Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

[GoPro 3+][1080p/60fps] Jaką wybrać pojemność karty pamięci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
240 odpowiedzi w tym temacie

#21

MrMCET

MrMCET

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 175 postów
  • Miejscowość:Świdnik
  • Kamera: Hero 3 BE
  • Karta pamięci: Zależy od ust. kamery
No taki czarny kingston, nic szczególnego, najwyklejsza class 10. Na niej z protune nie miałem okazji nagrywać (myślę że raczej kiepsko by było), ale na zwykłym 2,7k daje radę.

Edit. Gopro stawia sprawę jasno -> do hero 3 i 3+ potrzebna jest minimum karta class 10. Więc każda mająca na opakowaniu taki dopisek będzie działać na wszystkich trybach, ale bez Protune.
Jeśli chcemy bwaić się Protune, musimy kupić class 10 z dopiskiem "zapis X Mb/s". Gzie X jest większe od wymaganego przez protune 45Mb/s.
Nie trzeba wcale przepłacać za Sandiski które swoją cena rekompensują teraz firmie sporą kasę wydaną na "kompatybilność gwarantowaną przez samo GoPro", czyli najwyklejszą reklamę.

#22

leszeg

leszeg

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 180 postów
  • Miejscowość:Sandomierz
  • Kamera: Gopro hero 3+ black
  • Karta pamięci: 32 GB SanDisk i 32 Gb Kingston

No taki czarny kingston, nic szczególnego, najwyklejsza class 10. Na niej z protune nie miałem okazji nagrywać (myślę że raczej kiepsko by było), ale na zwykłym 2,7k daje radę.

Edit. Gopro stawia sprawę jasno -> do hero 3 i 3+ potrzebna jest minimum karta class 10. Więc każda mająca na opakowaniu taki dopisek będzie działać na wszystkich trybach, ale bez Protune.
Jeśli chcemy bwaić się Protune, musimy kupić class 10 z dopiskiem "zapis X Mb/s". Gzie X jest większe od wymaganego przez protune 45Mb/s.
Nie trzeba wcale przepłacać za Sandiski które swoją cena rekompensują teraz firmie sporą kasę wydaną na "kompatybilność gwarantowaną przez samo GoPro", czyli najwyklejszą reklamę.

hmm czytam co piszesz i sie zastanawiam. Nagrywałem ostanio z ustawieniem Protune na jakimś czarnym kingstonie z cyferką 10 i sie nagrało. Ogólnie to nie ogarniam tego Protune poniewaz zrobiłem próbę nagrywając kawałek widoku przez okno (otwarte) kamerką na stojaczku z trybem Protune i bez i ni cholery róznicy nie widzę. Jakis pic czy znowu do Freewaya :) ?.



#23

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk

Ja też na moim filmie żadnej różnicy nie widzę :huh:  


Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#24

adrianpop16

adrianpop16

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 375 postów
  • Miejscowość:Bystrzyca Kłodzka
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
Panowie teraz ProTune to jest coś z tymi dodanymi ustawieniami. Pobawcie się, a napewno zobaczycie różnicę ;) .

beznazwy-1q8y6q.jpg

Mój sprzęt:
| Laptop Y580 - i7 3610QM / GTX 660M / Matryca HD / 1000 GB HDD 5400 rpm / 4 GB ram / Windows 7 Home Premium 64-bit
| Smartfon - Xperia U


#25

leszeg

leszeg

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 180 postów
  • Miejscowość:Sandomierz
  • Kamera: Gopro hero 3+ black
  • Karta pamięci: 32 GB SanDisk i 32 Gb Kingston

no i sobie poczytałem troszkę. Jak kumam to tryb Protune umożliwia bardziej "profesjonalne" ustawienie parametrów kamery do filmowania jak i później jest większa możliwosć ingerencji w nagrany materiał. To trzeba przetrawić :).



#26

MrMCET

MrMCET

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 175 postów
  • Miejscowość:Świdnik
  • Kamera: Hero 3 BE
  • Karta pamięci: Zależy od ust. kamery
Protune zabrania kamerze nadawania poprawek nagraniu. Dzięki temu obrabiając film masz ogromne możliwości co do korekcji barw, ostrości itd. To ty, a nie kamera decydujesz jak to finalnie wygląda. Obraz z Protune jest nieostry i blady. Na Hero 3 działa :P

Co do nagrywania Protune na zwykłych kartach. Da radę, tylko krótko, max kilka minut, potem nagranie się zatrzymuje.

#27

leszeg

leszeg

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 180 postów
  • Miejscowość:Sandomierz
  • Kamera: Gopro hero 3+ black
  • Karta pamięci: 32 GB SanDisk i 32 Gb Kingston

jednym słowem Protune to RAW (NEF) w fotografii, tak ?



#28

adrianpop16

adrianpop16

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 375 postów
  • Miejscowość:Bystrzyca Kłodzka
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
Chwila, w Blacku z plusem można już bawić się z poziomu kamery w kolory, expozycję, ostrość itd. ;) .

beznazwy-1q8y6q.jpg

Mój sprzęt:
| Laptop Y580 - i7 3610QM / GTX 660M / Matryca HD / 1000 GB HDD 5400 rpm / 4 GB ram / Windows 7 Home Premium 64-bit
| Smartfon - Xperia U


#29

leszeg

leszeg

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 180 postów
  • Miejscowość:Sandomierz
  • Kamera: Gopro hero 3+ black
  • Karta pamięci: 32 GB SanDisk i 32 Gb Kingston

można :)



#30

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk

Ja na mojej karcie z włączonym Protune mam 1h30min nagrywania :)

 

Teraz też już trochę poczytałem i zaczynam ogarniać :D


Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#31

MrMCET

MrMCET

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 175 postów
  • Miejscowość:Świdnik
  • Kamera: Hero 3 BE
  • Karta pamięci: Zależy od ust. kamery

jednym słowem Protune to RAW (NEF) w fotografii, tak ?

Tak.

 

Chwila, w Blacku z plusem można już bawić się z poziomu kamery w kolory, expozycję, ostrość itd. ;) .

Można. Jednak dla mnie to bez sensu. Wolę mieć całkowicie surowy plik i szybko oraz wygodnie dopracować go na komputerze przy herbatce, niż męczyć się z dopasowaniem ustawień na kamerze w polowych warunkach, które w dodatku często ulegają zmianie podczas kręcenia.



#32

adrianpop16

adrianpop16

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 375 postów
  • Miejscowość:Bystrzyca Kłodzka
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
Wystraczy mieć standardowe tzn.: GoPro Color i ostrość na High + balans bieli na AUTO.

beznazwy-1q8y6q.jpg

Mój sprzęt:
| Laptop Y580 - i7 3610QM / GTX 660M / Matryca HD / 1000 GB HDD 5400 rpm / 4 GB ram / Windows 7 Home Premium 64-bit
| Smartfon - Xperia U


#33

leszeg

leszeg

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 180 postów
  • Miejscowość:Sandomierz
  • Kamera: Gopro hero 3+ black
  • Karta pamięci: 32 GB SanDisk i 32 Gb Kingston

tak też mam i nie mam zamiaru bardziej grzebać.



#34

adrianpop16

adrianpop16

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 375 postów
  • Miejscowość:Bystrzyca Kłodzka
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
A są jeszcze inne opcje, pogrzeb warto ;) .

PS. Nie dziwię się, że jak porównywałeś zwykły tryb i ProTune nie zauważyłeś różnicy. ProTune w takich ustawieniach wygląda niemal identycznie jak obraz nagrywany bez ProTune.

beznazwy-1q8y6q.jpg

Mój sprzęt:
| Laptop Y580 - i7 3610QM / GTX 660M / Matryca HD / 1000 GB HDD 5400 rpm / 4 GB ram / Windows 7 Home Premium 64-bit
| Smartfon - Xperia U


#35

leszeg

leszeg

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 180 postów
  • Miejscowość:Sandomierz
  • Kamera: Gopro hero 3+ black
  • Karta pamięci: 32 GB SanDisk i 32 Gb Kingston

wiele tego nie ma. Balans,kolor limit iso ostrosc i ekspozycja. Przy zminiającej się scenerii nie widzę sensu sięgać głebiej. Gdy ciemno ,owszem ISO poluzować. Szkoda ,że nie ma blokady ISO np przy 100 lub 200 ale pewnie to minimum 400 jest jakoś rogramowo obrabiane bo w zwykłych kompakcikach takie ISO to masakra.



#36

Szymon Janiec

Szymon Janiec

    Newbie

  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Miejscowość:Stalowa Wola
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
  • Karta pamięci: Kingston, 8GB, (4)

leszeg - mam pytanie do Ciebie. Mógłbyś porównać te dwie karty których używasz? Z którą Ci się lepiej pracuje?



#37

leszeg

leszeg

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 180 postów
  • Miejscowość:Sandomierz
  • Kamera: Gopro hero 3+ black
  • Karta pamięci: 32 GB SanDisk i 32 Gb Kingston

hmm. Powiem szczerze ,że obie lubię bo moje :). No może jedną bardziej lubię bo jest kolorowa :) Obie jeszcze nie zawiodły. Dla mnie nie ma różnicy. Kupując kamerę poprosiłem o dwie karty 32/10 i żeby były inne wyglądem. Wiem ,zachowałem się jak kobieta :). Nie jestem onanistą sprzętowym. Ma działać :).



#38

Bimbak

Bimbak

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 59 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: GoPro 3+ Black
  • Karta pamięci: 16GB (10) Sandisk Ultra

Witam mam pytanie w temacie ...

Da się w ogóle zapełnić kartę 16GB na jednej baterii?



#39

arecki

arecki

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 72 postów
  • Miejscowość:NE
  • Kamera: GoProHero3+Silver
  • Karta pamięci: SD32GB+SD16GB

Jak odpalasz kamere to jest napisane ile możesz nagrywać na danych ustawieniach więc wiedząc ile mniej więcej kamera może nagrywać na full naładowanej baterii bedziesz wiedział czy da radę czy nie.

 

edit:

 

Chociaż "moc" baterii zależy tez pewnie od ustawień filmu, typu ile klatek i jaka rozdzielczość.



#40

leszeg

leszeg

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 180 postów
  • Miejscowość:Sandomierz
  • Kamera: Gopro hero 3+ black
  • Karta pamięci: 32 GB SanDisk i 32 Gb Kingston

Witam mam pytanie w temacie ...

Da się w ogóle zapełnić kartę 16GB na jednej baterii?

jedna bateria to około godziny pracy kamery (u mnie) przy ustawieniu Protune-1080-60kl-WIFI i z tego wychodzi około 18 GB