Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Graivite Edits


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1

Graivite

Graivite

    Newbie

  • Użytkownik
  • 18 postów
  • Miejscowość:Zdunska Wola
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme, 64 GB

Dobry wieczór

Jako, że jest to mój pierwszy post, opowiem coś o GP. Zafascynowany filmikami na YouTube czy Vimeo, sprawiłem sobie swoje pierwsze GoPro. Konkretniej - GoPro Hero 3+ Black, kupione na początku lipca 2014. 


Użytkowników GoPro można podzielić na dwie grupy: 
pierwsza - która cieszy się jakością obrazka uzyskanego "prosto z pudełka"
druga - z ambicjami, chcąca wycisnąć ostatnie poty, w imię najbardziej oczekiwanego efektu

Osobiście zaliczam się do drugiej grupy, już przed kupnem wiedziałem, że kamerka ma potencjał. Przez te pół roku wypróbowałem wszystkie dostępne opcje, a teraz uczę się obróbki. Bez wydłużania, poniżej przedstawiam before/after oraz próbkę do oceny.

Before:


After:


Filmik:


#2

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk

W jakim programie pracujesz ?


Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#3

Graivite

Graivite

    Newbie

  • Użytkownik
  • 18 postów
  • Miejscowość:Zdunska Wola
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme, 64 GB

Jeśli chodzi o obróbkę graficzną - Adobe After Effecs, do montażu używam Adobe Premiere Pro



#4

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk
Ehh niestety poza moimi granicami... Dzięki ;)

Wysłane z Smartfona. Za błędy przepraszam.


Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#5

skiper83

skiper83

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 670 postów
  • Miejscowość:Lubuskie
  • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom ??
  • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)

robi wrażenie obróbka widać że wiesz z czym się je program czekam na coś pełnometrażowego ;)


 

 

 

 

 


#6

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1865 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

Protune daje rade? Widać, że mądry i przemyślany zakup. Jednego biadolącego mniej  :?

Pozdrawiam


  • skiper83 i ropa2 lubią to

#7

Graivite

Graivite

    Newbie

  • Użytkownik
  • 18 postów
  • Miejscowość:Zdunska Wola
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme, 64 GB

Protune daje rade? Widać, że mądry i przemyślany zakup. Jednego biadolącego mniej  :?

Pozdrawiam

Tak, Protune daje radę. Lubię mieć wszystkie ustawienia pod kontrolą, automat nie jest dla mnie. Natomiast, mimo włączonego Protune, trzeba całkowicie kontrolować ekspozycję. Jest bardzo mała granica pomiędzy jakością, a degradacją obrazu. Podczas obróbki łatwo ją przekroczyć, szczególnie przy słabym materiale. 

"Jednego biadolącego mniej" - dziękuję.



#8

Falfarren

Falfarren

    Newbie

  • Użytkownik
  • 14 postów

    Siemka! Ja również jestem zafascynowany filmikami z YT i Vimeo. Mam w planach kupić własne GoPro i nagrywać wypady rowerowe i spacery po opuszczonych miejscach. Aktualnie pożyczyłem od kumpla Hero3 Black. Chciał mi je sprzedać za 1200zł ale teraz sam musi przemyśleć sprzedaż bo jeszcze jej czasem używa. Za podobną kasę mogę kupić nówkę Hero3+ Silver. Lepszy obiektyw itp. kusi by już zakupić ale boli mnie brak protune. Zastanawiam się właśnie nad tym by dozbierać do Hero3+ Black :D Też chciałbym z tej kamerki wycisnąć co się da i pobawić się surowym plikiem w After Effects. Mógłbyś mi powiedzieć w jaki sposób poprawiasz obraz? Odszumianie? Auto color? Saturation? Curves? Ogólnie jestem świeżak a chciałbym się czegoś dowiedzieć i doszkolić :P



    #9

    uchonek

    uchonek

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 85 postów
      RGB Collor Correction, Brightness & contrast ;)

      #10

      Falfarren

      Falfarren

        Newbie

      • Użytkownik
      • 14 postów

        Wydaje mi się, że czegoś jeszcze brakuje do pełni szczęścia :) A obrabiał ktoś Camera Raw?



        #11

        uchonek

        uchonek

          Użytkownik

        • Użytkownik
        • 85 postów
          Ja ;) ale póki co sie ucze :) jak narazie to nie potrafie osiagnac wiecej niz standardowa korekcja gopro ale powolutku :)

          #12

          Falfarren

          Falfarren

            Newbie

          • Użytkownik
          • 14 postów

            Masz może surowe pliki z kamery ale w piękny słoneczny dzień? Aktualna pora nie pozwala na dobre oświetlenie :D



            #13

            uchonek

            uchonek

              Użytkownik

            • Użytkownik
            • 85 postów
              Ja mam GOPRO Hero 4 Silver ;)

              Jeżeli Cie ta kamera interesuje to przy najbliższej słonecznej pogodzie mogę Coś nagrac bo aktualnie nie posiadam :)

              #14

              Falfarren

              Falfarren

                Newbie

              • Użytkownik
              • 14 postów

                Hero4 Silverka jest za 1600zł czyli za te same pieniądze, które sobie sklepy życzą za Hero3+ Black. Będę to musiał przemyśleć na nowo :D Niby wyświetlacz fajna sprawa ale jak wygląda sprawa z baterią? Wyświetlacz jej nie zużywa za bardzo? A może jest możliwość wyłączenia go podczas nagrywania? Czy to Hero3 czy Hero4 to surowy plik zawsze się przyda do ćwiczenia obróbki więc będę wdzięczny! :)



                #15

                uchonek

                uchonek

                  Użytkownik

                • Użytkownik
                • 85 postów
                  Hero 4 Silver ma specjalny przycisk do wylaczania ekranu (ponadto mozna ustawic auto jego wylaczania po np 1 min) wyswietlacz nawet gdy jest włączony nie zuzywa duzo bateri :) wrecz malutko. Kest bardzo energooszczedny. Moim zdaniem nie warto kupowac 3+ bo to 4 jest teraz najnowsza i w Niej mozna liczyc na najnowsze aktualizacje wsparcie itp. Ponadto jeżeli poszukasz na yt to zobaczysz ze obraz z GPH4S jest ostrzejszy niz ten z 3+ black :)

                  Ponadto mozesz szybko podgladnac materiały i te ktore sa bez sensu od razu pousuwac :)

                  Moim zdaniem nie ma sie co zastanawiać i brac H4S :) Pilota na allegro za 150-200 zl kupisz jak dobrze poszukasz, albo na olx. Jeżeli jest Ci niezbędny

                  #16

                  Falfarren

                  Falfarren

                    Newbie

                  • Użytkownik
                  • 14 postów

                    Dzięki za info. Doczytam co tam w trawie piszczy i jak coś to biorę H4 skoro taka miodna :D



                    #17

                    uchonek

                    uchonek

                      Użytkownik

                    • Użytkownik
                    • 85 postów
                      No problem ;) też podejmowalem ta decyzje i teraz wiem ze dobrze wybrałem :D

                      #18

                      Igul

                      Igul

                        Specjalista

                      • Moderator
                      • Pip
                      • 220 postów
                      • Miejscowość:Poręba
                      • Kamera: GoPro Hero4
                      • Karta pamięci: 32GB GOODRAM

                      Hero4 Silverka jest za 1600zł czyli za te same pieniądze, które sobie sklepy życzą za Hero3+ Black. Będę to musiał przemyśleć na nowo :D Niby wyświetlacz fajna sprawa ale jak wygląda sprawa z baterią? Wyświetlacz jej nie zużywa za bardzo? A może jest możliwość wyłączenia go podczas nagrywania? Czy to Hero3 czy Hero4 to surowy plik zawsze się przyda do ćwiczenia obróbki więc będę wdzięczny! :)

                       

                      Polecam poczytać forum, na pewno znajdziesz wątek który pomoże Ci w decyzji :) 



                      #19

                      jacqu1916

                      jacqu1916

                        I'm a Pro!

                      • Moderator
                      • PipPipPipPip
                      • 2381 postów
                      • Miejscowość:Warszawa
                      • Kamera: H3+B, H4B x 2
                      • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2

                      wszystko co chcesz wiedzieć jest na forum


                       facebook_icon30x30.jpg

                       

                        social-instagram-30x30.png

                       

                        youtube-icon-30x30.png


                      #20

                      Falfarren

                      Falfarren

                        Newbie

                      • Użytkownik
                      • 14 postów

                        Jasne, że wszystko co mi potrzebne do szczęścia jest na forum :D @uchonek a powiedz mi napotkałeś jakieś problemy ze swoją kamerą? Z tego co czytam to ludzie opisują różne usterki i mam pewne obawy. Powiedzcie mi proszę jak to jest z usprawnianiem GoPro? Kolejne partie są ulepszane jakoś sprzętowo i usuwa się wady fabryczne czy może sprzęt jest cały czas taki sam tylko wydawane są aktualizacje oprogramowania, które usuwają większość błędów?

                         

                        A wracając do głównego tematu założonego przez kolegę, w jaki sposób jeszcze poprawiacie obraz Protune czy Camera Raw by uzyskać świetne efekty? Zapewne jasność/kontrast/ostrość/nasycenie to nie wszystko :)




                        Wróć do Dyskusje ogólne o postprodukcji · Następny nieczytany temat →