Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

AEE MagiCam S71 - 4k!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
212 odpowiedzi w tym temacie

#21

evad

evad

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 52 postów
  • Miejscowość:Zielona Góra
  • Kamera: Jaka się akurat nawinie...

Masz może porównanie aee s71 z aee s70 ?


Mam takie porównanie, ale jeszcze nie zdążyłem wrzucić na bloga. W okresie przedświątecznym mało czasu na cokolwiek :(

W skrócie wrażenie takie - S71 to godny następca S70, jakość 4K i 2.7K na naprawdę wysokim poziomie, ale osobiście rozczarowała mnie jakość nagrań nocnych (duże szumy), choć liczę, że to kwestia dopracowania w firmware.


Święta święta i po świętach, więc wreszcie znalazłem chwilkę czasu, żeby wrzucić post dot. AEE S71 na bloga. Zapraszam:


W nim znajdziecie też parę sampli video 4K i 2.7K.

Dawid Lorenz

 

- blog poświęcony kamerom samochodowym, sportowym itp.


#22

Arek

Arek

    Newbie

  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: AEE s71
  • Karta pamięci: sandisk extreme 60mb/s
Witam, ja również znalazłem chwilkę i wrzuciłem nowy filmik z kamerką aee s71!!

Odnośnie GoPro 4 silver, myślałem ze z ekranikiem będzie większy pobór mocy i bateria starczy na krócej ale tak chyba nie jest. Poza tym wole czasami zdjąć ekranik i nie martwić się że go uszkodzę bez dodatkowej obudowy.

Witam, ja również znalazłem chwilkę i wrzuciłem nowy filmik z kamerką aee s71!!

Odnośnie GoPro 4 silver, myślałem ze z ekranikiem będzie większy pobór mocy i bateria starczy na krócej ale tak chyba nie jest. Poza tym wole czasami zdjąć ekranik i nie martwić się że go uszkodzę bez dodatkowej obudowy.



#23

skiper83

skiper83

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 672 postów
  • Miejscowość:Lubuskie
  • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom 3 pro
  • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)

Arek a jak wygląda czas na baterii?? Bo nie doczytałem nigdzie takiej info. Kamerka kusi powiem szczerze i akcesoriami w zestawie i parametrami.


 

 

 

 

 


#24

evad

evad

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 52 postów
  • Miejscowość:Zielona Góra
  • Kamera: Jaka się akurat nawinie...

Arek a jak wygląda czas na baterii?? Bo nie doczytałem nigdzie takiej info. Kamerka kusi powiem szczerze i akcesoriami w zestawie i parametrami.

 

Testowałem u siebie, w trybie 1080p @ 30fps bez wyświetlacza zewnętrznego kamerka nagrywała stale przez prawie 2h (bez paru minut). W zestawie są standardowo dwie baterie 1500 mAh, ponadto można dokupić baterię zewnętrzną (moduł zamiast LCD).

 

Jesteś z lubuskiego widzę, jeśli z ZG lub okolic to zapraszam do siebie do biura na demo. :) 


Dawid Lorenz

 

- blog poświęcony kamerom samochodowym, sportowym itp.


#25

skiper83

skiper83

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 672 postów
  • Miejscowość:Lubuskie
  • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom 3 pro
  • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)

He jak się będę wybierał odezwę się :) a co ciekawe wczoraj byłem na waszej stronie hehe przeglądać sprzęt :D 


 

 

 

 

 


#26

Arek

Arek

    Newbie

  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: AEE s71
  • Karta pamięci: sandisk extreme 60mb/s

Mam podobny wynik tyle ze na timelapse.  Ponizszy filmik nagrywalem 2h 22 min.

 

 

Jak znikneła ostatnia kreska wyłączyłem kamere żeby nie stracic nagrania. Kamera nie była w pełni naładowana, pare minut popracowała z ekranikiem.

 

U mnie w zestawie była jedna bateria ale dokupiłem xiaomi powerbank o pojemnosci 10400 mAh za około 80 zł i teraz mogę nagrywać znacznie dłużej .. :)



#27

kispom

kispom

    Newbie

  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Miejscowość:Rawicz
  • Kamera: SJ4000/GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: AData 32 + 64Gb


U mnie w zestawie była jedna bateria ale dokupiłem xiaomi powerbank o pojemnosci 10400 mAh za około 80 zł i teraz mogę nagrywać znacznie dłużej .. :)


To w końcu ile baterii jest w zestawie z S71? Na aukcjach i w sklepach piszą o dwóch. Ktoś ma zestaw z dwoma bateriami? Można obydwie baterie podpiąć jednocześnie by wydłużyć czas nagrywania tak jak w S70?

#28

evad

evad

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 52 postów
  • Miejscowość:Zielona Góra
  • Kamera: Jaka się akurat nawinie...
U mnie w sklepie jest S71 w zestawie z dwoma bateriami *wewnętrznymi* po 1500 mAh. Nie można ich jednocześnie podłączyć do kamery, bateria *zewnetrzna* (podłączana jako moduł zamiast LCD) jest dostępna do nabycia jako osobne akcesorium.


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Dawid Lorenz

 

- blog poświęcony kamerom samochodowym, sportowym itp.


#29

kispom

kispom

    Newbie

  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Miejscowość:Rawicz
  • Kamera: SJ4000/GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: AData 32 + 64Gb
A idzie jakoś ładować baterie z zestawu bez kamerki (jedna pracuje druga się laduje). Coś o stabilizacji możesz napisać? Szukam czegoś na moto (mogę mocować na brodzie lub klacie) i się zastanawiam nad aee s70/71 a driftem lub sony. Mam sj4000 wiec by mi mocowania pasowały.

#30

evad

evad

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 52 postów
  • Miejscowość:Zielona Góra
  • Kamera: Jaka się akurat nawinie...

A idzie jakoś ładować baterie z zestawu bez kamerki (jedna pracuje druga się laduje). Coś o stabilizacji możesz napisać? Szukam czegoś na moto (mogę mocować na brodzie lub klacie) i się zastanawiam nad aee s70/71 a driftem lub sony. Mam sj4000 wiec by mi mocowania pasowały.

 

Ze stabilizacją powiem szczerze nie mam porównania, a co do ładowania baterii bez kamery, to jest dostępna multiładowarka sieciowa na 3 baterie jednocześnie, o taka:

 

Drift będę testował i wprowadzał niebawem, będę miał bezpośrednie porównanie z AEE.


Dawid Lorenz

 

- blog poświęcony kamerom samochodowym, sportowym itp.


#31

kispom

kispom

    Newbie

  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Miejscowość:Rawicz
  • Kamera: SJ4000/GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: AData 32 + 64Gb
Tą ładowarkę widziałem. Ciężko takiego klocka targac na wypadzie moto. Na USB nic nie ma?

Widać efekt tej stabilizacji?

#32

evad

evad

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 52 postów
  • Miejscowość:Zielona Góra
  • Kamera: Jaka się akurat nawinie...

Nic innego do baterii nie ma, a przynajmniej się nie spotkałem (jeszcze).

 

Ze stabilizacją - wiem, że jest, ale nie mam bezpośredniego porównania z innymi kamerami w tym kontekście. Musiałbym potestować i porównać np. z SJ4000.


Dawid Lorenz

 

- blog poświęcony kamerom samochodowym, sportowym itp.


#33

kispom

kispom

    Newbie

  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Miejscowość:Rawicz
  • Kamera: SJ4000/GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: AData 32 + 64Gb
Czy ten moduł służący za dodatkową baterie jest zespolony z akumulatorkiem czy można do niego zamiennie podpinac poszczególne ogniwa? I jeszcze jedno, czy ten moduł może służyć za ładowarkę do baterii (np podłączyć do ładowarki usb)

#34

evad

evad

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 52 postów
  • Miejscowość:Zielona Góra
  • Kamera: Jaka się akurat nawinie...
Hmm, nie wiem czy do końca rozumiem... jest osobno akumulator standardowy i osobno bateria zewnętrzna (moduł), w sensie, że nie jest to ze sobą zespolone. Czyli możesz mieć podłączony moduł baterii, a w środku akumulatorki możesz zamieniać do woli. Czy o to chodziło?

"czy moduł może służyć za ładowarkę do baterii" - nie wiem co masz na myśli, podkręcisz jasność? :)


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Dawid Lorenz

 

- blog poświęcony kamerom samochodowym, sportowym itp.


#35

kispom

kispom

    Newbie

  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Miejscowość:Rawicz
  • Kamera: SJ4000/GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: AData 32 + 64Gb
Tak o to mi chodziło. Czy w module zewn. mogę podmienić aku. Wtedy wiem, że jak lecę juz na ostatniej pełnej baterii to w międzyczasie mogę wykorzystywać moduł jako przenośną ładowarkę do pozostałych baterii podłączajac do ładowarki usb w schowku w moto. Ot taka fanaberia.

#36

evad

evad

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 52 postów
  • Miejscowość:Zielona Góra
  • Kamera: Jaka się akurat nawinie...
Nie nie, nie ma takiej możliwości, ten moduł jest sam w sobie akumulatorem.

Dawid Lorenz

 

- blog poświęcony kamerom samochodowym, sportowym itp.


#37

kispom

kispom

    Newbie

  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Miejscowość:Rawicz
  • Kamera: SJ4000/GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: AData 32 + 64Gb
To jeszcze jedno pytanko jeżeli to nie problem. Na pilocie są 3 przyciski start stop od nagrywania i foto. Czy w trakcie nagrywania np full HD 1080p / 60kl/s mogę wcisnąć przycisk odn zdjęcia i kamerka nie przerywając nagrywania wykona fotkę? Czy z poziomu pilota możemy sterować wszystkimi parametrami kamery? EDIT: jak wygląda sprawa nagrywania dźwięku? Na filmikach na yt narzekają że słabo. Zewnętrzny mikrofon poprawia sytuacje?

#38

evad

evad

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 52 postów
  • Miejscowość:Zielona Góra
  • Kamera: Jaka się akurat nawinie...
Z tym zdjęciem w trakcie nagrywania filmu musze sprawdzić, a co do ustawiania parametrów kamery - niestety nie ma takiej możliwości. :-(

Dawid Lorenz

 

- blog poświęcony kamerom samochodowym, sportowym itp.


#39

kispom

kispom

    Newbie

  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Miejscowość:Rawicz
  • Kamera: SJ4000/GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: AData 32 + 64Gb

Z tym zdjęciem w trakcie nagrywania filmu musze sprawdzić, a co do ustawiania parametrów kamery - niestety nie ma takiej możliwości. :-(

Czyli bez podpiętego ekranu ciężko ogarnąć kamerkę?

#40

evad

evad

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 52 postów
  • Miejscowość:Zielona Góra
  • Kamera: Jaka się akurat nawinie...
Można ogarnąć kamerkę bez podpiętego z tyłu LCD, poprzez ten mały ekranik na górze kamery, wszystkie opcje ustawień są tam dostępne. Miałem na myśli ustawianie kamery przez pilota WiFi, który defacto służy tylko do start, stop, foto i zoom. Co do dźwięku, mam wrażenie, że S70 nagrywał odrobinę lepszy dźwięk, ale tragedii na pewno nie ma. Mikrofon zewnętrzny przetestuje jak będę miał chwilę i wrzucę test na YT.

Dawid Lorenz

 

- blog poświęcony kamerom samochodowym, sportowym itp.