Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Mocowania DRIFT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#41

D2idek

D2idek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 648 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32

z ciekawości sprawdziłem jaką ja mam extreme i okazuje się że nic więcej nie pisze więc może zwykła ale chodzi o wersję z zapisem minimum 45mb/s wiem że są jeszcze 80mb/s ale to już chyba na dużyyy zapas i cena kosmos...

fakt jak 7 zł to można sobie pozwolić...

z rzeczy potrzebnych lub nie może być jeszcze monopod

J-hook to właśnie to jest to co pokazałeś, jeszcze tego nie mam i nie testowałem jak sprawdza się z driftem ale wydaje mi się że czasem może być bardziej poręczne niż zwykła szybkozłączka.

Ja napisałem maila do freeway z zapytaniem o dostępność tych ,,gumek" bo one nawet nie występują w katalogu akcesoriów oryginalnych GoPro, napisałem też jeśli jest możliwość to przygarnę kilka sztuk... odpisali poprosili o adres i przysłali 4 sztuki :mrgreen: a chodzi o to :

45945152_640.jpg


  • michals lubi to

#42

michals

michals

    Newbie

  • Użytkownik
  • 46 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: Dritf Ghost-S
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32GB

80MB/s to będzie wersja Extreme Plus, 95MB/s to Extreme Pro, a 45MB/s to zwykła Extreme. Jest to pocieszające, bo kupię tę najtańszą :)

 

Nad monopodem także myślę, ale póki co kupię tylko to, co na pewno wykorzystam. Monopod, może wspomnianą złączkę J-hook, zapasowy akumulator lub inny powerbank będzie zakupiony w czasie późniejszym. Jest też trochę uchwytów na Ebay.com lub DX.com, np. tych aluminiowych, tam kosztują poniżej 10 USD i wysyłka darmowa, a u nas przeszło 50 zł za najtańsze egzemplarze. Takie również rozważam, ale jak wspomniałem, może kiedyś...

 

Póki co myślę już nad złożeniem ostatecznego zamówienia na kamerę. Może w przyszły weekend będę mógł rozpocząć zabawę :)

 

Dzięki raz jeszcze za wszystkie wypowiedzi i cenne informacje. Szczególnie Tobie D2idek, ponieważ byłeś szybki i konkretny w każdym temacie :)



#43

D2idek

D2idek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 648 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32

nad uchwytami alu do roweru to i ja muszę w końcu coś pomyśleć :roll:

J-hooka na allegro widziałem po 16 zł

Nie ma za co, wiem co to znaczy bo sam długo myślałem nad kamerą i nad rozwiązaniami dla Ghosta.



#44

michals

michals

    Newbie

  • Użytkownik
  • 46 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: Dritf Ghost-S
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32GB

Jeszcze chyba jedno pytanie dla pewności na koniec rozważań :)

Adapter z 1/4" na standard GoPro, jaki pokazałem w ostatnim z wymienionych linków, lepiej by jednak był z aluminium niż tworzywa, co? Osobiście tak uważam, jednak jeden ze sprzedawców popularnego serwisu aukcyjnego odpisał mi, że z powodu wielu zwrotów zdecydowali się wycofać adaptery z aluminium i sprzedają oraz zalecają te z tworzywa. 

 

Jakie jest Wasze podejście do tematu?



#45

Fiveo

Fiveo

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 51 postów
  • Miejscowość:Limanowa
  • Kamera: GHOST-S
  • Karta pamięci: SAMSUNG PRO 64GB microSDXC

plastik to nie alu ;) Osobiście wolałbym aby kamerka za tyle kasy była zamocowana z użyciem czegoś wytrzymałego :) a z kartą dobry wybór, niestety swojego samsunga przez przypadek uszkodziłem w portfelu, kolejna bedzie własnie z sandiska, bo niestety Ghost-s nie lubi się z kartami Samsunga 


 


#46

robur

robur

    Newbie

  • Użytkownik
  • 23 postów
  • Miejscowość:-
  • Kamera: Drift Ghost-S
  • Karta pamięci: Kingston 64GB
Ciekawe z jakiego powodu były te zwroty. Michals może dałoby się dopytac sprzedawcę? Może być np. tak, że stop aluminium jest bardziej kruchy i mniej wytrzymały od tworzywa. Może kiepsko wykonany?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka



#47

michals

michals

    Newbie

  • Użytkownik
  • 46 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: Dritf Ghost-S
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32GB

Sprzedawca odpisał - zwroty spowodowane były niemożliwością dokręcenia kamery. Adapter był zbyt sztywny.

Z tego co wiem na forum jest kilka osób korzystających z aluminiowego adaptera i nie narzekają, choć jedna osoba opisywała problem, ale ostatecznie go rozwiązała poprzez wkręcenie śruby z innej strony..

 

Można prosić o wypowiedzi posiadaczy omawianego adaptera?



#48

D2idek

D2idek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 648 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32

problem z wkręceniem śruby z drugiej strony dotyczył aluminiowego mocowania rowerowego a to nie to samo co adapter! 

jeśli chodzi o sam adapter fakt czasem trzeba się nakombinować aby go mocno dokręcić pod wybranym kątem ale da sie to zrobić tylko troszkę wprawy z nakrętką kontrująca.... osobiście za nic w świecie nie zamocował bym swojej kamery na plastikowym adapterze w którym grubość

króćca wynosi 5mm! w mojej ocenie był by to pierwszy element który by się złamał.

możesz zrobić jeszcze inaczej....

kup sobie ten plastikowy... i daj go jakiemuś tokarzowi niech Ci wystruga coś z dobrego materiału. ale wtedy cena napewno będzie wyższa niż za ten z allegro który bądź co bądź też jest spoko.



#49

czehu

czehu

    Newbie

  • Użytkownik
  • 35 postów
  • Miejscowość:Swarzędz
  • Kamera: Drift Ghost-S
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme 64 GB

Ja miałem na początku problem z aluminiowym adapterem, choć wystąpił on przez moją nieuwagę. Ze złej strony miałem dokręconą śrubę. Teraz adapter bardzo dobrze trzyma się w uchwycie rowerem. Jakość wykonania jest bardzo dobra, nic nie mogę mu zarzucić.

Tak przy okazji, chciałbym kupić coś w rodzaju statywu pajączka. Pełno tego na Allegro, nie wiem czy spełni on swoje zadanie (będzie w stanie utrzymać kamerę itp.). Ktoś gdzieś polecał ten statyw od firmy Joby, ale nie wiem czy jest sens dopłacać do interesu. Macie jakieś doświadczenia z tym statywem?



#50

michorn

michorn

    Newbie

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Miejscowość:Resko
  • Kamera: Drift Ghost S
  • Karta pamięci: Sandisk 32 Extreme

A może pastorał myśliwski? Po odkręceniu widełek ma gwint fotograficzny - na sprzęt. Mamy od tripoda do monopoda. Używam na polowaniach - a teraz będę na nim stawiał kamerką podczas pędzenia :-) To coś rozkłada się do ponad 1,5m. - VANGUARD QUEST T62

 

large-vanguard-quest-t62u-tripod.jpg



#51

Kropek

Kropek

    Newbie

  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Miejscowość:Szczecin
  • Kamera: Ghost S
  • Karta pamięci: Samsung 32 GB (10)

Jako monopod niestety będzie ciężko używać, zauważ, że dół jest cieńszy niż góra, przez co będzie ciężko utrzymać długo rozłożony monopod :)

 

Testowałem takie rozwiązanie z monopodem od aparatu + jazda na nartach, po 2 minutach myślałem, że cały zestaw wypadnie mi z ręki.



#52

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1919 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB
Hehehe. To nie lepiej odwrócić? Zapraszam do lektury http://www.kamerypov...onopod-za-50-zł
Pozdrawiam

Wysłane z mojego SGPT12 przy użyciu Tapatalka



#53

Kropek

Kropek

    Newbie

  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Miejscowość:Szczecin
  • Kamera: Ghost S
  • Karta pamięci: Samsung 32 GB (10)

Ja kupiłem monopod na dx.com za 14$ i jestem bardzo zadowolony :)

 



#54

czehu

czehu

    Newbie

  • Użytkownik
  • 35 postów
  • Miejscowość:Swarzędz
  • Kamera: Drift Ghost-S
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme 64 GB
Potrzebuje monopod, ktory bedzie mial okolo 100 cm dlugosci. Co polecicie do Drift? Cena max do 200 zl

#55

Bigos

Bigos

    Newbie

  • Użytkownik
  • 10 postów
  • Miejscowość:.
  • Kamera: DRIFT Ghost-S
  • Karta pamięci: SanDisk EXTREME PLUS, 32GB

Potrzebuje monopod, ktory bedzie mial okolo 100 cm dlugosci. Co polecicie do Drift? Cena max do 200 zl

 

jak ktoś chce być bardzo mobilny to polecam takie coś: 

41kQcvikI9L._SL500_AA300_.jpg

można to przypiąć do każdego znalezionego kija, gałęzi, klamki, krzesła itd.

są też tańsze plastikowe odpowiedniki



#56

michals

michals

    Newbie

  • Użytkownik
  • 46 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: Dritf Ghost-S
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32GB

Takie coś, czyli co? Załóżmy, że chciałbym sobie taki uchwyt nabyć, mógłbyś bardziej nas naprowadzić?



#57

Bigos

Bigos

    Newbie

  • Użytkownik
  • 10 postów
  • Miejscowość:.
  • Kamera: DRIFT Ghost-S
  • Karta pamięci: SanDisk EXTREME PLUS, 32GB

Takie coś, czyli co? Załóżmy, że chciałbym sobie taki uchwyt nabyć, mógłbyś bardziej nas naprowadzić?

 

sorry, jeden link mi się nie wkleił,

strona producenta: 

nazwa: Manfrotto Nano Clamp 386BC (uwaga wersja Nano Clamp 386B nie ma tej śrubki fotograficznej)

do nabycia w każdym większym sklepie foto, nie pamiętam gdzie kupowałem bo to było dawno,

szczęki są z metalu, kosztuje ok. 100 PLN, jak pisałem są plastikowe odpowiedniki za ok 3 dychy,

wcześniej go używałem do mocowania lamp błyskowych a jak kupiłem ghosta to znalazłem kolejne zastosowanie



#58

PanKominiarka

PanKominiarka

    Newbie

  • Użytkownik
  • 12 postów

    Zastanawiam się nad zamówieniem oryginalnej przyssawki do kamerki Drift Suction Cup Mount posiada ktoś i poleca czy jednak w tej cenie kupić od GoPro?



    #59

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5194 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

    Bierz oryginał bawiłem się zamiennikami co prawda nie do Drifta i można sobie naprawdę darować takie zabawy!



    #60

    PanKominiarka

    PanKominiarka

      Newbie

    • Użytkownik
    • 12 postów

      Dzięki. Lecę kupić oryginał.