Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Laptop do obróbki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#21

darek111

darek111

    Newbie

  • Użytkownik
  • 23 postów
  • Miejscowość:lca
  • Kamera: gopro
  • Karta pamięci: 64

no to juz nie mam pomysłu jaki kupic zostaje mi tylko lenovo jak to jest fullhd



#22

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1919 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

Ten ma fajne cyferki  do dokupienia windows

Tu jakiś powystawowy z niemiec 

musiałbyś sobie dokupić paczkę naklejek na klawiaturę za 15 zł. Windows 8 angielski ale szybko zmienia się na PL.

Powystawowy 

Mam 2 braci informatyków i szwagra. Bracia korzystają z dell i HP szwagier z MSI. chwali sobie że ponoć jest duża możliwość rozbudowy. Ponoć do pudełka można powkładać inną płytę główną karty grafiki itp.

MSI spytaj ile bez gratisów :wink:  

Ja mam VAIO i następny nie kupie inny niż sony  8-)

Pozdrawiam



#23

darek111

darek111

    Newbie

  • Użytkownik
  • 23 postów
  • Miejscowość:lca
  • Kamera: gopro
  • Karta pamięci: 64

a jak jest z rozmiarem? lepiej inwestowac w 17 czy 15  wystarczy



#24

Sebastian

Sebastian

    Wyjadacz

  • Moderator
  • PipPipPip
  • 1316 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: 3BE/3BE+
  • Karta pamięci: 16/32/64

17 calowy ekran w notebooku to porażka, wtedy komputer przypomina mniejszy komputer stacjonarny.

Jeśli oprócz tego że chcesz obrabiać video będziesz z nim podróżował nie bierz nic więcej niż 15,4. W zupełności wystarczy a jeśli będziesz pracował stacjonarnie polecam podłączyć 23' pod notebook-a.


Pozdrawiam

Sebastian

MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#25

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk
Ja mam 17", według mnie jest dobry, ale ja dużo nie podróżuję.

Wysłane z telefonu. Za błędy przepraszam ;)


Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#26

cray

cray

    Newbie

  • Użytkownik
  • 43 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: GoPro Hero3+ Black Edition
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme, 64GB, (10)

Miałem 15", teraz mam 17" i nie chciałbym mieć już nigdy mniejszego. :) Dla mnie mega komfort w pracy na takim ekranie. I przynajmniej raz na 2-3 dni z nim się przemieszczam i nie rozumiem z czym miałby być problem? Torba 3 cm większa niż od 15" i tyle. :) Niech sobie przypomina komputer stacjonarny. :) Kiedyś jak kupowałem Samsunga Galaxy S3 tuż po premierze, to się ze mnie śmiali, że telewizor w kieszeni noszę, bo był taki ogromny na tamte czasy, a teraz sami takie noszą, a ja nawet Note 3 bym mógł mieć, bo mega wygoda użytkowania, a kieszenie mam duże więc problemu z noszeniem też bym nie miał. :) No ale to kwestia gustu. Podjedź sobie do jakiegoś Media Markt, często można się pobawić laptopami na wystawie, to sobie sprawdzisz co wolisz.



#27

darek111

darek111

    Newbie

  • Użytkownik
  • 23 postów
  • Miejscowość:lca
  • Kamera: gopro
  • Karta pamięci: 64

Poszukałem popatrzyłem i nie widze przeciwwskazań co do wielkości może być 17:) jak i 15 :)  Pogladałem laptopy i od razu wpadł mi w oko 

tylko ma dwa rdzenie rozmumiem że lepszym wyborem byłoby kupienie czegoś z czterem? znalazłem tez kilka innych ale z rozdzielczością 1600x900 jest ich więcej i też zaczynam się kierować w kierunku tej rozdzielczości ze względu a wiekszy wybor w moim budżecie



#28

marcinmos

marcinmos

    Newbie

  • Użytkownik
  • 10 postów
  • Miejscowość:Wrocław
  • Kamera: Gopro Hero 3+
  • Karta pamięci: 32GB sandisk class 10
Ja mam Asus n75sf i7 8GB Gtx555 2GB 128 SSD 640Hdd 17". Kupiłem go 2 lata temu i do tej pory jest mega szybki. Z win 8 nie jestem zadowolony. Ekran jest super i zastępuje wszystkie duże monitory. Wożę go głównie zawsze ze sobą, nie ma problemu. Problem jest z baterią. Moja już nie trzyma długo, ale nawet nowa nie trzymała więcej niż 2 godziny.

#29

darek111

darek111

    Newbie

  • Użytkownik
  • 23 postów
  • Miejscowość:lca
  • Kamera: gopro
  • Karta pamięci: 64

to jak z tą rozdzielczością czy to musi być koniecznie fullHD czy wystarczy hD? 



#30

Sebastian

Sebastian

    Wyjadacz

  • Moderator
  • PipPipPip
  • 1316 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: 3BE/3BE+
  • Karta pamięci: 16/32/64

Dla niektórych standardem jest praca na FullHD i nigdy nie zejdą niżej. Inni pracują na 2,4K i nigdy nie zejdą niżej.

Wszystko zależy od budżetu i zapotrzebowania ale w obróbce zdjęć czy filmów mieć FullHD to jak mieć mercedesa klasy S


Pozdrawiam

Sebastian

MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#31

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1919 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

to jak z tą rozdzielczością czy to musi być koniecznie fullHD czy wystarczy hD? 

Kupisz kamerę która nagrywa 1080 żeby później to oglądać w 900 ?

Gdzie tu sens.

Pozdrawiam



#32

darek111

darek111

    Newbie

  • Użytkownik
  • 23 postów
  • Miejscowość:lca
  • Kamera: gopro
  • Karta pamięci: 64

pytam bo doczytałem że fullHD jest męczące dla oczu w warunkach innych niż obróbka filmów np pisanie przeglądanie netu ze wzgledu na małe literki itd i nawet po zmianie na 1600x900 obraz nie jest idealny. dlatego pomyslaem że lepiej kupić samo HD aby obraz był ok bez kombinowania z parametrami. 

Kombinuje jak moge bo może ide w złym kierunku ale jakoś nie moge znaleśc w moim budżecie spełniającego wszystkie wskazane przez was parametry.



#33

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1919 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

No przecież już miałeś wybrany. Męczące dla oczu to jest w ogóle używanie komputera. A ci co piszą że 1080 jest gorsze niż 900 to chyba jakieś dzieci, albo komentarze sponsorowane. Zresztą co za różnica czy obrabiasz film czy oglądasz internet :) Korzystanie jest takie samo. Ani tu ani tu nie potrzeba fullHD. Głupio tylko nagrywać w full HD a oglądać na paździerzu.



#34

darek111

darek111

    Newbie

  • Użytkownik
  • 23 postów
  • Miejscowość:lca
  • Kamera: gopro
  • Karta pamięci: 64

nie no jasna sprawa rozumiem to , Co do wybranego to zawsze coś wychodzi nie tak to karta graficzna nie taka to klawiatura się ugina to rdzeni za mało to 15 nie 17 dlatego nadal szukam, ale im dalej w las tym gorzej 



#35

Sebastian

Sebastian

    Wyjadacz

  • Moderator
  • PipPipPip
  • 1316 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: 3BE/3BE+
  • Karta pamięci: 16/32/64
Zwiększ budżet i twoje wszystkie problemy same się rozwiążą

Pozdrawiam

Sebastian

MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#36

darek111

darek111

    Newbie

  • Użytkownik
  • 23 postów
  • Miejscowość:lca
  • Kamera: gopro
  • Karta pamięci: 64

budżet i tak jest wielki więc zwiększenie go odpada najwyżej zrezygnuje z jakiegoś elementu wyposażenia, 

a jak jest z ilością rdzeni?? jest duża róznica pomiedzy czterem a dwoma?? 



#37

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1919 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

Zróbmy inaczej.

Napisz jaki masz budżet i czego potrzebujesz. Powinieneś już być zorientowany i wiedzieć czego chcesz :) a my postaramy się coś znaleźć. 

Czy ma być nowy czy może być używka?

Pozdrawiam



#38

darek111

darek111

    Newbie

  • Użytkownik
  • 23 postów
  • Miejscowość:lca
  • Kamera: gopro
  • Karta pamięci: 64

Zróbmy inaczej.

Napisz jaki masz budżet i czego potrzebujesz. Powinieneś już być zorientowany i wiedzieć czego chcesz :) a my postaramy się coś znaleźć. 

Czy ma być nowy czy może być używka?

Pozdrawiam

 

Od początku budżet oscyluje w granicach 3000 tys max myslałem ze to wiadomo .Tylko nowy. Poszukuje czegoś z

-rozdzielczością 1920x1080, chyba ze nie znajde to 1600x900 ale tego  chce uniknąć

-procesor i7 lub i5 zdaje się na znawców:)

-4 rdzenie , ( ale jak to nie będzie miało dużego znaczenia w grę wchodzą też 2, wiadomio czasami człowiek zagrałby w jakieś Call Of Duty:)

-karta dedykowana najlepiej NVIdia 

-rozmiar 17 ( rozważam też 15 w ostatecznosći)

-koniecznie z systemem operacyjnym ( osobno wychodzi drożej)

-dysk twardy min 750gb ( jak sie da z mozliwością podpiecia kiedyś ssd) 

-ram min 4gb ( z możliwością rozbudowania w póżniejszym terminie )

-matryca obojętnie jaka, używać go będe przeważnie w domu czasami do sprawdzenia aut przez Vaga

-taktowanie procesora wiadomo jak najwyższe z tego co wiem

- czytnik kart sd micro itd 

-reszta typu dvd podświetlana klawiatura mile widziane:)

To tak w skrócie to czego potrzebuje tak jak pisałem laptop do obróbki filmów z wakacji z kamerki gopro, jak czas pozwoli jakaś gra przeglądanie  netu jakiś film i tyle , Jeżeli są jakieś propozycje prosze o nie :)



#39

darek111

darek111

    Newbie

  • Użytkownik
  • 23 postów
  • Miejscowość:lca
  • Kamera: gopro
  • Karta pamięci: 64

jakieś propozycje??



#40

darek111

darek111

    Newbie

  • Użytkownik
  • 23 postów
  • Miejscowość:lca
  • Kamera: gopro
  • Karta pamięci: 64

ok nie myslałem ze szybciej znajde odpowiedz wytupowałem 3 które mnie interesuja 

 

 

 

 

 

 

Czyli co Lenovo??Z710 ?