Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Kamera sie przegrzewa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1

lucy

lucy

    Newbie

  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Miejscowość:Jelenia Góra
  • Kamera: GoPro Hero 4 black
Witam
Dwa dni temu kupiłam go pro 4 black. Mam pytanie. Czy to normalne, że podczas kręcenia filmu czy nawet robienia kilku zdjęć, kamerka nagrzewa się jak wściekła? Do tego dochodzi problem (słabej) baterii. Po całej nocy pod ładowarką, bateria padła mi dokładnie po godzinie nagrania.
Z góry dzięki za odpowiedź.
  • AdamM lubi to

#2

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1909 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

Normalne. Prawdopodobnie miałaś zostawione włączone wifi. Moja nagrywa około 2,5 godziny.

Pozdrawiam



#3

ropa2

ropa2

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 441 postów
  • Miejscowość:Janikowo
  • Kamera: H3B,H4S,yi,ghost S
  • Karta pamięci: transcend 64GB i inne
Dziś włączyłem gp4silver na ciągłe nagrywanie. Wynik 1:57 .
Czas być może się wydłuży ponieważ kamera jest nowa i pierwszy raz do pełna naładowana.

#4

lucy

lucy

    Newbie

  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Miejscowość:Jelenia Góra
  • Kamera: GoPro Hero 4 black
Dzięki. Najbardziej niepokoiła mnie ta temperatura, dziś wypięłam ją z auta i ledwie w rękach mogłam ją utrzymać.

#5

ropa2

ropa2

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 441 postów
  • Miejscowość:Janikowo
  • Kamera: H3B,H4S,yi,ghost S
  • Karta pamięci: transcend 64GB i inne
W/g mnie nie dobrze wróży taka wysoka temperatura kamery.
Gp3 black w obudowie i latem przy wysokich temperaturach lubiła nabierać temperatury ale zawsze w ręku można było ją trzymać.
Musisz porównać z inną kamerką temperatury.
Każdy człowiek inaczej odczuwa ciepło wytworzone przez urządzenie

#6

lucy

lucy

    Newbie

  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Miejscowość:Jelenia Góra
  • Kamera: GoPro Hero 4 black
Właśnie też mam niedobre przeczucia. Mój telefon zaczął się kiedyś tak nagrzewać, bateria spuchła masakrycznie ale obyło się bez przykrych doświadczeń. Dlatego może tak nerwowo reaguje.

#7

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk
To w tych kamerach normalne, niestety...
Nie przejmuj się tym, kamera nie pozwoli, aby się przegrzała, wyłączy się sama, gdy temperatura będzie za wysoka.

Wysłane z telefonu, za błędy przepraszam.


Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#8

lucy

lucy

    Newbie

  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Miejscowość:Jelenia Góra
  • Kamera: GoPro Hero 4 black

dzięki, będę spokojniejsza o temperaturę

 

po tygodniu testów bateria nadal trzyma do godziny czasu, może faktycznie jest to wina wifi, niestety dopiero zaczynam przygodę z urządzeniem, które nie ma ani live view ani wizjera i trochę czasu minie zanim przyzwyczaję się do kadrowania 'na ślepo' - może wtedy czas nieznacznie się wydłuży ale jak na razie to ładowanie 4x dziennie kamery doprowadza mnie powoli do szału :(



#9

ropa2

ropa2

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 441 postów
  • Miejscowość:Janikowo
  • Kamera: H3B,H4S,yi,ghost S
  • Karta pamięci: transcend 64GB i inne
I dlatego po 3black kupiłem 4silver.
Mam obie i tak zostanie.
Nauczyłem się kadrowania na czuja w contourze .....
Ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć.
Co do akumulatora to chyba będziesz musiał dokupić jeszcze jeden aku.
Wykończysz Się tym ładowaniem ;-)

#10

lucy

lucy

    Newbie

  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Miejscowość:Jelenia Góra
  • Kamera: GoPro Hero 4 black
Bo jak się człowiek nie zna to czyta się i słucha się opinii, kup pani black będziesz pani zadowolona ;) ale nie powiem, zdjęcia robi spoko, zobaczymy jak na wyjeździe sprawdzi się z filmami i tą baterią :/

Załączone pliki

  • Załączony plik  GOPR0067_1415460768420_high~2.jpg   109,93 KB   19 Ilość pobrań

  • mistrzCK i D2idek lubią to

#11

Sebastian

Sebastian

    Wyjadacz

  • Moderator
  • PipPipPip
  • 1316 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: 3BE/3BE+
  • Karta pamięci: 16/32/64
Lucy jeśli masz na początku problem z kadrowaniem włącz rozdzielczość 1440 i przycinaj w obróbce do 1080.Wtedy masz pewność uchwycenia tego co chciałeś. Nie używaj superview ponieważ pogarsza jakość. Co do temperatury jeśli chcesz obniżyć troszkę stosuj Frame lub otwarte tył. Dodatkowo polecam BacPac kupić bo nic lepszego nie znajdziesz na rynku poprawiającego długość życia kamery

Pozdrawiam

Sebastian

MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#12

lucy

lucy

    Newbie

  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Miejscowość:Jelenia Góra
  • Kamera: GoPro Hero 4 black
Dobra, niecały miesiąc testów, czas nagrań... o czym ja mówię, czas robienia zdjęć się nie wydłużył, zdesperowana dokupiłam bacpacka (od razu wymieniłam tylną klapkę na tą szkieletową), szaleństwo, może 4h 'zabawy'. Grzeje się nadal potwornie, dodatkowo potrafi na zimnie zaparować szybkę (czytałam wątek gopro3 o parowaniu ale nie czysciłam jej niczym, wiec to musi być wina różnic temperatury, akurat wtedy gdy z przyczyn atmosferycznych musiałam uszczelnić obudowę). Zdjęcia robi piękne, w trudnych warunkach ale jestem na skraju rozpaczy. Zaczynam żałować wydanych pieniędzy, bo nie tego się spodziewałam. No chyba, że to jakiś wadliwy model. Radźcie!
Wielkie dzięki za kolejne i poprzednie sugestie.

#13

asmo

asmo

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 206 postów
  • Miejscowość:Wrocław
  • Kamera: Gopro 3+ BE
  • Karta pamięci: Adata 64GB (10)

ciężko coś stwierdzić tak naprawdę dla jednych potworne grzanie to lekko ciepła kamera a dla innych gorąca kamera rzecz normalna ale sytuacja że kamera do tego stopnia się grzeje że obudowa paruje moim zdaniem nie jest normalna rozumiem jeszcze kręcenie w 4k non stop ale w 1080 nie powinna się grzać bardziej niż h3+ a ta natomiast mimo że ciepła to bez przesady nieraz chodzi u mnie ze 3/4 h non stop z kabla w aucie i nagrzewa się no ale w ręce spokojnie można ją utrzymać a parowania nigdy nie miałem wiec może odeślij lub napisz do freeway pomogą mają serwis pierwsza klasa :)



#14

lucy

lucy

    Newbie

  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Miejscowość:Jelenia Góra
  • Kamera: GoPro Hero 4 black
Praktycznie w ogóle nie kręcę filmów, kwestia robienia samych zdjęć.

Dzisiaj włączyłam wifi, żeby pościągać trochę zdjęć z wczoraj, kamera pod ładowarką, oczywiście gorąca ale ciekawostką było menu kamery, które w zależności od humoru było albo w normalnym położeniu albo do góry nogami.

#15

D2idek

D2idek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 648 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32

kamera jeśli stwierdzi że jest jej za ciepło to się wyłączy poprzedzając komunikatem na LCD

określenie parowania to ja rozumiem że zaparowała od środka obudowa a nie unosił się z niej ,,dymek" , ze względu na różnice temp. zjawisko normalne. Może na czas zimowy warto się zaopatrzyć w wkładki antifog (mam ale jeszcze nie testowałem)

było by ideał dorawać drugą taka kamerę i mogła byś sobie porównać ciepłotę obu

z odwracającym się LCD dziwne zjawisko na które nie mam wytłumaczenia :D



#16

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk
Może po prostu włączyłaś opcję zmieniającą orientację kamery ?

Wysłane z telefonu, za błędy przepraszam.


Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#17

asmo

asmo

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 206 postów
  • Miejscowość:Wrocław
  • Kamera: Gopro 3+ BE
  • Karta pamięci: Adata 64GB (10)

tylko od tak sobie elementy elektroniczne się nie grzeją a już zwłaszcza przy zdjęciach .. grzanie występuje wtedy kiedy np procek kamery wykonuje skomplikowane czynności czyli FHD czy 4K wiadomo wtedy potrzebuje więcej prądu więc ta energia w kosmos nie idzie wydalana jest w postaci ciepła co jest normalne ale są jeszcze takie sytuacje jak brak odpowiedniego chłodzenia czyli np nie dopasowany radiator termopad itp ,lub np. zwarcie lub uszkodzenie wewnątrz chipa ,złe połączenie układu z płytą tam raczej jest bga więc kulki mogą być niedogrzane lub uszkodzenie jakiegoś elementu który powoduje przeciążenie innego ,i wiele innych przyczyn jest jeden minus takiego grzania się sprzętu mianowicie wymogi stosowania spoiwa bez ołowiu co przy ciągłej eksploatacji w takich warunkach może powodować puszczanie kulek pod układem lub zimne luty tak czy owak nie ma co gdybać po to jest serwis żeby im to wysłać i żeby sprawdzili do robienia zdjęć nie jest wymagana taka wydajność jak do FHD więc i kamera nie powinna zbyt się grzać a czy włączy komunikat czy nie to nadal jest to mało komfortowa sytuacja a zwłaszcza jak co chwila będzie wyłaczać się bo jej za gorąco inna sprawa że kamera z założenia do sportu więc nie powinno być sytuacji że kamera się grzeje i wszystko paruje z tego właśnie powdu zostaje przy h3+ ekran mi nie potrzebny a do zdjęć nocnych mam odpowiedni sprzęt kamera jest na motocykl do lotów czy na deskę i do tego idealnie się nadaje z 1,5k zł to można lustrzankę kupić do robienia zdjęć :) 



#18

lucy

lucy

    Newbie

  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Miejscowość:Jelenia Góra
  • Kamera: GoPro Hero 4 black
Fałszywy alarm z orientacją, przepraszam, musiało się w torebce przestawić w menu.
Kolega Asmo napisał dokładnie to czego się obawiam, ja rozumiem, że przy nagrywaniu 'miliona' klatek na sekundę procesor ma prawo pokazać, że jest obciążony ale leżąc w torebce bezczynnie (włączone wifi ale wyłączona kamera).

Kamera będzie używana do nagrań, pierwsze testy miały być właśnie na zdjęciach ale widzę, że i z filmami nie poszaleje. A do profesjonalnych zdjęć to jest lustro tylko w takie za 1.5 tys to raczej nie ma się co bawić ;)

#19

asmo

asmo

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 206 postów
  • Miejscowość:Wrocław
  • Kamera: Gopro 3+ BE
  • Karta pamięci: Adata 64GB (10)

starsze lustro kupujesz nawet taniej i masz profeska sprzęt wiadomo do tego szkła ale nie są aż tak drogie :)



#20

lucy

lucy

    Newbie

  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Miejscowość:Jelenia Góra
  • Kamera: GoPro Hero 4 black
Jasne, kitowy obiektyw wyrwiesz za śmieszne pieniadze ale jeśli mówisz o profesce to już się bawisz w stałki i tego typu duperele ;) w takich sprawach się nie rozdrabniam i jeśli sięgam po najwyższą półkę (gopro uważam za lidera) to tez jakieś oczekiwania mam (ale też nie wymagam od niej lepienia pierogów :D )


Wróć do GoPro Hero4 · Następny nieczytany temat →