Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Gimbal Z1 Rider - RECENZJA

gimbal gopro rider zhiyun tech zhiyun-tech test recenzja

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
  • Przejdź do pierwszego nieczytanego posta
62 odpowiedzi w tym temacie

#41

art1122

art1122

    Newbie

  • Użytkownik
  • 33 postów

    oba gimbale będą kosztować ok 900 -1000 zł. SLICK docelowo ma kosztować ~270 dolarów  i już można go zamówić (z wysyłką wyjdzie 300 dolarów i dotrze do Ciebie w marcu 2016). Osobiście czekam aż pojawią się na polskim rynku i będą jakieś testy na YT. Wydają mi się najlepszą opcją gdyż można przypiąć je do kasku albo każdego innego zaczepu. Na YT jest już pełno filmików z działania tych urządzeń 



    #42

    mistrzCK

    mistrzCK

      I'm a Pro!

    • Użytkownik
    • PipPipPipPip
    • 1643 postów
    • Miejscowość:Kielce
    • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
    • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

    Tja. Gopro 5 też ma kosztować 399 $, tyle że w USA, a nie u nas. No nic zobaczymy. Co do skrzynki.

    Raczej nie da rady. Gimbal jest wychylony i wielkości takiej że nie zmieści się do środka, a jeszcze ewentualnie musiałby się tam obracać. Ciekawe jakbyś z tym biegał, tak się zastanawiam swoją drogą :)

    Pozdrawiam

    Załączone pliki

    • Załączony plik  uploadfromtaptalk1442747355758.jpg   265,95 KB   23 Ilość pobrań


    #43

    Nikon22

    Nikon22

      Newbie

    • Użytkownik
    • 22 postów
    • Miejscowość:Szydłowiec aktualnie Kraków
    • Kamera: Gopro Hero 4 Black
    • Karta pamięci: Samsung Pro Plus 64GB

    Heheh dobre pytanie ale na pewno zamieszczę parę info co do komfortowego noszenia wszystkiego i poruszania się z tym :D mistrzuCK ty masz 130 jak on się spisuje? bo kosztuje niewiele ale on podobno 550 gram waży i daje rade do 5 kg udźwigu? podeślesz opinie bo myślałem by jego wykorzystać do (kamerki, gimbala, i zabezpieczenia )



    #44

    mistrzCK

    mistrzCK

      I'm a Pro!

    • Użytkownik
    • PipPipPipPip
    • 1643 postów
    • Miejscowość:Kielce
    • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
    • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

    Spisuje się bardzo dobrze już od 3 lat i nie mam zamiaru wymieniać na inny.

    Jest już tu archiwalny bardzo mój wątek.

    http://kamerypov.pl/...pod za 50 zł

    W poście o recenzji są zdjęcia. Jak widać używam z gimbalem. Ma fajny wysięg i w połączeniu z gimbalem można używać jak kran. 

    Pozdrawiam



    #45

    nobi

    nobi

      Specjalista

    • Użytkownik
    • Pip
    • 165 postów
    • Miejscowość:Jarosław
    • Kamera: GP3B&GP4B&Ph3&S900+Gh4
    • Karta pamięci: class10 90mb/s 64gb

    Już miałem kupować feiyu g4 dopóki nie przeczytałem Twojej recenzji, dobrze, że tacy ludzie którzy poświęcają swój czas istnieją! Duży plus, że można to zastosować do uchwytów gopro, piszesz, że bardzo szybko działa oraz, że radzisz sobie z tym kabelkiem co właśnie najbardziej mnie zbija z tropu tego gimbala :/ - oczywiście mówimy cały czas o zastosowaniu do GoPro. Ciekawi mnie również opcja 3mania - próbowałeś coś innego typu smartfon, gopro w obudowie? O baterię nie muszę pytać bo zmiażdżyłeś - cztery miechy! Na te które mają wyjść styczeń, marzec nie będę czekał, szukam czegoś na teraz, kliknąć, kupić i mieć za kilka dni....

     

    Ps. Nowość od dj  tylko ta cena 750euro!


    powolutku się ziemniaczki gotują...

    #46

    mistrzCK

    mistrzCK

      I'm a Pro!

    • Użytkownik
    • PipPipPipPip
    • 1643 postów
    • Miejscowość:Kielce
    • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
    • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB
    Cieszą mnie twoje słowa. Nie da rady włożyć ani w obudowie, ani telefonu. To produkt pod GoPro i podobne kamery.
    Ja jestem zadowolony. Jeśli kupowałbym teraz to w grę w sumie wchodziły tylko z1 rider lub wg. Oba feiyu.
    Pozdrawiam

    #47

    nobi

    nobi

      Specjalista

    • Użytkownik
    • Pip
    • 165 postów
    • Miejscowość:Jarosław
    • Kamera: GP3B&GP4B&Ph3&S900+Gh4
    • Karta pamięci: class10 90mb/s 64gb

    Bo taka prawda, poświęć swój czas, sprawdź to tak, srak, w te i wewte, następnie skleć opowiadanko, poukładaj to tak by każdy zrozumiał, a jeszcze odpowiadaj na pytania ;] a Twój wybór pokrywa się z moim, właśnie między nimi się zastanawiam, który ugryźć bo tak sklejam filmiki i już mnie denerwuje to jaki skaczący obraz mam. Wydawało mnie się, że daje radę sam w miarę ustabilizować idąc ostrożnie, płynne ruchy ręką, a przy takim gadżecie to jest miazga! Trzeba mieć stabilizator jeśli zależy na jakości Twego dzieła, tak tani nie jest, ale COS ZA COŚ!


    powolutku się ziemniaczki gotują...

    #48

    mistrzCK

    mistrzCK

      I'm a Pro!

    • Użytkownik
    • PipPipPipPip
    • 1643 postów
    • Miejscowość:Kielce
    • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
    • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

    Jesteś wymierającym gatunkiem.

    Wcześniej miałem taki stabilizator ręczny jak do lustrzani, ale to nie to.

    Lepiej wydać raz a mądrze.

    Tu ci wklejam taki mój rodzinny film. Sam zobaczysz gdzie jest a gdzie nie ma gimbala. Poza tym duży plus na ujęcia z kija. Naprawdę można robić niezłe podjazdy. Jak kran kamerowy w sumie za 1/10 ceny.

    Pozdrawiam

     

    PS. Nie wiem czemu najbardziej podoba mi się ostatnie ujęcie w filmie



    #49

    nobi

    nobi

      Specjalista

    • Użytkownik
    • Pip
    • 165 postów
    • Miejscowość:Jarosław
    • Kamera: GP3B&GP4B&Ph3&S900+Gh4
    • Karta pamięci: class10 90mb/s 64gb

    Ostatnie ujęcie jest kwintesencją dla Ciebie jako filmującego, a reszta bawi się w najlepsze i nawet nie pa3 w stronę kamery oprócz malucha który skacze z rudą! Co masz na myśli wymierający gatunek? 30tki nie mam to chyba nie jest najgorzej... ja tzw kijem śmigam i był szał, ale teraz jak oglądam co inni mają to znowu jestem ten z gorszym materiałem! Postanowione kupuje lecz cały czas myśle o g4... Nie leży mi ten kabel w rider, może marudzę, może masz rację, poradzę sobie z tym, a może nie, ale jak piszesz wyżej "lepiej wydać raz, a mądrze"


    powolutku się ziemniaczki gotują...

    #50

    mistrzCK

    mistrzCK

      I'm a Pro!

    • Użytkownik
    • PipPipPipPip
    • 1643 postów
    • Miejscowość:Kielce
    • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
    • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

    Wymierający gatunek tzn. wie o co pyta, czyta.

    Większość wbija i pyta o coś co wczoraj było pisane. Tworzy nowe tematy, nie podpina się pod istniejące wątki itp, itd.

    Dziwne ale zdarza się to naprawdę sporadycznie. Może starej daty jestem.



    #51

    ropa2

    ropa2

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 408 postów
    • Miejscowość:Janikowo
    • Kamera: H3B,H4S,yi,ghost S
    • Karta pamięci: transcend 64GB i inne
    Z1 pround, czy tzw karbonowe przedłużki 37cm będą pasować do tego modelu od feyu g3?. Myślę że średnica gwintu rurki jest taka sama,. Zastanawiam się tylko nad wyłącznikiem urządzenia, jak to jest.

    #52

    dembol

    dembol

      Newbie

    • Użytkownik
    • 49 postów

      Zamawiał ktoś Removu S1 :) ? Kończy się pula za 209$ i powiem szczerze, że bardzo mnie kusi :)



      #53

      danieli68

      danieli68

        Newbie

      • Użytkownik
      • 1 postów
      • Kamera: GoproHero 4 BE
      Też się zastanawiam nad zamówieniem. Prawdopodobnie nie będą tego wysyłać z Europy i będą wysyłać firmą kurierską dlatego do tego trzeba doliczyć VAT i cło.

      #54

      D2idek

      D2idek

        Ekspert

      • Użytkownik
      • PipPip
      • 648 postów
      • Miejscowość:Bełchatów
      • Kamera: GoPro 4 Silver
      • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32

      wejdz na Gohero.pl będą mieć w ofercie ...

      ok drożej niż z US wiadomo ale masz gw. 24m



      #55

      mistrzCK

      mistrzCK

        I'm a Pro!

      • Użytkownik
      • PipPipPipPip
      • 1643 postów
      • Miejscowość:Kielce
      • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
      • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

      Siema.

      Jest problem. Mam 2 baterie z zestawu plus dokupione 2 jako zapas. Akumulatory świeżo naładowane, wkładam do gimbala i trzyma 5-10 sec po czym pada. Dokupiłem 4 dodatkowe i problem dalej występuje. Dioda miga ciągle wskazując na rozładowane baterie. Ktoś miał styczność lub we co może być nie tak?

      Pozdrawiam



      #56

      mistrzCK

      mistrzCK

        I'm a Pro!

      • Użytkownik
      • PipPipPipPip
      • 1643 postów
      • Miejscowość:Kielce
      • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
      • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

      Witam.

      Dla śledzących i do celów archiwalnych.

      Napisałem do producenta. Odpowiedź błyskawiczna. W ciągu 15 min miałem zdiagnozowany problem i przedstawione rozwiązanie.

      Problemem okazał się kabel. Został przerwany w górnej partii tuż przy silnikach. W sumie to może nie przerwany ale coś nie łączy.

      Producent zaproponował:

      - przesłanie gimbala do Chin, jego naprawę i odesłanie do mnie - przesyłkę w dwie strony opłacam ja

      - doraźną naprawę samemu i przesłanie nowego mocniejszego kabla

      W związku z odwiecznym problemem z cłem i czasem do świąt, zdecydowałem się na naprawę samemu.

      Kabel został ucięty o 15 cm, styki przyłączone jak stare i wszystko działa. Teraz zobaczę jaki przyjdzie ten lepszy kabel.

      Jeśli faktycznie będzie lepszy to podmienię. Na razie zagadką pozostaje dla mnie jak kabel wyjąć z rączki.

      Pozdrawiam



      #57

      mistrzCK

      mistrzCK

        I'm a Pro!

      • Użytkownik
      • PipPipPipPip
      • 1643 postów
      • Miejscowość:Kielce
      • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
      • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

      Instrukcja podmianki przysłana od producenta.

      Jestem naprawdę pod wrażeniem szybkości reakcji i chęci pomocy.

      Pozdrawiam



      #58

      Pyzyce

      Pyzyce

        Newbie

      • Użytkownik
      • 2 postów
      • Miejscowość:Pyrzyce
      • Kamera: GOPRO 4
      • Karta pamięci: 128GB Scandisk

      To i tak długo wytrzymał ci ten Gimbal mi po zakupie we wrześniu zabrałem go na wycieczkę do Chorwacji , zepsuł się po 3 dniach . Szybko doszedłem do tego , że to kabel przy głowicy  i miałem to zamieścić na forum , niestety hasło gdzieś mi wcieło . No nic wróciłem do Polski napisałem do firmy od której kupiłem sprzęt . Całe szczęście , że miałem gwarancję 24 miesięczną a nie od jakiegoś RYŚKA z allegro to wymienili na drugi . Po tygodniu otrzymałem drugi sprzęt . Użyłem go raz i kolejny padł . Już mi ciśnienie urosło , miałem opierdzielić firmę od której dostałem drugi egzemplarz ale za nim to nastąpiło zadzwonili do mnie i powiedzieli , że wszystkie gimbale wyprodukowane do jakiejś tam daty nie pamietam już ( mój zakup to wrzesień 2015 Z1 Rider 2 ) będą padały z powodu uszkodzenia kabla .

      Ogólnie cała historia zachwiała mocno firmą Zhiyun i od dwóch mięsiący nie mogę otrzymać poprawionego modelu .

      A tutaj maile :
       

      Witam, 
      Cały czas czekamy na dostawę, jednak zwroty z całego świata modeli Rider i Rider 2 zachwiały firmą i ma ona teraz duże opóźnienia w realizacji zamówień. 
      ​Pozdrawiam

      Witam, 
      Dziękuję za maila, dostawa nie wiem czy będzie bo kontrahent najpierw nas zwodzi a teraz nie  możemy się z nim skontaktować. Niepoważna firma....
      Wesołych świat!
      Pozdrawiam

       

       

      PS > Także uważajcie bo jest MASA modeli gdzie będziecie mieli ten problem . Jedyny plus , że trafiłem na uczciwego sprzedawcę i nie robił problemu ze zwrotem a później poinformował o problemie
       



      #59

      Qczer

      Qczer

        Użytkownik

      • Użytkownik
      • 55 postów
      • Miejscowość:Drawsko Pomorskie
      • Kamera: GoPro 4 Black (Phantom 2, Z1-evolution)
      • Karta pamięci: Kingston 64GB C10 U3 90/80

      A ja właśnie wczoraj dostałem paczuszkę z nowym z1 evolution. Udało mi się dogadać bezpośrednio z producentem i nie dość że zapłaciłem tylko 300$ to jeszcze wysłali mi go z magazynu w Hamburgu wiec nie trzeba było się martwić o opłaty celne (ale męczyłem ich chyba z tydzień żeby to wszystko wytargować), w ogóle to wpłaciłem kase 29 a już 31 miałem sprzęt :). Jak się trochę pobawię i potestuję to postaram się z Wami podzielić wrażeniami. A tym czasem najlepszego w nowym roku.  8-)



      #60

      dembol

      dembol

        Newbie

      • Użytkownik
      • 49 postów
        [quote name="Qczer" post="44109" timestamp="1451661085"]A ja właśnie wczoraj dostałem paczuszkę z nowym z1 evolution. /quote]
        Czekamy na recenzje !

        Ja chyba poczekam na Removu S1, chociaż nowe produkty z Chin bardzo kuszą !


        Wróć do Akcesoria · Następny nieczytany temat →



        Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: gimbal, gopro, rider, zhiyun, tech, zhiyun-tech, test, recenzja