Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

GoPro Hero 5 - Temat zbiorczy (obecnie)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
475 odpowiedzi w tym temacie

#41

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5176 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Dodałbym jeszcze przycisk do wykonywania zdjęć! Robił by się z GP bardziej aparat niż kamera ale chyba każdy się ze mną zgodzi - kto wie czym są jednak poruszone zdjęcia.



#42

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5176 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

No więc zapraszam do lektury!

 

 

 

 

A więc pierwotna premiera h5 to 5 październik 2015! Jednak została ona obecnie odłożona na czas nie określony w 2016 roku. Ma to swój sens w związku z premierą ostatniej sezonowej kamerki. Ma mieć na pokładzie 8k i 2x większą baterię. Cena między 400 a 500$. Czas pokaże  :)



#43

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1900 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

Jakoś w to nie wierze. Patrząc na ostatnią politykę firmy (pewnie zmiany w zarządach itp) dostaniemy jeszcze ze dwa odgrzewane kotlety. Wcześniej było krótko i na temat: dwa razy mniejsza, lżejsza i lepsza. Teraz mamy mniejsza a słabszą. Ważne, że się kasa zgadza. Firma z fajnej zajawki zrobiła się molochem - jak apple.

Pozdrawiam



#44

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5176 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Sezo"nówka" w zasadzie niczego nie wnosi! Tzn jako tako nie wnosi. Ale też nie po to jest. Jak pisałem to odp na Sony Action Cam mini. Też bym się nie dziwił ale to jednak spółka giełdowa która musi błyszczeć na rynku. Jednak ostatnia kamera to jednak kolejna kamera z 4 generacji. Takie PS4 w nowej mniejszej wersji. Stąd dość sensowny zabieg względem wypuszczenia H5 w 2016. Spójrzcie też na to GP uczy się zagrań rynkowych od swoich rywali powiela je. Teraz może być jak z Driftem w tym roku mała kamerka a rok temu czy nawet więcej Ghost S. Sezonówka będzie sprzedawana za 2 lata jako mini session 3 za 500 złotych jako entrycam.

 

8k może być pytanie tylko czy będzie znów w nie użytecznej szybkości 15 czy mniej klatek na sekundę. Gdzie obraz będzie po prostu rozmazany czy tego chcesz czy też nie. I znów będzie trick marketingowy. 1 na świecie kamera nagrywająca w 8k! Będzie się komu taką kamerą pochwalić. Z tym że ja też mam super samochód czego on nie ma. Tylko że nie ma też kół ale jednak go mam. Bardziej w tym wszystkim interesują mnie nowe ficzery i 60 fps w 4k na przyszłość. No chyba Hero 4+ z ekranem nie wypuszczą choć wcale też by mnie to nie zdziwiło. 



#45

peh

peh

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 84 postów
  • Kamera: gph4, a7s

Taaak... Już oczami wyobraźni widzę 8K i ograniczenie do kart 64GB + szitowska bateria. Już lepiej niech tego nie wypuszczają jak mają robić taki bubel.



#46

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5176 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Ja też nie widzę ale to nie na nasz rynek docelowo więc . . . czemu nie.



#47

peh

peh

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 84 postów
  • Kamera: gph4, a7s

Narazie to tylko ploty.



#48

pepik

pepik

    Ekspert

  • Moderator
  • PipPip
  • 381 postów
  • Miejscowość:Przemyśl- Warszawa
  • Kamera: GoPro Hero 3 Black x2
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme 32GB x2

No chyba co poniektórzy zwariowali wierząc w to, że będzie 8K. Dopiero co weszło 4K, które jest zaje*#@tą jakością. Wydaje mi się, że może w końcu postawią na baterię i pewnie zwiększą fps-y dla 4K. 


Be a HERO.

 

MacBook Air/ Dji Phantom 2/ Zenmuse H3-3D/ full FPV

 

 


#49

Mati_snd

Mati_snd

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 238 postów
    Etam dodadza nfc i gpsa :) i bedzie jak ulal gopro five :)

    #50

    parasite

    parasite

      Newbie

    • Użytkownik
    • 7 postów
    • Miejscowość:Wrocław

    Witam,

    Panowie nie orientuje się w temacie więc 2 pytania:

     

    1. gopro 5 nie w październiku 2015, tylko kiedyś tam w 2016?

    2. Stoję przed wyborem między hero 4 silver, albo black... czy macie jakieś info, że "na dniach" może pojawić się jeszcze jakiś twór od gopro, na który warto zwrócić uwagę? 



    #51

    Micheł

    Micheł

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 389 postów
    • Miejscowość:Jastrzębie Zdrój
    • Kamera: Gopro Hero 4 Silver Edition
    • Karta pamięci: Sandisk Extreme Plus 32GB

    Nie sądzę żeby pojawiło się na dniach, nie dawno wyszło 4 session a przedtem hero+. Teraz panowie z GP pewnie dłubią z kodekiem HEVC i itp oraz bawią się z dronami.



    #52

    Priders

    Priders

      Alpha i Omega

    • Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 2545 postów
    • Miejscowość:Śrem
    • Kamera: Gopro
    • Karta pamięci: SanDisk
    Na dniach nie, ale juz niebawem pewne tak ;)

    Pozdrawiam,

     

     

    Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


    #53

    parasite

    parasite

      Newbie

    • Użytkownik
    • 7 postów
    • Miejscowość:Wrocław

    Na dniach nie, ale juz niebawem pewne tak ;)

    ale wiadomo kiedy mniej więcej?  :roll: 

    no i co z datą wydania gopro 5? 2016? 



    #54

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5176 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
    Źródła piszą o 2016 - ale ile jest wiarygodności w tych źródłach? Kompletnie nie jestem Ci wstanie powiedzieć. Na poważniej pisząc kamerka pojawi się w okresie października (24.10.2011 - Hero 2, 17.10.2012 - Hero 3, 29.09.2014 - Hero 4) albo już 2016. Sam spodziewałbym się kamerki już 2016. Plotki mówią że GoPro ma bardziej dopracować swój produkt. Co jest bardzo logiczne i możliwe. Giełda wymusza pewne prawa zgodnie z którymi obecnie GoPro co miesiąc puszcza jakąś "nowość". W postaci czy to nowej kamery czy usług uczy też jakiegoś dodatku związanego z kamerą i ekosystemem.

    A bym zapomniał Hero 4 jest w promocji . . . a każdy chyba wie o czym to świadczy ceny spadły o 20%!

    #55

    parasite

    parasite

      Newbie

    • Użytkownik
    • 7 postów
    • Miejscowość:Wrocław

    czyli dalej jestem w czarnej du...  :|  kupować 4, czy zawierzyć plotkom i poczekać jeszcze miesiąc? 



    #56

    mistrzCK

    mistrzCK

      I'm a Pro!

    • Użytkownik
    • PipPipPipPip
    • 1900 postów
    • Miejscowość:Kielce
    • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
    • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

    A że tak spytam, do czego ci to gopro 5 ?

    Pozdrawiam



    #57

    Erwin0917

    Erwin0917

      Newbie

    • Użytkownik
    • 20 postów
    • Miejscowość:Ostrowiec Św

    może wykombinują coś ze stabilizacją obrazu :P Ja też się zastanawiam nad przeczekaniem do gp5 niekoniecznie z potrzeby kupienia najnowszego modelu bo jak się okaże zbyt mało zmian to i tak nie będzie to miało sensu, ale może mają coś ciekawego w zanadrzu co przeważy nad decyzją. Jeśli nie to przynajmniej starsze modele będą taniej :D 



    #58

    mistrzCK

    mistrzCK

      I'm a Pro!

    • Użytkownik
    • PipPipPipPip
    • 1900 postów
    • Miejscowość:Kielce
    • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
    • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

    Jeśli chcesz stabilizację obrazu to w ogóle nie bierz pov pod uwagę. W tak małym sprzęcie stabilizacja może być tylko poprzez skalowanie obrazu, nie mechanicznie. W sony która ma inny kształt jeszcze od biedy byłoby to do zrobienia, w gopro za mało miejsca.

    Pozdrawiam



    #59

    Erwin0917

    Erwin0917

      Newbie

    • Użytkownik
    • 20 postów
    • Miejscowość:Ostrowiec Św

    Stabilizacja w sony jest całkiem spoko, nie przeszkadza mi bardzo skalowanie chociaż musiałbym to poddać swoim testom niz tylko internet. Co w takim razie może być dobre do nagrywania w biegu? Większe kamery też się nie nadaja ;/ 



    #60

    parasite

    parasite

      Newbie

    • Użytkownik
    • 7 postów
    • Miejscowość:Wrocław

    A że tak spytam, do czego ci to gopro 5 ?

    Pozdrawiam

    Ogólnie potrzebuję czegoś do robienia zdjęć i nagrywania filmików z testowania sprzętu piłkarskiego ( z racji prowadzonej działalności ); drugą stroną medalu są zjazdy rowerowe, które są moją pasją  :-P




    Wróć do GoPro Hero5 · Następny nieczytany temat →