Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

GoPro Hero - Tanie akcesoria


331 odpowiedzi w tym temacie

#101 TSJ

TSJ

    Newbie

  • Użytkownik
  • 36 postów

    Napisano 17 sierpień 2013 - 20:35

    przyklej coś co wazy 350g po drugiej stronie kasku :D

    #102 Konio

    Konio

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 112 postów
    • Miejscowość:Zielona Góra
    • Kamera: 3BE
    • Karta pamięci: 32

    Napisano 17 sierpień 2013 - 21:13

    Miałem to samo i niestety nie dałem rady tak jeździć - wykrzywiało mi kask.


    Panowie bez przesady, może kask nie dopasowany do głowy.
    Owszem ciągnie kask w stronę zamocowanej kamerki, ale bez przesady. przy ponad dwustu, ciągnięcie jest takie, że martwię się o mocowanie kamerki, a nie o "przekręcenie" kasku czy skręcenie karku :lol:
    Po prostu jest niewygodne, ale do prędkości 100-130km/h chyba nie przeszkadza za bardzo ;)

    #103 skrzynia

    skrzynia

      Newbie

    • Użytkownik
    • 37 postów

      Napisano 18 sierpień 2013 - 10:34

      Miałem to samo i niestety nie dałem rady tak jeździć - wykrzywiało mi kask.


      Panowie bez przesady, może kask nie dopasowany do głowy.
      Owszem ciągnie kask w stronę zamocowanej kamerki, ale bez przesady. przy ponad dwustu, ciągnięcie jest takie, że martwię się o mocowanie kamerki, a nie o "przekręcenie" kasku czy skręcenie karku :lol:
      Po prostu jest niewygodne, ale do prędkości 100-130km/h chyba nie przeszkadza za bardzo ;)



      Osobiście miałem na myśli zwykły kask "sportowy" np. rowerowy czy na narty, który trzyma się na głowie trochę inaczej niż motocyklowy integralny (tu problemu dużego nie ma - czuć kamerkę ale przy dobrze dopasowanym nic nie ma prawa się przekręcać). Zwykły np. rowerowy IMHO nawet bardzo dobrze dopasowany będzie wykrzywiało przy kamerce zamocowanej z boku zwłaszcza jak jest coś dopięte (np. battery pack).

      #104 Konio

      Konio

        Użytkownik

      • Użytkownik
      • 112 postów
      • Miejscowość:Zielona Góra
      • Kamera: 3BE
      • Karta pamięci: 32

      Napisano 18 sierpień 2013 - 10:39

      Osobiście miałem na myśli zwykły kask "sportowy" np. rowerowy czy na narty, który trzyma się na głowie trochę inaczej niż motocyklowy integralny


      Ahh, trochę źle zrozumiałem. Zmylił mnie avatar ;)

      #105 skrzynia

      skrzynia

        Newbie

      • Użytkownik
      • 37 postów

        Napisano 18 sierpień 2013 - 10:44

        Osobiście miałem na myśli zwykły kask "sportowy" np. rowerowy czy na narty, który trzyma się na głowie trochę inaczej niż motocyklowy integralny


        Ahh, trochę źle zrozumiałem. Zmylił mnie avatar ;)



        W zasadzie sam powinienem doprecyzować w końcu kasków jest cała masa ;) Swoją drogą kaski to moje ulubione mocowanie ostatnio, kiedyś wolałem chest-mount ale na kasku jest ciekawiej bo kamerka widzi to co ja a tak to była tylko skierowana prosto :)

        #106 Morf

        Morf

          Newbie

        • Użytkownik
        • 23 postów

          Napisano 19 sierpień 2013 - 07:10

          Miałem to samo i niestety nie dałem rady tak jeździć - wykrzywiało mi kask.


          Po prostu jest niewygodne, ale do prędkości 100-130km/h chyba nie przeszkadza za bardzo ;)


          Mój rower tyle nie wyciągnie ;-) :lol: Natomiast "pseudo 3M" jak na razie trzyma bez problemów nawet gdy nieźle trzęsie kamerką.

          #107 Morf

          Morf

            Newbie

          • Użytkownik
          • 23 postów

            Napisano 25 sierpień 2013 - 16:10

            Witam!
            Dzisiaj byłem na rowerze z moją GOPRO zamocowaną na uchwycie rowerowym, który testowałem kilka postów wcześniej. Niestety po kilku "montażach" GOPRO na omawianym uchwycie, pomimo dowalenia śruby na maxa, kamerka zaczęła się ruszać :( :? . Coraz bardziej zastanawiam się, czy nie zainwestować w oryginalny uchwyt... :roll: Pozdrawiam!

            #108 mistrzCK

            mistrzCK

              Ekspert

            • Użytkownik
            • PipPip
            • 639 postów
            • Miejscowość:Kielce
            • Kamera: Hero2; 3+ Silver
            • Karta pamięci: Lexar32pl, GR.SDHCpro32

            Napisano 28 sierpień 2013 - 12:43

            Witam!
            Dzisiaj byłem na rowerze z moją GOPRO zamocowaną na uchwycie rowerowym, który testowałem kilka postów wcześniej. Niestety po kilku "montażach" GOPRO na omawianym uchwycie, pomimo dowalenia śruby na maxa, kamerka zaczęła się ruszać :( :? . Coraz bardziej zastanawiam się, czy nie zainwestować w oryginalny uchwyt... :roll: Pozdrawiam!


            Wiesz co ja ci podpowiem jak my to robiliśmy.
            Jeszcze jak nie miałem kamery kumpel kupił Hero 960. Też downhilowiec. Trzęsie bo musi. No jak rower jedzie po korzeniach itp, no to przecież masakra jest. Nie bez kozery tam są skoki amorka po 12 centów.
            Natomiast co do dokręcania elementów (nie było jeszcze zamienników) dokręcaliśmy to wszystko śrubokrętem. Ja co prawda nie mam doświadczenia z ekstremalnych rowerów, ale na snowboardzie też dokręcam zamienniki i oryginały śrubokrętem. Zakupiłem sobie takie małe poręczne gówienko w supermarkecie i służy dość dobrze. Dokręca uchwyty i luzujące się wiązania, i nic więcej od niego nie wymagam. Koszt około 7zł.
            Dołączona grafika
            Prawy górny róg.
            Pozdrawiam

            #109 harry

            harry

              Newbie

            • Użytkownik
            • 18 postów
            • Miejscowość:Bielsko-Biała
            • Kamera: GP 3+ Silver i pilot
            • Karta pamięci: Sandisk 8 / przejściowa

            Napisano 28 sierpień 2013 - 14:54

            Też downhilowiec. Nie bez kozery tam są skoki amorka po 12 centów.


            Trochę się czepiam ;) Ale pewnie chciałeś napisać 20cm :)
            filmiki
            fotki

            #110 0pieka

            0pieka

              Newbie

            • Użytkownik
            • 25 postów

              Napisano 28 sierpień 2013 - 16:40

              warto? czy raczej polamie przy pierwszym uzyciu:) ma badz mial ktos stycznosc?

              #111 Domel

              Domel

                Newbie

              • Użytkownik
              • 37 postów

                Napisano 28 sierpień 2013 - 17:01

                Nie wiem czy warto ten który pokazujesz ale zdecydowanie odradzam ten

                Dzis przyszedł i powiem że jest gorszy od chinszczyzny... porażka odradzam tantetne wykonanie dziwna śruba mocująca normalna od gp nie pasuje... i wygląda jak by miał się rozpasc bez dotykania...

                #112 jarzombek007

                jarzombek007

                  Użytkownik

                • Użytkownik
                • 52 postów

                  Napisano 28 sierpień 2013 - 18:00

                  http://allegro.pl/ramie-teleskopowe-monopod-20-105cm-do-gopro-hero-i3460582362.html warto? czy raczej polamie przy pierwszym uzyciu:) ma badz mial ktos stycznosc?


                  Mam chyba identyczny monopod, zakupiony w Chinach: Nie wygląda na jakiś bardzo tandetny, ale też nie wydaje się super wytrzymały. Te rurki są dość cienkie i przy pełnym rozłożeniu nie wiem jak dadzą radę. Jeszcze nie sprawdzałem, bo czekam na końcówkę do GoPro żeby przykręcić do monopoda. Na dniach powinna przyjść. Z tego co udało się zauważyć na " sucho" to po rozłożeniu dwa segmenty mają większy luz i trochę się kiwają. Nie wiem jaki to będzie miało wpływ przy zamontowanej kamerce. Po drugie śruba dociskająca na końcu monopoda jest słaba i mi się ukręciła. Chodzi mi o sam uchwyt śruby. Po ściągnięciu uchwytu zauważyłem, że śrubę można dokręcić imbusem. Ponadto końcówka do której przykręcana jest kamerka odwrócona tak, że nawet po mocnym dokręceniu można byłą ją dość łatwo wyprostować. Ta końcówka jest z jednej strony ponacinana ( ma małe ząbki) i po odwróceniu jej tak jak powinna być założona, można dokręcić o wiele lepiej. Fajerwerków za tą cenę nie można się spodziewać. Do jakichś spokojnych filmów myślę, że można wykorzystać, ale jak napisałem wcześniej jak przyjdzie mi końcówka do kamerki, to będę mógł napisać coś więcej. Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale napisałem. Jak nie to postaram się porobić zdjęcia i opisać o co mi chodzi :)

                  #113 0pieka

                  0pieka

                    Newbie

                  • Użytkownik
                  • 25 postów

                    Napisano 28 sierpień 2013 - 18:49

                    tak identyczna kupiles:D zrobil bys zdjecie jak jest w calosci rozlozona i porownal do kamerki:D ogolnie swietny opis na takim wlasnnie mi zalezalo:) jeszcze jak przyjdzie ci uchwyt do zamocowania moglbys tez zdac relacje milo by bylo bo sam tez sie napalilem an tego "kijka":D:) z gory wielkie dzieki :D

                    #114 k3fir

                    k3fir

                      Newbie

                    • Użytkownik
                    • 9 postów

                      Napisano 28 sierpień 2013 - 19:00

                      Nie wiem czy warto ten który pokazujesz ale zdecydowanie odradzam ten

                      Dzis przyszedł i powiem że jest gorszy od chinszczyzny... porażka odradzam tantetne wykonanie dziwna śruba mocująca normalna od gp nie pasuje... i wygląda jak by miał się rozpasc bez dotykania...


                      Ten co kupiles byl moim faforytem na alegro, ale pomyslalem ze lepiej dolozyc drugie tyle i kupic gopole. Tak i zrobilem, jest dobrze wykonana i warta swojej ceny :)

                      #115 0pieka

                      0pieka

                        Newbie

                      • Użytkownik
                      • 25 postów

                        Napisano 28 sierpień 2013 - 19:08

                        czyli co jak mam pod reka gotowke to lepiej od razu oryginal zamowic i nie bawic sie w półśrodki?:)

                        #116 k3fir

                        k3fir

                          Newbie

                        • Użytkownik
                        • 9 postów

                          Napisano 28 sierpień 2013 - 19:12

                          wydasz teraz 80zl, na chinczyka pognie sie, skoczysz do wody czy cos, kupisz druga kolejne 80zl, a tak masz za 200pln nowke z wysylka i z gwarancja 2 lata.

                          #117 0pieka

                          0pieka

                            Newbie

                          • Użytkownik
                          • 25 postów

                            Napisano 28 sierpień 2013 - 19:21

                            a z tych markowych to tylko go pole jest godne uwagi czy moze jeszcze jakis typ?

                            #118 LeoDogg

                            LeoDogg

                              Wyjadacz

                            • Użytkownik
                            • PipPipPip
                            • 1014 postów
                            • Miejscowość:Ciechanów
                            • Kamera: GoPro 3 Black
                            • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB

                            Napisano 28 sierpień 2013 - 19:35

                            GoPole na pewno jest ok, jeszcze kiedyś się zastanawiałem nad marką XSories ale parę opini przeczytalem, że nie warte ceny itp. W końcu kupiłem jakiś klon XSories na allegro i jest git, kasę wydałem z tego co pamiętam Mogę z czystym sumieniem polecić.

                            Ja i cała ta moja twórczość ;)

                             




                             


                            #119 0pieka

                            0pieka

                              Newbie

                            • Użytkownik
                            • 25 postów

                              Napisano 28 sierpień 2013 - 19:40

                              ale do tego musiales osobno koncowke dokupywac?

                              #120 LeoDogg

                              LeoDogg

                                Wyjadacz

                              • Użytkownik
                              • PipPipPip
                              • 1014 postów
                              • Miejscowość:Ciechanów
                              • Kamera: GoPro 3 Black
                              • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB

                              Napisano 28 sierpień 2013 - 19:42

                              Tak, musiałem kupić tripod mount. Ale jest to też zalet bo dzięki temu na monopoda pożna zamontować każdy aparat/kamerę ze standardowym gwintem. Monopod pływał już w basenie, był na pustyni i na mrozie ostrym w górach i wszystko w nim dziala. Długość po rozłożeniu około 1 metr, po zlożeniu jakies 30 cm.

                              Ja i cała ta moja twórczość ;)

                               




                               



                              Wróć do Akcesoria · Następny nieczytany temat →