Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

GoPro Hero 5 - Temat zbiorczy (obecnie)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
475 odpowiedzi w tym temacie

#261

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5074 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Cena powiadacie. Niegdyś flagowe Hero 2 kosztowało 1200zł!

 


GoPro już miało kilka nie udanych modeli. Ludzie je jednak kupowali. A Cena dajcie spokój 2000zl to nadal sporo kasy jak za kamerę. 1899zl za flagowy model przy ponad 2000zł za X3000 Sony to będzie coś. Przy obecnym kursie model Sony z pilotem kosztuje 2500zł. Ale i tak dobrej cenie zagrozi dolar. GoPro i tak ma dość spore zyski na sprzedaży kamer. Wszak cena Session spadła o 50% i jeszcze nadal na niej zarabiają. Prawdziwa wojna cenowa to obniżka Xiaomi 4k to poziomu 199$ teraz chyba można ją wyrwać za 250$. Ciekawe co będzie gdy GoPro wypuścić z premierą H5 również H5 Session za 199$ z 4k!


  • Micheł lubi to

 


#262

Mati_snd

Mati_snd

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 235 postów
    Postep technologiczny kosztuje i nedzie coraz drozszy . Procesory nowe matryce zasilania . Kiedys chleb kosztowal 1.50 ... nastepnym czynnikiem dla nas nie korzystnym to drogi dolar :/ piszesz ze xiaomi 4k stanialo a mialo byc tak mega hiper fajne ? Czyzby duza zadyszka na rynku kamer sportowych ?

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

    #263

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5074 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

    Kurs Jena to jest to dopiero problem. Sprzęt Sony podskoczył ostatnio o 20%. Zresztą jak niestety całej branży foto i video z Japonii. Postęp owszem będzie miał swój koszt ale zawsze będzie opłacalnym biznesmen. By nie powiedzieć że jeszcze bardziej opłacalnym z perspektywy czasu. W chwili obecnej w szeroko rozumianej branży technologicznej głównymi pracownikami są inżynierowie pozostali pracownicy są zastąpieni/zastępowani przez maszyny. Koszty będą spadać.

     

    Na rynku kamer sportowych i tak moim zdaniem jest dumping. Jak w wielu branżach taniej jest się dogadać. I każdy będzie miał większe zyski. Dzięki ustalonym limitom cenowym poniżej których nikt nie schodzi. Bo niby z jakiego powodu ceny poszybowały o 40%. Gdzie względem cen produkcji model Hero 2 nie miał nie różni się w produkcji na taśmie produkcyjnej od modelu Hero 4. Zobacz jeszcze uwagę na taki fakt każda kamera ma w zasadzie takie same parametry. Nikt nie pójdzie o krok dwa do przodu? Pomijam fakt że za dwa lata też trzeba coś do GoPro dodać. Ala GPS dwa lata temu. Z tym że wtedy akurat zżerał baterię.

     

    Liczę na spadek ceny Xiaomi który pociągnie za sobą obniżkę cenową GoPro i Sony. Bo jedynie te firmy się liczą.

     


    Zwróć uwagę że za 500 czy 600zł masz kamere 4k chińską. Pomijam koszty marki, transportu, logistyki itd. Ale oni na tym zarabiają. Fakt że to nie co inna linia produkcyjna nie mniej jednak da się sprzedawać kamerę 4k która w technologi i procesie produkcji nie wiele różni się od za 1500-2000zł!


     


    #264

    Micheł

    Micheł

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 382 postów
    • Miejscowość:Jastrzębie Zdrój
    • Kamera: Gopro Hero 4 Silver Edition
    • Karta pamięci: Sandisk Extreme Plus 32GB
    Zgadzam się z Michałem, GP miało kilka nie udanych modeli, a mimo nic sobie z tego nie robiła, jakieś tam gwarancję odsylanie i dostarczanie z tą samą wadą bądź inną. Zobaczcie ile jest wątków o hero4 że helikopter że matryca a to przegrzewanie, to samo tyczy się modelu Hero3 chociaż uważam że to jeden z najlepszych modeli ale też były problemy cena uzasadniona jeszcze bo pilot w zestawie(black). Hero2 dało się? Dało, cena adekwatna do produktu + super akcesoria w cenie, mało wad, prócz traceniu ostrości pod wodą, ale się uratowali nową obudową. Session? Śmiech na sali za początkową cenę, teraz jest już lepiej. Drogo zaczęło się robić gdy zrozumieli ze nie maja konkurencji, ale do czasu. Tak jak mówi @Michal Xiaomi pociągnie Gopro i Sony do obniżenia cen.

    #265

    sebo

    sebo

      Specjalista

    • Użytkownik
    • Pip
    • 256 postów
    • Kamera: GoPro4Black

    Prawda jest taka, albo Gopro się weźmie i przedstawi coś innowacyjnego i będzie to sprzęt dopracowany lub też upadnie, albo będzie się ratować kolejnymi wersjami session- żenada. Na co komu te 60fps w 4k? 1080p już nikomu nie wystarcza? Macie sprzęt żeby to obrobić i Jeszcze slow zrobić... Szczerze jedynie co mi brakuje to stabilniejszego softu, ciut lepszej baterii no i w sumie tyle. Pominę już te badziewne drzwiczki. O stabilizacji szkoda gadać.

     

    Po pierwsze materiał nagrany w wyższej rozdzielczości przerobiony na niższą daje lepszą jakość, zobacz na filmy jak są robione, jesli by kręcili tylko w 1080 to po co wypuszczać nośniki dla 4K, filmu nie da się ponownie nakręcić. Tak więc ja   kręce w jak najlepszej  jakości.

    Po następne 4K 50p jak najbardziej, 25 jest za mało.

     

    Co do GPS jak już wspomniałem lepiej, żeby był, zawsze możesz go wył, ja miałem w kamerze i się sprawdza rewelacyjnie ja nie pamiętam gdzie byłem parę lat temu w którym miejscu stałem i nagrywałem, kto nie miał nie się nie wypowiada, głupoty pisać jest łatwo a wystarczy zobaczyć aplikację do filmów/zdjęć Sony by się przekonać jaka to rewelacja.

    Dzisiaj odpalam nagranie czy fotkę i wiem gdzie byłem na wyspie i w którym miejscu w nagraniu czy zdjęciu są informacje o lokalizacji.

     

    Po następne jak jedzisz motorem, samochodem itd to masz nakreśloną ścieżkę podróży itd.

     

     

     

     

     

     



    #266

    Micheł

    Micheł

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 382 postów
    • Miejscowość:Jastrzębie Zdrój
    • Kamera: Gopro Hero 4 Silver Edition
    • Karta pamięci: Sandisk Extreme Plus 32GB
    To jak już obrabiac 4k to mocny sprzęt i dużo dużo przestrzeni na dyskach i już dodatkowe koszty, aż taki profesjonalista jesteś? Mało kto ma profesjonalne sprzety do takiej obrobki, chyba sobie nie zdajesz sprawy ile to kosztuje. Jak nie pamiętasz to sobie na kartce zapisz, a nie cudujesz że nie pamiętasz, żaden argument. Jedynie zgodze sie z samochodem czy motorem. Zamiast sie skupić na stabilności, lepiej wrzucić GPS? :D

    #267

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5074 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

     

    Zgadzam się z Michałem, GP miało kilka nie udanych modeli, a mimo nic sobie z tego nie robiła, jakieś tam gwarancję odsylanie i dostarczanie z tą samą wadą bądź inną. Zobaczcie ile jest wątków o hero4 że helikopter że matryca a to przegrzewanie, to samo tyczy się modelu Hero3 chociaż uważam że to jeden z najlepszych modeli ale też były problemy cena uzasadniona jeszcze bo pilot w zestawie(black). Hero2 dało się? Dało, cena adekwatna do produktu + super akcesoria w cenie, mało wad, prócz traceniu ostrości pod wodą, ale się uratowali nową obudową. Session? Śmiech na sali za początkową cenę, teraz jest już lepiej. Drogo zaczęło się robić gdy zrozumieli ze nie maja konkurencji, ale do czasu. Tak jak mówi @Michal Xiaomi pociągnie Gopro i Sony do obniżenia cen.

     

    No akurat porażką był H3 Black. Sam model H3 Silver chyba jeden z najbardziej udanych. Jakość lepsza niż w Blacku. H4 względem awaryjności to chyba jakaś masakra. Fakt że zestawy z Hero 2 to były akurat najciekawsze zestawienie akcesoriów itd. Ja sam kupiłem pierwsze Hero 1 w moto zestawie. I do dziś żałuje że sprzedałem całość. Co do tracenia ostrości pod woda, to sam wiesz kwestia soczewki. Pierdoła bardziej. Session to sam nie wiem co to jest. Ale widzę że sporo osób je ma.

     

    I teraz taka mega ciekawostka nie sądzicie ze siłą GoPro jest ich nowy konkurs? Dzięki ich kamerą można w teorii zarobić. Niech tylko coś takiego albo i lepszego wprowadzi Sony czy też Xiaomi. Obie firmy mają sporo użytkowników ich sprzętu. Więc jakiś kontent by się znalazł.

     

    I jeszcze jedno ja już może nawet bardziej jak na H5 czekam na nowy film ją promujący :P


     


    #268

    Micheł

    Micheł

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 382 postów
    • Miejscowość:Jastrzębie Zdrój
    • Kamera: Gopro Hero 4 Silver Edition
    • Karta pamięci: Sandisk Extreme Plus 32GB
    Prawda hero3 black był porażką, ale miałem na myśli że to miły gest że dodali do blacka pilot, o pozostałych wersjach nic złego nie mogę powiedzieć, testowałem trzymalem w rękach byłem zadowolony. No z tym konkursem, coś w tym prawdy jest.

    Też jestem ciekaw filmu promującego, czekam z niecierpliwością

    #269

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5074 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

    Co do GPS jak już wspomniałem lepiej, żeby był, zawsze możesz go wył, ja miałem w kamerze i się sprawdza rewelacyjnie ja nie pamiętam gdzie byłem parę lat temu w którym miejscu stałem i nagrywałem, kto nie miał nie się nie wypowiada, głupoty pisać jest łatwo a wystarczy zobaczyć aplikację do filmów/zdjęć Sony by się przekonać jaka to rewelacja.

    Dzisiaj odpalam nagranie czy fotkę i wiem gdzie byłem na wyspie i w którym miejscu w nagraniu czy zdjęciu są informacje o lokalizacji.

     

    Po następne jak jedzisz motorem, samochodem itd to masz nakreśloną ścieżkę podróży itd.

     

     

     

     

     

     

     

    Aplikacja do GPS wymaga akurat jeszcz dopracowania. Tak jak to zrobił Garmin. Mega duża ilośc opcji okienek itp. Naprawde fajnie to wygląda. Choć jakość obrazu z Garmina to porażka. 

     

    Co do Sony polecam ich Action Cam Movie Creator działa z filmami z GP. Jakość o wiele lepsza. Program o wiele bardziej intuicyjny i fajniejszy w obsłudze o stabilności nie wspominając. 


     


    #270

    sebo

    sebo

      Specjalista

    • Użytkownik
    • Pip
    • 256 postów
    • Kamera: GoPro4Black

    To jak już obrabiac 4k to mocny sprzęt i dużo dużo przestrzeni na dyskach i już dodatkowe koszty, aż taki profesjonalista jesteś? Mało kto ma profesjonalne sprzety do takiej obrobki, chyba sobie nie zdajesz sprawy ile to kosztuje. Jak nie pamiętasz to sobie na kartce zapisz, a nie cudujesz że nie pamiętasz, żaden argument. Jedynie zgodze sie z samochodem czy motorem. Zamiast sie skupić na stabilności, lepiej wrzucić GPS? :D

     

    Nie musisz obrabiać plików są aplikację, które nie robią rekompresji po następne widzę, że narzucasz swoją wolę. Po następne nie każdy obrabia materiał ja nie robię tego i nie mam czasu na to.

    Nie musisz mieć mocnego sprzętu nie przesadzaj, po nastepne sam się zapoznaj bo widzę, że kiepsko z tym u Ciebie.

    GPS zapisywać na karte i lokalizację, no proszę Cię musiałbym mieć wielką książkę pls zakończ pisanie takich bzdur.

    Mam wiele kamer i wiele aparatów i wiem co jest wygodne dla mnie.

     

     

    @Michl

     

    "Co do Sony polecam ich Action Cam Movie Creator działa z filmami z GP. Jakość o wiele lepsza. Program o wiele bardziej intuicyjny i fajniejszy w obsłudze o stabilności nie wspominając."

     

    Zainstalujesz ale pewnie musisz mieć sprzęt Sony by go odpalić, zawsze tak Sony go zabezpieczał, chyba, ee coś się zmieniło?



    #271

    Micheł

    Micheł

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 382 postów
    • Miejscowość:Jastrzębie Zdrój
    • Kamera: Gopro Hero 4 Silver Edition
    • Karta pamięci: Sandisk Extreme Plus 32GB
    Akurat jesteś w błędzie, siedzę trochę w branży komputerowej i wiem jakiego sprzętu trzeba do komfortowej obróbki panie kolego. Zobacz jak wielu ludzi narzeka że się zacina a że tamto itp. To nie na miejscu aby kolega mi mówił żebym się zapoznawal, prawda jest taka usrales się tego gps i 4k i nikt ani nic ci nie przemowi nawet jeśli zabiera w cholere baterii a co do 4k to miejsca na karcie. Więc nie próbuj mnie tu pouczać. Przyjdzie premiera zobaczymy co Gopro pokaże :)

    #272

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5074 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)


     

     

     

    @Michal

     

    "Co do Sony polecam ich Action Cam Movie Creator działa z filmami z GP. Jakość o wiele lepsza. Program o wiele bardziej intuicyjny i fajniejszy w obsłudze o stabilności nie wspominając."

     

    Zainstalujesz ale pewnie musisz mieć sprzęt Sony by go odpalić, zawsze tak Sony go zabezpieczał, chyba, ee coś się zmieniło?

     

    No więc ja tym programem edytuje nawet filmy z lustrzanki Canona :) Zainstaluj i zobacz. Obsługuje mp4.

     


     

    Przyjdzie premiera zobaczymy co Gopro pokaże :)

     

    Analizując GoPro ma kilka punktów przewagi nad konkurencją. Ale to bez większej rewelacji. Konkursy! Mega cwanie wybrnęli z daily giveway. Koszty mniejsze a oni sami zdobywają materiał do promocji samych siebie :) Program który troche woła o pomwstę do nieba. Co innego apki do edycji mobilnej. Ale Sony ma takie samo z niemal takimi samymi możliwościami. Gdyby dodali jeszcze sytem obsługi głosowej to hmm bajer ale nie wiem czy użyteczny. Szczególnie dla mnie.


     


    #273

    sebo

    sebo

      Specjalista

    • Użytkownik
    • Pip
    • 256 postów
    • Kamera: GoPro4Black

    Akurat jesteś w błędzie, siedzę trochę w branży komputerowej i wiem jakiego sprzętu trzeba do komfortowej obróbki panie kolego. Zobacz jak wielu ludzi narzeka że się zacina a że tamto itp. To nie na miejscu aby kolega mi mówił żebym się zapoznawal, prawda jest taka usrales się tego gps i 4k i nikt ani nic ci nie przemowi nawet jeśli zabiera w cholere baterii a co do 4k to miejsca na karcie. Więc nie próbuj mnie tu pouczać. Przyjdzie premiera zobaczymy co Gopro pokaże :)

     

    Ja Cię nie pouczam tylko Ty mnie, możesz siedzieć i na jajku nawet, w sklepie tez siedzą i wciskaja kity.

    Materiału nie musisz przerabiać czytaj że zrozumieniem, ja wiem co chcę.

    Po nastepne ja widzę, że się nie znasz bo nie musisz 4K obrabiać masz proxy itd. Po co robisz rekompresję materiału ?

    Każdy robi jak uważa nie pouczaj innych, jak pisałem mam wiele sprzętu i wiem co potrzebuję a mądralą dziękuję.



    #274

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5074 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

    Panowie trochę kultury w tej dyskusji. 


     


    #275

    sebo

    sebo

      Specjalista

    • Użytkownik
    • Pip
    • 256 postów
    • Kamera: GoPro4Black

    @Michal

    Masz rację

     

     

    @

    Micheł

    Każdy robi jak chce i kupuje co chce i pisze co by chciał mieć.

     

    Moja GoPro mnie nie zadowala w końcu większość czasu spędza w serwisie, ie planuję na teraz zmieniać i nie zmienię jak dolar będzie powyżej 4zł a pewnie na świeta będzie tak więc wydatek ponad 2tyś zł to stanowczo za dużo za nic.

     

    Z ciekawością wyczekuję tej kamery, że względu czy będzie miała, lepszy obiektyw, 4K 50p, 1080 240k, stabilizacja, GPS i coś jeszcze fajnego.



    #276

    Micheł

    Micheł

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 382 postów
    • Miejscowość:Jastrzębie Zdrój
    • Kamera: Gopro Hero 4 Silver Edition
    • Karta pamięci: Sandisk Extreme Plus 32GB
    I każdy wyraził swoje zdanie i ok, ja tylko wyczekuje Karmy, poczekamy i zobaczymy jak sytuacja się rozwinie.

    #277

    Mati_snd

    Mati_snd

      Specjalista

    • Użytkownik
    • Pip
    • 235 postów
      Karma bedzie takim samym bublem jak ten multikopter od xiaomi :)

      Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

      #278

      Michal

      Michal

        Alpha i Omega

      • Senior Moderator
      • PipPipPipPipPip
      • 5074 postów
      • Miejscowość:Polska
      • Kamera: Hero 3
      • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

       

      @Michal
      Masz rację

       

      @Micheł
      Każdy robi jak chce i kupuje co chce i pisze co by chciał mieć.

       

      Moja GoPro mnie nie zadowala w końcu większość czasu spędza w serwisie, ie planuję na teraz zmieniać i nie zmienię jak dolar będzie powyżej 4zł a pewnie na świeta będzie tak więc wydatek ponad 2tyś zł to stanowczo za dużo za nic.

       

      Z ciekawością wyczekuję tej kamery, że względu czy będzie miała, lepszy obiektyw, 4K 50p, 1080 240k, stabilizacja, GPS i coś jeszcze fajnego.

       

      To Sony x3000 ale premiera pewnie 1 września. Ale tez nie ma 50p w 4k! Ale za to ma prawdziwą stalizację.

       

      Z tym serwisem i GoPro już tak jest!

       

       


       

      Karma bedzie takim samym bublem jak ten multikopter od xiaomi :)

       

      Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

       

      Xiaomi Dron jest ok ale oprogramowanie to ponoć masakra. Nie umywa się do DJI. Co do GoPro myślę że może to być coś bardzo ciekawego ale  po cholerę tak długo przykładają premierę rzekomo cały czas coś dopracowując.


       


      #279

      Mati_snd

      Mati_snd

        Specjalista

      • Użytkownik
      • Pip
      • 235 postów
        Bo caly czas im ucieka podczas testow :)

        Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

        #280

        Michal

        Michal

          Alpha i Omega

        • Senior Moderator
        • PipPipPipPipPip
        • 5074 postów
        • Miejscowość:Polska
        • Kamera: Hero 3
        • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

        No ale na logikę ile doskonałych dronów można wyprodukować przez jakieś 2 lata. Przy pracy całego teamu? 


         



        Wróć do GoPro Hero5 · Następny nieczytany temat →