Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Gimbal Z1 Rider - RECENZJA

gimbal gopro rider zhiyun tech zhiyun-tech test recenzja

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#1

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1984 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

Witam.

Dziś mam chwilkę więc piszę recenzję sprzętu zgodnie z obietnicą :wink:

Sprzęt zakupiłem w lutym za pomocą portalu eBay.

Po obejrzeniu kilkunastu filmów porównawczych zdecydowałem się na zakup. 

UWAGA. Sprzęt tego typu nie wysyłany jest darmową przesyłką. Ja zapłaciłem 25$ za przesyłkę, ale była w 8 dni kalendarzowych.

Za samą kamerę dałem 280$ w dość dobrym kursie bo na PayPal odkładałem :)

Podaję stronę producenta bo ma kilka innych ciekawych produktów.

Gimbal sprawuje się fenomenalnie. Jest na jakiś dziwnych silnikach magnetycznych, a nie jak większość silnikach krokowych. Dzięki temu wydaje mi się że jest szybszy i ja na filmach nie spotykam klatkowania. Zdarzało mi się klatkowanie na gimbalu zenmuse. Co prawda był on dwuosiowy i starszego typu, ale myślę, że zasada działania nie zmieniła się na tym polu zbytnio.

Jest też on silniejszy, szybko wraca na pozycję i przy kontakcie z przeszkodą wraca na pozycję. Przy zen zdarzało mi się że po zahaczeniu np o gałąź trzeba było resetować gimbala, bo nie poziomował itp.

Celowo zdecydowałem się na zakup Z1 ze względu na możliwość różnorodnego zastosowania.

W pudełku gimbal, 2 baterie, ładowarka, 2 śruby krótkie na montaż kamery, 2 śruby długie na montaż kamery z bacpac, uchwyt kamery, gwarancja producenta, certyfikaty, instrukcja oraz oczywiście rzecz najważniejsza pilot z przewodem długości ~1,50 m. (zdjęcie 11 - monopod ma ~1,8 całkowitej długości)

Filmów porównawczych bez i z nie ma nawet sensu wstawiać :) Bo to trochę tak jak jazda mercedesem, a na wigry 4 :wink:

Można sobie swobodnie skakać po schodach, a obraz nie skacze.

Dokupiłem kilka przedmiotów które ułatwiają mi życie.

Do samego pilota dokupiony uchwyt na rower-szybko złączka GP (zdjęcie nr 3) - w ten sposób otrzymuję coś na zasadzie zwykłego gimbala ręcznego + w gratisie plączący się kabel :roll:  (zdjęcie nr 5 i 6)

Do monopodu kupiłem uchwyt rowerowy na latarkę i tak łapię pilota do kija. (zdjęcie nr 7)

Następnym zamiarem jest przerobienie sprzętu w ten sposób, aby zasilanie pochodziło z kamery, a pilot był sterowany radiowo.

Jest to trochę karkołomne zadanie, ale do zrobienia. Podejrzewam, że producent dojdzie do tego szybciej niż ja i Z2-rider może już będzie tak zrobiony.

Jeśli ktoś ma na uwadze zakup jakiegoś rodzaju stabilizatora, to po swoich doświadczeniach ze stabilizacją ręczną i mechaniczną z całą pewnością polecam tę drugą. Należy pamiętać że jest to sprzęt stricte pod gopro, a więc stabilizacja małego kompaktu lub innego rodzaju kamery raczej nie wchodzi w grę. Ramka jest specjalnie wycięta i dopasowana pod GP. 

Wycięcie w zupełności odkrywa ekran LCD. Zarówno ten z H2 jak i dotykowy widać w 100%. Nie wiem jaki jest w silver 4, ale nie podejrzewam, że znacznie się różni. (zdjęcia 8,9 i 10)

Baterii nie miałem okazji ładować. Działają od nowości. Zakupiłem, na wszelki wypadek co prawda drugie, ale nie wiem czy się przydadzą. Producent deklaruje 4-ro godzinną ciągłą pracę ale wydaje mi się, że już bawię się tym dość długo (paczka przyszła 2 lutego) a lampka przy włączeniu pika dwukrotnie wskazując około 50% zapas baterii.

Podsumowując.

Nie ma takiej siły żeby kwestią wprawy (używam GP około 4 lat) lub stabilizatorem ręcznym wystabilizować obraz w taki sposób, jak robi to gimbal mechaniczny. Jest szybki, mocny, cichy. Generalnie polecam.

Jedno ale... Czy opłaca się do kamery za 1500 zł kupować stabilizację za podobną kwotę?

TAK!

Pozdrawiam


  • skiper83, Priders i Konradviper lubią to

#2

ropa2

ropa2

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 441 postów
  • Miejscowość:Janikowo
  • Kamera: H3B,H4S,yi,ghost S
  • Karta pamięci: transcend 64GB i inne
Cóż dodać? Nic ująć.
Co do zasilania, jeszcz nie ladowalem akumulatorów.
Ciągle mam na 50%.
Jestem bardzo zadowolony. Ekran w gopro 4 silver jest widoczny w stu procentach.

#3

Cziken

Cziken

    Newbie

  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: gopro4black

Mógłbym prosić o wskazanie sprzedawcy i coś więcej o tej wysyłce poprzez ebay? Zamierzam zamówić Ridera, ale obawa o cło jest spora...

Obecnie najkorzystniejsza oferta jaką znalazłem:


Przejdzie bez dodatkowych opłat? Brałbym Expedited Int'l Shipping, bo chciałbym mieć ten gimbal przed 24 kwietnia



#4

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1984 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB
Opłata lotnicza jak pisałem 25 zielonych. Konkretnego gościa ci nie wskaże, ale są już tak "wytrenowani " że sami wiedzą jak i co pozałatwiać. Mi gimbal przyszedł jako części zamienne. Kupowałem obiektyw jako zepsuty. Sprzęt RTV jako zepsute lub elementy wystawowe. Napisz do gościa pytanie. Może coś utargujesz niżej. Niby przez PayPal masz ochronę kupującego. I to nie takie gówno jak na allegro.
Pozdrawiam
  • Cziken lubi to

#5

wojciech.pacwa

wojciech.pacwa

    Newbie

  • Użytkownik
  • 6 postów
    Witam spolecznosc tego forum, podepne sie pod temat i zapytam czy ktos korzystal z gimbala easytab?

    Pozdrawiam




    Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka



    #6

    mistrzCK

    mistrzCK

      I'm a Pro!

    • Użytkownik
    • PipPipPipPip
    • 1984 postów
    • Miejscowość:Kielce
    • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
    • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

    Zapewne nikt nie korzystał, tym bardziej że data wydania 4 kwietnia 2015. Myślę, że przez te 3 dni mało osób zakupiło :)

    A tak serio. Cena normalna (podana NETTO). Ciekaw jestem jak działanie. Z filmu to co rzuca mi się w oczy to wolniejsze działanie w porównaniu do tego co mam ja. Joystic to raczej bajer i nie wiem czy wygodne (ześlizg palca na ruchy góra/dół) tym bardziej że kąty działania takie same jak u wszystkich. Krótkie czasy deklarowane pracy baterii, a jeśli deklarowane są krótkie rzeczywiste z reguły są jeszcze gorsze. W moim modelu podano 4 godziny, tu 1 godzina.

    Ciekaw jestem czy po odkręceniu tych ozdobnych czerwonych dekielków nie pojawi się napis jakiegoś koreańskiego producenta :)

    Na duży plus POKROWIEC!

    Pozdrawiam



    #7

    wojciech.pacwa

    wojciech.pacwa

      Newbie

    • Użytkownik
    • 6 postów
      Ulala :-)) nie zauwazylem ze to jest nowy bajer na rynku :-)) bede musial w takim razie jeszcze troche poczekac az sie pojawia opinie dotyczace tego sprzetu

      Pozdrawiam

      Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka



      #8

      Cziken

      Cziken

        Newbie

      • Użytkownik
      • 4 postów
      • Miejscowość:Warszawa
      • Kamera: gopro4black

      Dzisiaj doszedł zamówiony przeze mnie Z1 Rider. Jestem pod ogromnym wrażeniem jakości wykonania i funkcjonalności, rewelacja.

      A wysyłka bezproblemowa. Przesyłka DHL, opisana na wartość 23$, "toy camera gimbal (test sample) :) Świetny kontakt mailowy, nie to co nasze Allegro.
      Po pierwszym wrażeniu polecam zdecydowanie. Zobaczymy jak z biegiem czasu, ale wydaje mi się, że zakup wart swojej ceny.



      #9

      mistrzCK

      mistrzCK

        I'm a Pro!

      • Użytkownik
      • PipPipPipPip
      • 1984 postów
      • Miejscowość:Kielce
      • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
      • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB
      Sprawdź jak możesz. Ustaw śledzenie (2 razy szybki klik) i pobaw się przyciskami góra /dół. Też tak masz ;)

      #10

      Cziken

      Cziken

        Newbie

      • Użytkownik
      • 4 postów
      • Miejscowość:Warszawa
      • Kamera: gopro4black

      W moim przy zwykłym ustawieniu przyciski działają góra/dół, przy ustawieniu "2 razy klik" obracają kamerą na boki.

      Ale właśnie zauważyłem chyba pierwszy problem:
      Jak podłączę gopro kabelkiem na zasilanie z gimbala to przestaje działać przycisk góra. Przycisk dół normalnie przesuwa kamerą, ale do góry nie, a przy przytrzymaniu jakieś 5 sekund wyłącza gimbal do standby. Podobnie przy ustawieniu "2 razy klik" przycisk dół obraca w jedną stronę, a góra nie działa. Muszę odłączyć usb i wtedy znów działa normalnie.

      Też tak macie?



      #11

      mistrzCK

      mistrzCK

        I'm a Pro!

      • Użytkownik
      • PipPipPipPip
      • 1984 postów
      • Miejscowość:Kielce
      • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
      • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB
      Ja nie sprawdzałem. Dzieciaki pójdą spać i przetestuje wieczorem.
      Pozdrawiam

      #12

      mistrzCK

      mistrzCK

        I'm a Pro!

      • Użytkownik
      • PipPipPipPip
      • 1984 postów
      • Miejscowość:Kielce
      • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
      • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

      Chyba cię widziałem w Lidze + Ekstra. Kręcisz tym mecze?

      14lq2jp.jpg

      Nie mogę przetestować bo niestety nie mam takiego kabelka.

      Pozdrawiam

       



      #13

      Cziken

      Cziken

        Newbie

      • Użytkownik
      • 4 postów
      • Miejscowość:Warszawa
      • Kamera: gopro4black

      A to dziwne, był/powinien być w zestawie.

      To musiał być ktoś inny, mecze to zupełnie nie mój target ;)



      #14

      mistrzCK

      mistrzCK

        I'm a Pro!

      • Użytkownik
      • PipPipPipPip
      • 1984 postów
      • Miejscowość:Kielce
      • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
      • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB
      Hmmm. Ani w instrukcji nic na temat kabelka nie ma, ani w paczce też nie było.


      #15

      Konradviper

      Konradviper

        Newbie

      • Użytkownik
      • 1 postów
      • Miejscowość:Katowice
      • Kamera: G3 plus black
      • Karta pamięci: 32
      A jak to jest ze sterowaniem manualnym dokladnie?
      Easystab, sky glide i feiyu mają dzojstiki a rider nie?
      Nie miałem jeszcze takiego urządzenia ale mam wrażenie, że sterowanie manualne kamerą na końcu długiego monopoda to kluczowa sprawa.
      Piszecie że ridera można ręcznie sterować przyciskami. Opiszcie dokładnie jak to wygląda.
      Sam mam dylemat ktory model wybrać.

      #16

      mistrzCK

      mistrzCK

        I'm a Pro!

      • Użytkownik
      • PipPipPipPip
      • 1984 postów
      • Miejscowość:Kielce
      • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
      • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB
      W pierwszym linku jest instrukcja.
      Jest przycisk zmiany trybów oraz góra / dół.
      Pozdrawiam

      #17

      shogo23

      shogo23

        Newbie

      • Użytkownik
      • 38 postów
      • Kamera: GoPro 4 silver
      • Karta pamięci: Sandisc Extreme 32GB

      Kupilem easy stab go, ciekawie to dziala ale oprogramowanie do niego jest dosc mocno jak dla mnie rozbudowane. Jak kolega pisal wyzej ze wolniej pracuje niz jego ale mase rzeczy mozna ustawic w tym oprogramowaniu, poki co ja go niezbyt ogarniam jutro dzownie do nich zeby mnie poprowadzili po podstawie, bo nawet do easystabo go nie zalaczyli zadnej instrukcji, bo jak pan stwierdzil nie maja jeszcze przygotowanej.



      #18

      mistrzCK

      mistrzCK

        I'm a Pro!

      • Użytkownik
      • PipPipPipPip
      • 1984 postów
      • Miejscowość:Kielce
      • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
      • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB
      6 czerwiec i baterie po raz pierwszy rozładowane. Użytkowałem od lutego.
      Pozdrawiam

      #19

      Priders

      Priders

        Alpha i Omega

      • Moderator
      • PipPipPipPipPip
      • 2545 postów
      • Miejscowość:Śrem
      • Kamera: Gopro
      • Karta pamięci: SanDisk
      Naprawdę ?
      Ale bardziej leżały, czy cały czas w pracy ? ;)

      Pozdrawiam,

       

       

      Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


      #20

      mistrzCK

      mistrzCK

        I'm a Pro!

      • Użytkownik
      • PipPipPipPip
      • 1984 postów
      • Miejscowość:Kielce
      • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
      • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB
      No na początku wiadomo. Później w tygodniu sporadycznie i ostro w weekendy.


      Wróć do Akcesoria · Następny nieczytany temat →



      Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: gimbal, gopro, rider, zhiyun, tech, zhiyun-tech, test, recenzja