pamięci: Lexar32pl, GR.SDHCpro32

        Napisano 24 lipiec 2013 - 07:44

        Tu jest rozwiązanie jak można sobie z tym poradzić

        #87 Tomala

        Tomala

          Newbie

        • Użytkownik
        • 21 postów

          Napisano 25 lipiec 2013 - 08:44

          Również zakupiłem jakiś czas temu komplet zamienników i oto moje odczucia:
          Początkowo super, wygląda jak oryginał itp itd. Niestety jest sporo minusów:
          Uchwyt na rurkę pękł przy drugim użyciu ;/ Mam mieć wymieniony więc liczę, że to tylko wada elementu, zobaczymy. Plastiki odchodzą jakością zastosowanych materiałów sporo. Jeśli chodzi o plastiki montażowe (do przylepców) to nie ma to jakoś znaczenia, ale porównajcie te co wsuwasz w nie, jak się ściśnie "ząbki" zatrzaskowe oryginału i zamiennika widać (czuć) doskonale różnicę w materiale, te GoPro są sużo sztywniejsze. Domyślam się, że cały komplet uchwytów są zrobione z tego samego więc wytrzymałość gorsza. Poza tym spasowanie mocowań różne, raz jest lekki luz, a raz wchodzi na wcisk i to dość niepokojące. Kolejna rzecz to, jak kolega Morf zauważył, dołączona jest niby taśma 3M, no właśnie chyba sęk w tym "niby". Użyłem tych przylepców w miejscach gdzie nie mam dużych przeciążeń, bądź warunki atmosferyczne nie są ektremalne, poza tym jak odpadnie to nie zgubię jej (np. wewnątrz auta, Ikea-timelapse itp.) ale nie odważyłbym się mocować to w miejscach gdzie łatwo o utratę kamery :)
          Niewątpliwym plusem i chyba jedynym tych zamienników jest cena i dlatego też ludzie będą to kupować. Jest jest mi szkoda przyklejać tych mocowań gdzie popadnie :) bo kosztowały niewiele.
          Tak czy owak mocowanie na rurkę kupuję oryginalne, porównałem oba elementy namacalnie i jest kolosalna różnica. Mimo, że zawsze zabezpieczam kamerkę dodatkowo, self made linakmi :) ale jednak będę spokojniejszy, mimo wydania 99zł ;/

          Kupiłem też zamienniki baterii na Alle... te trzymają mniej więcej podobnie co oryginał więc opłaca się skoro to 1/3 ceny :)

          Morf tak czy owak do przykręcania samej kamery używasz tej dłuższej śruby, co przyszła z kamerą, krótkie są do mocowań.

          #88 Morf

          Morf

            Newbie

          • Użytkownik
          • 23 postów

            Napisano 25 lipiec 2013 - 20:10

            Witam!
            No teoretycznie tak, jednak wkurza mnie ciągłe przekręcanie jej między monopodem a innymi mocowaniami 8-) . Jeśli chodzi o przylepce też nie zaryzykuję tych z allegro w miejscach podwyższonego ryzyka i odżałuję te 99zł, bo te napisy 3M wyglądają jakby były odciśnięte pieczątką z kartofla :D . Co do mocowania na rurkę jeszcze nie miałem czasu przetestować. Pozdrawiam!

            #89 TSJ

            TSJ

              Newbie

            • Użytkownik
            • 36 postów

              Napisano 26 lipiec 2013 - 09:57

              Co do tej taśmy z zamienników to na bank nie jest 3M :) Używałem takiej w czasie euro przy brandingu stadionu w Gdańsku i powiem tak... jest to zwykły tzw. "toffetape" (producentów jest kilku, myślę że niewiele odbiegają od 3M), czy bać się używać? Nie ;)
              Cholerstwo klei się do wszystkie włącznie z betonem (czasem i z nim schodzi), żeby odkleić wystarczy złapać za róg i wyciągnąć równolegle do powierzchni do której go przykleiliśmy (rozciąga się i traci przyczepność). Samo z siebie nie odpadnie, oderwać prostopadle też się nie oderwie (prędzej pęknie mocowanie).
              Jedna uwaga co do tej taśmy... zostawiona na słońcu albo przy wyższych temeperaturach może "spłynąć" - jak pewnie zauważyliście jest bardziej plastyczna niż ta z oryginałów GoPro - podejrzewam że tamta była specjalnie opracowana na potrzeby mocowań do GP.

              Kilka uwag co do samych plastików, są mniej wytrzymałe to na bank (tańszy plastik), czasem nie da się ich dokręcić tak zeby nie było luzu (wystarczy nakleić taśmę izolacyjną i po kłopocie - tak samo z mocowaniami jeśli sanki są luźne). Ogólnie za tą cenę warto.

              Uwaga co do paska mocującego na kask (np. rowerowy). Lata jak gówno w klozecie i nie da się tego napiąć - trzeba by albo paski wymienić na gumowe, albo zamiast 2 walnąć 4 na krzyż... ja skończyłem na przyklejeniu plastiku od tego mocowania na wspominaną wyżej toffetape, a paski robią za asekurację :)

              Najmniej pewności mam do przyssawki (na allegro chodzi po ok 25zł), po skręceniu jest sztywna i stabilna, ale nie ufam jej co do przyczepności (guma jest miękka a sama konstrukcja sprawia wrażenie jakby mogła być podwiana). Testowałem ją przy prędkości 120km/h na masce i o dziwo wytrzymała, ale proponuję tak czy siak zabezpieczyc dodatkowo kamerę smyczką do grilla czy przytrzasnąć ją maską/drzwiami/czymkolwiek żeby nie zgubić). To chyba jedyne akcesorium gdzie skuszę się na oryginał.

              Najbardziej jestem zadowolony z mocowania statywowego, uniwersalne, działa jak trzeba, mobilne... wystarczy kupić śruby 1/4 cala 20 zwojów i z jednym mocowaniem można działać cuda :P
              Ps. opinia tyczy się mocowania plastikowego, aluminiowe jest do dupy - nikt nie pomyślał że mechanizm blokowania kamery jest mechanizmem zaciskowym a aluminium jest sztywne jak cholera, do tego nakrętka nie jest przytwierdzona do mocowania więc opcje są dwie: 1) zapindlać wszedzie z kluczykiem, 2) nawiercić małe płutki dziurki w mocowaniu, wkrecić śrubę i przyczepić nakrętkę poxiliną (ja tak zrobiłem)... jakby nie mogli nagwintowac ostatniego żeberka w mocowaniu jełopy :P

              -----------------

              Podsumowując:
              ogólnie wrażenie pozytywne, za cenę 120zł można mieć cały kpl. pierdół gdzie tyle samo kosztuje jedno oryginalne.
              taśma i przylepce: +
              przedłużki: +/-
              przyssawka: +/-
              mocowanie statywowe:
              plastik: ++
              amelinium: --------
              pasek na kask: -
              śruby: +

              Mam jeszcze aluminiowe mocowanie na kierownicę, dziś będę je testował więc podzielę się wrazeniami - na bank nie wyląduje na kierownicy bo już się nauczyłem że za dużo drgań tam mi się niesie :P

              #90 Morf

              Morf

                Newbie

              • Użytkownik
              • 23 postów

                Napisano 27 lipiec 2013 - 11:44

                Witam!
                Jak wcześniej wspomniałem zabrałem się za krótki test zamiennika do mocowania kamerki na kierownicy rowerowej. Na wstępie chciałem zauważyć, iż jakość materiału z którego mocowanie zostało wykonane wyraźnie odstaje od tego wyprodukowanego przez GOPRO. Po przykręceniu mocowania do kierownicy (i krótkiej modlitwie by mi ono nie pękło przy przykręcaniu :D ) zabrałem się za przymocowanie kamerki. Z racji tego, iż mam na kierownicy jeszcze lampkę rowerową i licznik musiałem moje GOPRO troszkę podnieść. Do tego celu zastosowałem mocowania które dostałem w zestawie zamienników o których pisałem kilka postów wcześniej. Tutaj wypada mi napisać, że pomimo tego, iż przykręciłem je do siebie naprawdę mocno (za pomocą klucza dołączonego do zestawu) mocowania nadal się ruszały, co wpływało na stabilność zamontowanej kamerki . Wniosek?? Mocowania pomimo, iż wyglądają podobnie do siebie minimalnie różnią się wymiarami. Przejechałem się z takim rozwiązaniem i muszę stwierdzić, że odradzam stosowanie takiej "piramidy" , ponieważ im wyżej zamontujemy naszą kamerkę, tym bardziej jest ona podatna na drgania. W 2giej próbie zdemontowałem lampkę rowerową i przesunąłem ją na drugą stronę kierownicy koło licznika rowerowego. Dzięki temu mogłem na prawej stronie zastosować tylko mocowanie kamerki do rurki. Tutaj muszę dodać, że kamerka trzyma się dobrze i nawet po przejechaniu tej samej trasy co wcześniej z podobną prędkością śmiało mogę stwierdzić że obraz mniej drga. Na zakończenie stwierdzam, że pomimo tego, iż jest to zamiennik to mocowanie spełnia swoją rolę i jeżeli nie pęknie ono nam podczas przykręcania do kierownicy, powinno spełniać swoją rolę. Oczywiście po jakimś czasie (po dłuższej wycieczce rowerowej) napiszę jak mocowanie z czasem się zachowuje. Poniżej wrzucam link do krótkiego filmiku który dla Was nakręciłem (pomimo, że kręciłem na 720p / 120fps Youtube i tak mi to spierdzielił, ale mam nadzieję że chociaż trochę filmik Wam przybliży mocowanie o którym piszę).

                Z góry przepraszam za szum, ale mam opony downhillowe i jak jadę po asfalcie to jest dźwięk jakby startował odrzutowiec ;)

                #91 TSJ

                TSJ

                  Newbie

                • Użytkownik
                • 36 postów

                  Napisano 27 lipiec 2013 - 12:37

                  Na oryginale też będziesz miał drgania, rower jest za lekki żeby kierownica była dostatecznie tłumiona, a kręcisz to co jest przed Tobą :P Majstruj sobie szelki na klatę albo coś na głowę i nie będzie drgań. dziwi mnie tylko że to Twoje mocowanie tak się kręciło, moje trzyma się jak trzeba :/ Używam go np. pod siodełkiem albo do kija od miotły :D
                  Właśnie dłubię filmik rowerowy, zobaczymy jak wyjdzie :)

                  #92 Morf

                  Morf

                    Newbie

                  • Użytkownik
                  • 23 postów

                    Napisano 27 lipiec 2013 - 13:37

                    Źle mnie zrozumiałeś. Nie twierdzę, że na oryginalnych mocowaniach drgań nie będzie, tylko im większą "wieżę" zbudujemy, czy to z zamienników czy z oryginałów tym drgania mamy większe. Posiadam mocowanie na głowę oryginalne i powiem Ci że w mojej opinii po krótkich testach drgania są większe na głowie niż na kierownicy. Montuj chętnie zobaczę :) . Co do kręcenia niektóre elementy po dokręceniu ani drgną a niektóre się ruszają jak pokazałem na filmiku. Pozdrawiam!

                    #93 TSJ

                    TSJ

                      Newbie

                    • Użytkownik
                    • 36 postów

                      Napisano 29 lipiec 2013 - 17:50

                      http://www.youtube.com/watch?v=JlJEFmgVqvw&feature=youtu.be
                      widok z góry to mocowanie na kasku, widok z dołu to mocowanie na kierownicę (takie cuś: jak to niebieskie)

                      #94 JohnyAcro

                      JohnyAcro

                        Użytkownik

                      • Użytkownik
                      • 55 postów

                        Napisano 30 lipiec 2013 - 11:17

                        Dziś otrzymałem zamiennik baterii z dx.com za 7,20$ do mojej GP3. Dostarczenie trwało 7 dni roboczych. Bateria wygląda jak oryginalna, a jej pojemność nie wydaje się być naciągnięta, bo trzyma podobnie jak oryginał. Jak najbardziej polecam jeśli ktoś nie ma kasy na oryginalną :)

                        #95 jarzombek007

                        jarzombek007

                          Użytkownik

                        • Użytkownik
                        • 52 postów

                          Napisano 30 lipiec 2013 - 15:00

                          @up
                          Nawet jak ktoś ma kasę na oryginalną to tą cenę może mieć dwa lub trzy zamienniki. A jeżeli trzymają tak samo, to lepiej mieć więcej baterii. Nie wiej jak żywotność, ale to okaże się po jakimś czasie. Sam zamówiłem zamienniki z ładowarką sieciową i samochodową. Zapłaciłem około 18 funtów. Czekam aż przyjdą i wtedy zobaczymy. Na aukcji było napisane, że baterie mają zwiększoną pojemność z 1050 do 1300 mAh. Ciekawe ile w tym prawdy :)

                          #96 JohnyAcro

                          JohnyAcro

                            Użytkownik

                          • Użytkownik
                          • 55 postów

                            Napisano 03 sierpień 2013 - 21:31

                            Po przetestowaniu zamiennika do GP3 BE stwierdzam, że uciągnie kamerę przez nie mniej niż 56min w 1080p 60kl/s więc wynik jest bardzo dobry. Po 6 ładowaniach nie straciła jeszcze na pojemności. Kamera nie grzeje się przez nią bardziej i póki co dorównuje oryginałowi więc jak najbardziej polecam zamienniki z dx.com :)

                            #97 jarzombek007

                            jarzombek007

                              Użytkownik

                            • Użytkownik
                            • 52 postów

                              Napisano 03 sierpień 2013 - 23:54

                              Ja też dzisiaj dostałem zamienniki wraz z ładowarką, te o których pisałem wcześniej. Na jednej baterii nagrałem 65 minut filmu 1080p , 60 klatek z PROTUNE i włączonym WiFi. Również polecam zamienniki. Ciekawi mnie jeszcze żywotność takiego akumulatorka. Ile ładowań to wytrzyma i nie straci na pojemności. Ale to wyjdzie w praniu.

                              #98 skrzynia

                              skrzynia

                                Newbie

                              • Użytkownik
                              • 37 postów

                                Napisano 14 sierpień 2013 - 14:48

                                Taśma niby firmy 3M również trzyma dobrze. Jednak gdy przypatrzymy się dokładniej na mocowania do powierzchni płaskich oraz zakrzywionych zauważymy, że w odróżnieniu od oryginału posiadają one otwory do których z czasem może dostać się woda,śnieg lub inne badziewie co w mojej opinii może wpłynąć na trzymanie taśmy 3M.



                                taśma faktycznie jest inna i pewnie nie jest to 3M ale IMHO trzyma tak jak trzeba - mam 2 mocowania "samoróbki" zrobione z jej użyciem i jest OK. Jedno jest na dolną rurę ramy rowerowej - kamerka z battery bacpac (czyli cięższa niż normalnie) wisi na tej taśmie, używam mocowania od pół roku bez żadnych problemów, a nie raz je demontowałem i myłem np. z błota. Także moim zdaniem taśma jest jak najbardziej OK.

                                #99 Morf

                                Morf

                                  Newbie

                                • Użytkownik
                                • 23 postów

                                  Napisano 16 sierpień 2013 - 12:45

                                  Dokładnie mogę potwierdzić słowa Kolegi wyżej. W środę kupiłem sobie kask i zamontowałem jedno mocowanie GOPRO i jeden zamiennik. Na chwilę obecną oba trzymają równie mocno i można zapomnieć o oderwaniu ich... Na koniec taka mała dygresja. Zamontowałem jedno mocowanie w oryginalnym miejscu na kasku przeznaczonym na GOPRO a 2gie z boku i gdy założyłem na nie kamerkę kask mi wykrzywiało w bok mimo że dopasowany jest dobrze. Nie wiem czy będę umiał tak jeździć :( (sama kamerka w obudowie wodoszczelnej bez LCD)

                                  #100 skrzynia

                                  skrzynia

                                    Newbie

                                  • Użytkownik
                                  • 37 postów

                                    Napisano 17 sierpień 2013 - 08:06

                                    Zamontowałem jedno mocowanie w oryginalnym miejscu na kasku przeznaczonym na GOPRO a 2gie z boku i gdy założyłem na nie kamerkę kask mi wykrzywiało w bok mimo że dopasowany jest dobrze. Nie wiem czy będę umiał tak jeździć :(


                                    Miałem to samo i niestety nie dałem rady tak jeździć - wykrzywiało mi kask. Tak samo było jak ustawiłem kamerkę mocno z przodu, praktycznie nad czołem - jedna jazda i niestety nie dało rady. Teraz mam w dwóch kaskach na środku (na samej górze kasku) i tak jest najbardziej komfortowo ale wolałbym inaczej...


                                    Wróć do Akcesoria · Następny nieczytany temat →