Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

GoPro Hero 3+ wyłącza się podczas nagrywania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#1

bartekm5

bartekm5

    Newbie

  • Użytkownik
  • 7 postów
    Witam!
    Mam problem z nagrywaniem filmów na kamerze GoPro Hero 3+ Black, mianowicie w trakcie nagrywania kamera sama się wyłącza albo przestaje nagrywać i pokazuje się ikona naprawiania pliku. Następuje to po różnym czasie nagrywania, czasem jest to ok 1 min, a czasami kamera jest w stanie nagrywać 10 min i dopiero się wyłączy. Nie jest to spowodowane słabą baterią ani przegrzewaniem się urządzenia.
    Korzystam z karty pamięci Samsung micro SDXC w 10 klasie prędkości o pojemności 64GB, to samo dzieje się na Sandisku 64GB Class 10. Nagrywam przy ustawieniach 1080p super 30 FPS bez limitu czasowego.
    Proszę o udzielenie jakiejś porady jak można wyeliminować wyłączanie się nagrywania.

    #2

    ruti

    ruti

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 325 postów
    • Miejscowość:Stalowa Wola
    • Kamera: GoPro Hero 3 Black
    • Karta pamięci: 64
    pisz do freeway, skoro sytuacja dzieje sie na 2 kartach to kopnieta jest raczej kamera. albo czekaj na aktualizacje jak reszta zeby przerobic swoje blacki na black+ :)
    "Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem" [Marco Pantani]

    #3

    bartekm5

    bartekm5

      Newbie

    • Użytkownik
    • 7 postów
      Pisałem do freewaya, powiedzieli mi, że skoro zakupiłem kamerkę w USA to oni nie przyjmą jej na gwarancji...
      W tej chwili czekam na odpowiedź bezpośrednio z GoPro

      #4

      Michal

      Michal

        Alpha i Omega

      • Senior Moderator
      • PipPipPipPipPip
      • 5172 postów
      • Miejscowość:Polska
      • Kamera: Hero 3
      • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
      Z ciekawości jak ściągnąłeś kamerkę do PL? Druga sprawa ewentualnie pewnie będziesz ją musiał słać do Holandii znając życie!

      #5

      Sebastian

      Sebastian

        Wyjadacz

      • Moderator
      • PipPipPip
      • 1316 postów
      • Miejscowość:Poznań
      • Kamera: 3BE/3BE+
      • Karta pamięci: 16/32/64
      Pozostaje dostać z serwisu numer RMA i wysyłasz do Holandii. W ciągu tygodnia wymieniają zazwyczaj na nową.

      Wysyłane z mojego HTC One dual sim za pomocą Tapatalk 2

      Pozdrawiam

      Sebastian

      MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

       

      Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


      #6

      Michal

      Michal

        Alpha i Omega

      • Senior Moderator
      • PipPipPipPipPip
      • 5172 postów
      • Miejscowość:Polska
      • Kamera: Hero 3
      • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
      Swoją stroną jeden z pierwszych plusów i od razu do wymiany! Swoją stroną nowe GP miało być rzeczywiście plusem względem zwykłej trójki :P

      #7

      ruti

      ruti

        Ekspert

      • Użytkownik
      • PipPip
      • 325 postów
      • Miejscowość:Stalowa Wola
      • Kamera: GoPro Hero 3 Black
      • Karta pamięci: 64
      mialo byc dobrze a wyszlo jak zawsze
      "Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem" [Marco Pantani]

      #8

      Michal

      Michal

        Alpha i Omega

      • Senior Moderator
      • PipPipPipPipPip
      • 5172 postów
      • Miejscowość:Polska
      • Kamera: Hero 3
      • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
      Ha pół żartem pół serio ale jak na forum są trzy plusy to dużo :) Z drugiej strony nikt nie prowadzi statystyk. A też nie każdy użytkownik uczestniczy w dyskusji.

      #9

      Sebastian

      Sebastian

        Wyjadacz

      • Moderator
      • PipPipPip
      • 1316 postów
      • Miejscowość:Poznań
      • Kamera: 3BE/3BE+
      • Karta pamięci: 16/32/64
      Zawsze się znajdzie czarna owca. Może kolega dostał zwykła trójke w obudowie plusa?

      Wysyłane z mojego HTC One dual sim za pomocą Tapatalk 2

      Pozdrawiam

      Sebastian

      MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

       

      Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


      #10

      bartekm5

      bartekm5

        Newbie

      • Użytkownik
      • 7 postów

        Z ciekawości jak ściągnąłeś kamerkę do PL? Druga sprawa ewentualnie pewnie będziesz ją musiał słać do Holandii znając życie!


        znajomy ją tam zakupił i wysłał mi paczkę "prezent";)

        Zawsze się znajdzie czarna owca. Może kolega dostał zwykła trójke w obudowie plusa?

        Wysyłane z mojego HTC One dual sim za pomocą Tapatalk 2


        Myślę, że to faktycznie plus

        #11

        Michal

        Michal

          Alpha i Omega

        • Senior Moderator
        • PipPipPipPipPip
        • 5172 postów
        • Miejscowość:Polska
        • Kamera: Hero 3
        • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
        Przynajmniej fajnie że kupiłeś Plusa za cenę Blacka po obniżce :) I tak nie jest najgorzej daj znać co odpiszą Ci z GP. Pewnie będziesz musiał podać numer seryjny i odesłać paczkę. Ale w zamian dostaniesz kolejnego nowego Plusa.

        #12

        dzobda6

        dzobda6

          Newbie

        • Użytkownik
        • 9 postów
        • Miejscowość:Kraków
        • Kamera: GoPro Hero 3 Black
        • Karta pamięci: 32GB
        Moja działa dobrze. Tylko ma za dużo opcji i nie mogę się zdecydować jak nagrywać. Może ktoś podrzuci pomysł i rade jak kręcić żeby było oka. Obecnie przerabiam filmiki w pannacle studio 14, ale szczerze mówiąc to szału nie robi. Nie wiem w ogóle czy jest sens nagrywać w 1080 i 48 klatek skoro jeśli sie chce żeby na youtube jakoś to chodziło to trzeba przerabiać do 30 klatek i 720, bo 1080 zajmuje zbyt dużo waży. Dajcie jakieś rady,bo sezon snowboardowy się zbliża i chciałbym już mieć opanowane ustawienia.

        Check This Out!!! >>>  

                                            


        #13

        LeoDogg

        LeoDogg

          Wyjadacz

        • Użytkownik
        • PipPipPip
        • 1025 postów
        • Miejscowość:Ciechanów
        • Kamera: GoPro 3 Black
        • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
        Snowboard nagrywalem w 720p/60 klatek w Hero 2, w 3 pewnie bede nagrywal albo w 720p/120 klatek albo 1080/60 klatek ale pewnie to pierwsze.

        Ja i cała ta moja twórczość ;)

         




         


        #14

        dzobda6

        dzobda6

          Newbie

        • Użytkownik
        • 9 postów
        • Miejscowość:Kraków
        • Kamera: GoPro Hero 3 Black
        • Karta pamięci: 32GB
        Spoko tylko teraz nasuwa sie proste pytanie: "dlaczego tak a nie inaczej?
        Ja widze dwie rozsądne opcje:
        1# kręcić w 720 (jest to dość optymalna opcja w stosunku jakości do wagi) i większej ilości klatek (60-120) w razie potrzeby można bedzie cos spowolnić lub przyspieszyć.
        2# przy opcji 1080 brac 30 klatek bo w rezultacie i tak trzeba bedzie kompresowac filmik do tej ilości bo inaczej YouTube nie przyjmie (a przecież głównie o to chodzi żeby pózniej tam właśnie umieścić filmik). Tylko chyba w takiej opcji to juz nie za bardzo da sie cos spowolnić czy przyspieszyć bo brakuje klatek na manewry i jakość padnie.

        Oczywiscie Jest jeszcze problem super view w którym przy rozdzielczości 1080 Max klatek to 48, ale to raczej oddzielny temat.

        Narazie kręce wszystko co sie da po 5 razy (na rożne opcje ustawień) i porównuje to w domu, ale wszystkie są ok.
        Niech sie wypowie ktoś doświadczony (może kolega piętro wyżej) i poratuje żółtodzioba.

        Check This Out!!! >>>  

                                            


        #15

        LeoDogg

        LeoDogg

          Wyjadacz

        • Użytkownik
        • PipPipPip
        • 1025 postów
        • Miejscowość:Ciechanów
        • Kamera: GoPro 3 Black
        • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
        Nagrywalem i pewnie dalej bede nagrywal w 720 bo tak jak mowisz z wiekszej ilosci klatek mozna zrobic ladne slowmo. Do tego tak jak piszesz ja po zlozeniu filmu wrzucalem go na yt/vimeo wiec nie potrzebowałem wyzszej rozdzialki. Jezeli ktos ma czas to moze nagrywac w 1080 i potem kadrowac film bo jest troche zapasu i finalnie zapisac go w 720. Kolejna sprawa to waga pliku - wiadomo ze wiecej na karte wejdzie filmu o nizszej rozdzialce. Dodatkowo do pozniejszej obrobki nie potrzeba jakiegos mega mocnego kompa itp. itd. Batetia tez na dluzej starczy przy nagrywce w nizszej rozdzialce.

        Ja i cała ta moja twórczość ;)

         




         


        #16

        ZiGi

        ZiGi

          Specjalista

        • Użytkownik
        • Pip
        • 151 postów
        • Miejscowość:Warszawa/Dębe Wielkie
        • Kamera: GoPro Hero5 Black + Hero3 Black
        • Karta pamięci: Sandisk,64GB,Class 10,UHS-1
        LeoDogg i dzobda6 lekki OFFTOPIC

        Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

        Pozdrawiam
        ZiGi
        GoPro Hero 5 Black + GoPro Hero 3 Black + Wi-Fi Remote + Battery BacPac™ + The Frame + Suction Cup 2 + GoPole Reach + FeiyuTech G5 + Sandisk Ultra 64GB UHS-1 Class 10


         


        #17

        LeoDogg

        LeoDogg

          Wyjadacz

        • Użytkownik
        • PipPipPip
        • 1025 postów
        • Miejscowość:Ciechanów
        • Kamera: GoPro 3 Black
        • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
        Sorki - byla do mnie prosba wiec ospisalem na zadane pytanie. Koniec Offtopa.

        Ja i cała ta moja twórczość ;)

         




         


        #18

        dzobda6

        dzobda6

          Newbie

        • Użytkownik
        • 9 postów
        • Miejscowość:Kraków
        • Kamera: GoPro Hero 3 Black
        • Karta pamięci: 32GB
        Sorry. My Bad!
        Miało być o usterkach, a przeszło na montaż. Więcej się to nie powtórzy.
        A jeśli chodzi o sprawność Hero+ to brakuje przycisku którym było by szybkie wyjście do "ekranu początkowego" bo jak już sobie wszystko skonfiguruje to trzeba się jeszcze naklikać żeby wrócić z tego labiryntu ustawień i zacząć nagrywać. I własnie wtedy najczęściej nowy Hero + Black potrafi się zblokować na 3-5 sekund.

        Check This Out!!! >>>  

                                            


        #19

        bartekm5

        bartekm5

          Newbie

        • Użytkownik
        • 7 postów

          Sorry. My Bad!
          Miało być o usterkach, a przeszło na montaż. Więcej się to nie powtórzy.
          A jeśli chodzi o sprawność Hero+ to brakuje przycisku którym było by szybkie wyjście do "ekranu początkowego" bo jak już sobie wszystko skonfiguruje to trzeba się jeszcze naklikać żeby wrócić z tego labiryntu ustawień i zacząć nagrywać. I własnie wtedy najczęściej nowy Hero + Black potrafi się zblokować na 3-5 sekund.


          Przytrzymaj przez 2 sek. przycisk nagrywania, a wróci do "ekranu początkowego".

          #20

          dzobda6

          dzobda6

            Newbie

          • Użytkownik
          • 9 postów
          • Miejscowość:Kraków
          • Kamera: GoPro Hero 3 Black
          • Karta pamięci: 32GB
          wielkie dzięki. Takie banalne,a przydatne jak cholera.

          Check This Out!!! >>>  

                                              



          Wróć do GoPro Hero3+ · Następny nieczytany temat →