Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Mocowania DRIFT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#21

czehu

czehu

    Newbie

  • Użytkownik
  • 35 postów
  • Miejscowość:Swarzędz
  • Kamera: Drift Ghost-S
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme 64 GB

Mam jeszcze dwie prośby, szukam mocowania na rower i druga prośba, jakieś rozwiązanie żeby podczas np jazdy na rowerze móc nakręcić siebie samego. Do GoPro widziałem fajny plecak, jednak jego cena jest zabójcza

 ee06f69466109edf38b3e4224b0743eb.jpg



#22

D2idek

D2idek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 648 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32

proponuję tak:

rollabar plastikowy występujący w dwóch rodzajach ( ten widoczny poniżej akurat mi pękł)

lub najlepiej wersje alu widoczną poniżej i do tego ramie ,,ARM" lub metalowe składane ramię,

te alu mocowania są też skręcane jak ten rollbar, sa też adaptery przykręcane do mostka (jeśli jego budowa na to pozwala)

opcji jest wiele,

wg. mnie: jako że mam plastikowe mocowanie ,,ARM" i jest ono giętkie to polecił bym raczej to metalowe i aluminiowe mocowanie

wszystko dostępne w PL na allegro

sku_287306_1.jpgsku_298010_1.jpg

sku_295881_1.jpg

sku_221643_1.jpg



#23

czehu

czehu

    Newbie

  • Użytkownik
  • 35 postów
  • Miejscowość:Swarzędz
  • Kamera: Drift Ghost-S
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme 64 GB

Czy oprócz szelek na ramię shoulder-moun-minit.jpg są jeszcze jakieś mocowania, które pozwalają umiejscowić kamerkę na ciele? Z wiadomych względów szelki na klatkę od GoPro odpadają :)



#24

czehu

czehu

    Newbie

  • Użytkownik
  • 35 postów
  • Miejscowość:Swarzędz
  • Kamera: Drift Ghost-S
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme 64 GB

Dobra mam mocowanie do roweru 4.jpg do tego dokupiłem śrubę montażową oraz przejściówkę alu adpter-z-gopro-na-gwint-foto-1-4-do-kame. Mam jednak teraz mały problem. Kiedy wkładam przejściówkę w to mocowanie roweru, to trzyma się trochę luźno. W momencie kiedy zamocuję kamerę nie spada ona w dól, ale przy jakimś mocniejszym wstrząsie może ona opaść. Jak temu zaradzić?



#25

D2idek

D2idek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 648 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32

próbowałeś dokręcić na siłę? jeśli śruba do skręcenia jest z zestawu Gopro to warto mieć też kluczyk do takich śrub, aluminium powinno dać się trochę poddać jak mocno dokręcisz, a jak coś to może jakaś izolacja między ramiona adaptera a mocowania? 



#26

czehu

czehu

    Newbie

  • Użytkownik
  • 35 postów
  • Miejscowość:Swarzędz
  • Kamera: Drift Ghost-S
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme 64 GB
Dołączona grafika Dołączona grafika
Tylko z tym dokrecaniem to jest o tyle trudna sprawa, ze jak mocniej dokrece to wredy z tej drugiej strony sruby i tak musze dokrecic te nasadke.

#27

D2idek

D2idek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 648 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32

no ale czy dokręcenie na siłę pomaga? możesz nakrętkę spróbować przykleić jakimś mocnym klejem (dwu-składnikiem czy czymś)



#28

czehu

czehu

    Newbie

  • Użytkownik
  • 35 postów
  • Miejscowość:Swarzędz
  • Kamera: Drift Ghost-S
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme 64 GB

Jadę zaraz do castoramy, kupię sobie zestaw imbusów i spróbuje dokręcić zwykłą śrubę, którą dostałem razem z tym mocowaniem. 

 

Edit: Niestety problem ten sam. Wg mnie po włożeniu adaptera nie powinien on mieć takiego luzu. D2idek, czy Ty jak wkładałeś swój adapter do mocowania to bez problemu można było go ustawić, czy trzeba było do tego użyć większej siły?



#29

PanRobotka

PanRobotka

    Newbie

  • Użytkownik
  • 16 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Drift Ghost-S
  • Karta pamięci: 32GB

Nie do końca rozumiem, co jest nie tak z adapterem i tym mocowaniem ... nie da się tak dokręcić uchwytu, żeby kamera nie zmieniała pozycji pod wpływem np. wpadnięcia w dołek w trakcie jazdy ?



#30

miszaleo

miszaleo

    Newbie

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Miejscowość:Podkarpackie
  • Kamera: Drift Ghost-S
  • Karta pamięci: 16gb kingston

to wytnij sobie dwie gumki z detki lub czegos cienszego w zaleznosci ile masz miejsca i po sprawie :) podobne zastosowanie masz przy glownym uchwycie widoczne na fotce. 



#31

miszaleo

miszaleo

    Newbie

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Miejscowość:Podkarpackie
  • Kamera: Drift Ghost-S
  • Karta pamięci: 16gb kingston

tu wrzucam adatery nie koniecznie alu ale napewno tansze niz koega zapodal na fotce 

 

 

wrzucilem w celu jakby ktos poszukiwal nic nie mam zwiazanego z tymi stronami:)

wujek google pomogl :)



#32

PanRobotka

PanRobotka

    Newbie

  • Użytkownik
  • 16 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Drift Ghost-S
  • Karta pamięci: 32GB

Czy problem polega na stabilizacji samego adaptera (i kamery), czy tez chodzi o mocowanie do rury kierownicy ?



#33

D2idek

D2idek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 648 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32

dokładnie kawałek izolacji lub cienkiej gumki powinien pomóc i zniwelować luz...

a te plastikowe adaptery hmmm spoko ale pod warunkiem że kamera jest traktowana jak jajeczko... bo ten cienki plastikowy króciec który wkręcamy w kamerę będzie najsłabszym elementem w całym zestawie... a różnica kilkunastu zł chyba nie jest tego warta...



#34

miszaleo

miszaleo

    Newbie

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Miejscowość:Podkarpackie
  • Kamera: Drift Ghost-S
  • Karta pamięci: 16gb kingston

ja zakupilem w hydraulicznym obejmy do ruru ze wzgledu na to ze to groszowy koszt i moge przymocowac kilka przy moim moto w roznych miejscach tylko trzeba sie jeszcze zaopatrzyc w gwintownik 1/4 cala 

     

zakupilem do tego motylki by moc szybko demontowac lub montowac 



#35

miszaleo

miszaleo

    Newbie

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Miejscowość:Podkarpackie
  • Kamera: Drift Ghost-S
  • Karta pamięci: 16gb kingston

obejma-do-rur-3-4-z-guma.jpg



#36

czehu

czehu

    Newbie

  • Użytkownik
  • 35 postów
  • Miejscowość:Swarzędz
  • Kamera: Drift Ghost-S
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme 64 GB

Panowie problem rozwiązany. Trwało to trochę dłużej, ponieważ oryginalna śruba, która była dołączona do mocowania zepsuła się. Udało mi się ją wykręcić po czym, wkręciłem ją z drugiej strony i to był strzał w dziesiątkę. Na początku nawet nie pomyślałem, że to może być przyczyną ponieważ wkręciłem tę śrubę tak jak była wkręcona oryginalnie. Teraz adapter trzyma się porządnie, ze spokojem wytrzymuje obciążenie kamery.



#37

michals

michals

    Newbie

  • Użytkownik
  • 46 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: Dritf Ghost-S
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32GB

Witajcie w nowym temacie!

Po wielu długich rozważaniach nad wyborem kamery decyzja (m, in. dzięki pomocnym wypowiedziom forumowiczów, w tym kolegi D2idek) postawiłem na Drifta Ghost-S. Zakupu jeszcze nie dokonałem, jednak w nadchodzącym tygodniu planuję złożyć zamówienie i być może odebrać towar :)

 

Chciałbym się jednak przygotować wcześniej i nabyć wszystko czego potrzebuję od razu, tak by nie bawić się samą kamerą. Pełne jej wykorzystanie gwarantują przecież mocowania. I w tym też temacie mam pytanie. Otrzymałem podpowiedź zakupu jednego z budżetowych zestawów mocowań na popularnym serwisie aukcyjnym. Czy elementy w tych zestawach są  zasadzie tym samym czy może macie jakieś doświadczenie, że dany sprzedawca sprzedaje tzw. szmelc, a inny przyzwoite elementy? Na myśli mam takie oto oferty:

 

adapter: 

 

Jeden z w/w zestawów zawiera dwa zasadnicze elementy, których potrzebuję, czyli uchwyt na kierownicę roweru i na wentylowany kask rowerowy oraz dodatkowo posiada konieczny adapter 1/4" (prawdopodobnie aluminiowy). Chciałbym kupić zestaw, który nie zawiedzie mnie przy pierwszej lepszej okazji i będzie gwarantował dość sztywne połączenie z kamerą, co pozwoli nagrać obraz bez drgań. Nie zależy mi na logo, prestiżu i marce, przez co nie celuję w oryginalne elementy od GoPro. 

 

Ponadto, nieco zbaczając z tematu, ale nadal trzymając się wyposażenia kompletnego zestawu nagrywającego, rozważam jedną z dwóch kart pamięci. Sandisk Extreme 32GB lub chwalona na forum wersja karty Samsung 32GB. Nie wiem, która będzie lepszym wyborem, stąd moja prośba o pomoc do Was.

 

Dziękuję z góry za wszelkie cenne informacje! :)



#38

Fiveo

Fiveo

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 51 postów
  • Miejscowość:Limanowa
  • Kamera: GHOST-S
  • Karta pamięci: SAMSUNG PRO 64GB microSDXC

Co do mocowań pomogą może koledzy, ja mam puki co tylko oryginalne mocowania. Jeśli chodzi o kartę- kupuj Sandiska, bo z Samsungami w Ghost-s bywa kiepsko, wiem z własnego doświadczenia, teraz będę zmieniał na Sandisk lub inną własnie ;)


 


#39

D2idek

D2idek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 648 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32

zwróć uwagę że uchwyt na rower różni się miedzy tym z 1,2 linka a tym z 3 linka, osobiście polecam brać ten z 3 linka jest masywniejszy a przynajmniej na taki wyglada, ten z 1,2 linka mi pękł na czekanie w górach. reszta spoko.

proponuję dokupić jeszcze przynajmniej jedną szybkozłączkę  lub typu j-hook, i napisać do freeway o gumki do nich :mrgreen:

karta jak kolega wyżej pisze tylko sandisk, z mojego wywiadu też wyszło że samsung jest czasem za wolny

te mini statywy to raczej sobie odpuść ... chyba że coś jak x-sories ma z giętki nogami to się może przydać... w euro rtv kupiłem statyw foto za 55 zl i jest mega fajny

i tyle w sumie i bawić się i testować! mam nadzieje że przekonałem do dobrego wyboru



#40

michals

michals

    Newbie

  • Użytkownik
  • 46 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: Dritf Ghost-S
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32GB

Dzięki za szybki odzew!

Co do karty już wszystko w takim razie wiem, ale dla pewności, mówimy o wersji "zwykłej" Extreme? Wersja Extreme Plus, bądź Extreme Pro nie jest konieczna?

 

Zestaw uchwytów wezmę zatem ten z linka trzeciego plus adapter z linka ostatniego. Wtedy będzie komplet. Statywu nie potrzebuję aż tak bardzo, jednak skoro jest w zestawie, a w innym, tańszym o 7 zł go nie ma, to może warto za taką kwotę :)

Co D2idek miałeś na myśli pisząc o złączu J-hook i mailu do "freeway". Element chyba ten:  ale jakie gumki? :)

 

 mam nadzieje że przekonałem do dobrego wyboru

 

Też mam taką nadzieję... :) Z czasem, jak już trochę opanuję temat, ale przede wszystkim, jak całość już ostatecznie będzie u mnie, podzielę się własnymi spostrzeżeniami.