Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

GoProCineForm Studio - wersja 2.0


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
91 odpowiedzi w tym temacie

#1

Sebastian

Sebastian

    Wyjadacz

  • Moderator
  • PipPipPip
  • 1316 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: 3BE/3BE+
  • Karta pamięci: 16/32/64
W dniu dzisiejszym ściągnąłem i zainstalowałem najnowszą wersję programu GoProCineFormStudio. Wersja 2.0 wprowadza kilka ciekawych zmian :

- tworzenie własnych szablonów, lub wykorzystywanie już gotowych z strony GoPro,
- wycinanie i układanie klipów tak jak to jest w innych programach,
- dodawanie tytułów, ścieżek muzycznych :)
- regulacja ustawienie efektu "Fish Eye"
- regulacja ustawienie szybkości odtwarzanego klipu,
- eksport klatek pojedynczych w pełnej rozdzielczości :)

Ekipa z GoPro zaczyna rozwijać program, który powinien już tak wyglądać od grudnia zeszłego roku. Ale dobrze że coś robią i powiem szczerze po kilku minutach zabawy że dla początkujących monterów swoich filmów program się sprawdzi w 100%.

Widok programu w najnowszej odsłonie po wczytaniu gotowego szablonu z strony GoPro na moim komputerze.



Po instalacjiw tray-u pokazał się symbol programu.
Naciskając na niego można ustawić dodatkowe rzeczy.




Pozdrawiam

Sebastian

MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#2

Mer84

Mer84

    Newbie

  • Użytkownik
  • 30 postów
    Dobra wiadomosc :)

    #3

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 4369 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
    Pal 6 to wszystko oby tylko program był stabilny :P Oczywiście masz racje z tym co piszesz wygląda tak jak powinien wyglądać rok temu. Ja swoją wersje już ściągam :)

    Generalnie prośba przetestujcie program i dajcie znać jak z jego stabilnością. Dokładnie wiecie jak wyglądała ta kwestia na różnych kompach u wiele członków forum :P

    #4

    Sebastian

    Sebastian

      Wyjadacz

    • Moderator
    • PipPipPip
    • 1316 postów
    • Miejscowość:Poznań
    • Kamera: 3BE/3BE+
    • Karta pamięci: 16/32/64
    Ja na starej wersji jak chciałem poprzez "Advanced Settings" zmienić "FrameRate" program się sypał się zawsze.
    W najnowszej wersji mogę zmieniać ilość klatek bez problemu.

    Pozdrawiam

    Sebastian

    MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

     

    Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


    #5

    Qula

    Qula

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 121 postów
    • Miejscowość:Katowice
    • Kamera: GoPro Hero 3 BE
    • Karta pamięci: Sandisk 64GB (10)
    Jak na zawołanie. Wczoraj bawiłem się poprzednią wersją - za wiele opcji tam nie ma ;) a tu nowa wersja. Na pierwszy rzut oka to dodali chyba większość niezbędnych rzeczy :D

    Moje żeglarskie filmy GoPro:  :)


    #6

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 4369 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
    Zaraz rozpoczynam testowanie :)

    #7

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 4369 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)


    #8

    mistrzCK

    mistrzCK

      I'm a Pro!

    • Użytkownik
    • PipPipPipPip
    • 1666 postów
    • Miejscowość:Kielce
    • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
    • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB
    No to zasysamy i testing.
    Ten program ma naprawdę duże możliwości jeśli się go właściwie rozwinie.
    Pozdrawiam

    #9

    Jaco

    Jaco

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 63 postów
      Program faktycznie posiada spory potencjał i przede wszystkim jest bardzo prosty w obsłudze.
      Natomiast nie rozumiem jednej sprawy! jak można z niego korzystać skoro on już na dzień dobry pogarsza nasze filmy kompresując materiał do AVI

      #10

      kepisty89

      kepisty89

        Użytkownik

      • Użytkownik
      • 82 postów

        (...) już na dzień dobry pogarsza nasze filmy kompresując materiał do AVI


        Skąd takie stwierdzenie? Poza tym nie da się "skompresować do AVI", bo AVI to jedynie format, a nie kodek.

        #11

        Michal

        Michal

          Alpha i Omega

        • Senior Moderator
        • PipPipPipPipPip
        • 4369 postów
        • Miejscowość:Polska
        • Kamera: Hero 3
        • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
        Na szybko skonwertowałem jeden film! Praca stabilna w porównaniu z tym co było gdy nie mogłem nawet pochodzić spokojnie po programie gdzie wyskakiwały jakieś błędy i program sam się praktycznie zamykał. Jakość po jednym filmie ok!(w porównaniu do tego co było) Ale stwierdzam to pobieżnym zapoznaniu się z programem.

        #12

        Jaco

        Jaco

          Użytkownik

        • Użytkownik
        • 63 postów

          (...) już na dzień dobry pogarsza nasze filmy kompresując materiał do AVI


          Skąd takie stwierdzenie? Poza tym nie da się "skompresować do AVI", bo AVI to jedynie format, a nie kodek.


          Nie chciałem wchodzić w szczegóły. Skompresowany do CFHD teraz pasi ? wiesz dobrze że nie o to chodzi.
          To teraz włącz sobie plik z kamery i włącz sobie to co wypluwa GoPro Studio jeszcze przed fazą edycji, widać różnicę ?
          A nie jest to jeszcze przecież plik końcowy, który ponownie zostanie obrobiony.

          #13

          kepisty89

          kepisty89

            Użytkownik

          • Użytkownik
          • 82 postów
            OK, niech będzie, że trochę się przyczepiłem, ale pisząc tak ktoś, kto będzie to czytać może nabrać złych nawyków. ;)

            Nie mam teraz możliwości pobawić się z kamerką i GoPro Studio, ale czy ta różnica jest naprawdę mocno zauważalna? Np. przy rozdziałce 1080p lub 2.7k?

            #14

            Jaco

            Jaco

              Użytkownik

            • Użytkownik
            • 63 postów
              Oczywiście dla jasności CF 1.0 także tworzył takie pliki avi
              Niestety posiadam tylko Hero 2 więc nie mogę Ci odpowiedzieć jak to wygląda np w 2,7k
              Ja zauważam gorszą jakość zwłaszcza jeśli chodzi o ostrość.
              10 sekundowy plik AVI po przetworzeniu przez CF zajmuje 208mb a taki sam plik wycięty z oryginalnego nagrania za pomocą Boilsoft Video Splitter (który nie pogarsza materiału wideo a wycina oryginalny fragment) zajmuje zaledwie 18,4mb
              Dlatego jeśli ktoś dzieli swoje nagrania tylko po to, aby je wykorzystać w przyszłości powinien używać Boilsoft Video Splitter (pisałem już o tym na forum).

              Nie jestem ekspertem od obróbki video, ale zastanawiające jest po co CF tworzy te pliki AVI, większość programów do obróbki video potrafi jakoś pracować na oryginalnym pliku. Pomijam już fakt jak długo trwa takie załadowanie filmu do CF, aby można było go edytować.

              #15

              Qula

              Qula

                Użytkownik

              • Użytkownik
              • 121 postów
              • Miejscowość:Katowice
              • Kamera: GoPro Hero 3 BE
              • Karta pamięci: Sandisk 64GB (10)
              Zmontowałem jakiś filmik na szybko i to co wyszło ma dużo gorszą jakość niż to co mi wychodziło ostatnio z windows movie maker`a. Może coś źle ustawiłem albo nie ustawiłem... :?

              Moje żeglarskie filmy GoPro:  :)


              #16

              mistrzCK

              mistrzCK

                I'm a Pro!

              • Użytkownik
              • PipPipPipPip
              • 1666 postów
              • Miejscowość:Kielce
              • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
              • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB
              Hej. Ja mam niezły zgryz teraz. Jak już dali to protune, no to filmuje z protune, ale pliki dzieli mi po 8min. Chciałem połączyć to tym programem który kolega zaproponował (Boilsoft Video Joiner) ale okazuje się, że mimo iż materiał był filmowany ciągle, a tylko podzielony przez kamerę na mniejsze odcinki, to mają one inne parametry :idea: :?
              Są to jakieś tam setne czy tysięczne, ale różnica jest i program głupieje :(
              Programik skądinąd fantastyczny i należy się pochwałka ;)
              Teraz pliki (jest ich cztery) chciałem połączyć w jeden za pomocą CineForm ale przy edycji na AVI (po co to to wogóle nie wiem) plik który waży 1,8 - 2 GB nagle robi się okoł 8 - 10 GB. Z filmu który normalnie ważył 11 GB wyszedł twór o wielkości 38 GB o gorszych parametrach. Nie wiem o co chodzi, ale dałem sobie spokój i czekam na poprawki.
              Generalnie używając go trochę sie nim pobawiłem i uważam, że jest całkiem niezły. Solidna podstawa do bardzo dobrego programu. Można przy pomocy niego już coś fajnego sklecić, a i nauczy nas pracy w innych podobnych programach. Jak na darmowy to całkiem, całkiem. Choć brak w nim pełnej swobody.
              Zachodzę tylko w głowę po kiego grzyba konwertować MP4 na AVI, żeby przekonwertować na MP4.
              Ktoś wie o co chodzi?
              Pozdrawiam

              #17

              Michal

              Michal

                Alpha i Omega

              • Senior Moderator
              • PipPipPipPipPip
              • 4369 postów
              • Miejscowość:Polska
              • Kamera: Hero 3
              • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
              Wiecie sprawa konwersji plików do avi itp może być kwestią praw do formatów. Wcale bym się nie zdziwił gdyby tak właśnie było.

              A co do tworzenia plików 4x większych i gorszej jakości - nie mam pojęcia. Szkoda że nie mamy na forum kogoś kto zna bliżej ten temat od strony programistycznej. Bo nie mam pojęcia czemu tak właśnie się dzieje . . .

              #18

              Michal

              Michal

                Alpha i Omega

              • Senior Moderator
              • PipPipPipPipPip
              • 4369 postów
              • Miejscowość:Polska
              • Kamera: Hero 3
              • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)


              #19

              LeoDogg

              LeoDogg

                Wyjadacz

              • Użytkownik
              • PipPipPip
              • 1025 postów
              • Miejscowość:Ciechanów
              • Kamera: GoPro 3 Black
              • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
              Sciagnalem juz nowa wersje ale nie mialem czasu sie z nia zapoznac , mozna juz w Cineform ciac i sklejac klipy ? Stal sie juz pelnowartosciowym programem w ktorym mozna posklejac klip dodac muze i wrzucic w siec ?

              Ja i cała ta moja twórczość ;)

               




               


              #20

              Sebastian

              Sebastian

                Wyjadacz

              • Moderator
              • PipPipPip
              • 1316 postów
              • Miejscowość:Poznań
              • Kamera: 3BE/3BE+
              • Karta pamięci: 16/32/64
              Możesz ciąć bez problemu

              Wysyłane z mojego HTC One dual sim za pomocą Tapatalk 2

              Pozdrawiam

              Sebastian

              MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

               

              Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 



              Wróć do GoPro Studio 2.0 · Następny nieczytany temat →