Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

AEE MagiCam S71 - 4k!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
212 odpowiedzi w tym temacie

#41

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk
Na pewno mikrofon zewnętrzny będzie lepszy :)

Wysłane z Smartfona. Za błędy przepraszam.


Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#42

Arek

Arek

    Newbie

  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: AEE s71
  • Karta pamięci: sandisk extreme 60mb/s

Można ogarnąć kamerkę bez podpiętego z tyłu LCD, poprzez ten mały ekranik na górze kamery, wszystkie opcje ustawień są tam dostępne. Miałem na myśli ustawianie kamery przez pilota WiFi, który defacto służy tylko do start, stop, foto i zoom. Co do dźwięku, mam wrażenie, że S70 nagrywał odrobinę lepszy dźwięk, ale tragedii na pewno nie ma. Mikrofon zewnętrzny przetestuje jak będę miał chwilę i wrzucę test na YT.

W jaki sposób zrobić zoom pilotem ?



#43

evad

evad

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 52 postów
  • Miejscowość:Zielona Góra
  • Kamera: Jaka się akurat nawinie...

W jaki sposób zrobić zoom pilotem ?

 

Na pilocie są klawisze start/foto/stop oraz 1x/2x/3x/4x - tym ostatnimi robisz zoom, choć może faktycznie to nie do końca dobre określenie, bo chodzi o zmianę field-of-view.

 

pilot-zdalnego-sterowania-z-klamra-magic


Dawid Lorenz

 

- blog poświęcony kamerom samochodowym, sportowym itp.


#44

kispom

kispom

    Newbie

  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Miejscowość:Rawicz
  • Kamera: SJ4000/GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: AData 32 + 64Gb
Przegladajac w necie info o kamerach AEE S-series znalezlem w kilku miejscach wzmianki o zewnetrznym GPS. Ktos widzial to ustrojstwo?


Tak więc AEE S71 jest już u mnie i czeka na rozpoczecie sezonu moto :wink:. Tutaj mała reklama dla kolegi Evad`a (www.wideorejestratory24.info). Cierpliwy sprzedawca i fajne podejście do klienta.

#45

offshore

offshore

    Newbie

  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Kamera: Sony HDR AS15, AEE S71

Od wczoraj jestem posiadaczem AEES71, od 2 lat używam sony hdr as15. Powód przejscia na AEE była możliwość uzyskiwania fot w całkiem niezłej rodzielczosci 16M, oraz mozliwosc przełączania na tryb focenia praktycznie jednym przyciskiem. Kamer uzywam tylko przy nurkowaniu wiec szybka mozliwosc przejscia na tryb zdjec jest dla mnie bardzo wazna.Widzę jednak że i tak padłem ofiarą nierzetelnego marketingu, gdyż kamera nie posiada mozliwosci cyknięcia foty podczas nagrywania, trzeba przejsc na tryb focenia. ok, jeden przycisk, ale jednak. Chyba ze się mylę?Jest możliwosc cyknięcia foty bez konieczności przerywania nagrywania?

Dodatkowo dzis zrobiłem test nagrywania z wyswietlaczem LCD, uzyskałem czas 1h4m - ikona baterii zgubiła ostatnia kreskę. Jak dla mnie wynik ok.Pewnie w zimnej bałtyckiej wodzie czas ten ulegnie skróceniu, ale i tak jest nieźle.



#46

evad

evad

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 52 postów
  • Miejscowość:Zielona Góra
  • Kamera: Jaka się akurat nawinie...

Od wczoraj jestem posiadaczem AEES71, od 2 lat używam sony hdr as15. Powód przejscia na AEE była możliwość uzyskiwania fot w całkiem niezłej rodzielczosci 16M, oraz mozliwosc przełączania na tryb focenia praktycznie jednym przyciskiem. Kamer uzywam tylko przy nurkowaniu wiec szybka mozliwosc przejscia na tryb zdjec jest dla mnie bardzo wazna.Widzę jednak że i tak padłem ofiarą nierzetelnego marketingu, gdyż kamera nie posiada mozliwosci cyknięcia foty podczas nagrywania, trzeba przejsc na tryb focenia. ok, jeden przycisk, ale jednak. Chyba ze się mylę?Jest możliwosc cyknięcia foty bez konieczności przerywania nagrywania?

Dodatkowo dzis zrobiłem test nagrywania z wyswietlaczem LCD, uzyskałem czas 1h4m - ikona baterii zgubiła ostatnia kreskę. Jak dla mnie wynik ok.Pewnie w zimnej bałtyckiej wodzie czas ten ulegnie skróceniu, ale i tak jest nieźle.

 

Można zrobić fotkę w trakcie nagrywania video, choć nie będzie ona w pełnej nominalnej rozdzielczości. Gdy robiłem próbę podczas nagrywania video 1080p30, to fotka została zapisana w rozdzielczości 3920x2160.


Dawid Lorenz

 

- blog poświęcony kamerom samochodowym, sportowym itp.


#47

offshore

offshore

    Newbie

  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Kamera: Sony HDR AS15, AEE S71

Można zrobić fotkę w trakcie nagrywania video, choć nie będzie ona w pełnej nominalnej rozdzielczości. Gdy robiłem próbę podczas nagrywania video 1080p30, to fotka została zapisana w rozdzielczości 3920x2160.

Dzięki za cenne info.  Żeby jednak nie było zbyt pieknie: skąd wziąłeś 1080p30? Wchodzę w menu i mam : 1080p50, 1080p48 , 1080p25 i 1080p24.?



#48

evad

evad

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 52 postów
  • Miejscowość:Zielona Góra
  • Kamera: Jaka się akurat nawinie...
Zmień system tv w opcjach z PAL na NTSC


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Dawid Lorenz

 

- blog poświęcony kamerom samochodowym, sportowym itp.


#49

kispom

kispom

    Newbie

  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Miejscowość:Rawicz
  • Kamera: SJ4000/GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: AData 32 + 64Gb

Od wczoraj jestem posiadaczem AEES71, od 2 lat używam sony hdr as15. Powód przejscia na AEE była możliwość uzyskiwania fot w całkiem niezłej rodzielczosci 16M, oraz mozliwosc przełączania na tryb focenia praktycznie jednym przyciskiem. Kamer uzywam tylko przy nurkowaniu wiec szybka mozliwosc przejscia na tryb zdjec jest dla mnie bardzo wazna.Widzę jednak że i tak padłem ofiarą nierzetelnego marketingu, gdyż kamera nie posiada mozliwosci cyknięcia foty podczas nagrywania, trzeba przejsc na tryb focenia. ok, jeden przycisk, ale jednak. Chyba ze się mylę?Jest możliwosc cyknięcia foty bez konieczności przerywania nagrywania?
Dodatkowo dzis zrobiłem test nagrywania z wyswietlaczem LCD, uzyskałem czas 1h4m - ikona baterii zgubiła ostatnia kreskę. Jak dla mnie wynik ok.Pewnie w zimnej bałtyckiej wodzie czas ten ulegnie skróceniu, ale i tak jest nieźle.

Fotke możesz zrobić TYLKO przyciskiem na kamerze nagrywającej w trybie 1080 24/25 kls. Z pilota fotki tak nie cykniesz. Tak samo jak z pilota mimo dedykowanych przycisków nie zrobisz zoom'a podczas nagrywania.

#50

fafrys

fafrys

    Newbie

  • Użytkownik
  • 10 postów
  • Miejscowość:Zbytków
  • Kamera: Aee Magicam S71T
  • Karta pamięci: ADATA 32 GB class10
Witam serdecznie. Mam takie pytanie do posiadaczy kamery s71. Czy podczas nagrań z dźwiękiem naturalny dźwięk jest u was zagłuszony szelestem i takim "dziwnym" dźwiękiem który jest na poniższym nagraniu? Chodzi mi o coś takiego ?
Zauważyłem również że największy problem z dźwiękiem występuje w trybie 1080p 50hz lub 60hz dla NTSC. Dla 2k problem praktycznie znika dla 720p dziwny dźwięk jest już mniej słyszalny. Bardzo proszę o opinie czy u was jest podobnie?

#51

Arek

Arek

    Newbie

  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: AEE s71
  • Karta pamięci: sandisk extreme 60mb/s

Witam serdecznie. Mam takie pytanie do posiadaczy kamery s71. Czy podczas nagrań z dźwiękiem naturalny dźwięk jest u was zagłuszony szelestem i takim "dziwnym" dźwiękiem który jest na poniższym nagraniu? Chodzi mi o coś takiego ?
Zauważyłem również że największy problem z dźwiękiem występuje w trybie 1080p 50hz lub 60hz dla NTSC. Dla 2k problem praktycznie znika dla 720p dziwny dźwięk jest już mniej słyszalny. Bardzo proszę o opinie czy u was jest podobnie?

 

 

Film jest prywatny nie możemy obejrzeć.

 

taki szelest (4k)?



#52

fafrys

fafrys

    Newbie

  • Użytkownik
  • 10 postów
  • Miejscowość:Zbytków
  • Kamera: Aee Magicam S71T
  • Karta pamięci: ADATA 32 GB class10
Ten akurat jest troszkę inny i sporo cichszy. Na 1080p 60hz ten dziwny szelest zagłusza np.słowa - strasznie dziwna sprawa bo miałem s70 i czegoś takiego nie było :-( ten dzwiek przypomina odglosy swierszczy latem.

#53

evad

evad

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 52 postów
  • Miejscowość:Zielona Góra
  • Kamera: Jaka się akurat nawinie...

Witam serdecznie. Mam takie pytanie do posiadaczy kamery s71. Czy podczas nagrań z dźwiękiem naturalny dźwięk jest u was zagłuszony szelestem i takim "dziwnym" dźwiękiem który jest na poniższym nagraniu? Chodzi mi o coś takiego ?
Zauważyłem również że największy problem z dźwiękiem występuje w trybie 1080p 50hz lub 60hz dla NTSC. Dla 2k problem praktycznie znika dla 720p dziwny dźwięk jest już mniej słyszalny. Bardzo proszę o opinie czy u was jest podobnie?


Odłącz ekranik LCD z tylu obudowy i nagraj próbkę jeszcze raz. Czy wówczas ten "szelest" tez występuje?


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Dawid Lorenz

 

- blog poświęcony kamerom samochodowym, sportowym itp.


#54

fafrys

fafrys

    Newbie

  • Użytkownik
  • 10 postów
  • Miejscowość:Zbytków
  • Kamera: Aee Magicam S71T
  • Karta pamięci: ADATA 32 GB class10
Tez występuje niestety :-(

#55

j22j

j22j

    Newbie

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Miejscowość:Radom
  • Kamera: AEE S71 T
  • Karta pamięci: Samsung Evo 32GB

Od kilku dni jestem posiadaczem kamerki Aee S71 T. Mam pytanie czy w kamerce z odłączonym ekranem można przejść do opcji tak jak ma to miejsce chociażby w gopro czy jest to tylko mozliwe z użyciem ekranu bądź pilota.Niestety u mnie występuje podobne zjawisko jak u kolegi fafrys ale na szczescie występuje tylko przy okazji nagrywania materiału z ekranikiem lcd wydaje on dziwne szelesty. Po dwóch dniach użytkowania jestem bardzo zadowlony z kamerki jedyne mankamenty jakie zauważyłem to właśnie owe dzwięki ,ale także ekranik który w mojej wersji jest dotykowy i czasami zacina się. 

 

 

 

 

Edit:Palnąłem gafe niezauważyłem w pudełeczku instrukcji na płytce. Ostatnie pytanie czy w kamerce mozna ustawic balans bieli czy za to odpowiada przycisk z przodu kamerki chodzi mi o to czy manulnie mozna wybierac iso



#56

evad

evad

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 52 postów
  • Miejscowość:Zielona Góra
  • Kamera: Jaka się akurat nawinie...

Od kilku dni jestem posiadaczem kamerki Aee S71 T. Mam pytanie czy w kamerce z odłączonym ekranem można przejść do opcji tak jak ma to miejsce chociażby w gopro czy jest to tylko mozliwe z użyciem ekranu bądź pilota.Niestety u mnie występuje podobne zjawisko jak u kolegi fafrys ale na szczescie występuje tylko przy okazji nagrywania materiału z ekranikiem lcd wydaje on dziwne szelesty. Po dwóch dniach użytkowania jestem bardzo zadowlony z kamerki jedyne mankamenty jakie zauważyłem to właśnie owe dzwięki ,ale także ekranik który w mojej wersji jest dotykowy i czasami zacina się. 

 

 

 

 

Edit:Palnąłem gafe niezauważyłem w pudełeczku instrukcji na płytce. Ostatnie pytanie czy w kamerce mozna ustawic balans bieli czy za to odpowiada przycisk z przodu kamerki chodzi mi o to czy manulnie mozna wybierac iso

 

Jest możliwość ustawiania wszystkich parametrów kamery poprzez mały ekranik na górze obudowy, opcji ustawiania manualnego ISO jeśli dobrze pamiętam nie ma.


Dawid Lorenz

 

- blog poświęcony kamerom samochodowym, sportowym itp.


#57

djpj1

djpj1

    Newbie

  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Miejscowość:Kalisz

Mam pytanie w kwestii nadrywania w pętli-czy jest możlwosc w kamerach AEE ustawienia czasu nagrywania po kórym następuje ponowne zapętlenie?czy dopiero jak zapełni się cała karta pamieci to nagrywa od początku?



#58

evad

evad

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 52 postów
  • Miejscowość:Zielona Góra
  • Kamera: Jaka się akurat nawinie...

Mam pytanie w kwestii nadrywania w pętli-czy jest możlwosc w kamerach AEE ustawienia czasu nagrywania po kórym następuje ponowne zapętlenie?czy dopiero jak zapełni się cała karta pamieci to nagrywa od początku?

 

Nie ma opcji wyboru długości cyklu, podejrzewam że jest ustawiony na sztywno na 5 minut.


Dawid Lorenz

 

- blog poświęcony kamerom samochodowym, sportowym itp.


#59

djpj1

djpj1

    Newbie

  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Miejscowość:Kalisz
Hm....podejrzewasz czy wiesz??

#60

evad

evad

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 52 postów
  • Miejscowość:Zielona Góra
  • Kamera: Jaka się akurat nawinie...

Hm....podejrzewasz czy wiesz??

 

Musiałbym sprawdzić organoleptycznie - jutro.

 

EDIT: Sprawdziłem, kamera dzieli pliki w 10-minutowych interwałach.


Dawid Lorenz

 

- blog poświęcony kamerom samochodowym, sportowym itp.