Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Pytanie do użytkowników GP Hero 4


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#1

Zander

Zander

    Newbie

  • Użytkownik
  • 12 postów

    Witam,

    Zamierzam zakupić kamerkę GP Hero 4 Black. Jest to moja pierwsza kamerka i chciałbym ją kupić na długi czas jednocześnie będąc zadowolony z wyboru w 100%. Naczytałem się sporo o tym, że kamerka potrafi się bardzo nagrzać i wyłączyć. Interesuje się wędkarstwem i takie też filmy zamierzam kręcić. Jak to jest z tą GPH 4, czy grzeje się tylko przy nagrywaniu w 4k? Czy z każdymi ustawieniami. Gdzieś na forum pisała jakaś koleżanka, że kamerka grzeje się nawet przy robieniu zdjęć? Troszkę mnie zniechęciły te wszystkie opinie i sam nie wiem czy zakupić 4 black, czy niższy model 3 black +. Jak to jest jeżeli nagrywacie film przez pół dnia lub przez cały dzień wymieniając baterię, czy często zdarza wam się samoistne wyłączanie kamery z przegrzania?

    Z góry dziękuję wszystkim pomocnym.



    #2

    Rafał Świeca

    Rafał Świeca

      Newbie

    • Użytkownik
    • 34 postów
    • Miejscowość:Braniewo
    • Kamera: Gopro Hero 3+ Black Edition
    • Karta pamięci: Samsung 32 GB PRO microSDHC

    Nie wiem jak to jest z 4 Black ale moja 3+ Black też się dość mocno nagrzewa jak na mój gust ale nigdy z tego powodu się nie wyłączyła :) przy czym ostatnio zacząłem nagrywać w 2.7k i nie odnotowałem większego nagrzewania jedyna różnica to troszkę szybciej wyładowująca się bateria.



    #3

    D2idek

    D2idek

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 648 postów
    • Miejscowość:Bełchatów
    • Kamera: GoPro 4 Silver
    • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32
    Ale czy naprawdę potrzebujesz black ?

    Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalka



    #4

    Zander

    Zander

      Newbie

    • Użytkownik
    • 12 postów

      W silver jest wbudowany ekran z tyłu i zapewne wiąże się to z szybszym zużywaniem baterii. Zastanawiam się nad wyborem 3 black + a 4 black. Różnica w cenie nie jest jakaś kolosalna więc może warto dorzucić te kilka groszy i cieszyć się 4 black przez długi czas.



      #5

      D2idek

      D2idek

        Ekspert

      • Użytkownik
      • PipPip
      • 648 postów
      • Miejscowość:Bełchatów
      • Kamera: GoPro 4 Silver
      • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32

      a więc nie zapoznałeś się z tematem i napisałem pierwszego posta na pałę...

      wczytaj się w temat a potem dopiero stawiaj takie wnioski....


      • Priders i jacqu1916 lubią to

      #6

      Zander

      Zander

        Newbie

      • Użytkownik
      • 12 postów

        No tak, najpierw napisałem a później wyczytałem, że jednak jest odwrotnie. Ekran dotykowy wcale nie jest mi potrzebny. Najczęściej będę nagrywał z głowy więc albo smartphone, albo osobny ekran. A jak wygląda dołączanie dodatkowej baterii do Silver? Nie przeszkadza w niczym ekran?



        #7

        Priders

        Priders

          Alpha i Omega

        • Moderator
        • PipPipPipPipPip
        • 2545 postów
        • Miejscowość:Śrem
        • Kamera: BMPCC, Gopro H3+B
        • Karta pamięci: SanDisk, Samsung
        Kilka faktów:
        -ekranik w silver da się wyłączyć,
        -bateria w silver trzyma dłużej,
        -black jest dla profesjonalistów, którzy nagrywają w 4K i mają to gdzie obrobić,
        -3+ black nie kupisz nowej,
        -black bardziej niż silver się nagrzewa,
        -Aby nagrywać cały dzień potrzebujesz wiele baterii,
        -musisz zakupić akcesoria,

        Tu masz wypisane kilka faktów, poszukaj, a dopiero potem wyciągaj takie wnioski.

        Pozdrawiam,

         

         

        Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


        #8

        jacqu1916

        jacqu1916

          I'm a Pro!

        • Moderator
        • PipPipPipPip
        • 2376 postów
        • Miejscowość:Warszawa
        • Kamera: H3+B, H4B x 2
        • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2
        Z tym nagrywaniem cały dzień to przesada, nikt nie nagrywa cały dzień non stop ⛔, ja ostatnio nagrywalem na działce i na jednej baterii nagrywalem pół dnia, co prawda filmiki po min lub.dwie ale bateria wystarczyla na pół dnia zabawy, H4B, oczywiście zapasowe baterie to podstawa, ale wszystko da radę, zastanów się co jest ci potrzebne, poczytaj sobie specyfikacje kamer i zdecyduj, ja przed zakupem przeczytałem caly internet :) i zdecydowałem się na wersję black!!!!!

         facebook_icon30x30.jpg

         

          social-instagram-30x30.png

         

          youtube-icon-30x30.png


        #9

        Zander

        Zander

          Newbie

        • Użytkownik
        • 12 postów

          -black jest dla profesjonalistów, którzy nagrywają w 4K i mają to gdzie obrobić,
           

           

          To ile osób na forum posiada black a ile z nich jest profesjonalistami?

           

           

          Z tym nagrywaniem cały dzień to przesada, nikt nie nagrywa cały dzień non stop ⛔, ja ostatnio nagrywalem na działce i na jednej baterii nagrywalem pół dnia, co prawda filmiki po min lub.dwie ale bateria wystarczyla na pół dnia zabawy, H4B, oczywiście zapasowe baterie to podstawa, ale wszystko da radę, zastanów się co jest ci potrzebne, poczytaj sobie specyfikacje kamer i zdecyduj, ja przed zakupem przeczytałem caly internet :) i zdecydowałem się na wersję black!!!!!

          Oczywiście o bateriach czytałem. Twoja black się grzeje i wyłącza po jakimś czasie? Moje nagrywanie będzie polegało na wypadzie na ryby. pływaniu łodzią i nagrywaniu filmów. Oczywiście będę chciał kręcić jak najwięcej, najlepiej kilka kart, kilka baterii i ogień na cały dzionek :)



          #10

          jacqu1916

          jacqu1916

            I'm a Pro!

          • Moderator
          • PipPipPipPip
          • 2376 postów
          • Miejscowość:Warszawa
          • Kamera: H3+B, H4B x 2
          • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2
          Wylączała się ale zmieniłem kartę i jest ok, pozatym nie nagrywam non stop

           facebook_icon30x30.jpg

           

            social-instagram-30x30.png

           

            youtube-icon-30x30.png


          #11

          Priders

          Priders

            Alpha i Omega

          • Moderator
          • PipPipPipPipPip
          • 2545 postów
          • Miejscowość:Śrem
          • Kamera: BMPCC, Gopro H3+B
          • Karta pamięci: SanDisk, Samsung
          Mówię jakie jest przeznaczenie ;)

          Pozdrawiam,

           

           

          Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


          #12

          Micheł

          Micheł

            Ekspert

          • Użytkownik
          • PipPip
          • 336 postów
          • Miejscowość:Jastrzębie Zdrój
          • Kamera: Gopro Hero 4 Silver Edition
          • Karta pamięci: Sandisk Extreme Plus 32GB

          W twoim przypadku Black bedzie bez sensu. Lepiej kupic silvera, a reszte kasy przeznaczyć na dobra karte pamięci i jakieś akcesoria w tym baterie



          #13

          mistrzCK

          mistrzCK

            I'm a Pro!

          • Użytkownik
          • PipPipPipPip
          • 1643 postów
          • Miejscowość:Kielce
          • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
          • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB
          Black na ryby? Chłopie na twoim miejscu kupiłbym Hero do tego bacpac i nowe wędzidło.
          Pozdrawiam
          • ropa2 lubi to

          #14

          Zander

          Zander

            Newbie

          • Użytkownik
          • 12 postów

            Black na ryby? Chłopie na twoim miejscu kupiłbym Hero do tego bacpac i nowe wędzidło.
            Pozdrawiam

            A to dlaczego black nie nadaje się na wyprawy na wodzie?

            Główne przeznaczenie właśnie będzie takie plus wakacje z rodzinką i jazda na motocyklu.

            Ty byś zrobił tak na moim miejscu, ale to ja wybieram dla siebie kamerkę i stać mnie na blacka jak to określiłeś "na ryby" plus kilka baterii plus bacpac i plus jak to określiłeś nowe "wędzidło" choć nie za bardzo nawet wiem co to jest hmm.

             

             

            W twoim przypadku Black bedzie bez sensu. Lepiej kupic silvera, a reszte kasy przeznaczyć na dobra karte pamięci i jakieś akcesoria w tym baterie

            Może i masz rację. Jedyne co dyskwalifikuje black to nagrzewanie się i wyłączanie. Będę nagrywał dużo więc na pewno będzie to irytujące.

             

            Hero 2014 słabo nagrywa jeśli chodzi o dni pochmurne. Duży minus to też wbudowana bateria i pojemność karty jaką kamerka obsłuży. Bacpaca nie widziałem jeszcze nigdzie do tego modelu.



            #15

            jacqu1916

            jacqu1916

              I'm a Pro!

            • Moderator
            • PipPipPipPip
            • 2376 postów
            • Miejscowość:Warszawa
            • Kamera: H3+B, H4B x 2
            • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2

            takie podejście do tematu stać mnie to kupię sobie jest trochę dziwne, kup sobie nawet 10 kamer jeżeli cię stać, natomiast pomyśl czy wersja black jest dla ciebie, chyba że kupujesz dlatego że to wersja black i cię stać, możesz wybrać niższy model i cieszyć się nagrywaniem, wersja black się grzeje to prawda, ja akurat wykorzystuje ją do nagrywania 1080/120 i robienia slow motion bo mi się podoba i tyle, grzanie wytrzymam, porównaj specyfikację kamer i wybierz coś co ci sie przyda najbardziej 

            ot co 

            pozdrawiam


             facebook_icon30x30.jpg

             

              social-instagram-30x30.png

             

              youtube-icon-30x30.png


            #16

            Zander

            Zander

              Newbie

            • Użytkownik
            • 12 postów
              Nie chodzi tutaj o to. Kolega mistrzCK zdaje się potraktował mnie jak gówniarza któremu umyślał sobie kupić super sprzęt i iść dwa razy w tygodniu na ryby posiedzieć i coś tam nakręcić.
              Mogłby być to niższy model i tutaj wybrałbym 3 black plus. Widzę, że na stronach marketów jest ona dostępna w wersji music ale jest niewiele tańsza od 4 silver czy 4 black.
              Slow motion też super sprawa i z tej opcji byłbym zadowolony gdyby kamerka ją posiadała. Z tego co wiem silver również ją posiada.
              Co do silver myślałem, że z powodu wyświetlacza bateria będzie leciała momentalnie ale uświadomiliście mnie a później doczytałem, że tak nie jest więc prawdopodobnie wybór padnie właśnie na ten model. Black jak już pisałem wcześniej dyskwalifikuje grzanie i wyłączanie się kamery a będę nagrywał dużo

              #17

              jacqu1916

              jacqu1916

                I'm a Pro!

              • Moderator
              • PipPipPipPip
              • 2376 postów
              • Miejscowość:Warszawa
              • Kamera: H3+B, H4B x 2
              • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2

              z tym grzaniem jest to problem, ale tak jak mówiłem nie nagrywam non stop a slow motion to nie funkcja :)

              silver z tego co wiem ma specyfikację taką jak H3+B więc 1080/60 a H4B ma już tych klatek 120 co za tym idzie można zwolnić materiał 5 krotnie to 24 fps i o to mi chodziło, zależało mi też na funkcji nightphoto oraz nightlapse ale zarówno wersja silver jak i black to ma różnica jest w klakach na sek oraz ekraniku, mi zalezało na 120 fps i dlatego wybrałem wersję black, są plusy jak i minusy musisz sobie sam zdecydować co ci jest potrzebne 


               facebook_icon30x30.jpg

               

                social-instagram-30x30.png

               

                youtube-icon-30x30.png


              #18

              Zander

              Zander

                Newbie

              • Użytkownik
              • 12 postów
                Funkcja czy nie funkcja, jak zwał tak zwał. Wiafomo o co chodzi ;) Dziekuję za tą odpowiedź. Gdyby nie to, że H4B się grzeje i wyłącza to nawet bym się nie zastanawiał. Widziałem slow motion H4B, piękna sprawa. Nightphoto też fajna sprawa i na pewno się przyda.

                #19

                jacqu1916

                jacqu1916

                  I'm a Pro!

                • Moderator
                • PipPipPipPip
                • 2376 postów
                • Miejscowość:Warszawa
                • Kamera: H3+B, H4B x 2
                • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2

                podejrzewam że wszystkie się grzeją,mogę się tylko wypowiadać co do H4B o H4 silver musisz pytać innych 


                 facebook_icon30x30.jpg

                 

                  social-instagram-30x30.png

                 

                  youtube-icon-30x30.png


                #20

                Zander

                Zander

                  Newbie

                • Użytkownik
                • 12 postów
                  Grzanie to pół biedy, najgorsze jest wyłączanie się kamery. Gdzieś już czytałem chyba w innym temacie na tym forum, że silver się grzeje zdecydowanie mniej. Może ktoś z posiadaczy się wypowie?


                  Wróć do GoPro Hero4 · Następny nieczytany temat →