Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Iris+ czyli dron z funkcją „Follow Me”

iris+ dron

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

Bartq

Bartq

    Administrator

  • Admin
  • 538 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: GoPro Hero 4 Black
  • Karta pamięci: 2x Samsung SDXC 64GB

3D Robotics, czyli amerykańska firma specjalizująca się w konstrukcji i sprzedaży dronów użytkowych, wypuściła na rynek ulepszony model Iris+. Czym się różni od poprzednika? Przede wszystkim tym, że Iris+ może na podstawie sygnału GPS samodzielnie śledzić i nagrywać użytkownika!

 

iris+

 

 

Coś, co jeszcze nie tak dawno temu mogło się wydawać nieprawdopodobne, staje się faktem. Iris+ nie jest nawet osamotnionym dronem z funkcją „Follow Me”. Na rynku są już dostępne w przedsprzedaży dwa konkurencyjne modele – oraz .

 

 

iris+

 

 

Skupmy się jednak na urządzeniu 3D Robotics. Dostępny jest już od około 1000$ wraz ze stabilizatorem na kamerę GoPro, tak więc cena wydaje się być konkurencyjna względem produktów DJI. Co ciekawe, z 3D Robotics związany jest Colin Guinn, który jeszcze nie tak dawno był twarzą... DJI.

 

Iris+ podobnie jak inne urządzenia na rynku, może być sterowany manualnie lub też w trybie GPS mamy możliwość ustawienia trasy przelotu drona. Dodatkowa funkcja, czyli wspomniane już „Follow Me”, polega na tym, że dron śledzi z góry urządzenie z oprogramowaniem Android wyposażone w GPS.

 

 

iris+
 

 

W trybie tym, dron nie tylko będzie za nami leciał, ale dzięki dwuosiowemu stabilizatorowi na kamerę GoPro, urządzenie będzie utrzymywać nas w centralnej części kadru! Znaczącym minusem drona jest to, że nie posiada systemu antykolizyjnego. Dlatego też tryb „Follow Me” nie powinien być używany w okolicy gęstych lasów itp.

 

W zestawie otrzymujemy również aparaturę, która posłuży do ręcznego sterowania urządzeniem, oraz darmową aplikację na telefon, która umożliwi wyznaczenie trasy automatycznego lotu drona. DroidPlanner app posiada również funkcję „Region of Interest”, dzięki której oznaczymy na telefonie obiekt, który dron powinien filmować.

 

 

iris+

 

 

Iris+ posiada zabezpieczenie znane z DJI Phantom pod nazwą „Fly Home”, które polegaja na powrocie do punktu startu w przypadku utraty zasięgu lub niskiego poziomu baterii. W zależności od warunków atmosferycznych i obciążenia sprzętu, czas lotu może wynosić od 15 do 22 minut.


FORUM | |    |

 


#2

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2543 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: BMPCC, Gopro H3+B
  • Karta pamięci: SanDisk, Samsung

No no, rośnie konkurencja dla DJI ;)


Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#3

Qula

Qula

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 121 postów
  • Miejscowość:Katowice
  • Kamera: GoPro Hero 3 BE
  • Karta pamięci: Sandisk 64GB (10)

Brakuje do szczęścia, aby czas lotu był podobno do czasu pracy kamerki  :wink:


Moje żeglarskie filmy GoPro:  :)


#4

Bartq

Bartq

    Administrator

  • Admin
  • 538 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: GoPro Hero 4 Black
  • Karta pamięci: 2x Samsung SDXC 64GB

No dają palca i już by całą rękę chcieli ;).


FORUM | |    |

 


#5

Darro

Darro

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 362 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Hero 4 silver, Hero 3 Black, Drift Ghost
  • Karta pamięci: 3 x Sandisk Ultra 64GB (10)

Brakuje do szczęścia, aby czas lotu był podobno do czasu pracy kamerki  :wink:

Nie wyobrażam sobie latać ponad godzinę. Maksymalnie latałem 23 minuty, po wylądowaniu czułem się wykończony...



#6

Qula

Qula

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 121 postów
  • Miejscowość:Katowice
  • Kamera: GoPro Hero 3 BE
  • Karta pamięci: Sandisk 64GB (10)

A kto mówi, że to ja mam latać cała czas? Dron przez godzinę po prostu będzie śledził mnie i tyle :-P


  • Bartq lubi to

Moje żeglarskie filmy GoPro:  :)


#7

Darro

Darro

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 362 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Hero 4 silver, Hero 3 Black, Drift Ghost
  • Karta pamięci: 3 x Sandisk Ultra 64GB (10)
No tak...


Wróć do Filmowanie z powietrza · Następny nieczytany temat →



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: iris+, dron