Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Laptop do obróbki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#1

darek111

darek111

    Newbie

  • Użytkownik
  • 23 postów
  • Miejscowość:lca
  • Kamera: gopro
  • Karta pamięci: 64

Wiem że takich  temat jest masa ale potrzebóje szybkiej odpowiedzi ponieważ w sobote potrzebuje nowego laptopa i zastanawiam się nad tym 

 

Potrzebowałbym go do obróbki filmów w programach gopro studio i sony vegas , oczywiście mówie tu o obróbce amatroskiej, filmów z wakacji. Jak myslicie wystarczy? na obecnym mam duży problem z płynnością obrazu , a o czasie w jaki trace na obróbce kawałków filmu lczyć mozna w dniach:)

Co powiecie nada sie



#2

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1865 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

Cześć.

Z cyferek wygląda ciekawie. Karta grafiki budżetowa, ale z tego co znalazłem wspiera CUDA więc z SV będzie współdziałała dość dobrze.

Tak porównując np. do samochodów, nie jest to jakiś mercedes czy ferrari, ale dość porządny peugeot czy skoda.

Mam dość starego lapropa VAIO, ale to co mnie razi do tej pory laptopy nie mają rozdzielczości HD  :shock:

Tu właśnie max 1600x900 i windows 8. Dwa mankamenty w dość porządnym sprzęcie. O ile windowsa można zawsze przeinstalować to z matrycą nie zrobi się nic.

Poszukaj czegoś z większą rozdziałkom. Ja widzę różnicę. Każdy chyba widzi. Zresztą nie widzę sensu nagrywać w 1080 żeby oglądać na laptopie w 900 WGA+.

RAMu starczy, procek dwu rdzeniowy (może znajdzie się 4 rdzeniowy w takiej cenie),

Mojemu ojcu poradziłem ten model 

co prawda dołożyliśmy RAM i dysk SSD, ale możesz to zawsze dołożyć później. Ojciec nie dął się namówić na zmianę systemu na windows7 co Tobie radzę. Pojawiają się dość często problemy na widows 8 z programem od Sony a nagminnie z programem gopro.

Myślę, że będzie Pan zadowolony  8-)

Tego modelu jest kilka odmian  tu z dotykiem. Mój ojciec ma 2 karty grafiki tu widzę zintegrowana intela. Ale wydajność podobna jak tej z twojego linka.

Pozdrawiam

 

[EDIT] Laptop ma ładny design, podświetlaną klawiaturę (jak się raz ma to później nie da się bez tego żyć), USB 3,0 (szybszy transfer plików) i lepsze standardy WiFi. Później (za 2 lata) dołożyłbym 2 kość RAM 8 GB, zakupił dysk SSD i ewentualnie dołożył grafikę z używanego podobnego modelu.



#3

darek111

darek111

    Newbie

  • Użytkownik
  • 23 postów
  • Miejscowość:lca
  • Kamera: gopro
  • Karta pamięci: 64

Powiem łał:) te lapropy prezentowane przez Ciebie są lepsze za podobne pieniądze i chyba na któryś z nich się zdecyduje ten pierwszy jest chyba lepszy dotyk wydaje mi się niepotrzebny , pewnie dlatego że nigdy go nie miałem:) 

A może masz jeszcze jakieś propozycje dla laika:) i wskazówki:) chciałbym kupić już coś na dniach . Prosze o propozycje w tej samej cenie:) Pozdrawiam:)



#4

darek111

darek111

    Newbie

  • Użytkownik
  • 23 postów
  • Miejscowość:lca
  • Kamera: gopro
  • Karta pamięci: 64

Panowie pomóżcie , bo nie moge się zdecydować który wziąść ten z dotykem czy bez ,MistrzuCK poradz coś:)



#5

Sebastian

Sebastian

    Wyjadacz

  • Moderator
  • PipPipPip
  • 1316 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: 3BE/3BE+
  • Karta pamięci: 16/32/64

Jeśli chodzi o dotyk to jest zbędny kompletnie. Bajer taki dla dobrej reklamy,  w życiu z tego nie skorzystasz chyba że jesteś DJ 

CO do samego sprzętu żaden ponieważ ma jedynie zintegrowaną kartę i ona Ci nie pomoże a jedynie może pogorszyć jakość nagrań w obróbce.

Jeśli uparłeś się na sprzęt mobilny to musisz szukać notebooka, który posiada dwie karty graficzne : zintegrowaną i dedykowaną.

 

Po drugie nic poniżej 1080 (1920x1080) nie kupuj bo teraz to standard, a za chwilę 2,4k czy 4k. Różnicy dużej w tym przypadku nie są duże.

 

Bajerancki ala Mac 

Duży 

Inny 

Lista komputerów z dedykowaną kartą i FullHD monitorem - 

 

Moim zdaniem nie opłaca się kupować notebook z większą matryca niż 15,4 ponieważ jest ciężki i mało mobilny.Noszenie takiego grata to już troszkę więcej siły trzeba włożyć. Zawsze można kupić monitor zewnętrzny 23-24' który podłączy się do lapka i będzie można efektywnie pracować.

 

I tak musisz pomyśleć za chwilę aby w lapku zamontować minimum 256GB SSD a na USB 3.0 lub ESATA walnąć dysk do magazynu mediów.

 

Jeśli komputer będzie tylko służył do obróbki to nie lepiej stacjonarny kupić z lepszym osprzętem i zawsze wydajnie co najmniej o 20-30% jest:)


Pozdrawiam

Sebastian

MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#6

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1865 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

Wrzuć sobie na aukcjach 1080 w rozdziałce matrycy a zobaczysz że o dziwo do tej pory nie jest to standard.

Moim zdaniem bez sensu jest nagrywać filmy w 1080 a oglądać w mniejszej rozdzielczości na kompie czy TV.

Też radziłbym zakup z 2 kartami. Szczególnie ważna dedykowana, no ale wiadomo to już nie za tą cenę.

Mi szkoda miejsca na monitor i używam VAIO 16'. Do obróbki w zupełności wystarcza, a do mobilności mam tablet i telefon, które już same w sobie są komputerami.

Laptop to po prostu komputer na który nie potrzebuje zagospodarowywać specjalnie miejsca (biurko z fotelem itp) w mieszkaniu, a ma o wiele więcej możliwości niż urządzenia mobilne.

Co do dotyku. Zależy też jak tego będziesz używał, przy biurku czy jak ja na kolanie. Mi by się dotyk przydał, a do ceny nie dopłacasz 2x tyle więc czemu nie? Najwyżej nie użyjesz, ale jak coś to wiesz że masz. Ja mam touchpad (jak każdy chyba) ale nie wiem czy to ze trzy razy użyłem. Każdy preferuje inną pracę i pod siebie powinieneś dopasować potrzeby. Jeśli miałbym win8 to szlak by mnie trafił. Wg mnie jest to system na urządzenia mobilne - więc dotyk jak najbardziej TAK.

Dysk SSD proponowany przez kolegę Sebastiana przyspieszy ci odpalanie aplikacji i pracę systemu, no ale wiesz. Dysk to sobie można dokupić zawsze. Wyjmiesz stary i zagospodarujesz na archiwum a włożysz sobie SSD jak spadną na cenach. Teraz to wydatek około 600 zł.

Ja mojego starego VAIO wymienie na takiego:

(jak jeszcze znajdę :cry:  )

Pozdrawiam



#7

Sebastian

Sebastian

    Wyjadacz

  • Moderator
  • PipPipPip
  • 1316 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: 3BE/3BE+
  • Karta pamięci: 16/32/64

Każdy wybierze co chcesz i oczywiście kupował na swoje możliwości. Myślenie że 1080 to standard przesadzone bo dużo ludzi kupuję budżetowe notebooki tak samo jak telefonu, po których mówią że Android im nie działa tak jak powinien. Trzeba wydać kasę i aby pracować wygodnie i szybko trzeba wydać troszkę więcej kasy niż 2000 zł. A jeśli nie mamy gotówki to raty lub czekać na dozbieranie reszty. Bo kupienie notebooka z średniej półki będzie bardziej racjonalnym wyborem niż jakiegoś plastika w którym musimy iść na ustępstwa bo coś albo tamto.Praca na 1080 z szybkim dyskiem to rzecz obłędna i komfort pracy nieziemski. 

 

 

@mistrzCK nie kupuj tego notebooka bo to ledwo DualCore jest i bardziej nadaje się do pracy biurowej jak i grzebania w internecie

Ja rozumiem że przejście z starego kompa na nowszy model będziesz czuł różnicę ale jest to wersja budżetowa komputerów oferowanych na dzień dzisiejszy.

Nie lepiej kupić komputer z wyższej półki gdzie płynnie będziesz mógł pracować i działać na video ??

 

Ja zawsze kupując notebook patrzyłem na dwie sprawy oprócz mobilności : procesor i grafika, ponieważ tych dwóch rzeczy nie możesz wymienić przez cały czas używania swojego lapka. A tak btw polecam kupić macbook-a. Stabilność i szybkość działania nie porównywalna z żadnym dobrym notebookiem. Do tego zajebisty soft do obróbki zdjęć i video bezcenne.


Pozdrawiam

Sebastian

MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#8

darek111

darek111

    Newbie

  • Użytkownik
  • 23 postów
  • Miejscowość:lca
  • Kamera: gopro
  • Karta pamięci: 64

sebastian dzięki za propozycje ale 2700 to koszt jaki moge ponieśc i nie chce nic więcej dokładać , dlatego szukam laptopa w tej cenie, Musi być to laptop bo kompa już mialem i nie chce zagracać sobie mieszkania. Obróbką będe zajmował się okazjonalnie filmy z wakacji wypraw po górach itd. Więc szukam czegoś co poprostu pozwoli mi spokojnie obrabiać filmiki bez zacinania się zwalniania itd . Wiem że za tą cene nie kupie bóg wie czego . Dotyk faktycznie nie będzie mi potrzebny, i tak nie jestem jego zwolennikiem,  Bardzo spodobał mi się ten z linku od Mistrza bez dotyku czy znajde coś lepszego w tej cenie od tej Toshiby?? 



#9

Sebastian

Sebastian

    Wyjadacz

  • Moderator
  • PipPipPip
  • 1316 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: 3BE/3BE+
  • Karta pamięci: 16/32/64

Moim zdaniem dopłacić 89 zł i masz 

Dedykowana karta graficzna, troszkę większy dysk + SSD nie wiadomo po co ale jest.

Wada : Mniejsza rozdzielczość.

Jeśli wybierzesz FullHD z dedykowaną to wtedy ten  ale musisz kupić RAM dodatkowo.

 

Lub innej firmy po prostu inny design ale bez dodatkowego dysku 


Pozdrawiam

Sebastian

MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#10

darek111

darek111

    Newbie

  • Użytkownik
  • 23 postów
  • Miejscowość:lca
  • Kamera: gopro
  • Karta pamięci: 64

Fajne ale jeden brak systemu drugi pamięci po kupieniu tego koszt ponad 3000 koła nie mam tyle nie wydam na laptopa. Ten ostatni wydaje się być fajny rozumiem że dysk moge dodać sobie póżniej? Czy ten jest lepszy od tej Tosiby z pierwszego linku?



#11

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1865 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

Dysk 8 GB SSD, jak windows7 na świeżo po instalacji zajmuje ~20  :wink:

Jakoś nie mam przekonania do MaC, a Vaio mam i jestem zadowolony.Używałem tego cacka i jest lepiej niż wynika z cyferek. Problem polega na tym że więcej już produkowanych nie będzie. Sony odsprzedało chyba cały dział Toshibie. Ta opcja z flip niezła sprawa.

Mi komputer bardziej potrzebny do działań biznesowych i pracy. Potzreba mi AutoCAD, Robot, Rm-Win, Konstruktor i tym podobne. O ile z Cadami nie ma problemu o tyle inne programy obliczeniowe nie mają wersji linuxowych.

Wiadomo obróbka to hobby, ale też przemieliłem parę filmów i byłem pod wrażeniem szybkości działania tego Sony.

Porównywałem do sprzętu z pracy:  tylko na SSD, a 1TB w kieszeni

Oczywiście przesiadka na win7 lub 9  8-)

Pozdrawiam



#12

darek111

darek111

    Newbie

  • Użytkownik
  • 23 postów
  • Miejscowość:lca
  • Kamera: gopro
  • Karta pamięci: 64

Panowie czy konieczne jest i7 ? czy i5 wystarczy? szukam na alegro ale szybciej znajde i5 niż i7 . w 1080 i z dedykowaną grafiką. Zwiększyłem budżet do 3000 tysi . Chyba będzie łatwiej mi coś znalesc.



#13

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1865 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

To czy i7 czy i5 to nie patrz. Najważniejsze taktowanie (np. 3,80 Ghz - im więcej tym lepiej) Patrz ile jest rdzeni i ile wątków. Najlepiej 4 rdzenie i 8 wątków. Możesz sobie porównywać wydajności procesorów na różnych benchmarkach i wybrać optymalny.

Z reguły było tak że im większa liczba (np. i7 5820) tym wyższej klasy procesor.

Pozdrawiam



#14

darek111

darek111

    Newbie

  • Użytkownik
  • 23 postów
  • Miejscowość:lca
  • Kamera: gopro
  • Karta pamięci: 64

ok według waszych wskazówek znalazłem takie coś 

co powiecie da rade czy szukać dalej?



#15

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1865 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

Zapytaj czy zamiast dodatków ("gratis" lub win8) nie mogą ci dać większego dysku SSD i czy ten laptop ma 2 kieszenie na dyski.

Pozdrawiam
 

[edit] wg tego rozdziałka nie full HD 

Dowiedz się u sprzedawcy czy to bogatsza wersja czy naciągactwo

 

PS. Laptopa znalazłem w dużo lepszej cenie w sklepach komputerowych / nie na allegro

PS2. Ja nie kupiłbym raczej laptopa tej marki. Ale to podpytaj kogoś kto używa.

Tu masz opinie 

Problemy ze sterownikami na windows7, na windows 8 problemy z działaniem kamery i programów do obróbki. Tak źle, tak nie dobrze.



#16

Sebastian

Sebastian

    Wyjadacz

  • Moderator
  • PipPipPip
  • 1316 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: 3BE/3BE+
  • Karta pamięci: 16/32/64

System operacyjny kup z komputerem, bo bez wychodzi dużo drożej. Po drugie nie piratujemy.

Ostatnio instalowałem na ten model Windows 8.1 i wszystko zainstalowało się bez problemów. Problemem jest jak kupujesz bez systemu i producent Ci dają płytę z sterami a tam 3 rożne stery do WiFi lub LAN. 


Pozdrawiam

Sebastian

MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#17

cray

cray

    Newbie

  • Użytkownik
  • 43 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: GoPro Hero3+ Black Edition
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme, 64GB, (10)

Mam Lenovo IdeaPad Z710 ale z 16 GB RAM i prockiem i7-4702MQ. U mnie rozdzielczość maksymalna to 1600x900 (nie full HD) ale kupowałem go na początku roku, więc może ulepszyli. Co do obróbki to nic mi nie tnie i płynny podgląd.



#18

darek111

darek111

    Newbie

  • Użytkownik
  • 23 postów
  • Miejscowość:lca
  • Kamera: gopro
  • Karta pamięci: 64

Laptop musi mieć system zainstalowany nie będe się bawił w piraty czy kupowane osobno, widze że faktycznie troszke mijają się z prawdą odnośnie rozdzielczości to raczej nie jest 1920x1080, chociaż w sklepach też jest napisane w opisie że taką mają rozdzielczość, 

Widze że nawet mając 3000 tysiace na laptopa cięzko jest kupić coś ciekawego no nic szukam dalej może cos znajde chociaż na alegro jakoś nie widze nic w tym budżecie co mógłbym zaprezentować i spytać was o zdanie 

szukam dalej a może jakieś propozycje Panowie??

 

 

A moze ten? powystawowy ale prawie nowy:) chyba... 15 ale parametry są ok  i tanio:)



#19

darek111

darek111

    Newbie

  • Użytkownik
  • 23 postów
  • Miejscowość:lca
  • Kamera: gopro
  • Karta pamięci: 64

panowie prosze o szybkie opinie na temat tego laptopa bo mi go ktos sprzatnie jak sie nada:)



#20

Sebastian

Sebastian

    Wyjadacz

  • Moderator
  • PipPipPip
  • 1316 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: 3BE/3BE+
  • Karta pamięci: 16/32/64
Ja bym nie kupował AMD, lepsze wsparcie jest z intelem i nvidia Reszta parametrów zacna

Pozdrawiam

Sebastian

MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !!