Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

GoPro Hero 5 - Temat zbiorczy (obecnie)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
475 odpowiedzi w tym temacie

#81

sebo

sebo

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 256 postów
  • Kamera: GoPro4Black

Chyba jeszcze większej awaryjności, mi GoPro 4 Black w zupełności wystarczy.

Co brakuje 4K 50p

stabilizacji

lepszego obraz przy słabym oświetleniu

lepszych baterii

niższych temperatur

lepszego wykonania



#82

peh

peh

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 84 postów
  • Kamera: gph4, a7s

Jestem ciekaw gdzie nas zaprowadzi taki wyścig zbrojeń, ale w 8k raczej nie uwierzę aż do oficjalnego oświadczenia. Zamiast absurdalnych rozdzielczości wolabym w GP5 znaleźć ekranik w każdej z wersji, 4k w 60p, rozszerzenie dla kart pamieci powyżej 64gb oraz lepszą baterię. To tak na początek.



#83

sebo

sebo

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 256 postów
  • Kamera: GoPro4Black

No nie a jak ktoś nie chce ekranu to co by wteńczas zrobił?

4K to bardzo dobra rozdzielczość 8K nie jest potrzebna dla amatora.

Nie dopisałem GPS a by się przydał, do tras na nartach oraz do samochodu.



#84

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5074 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Mi by się mega przydało 8k! Ale gdzie to obejrzeć o obrabianiu nie wspominając :P


 


#85

Erwin0917

Erwin0917

    Newbie

  • Użytkownik
  • 20 postów
  • Miejscowość:Ostrowiec Św

na ten moment to chyba tylko żeby zrobić z tego przybliżenia bez dużych strat jakości :D 



#86

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5074 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

I nakręcić sprzedaż :P


 


#87

sebo

sebo

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 256 postów
  • Kamera: GoPro4Black

Zobaczcie że format kompresji i nie kompresji w muzyce się zatrzymał wiele lat temu, my jesteśmy w wideo już na końcu tego.

Teraz będą nowe technologie jak oled itd.

4K dla konsumenta jest końcem i nie ma potrzeby więcej, 8K dla produkcji i basta, lepiej żeby zaczeli robić nowe kodeki i nowe wyświetlacze.



#88

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5074 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

W teorii ludzkie oko nie jest w stanie zarejestrować więcej niż 8k. To może tak względem formalności.


 


#89

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk
Ale zobacz to... "Wow!! 8K to jest dwa razy 4K!!! Zobacz tą jakość!!" - dane techniczne 8k 15fps, taka mała powtórka z rozrywki ;)

Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#90

Erwin0917

Erwin0917

    Newbie

  • Użytkownik
  • 20 postów
  • Miejscowość:Ostrowiec Św

Szkoda, że dla wszystkich jest wiele oczywistych rzeczy które można wprowadzić ale oczywiście się nie opłaca lepiej to rozbić na 5 modeli... ;/ a ja tak jak szukałem tak nadal będę szukał kamerki która spełni moje oczekiwania i się chyba nie doczekam ;D Mogliby się zabrać za mocne ulepszanie matryc bo to mógłby być duży krok na przód. 



#91

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1741 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

Ale zobacz to... "Wow!! 8K to jest dwa razy 4K!!! Zobacz tą jakość!!" - dane techniczne 8k 15fps, taka mała powtórka z rozrywki ;)

8K to 4 x 4K lub 16 x 1080. Tak dla jasności.

Pozdrawiam



#92

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk
Myślenie typowego Janusza ;)

Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#93

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5074 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Tylko ze te hipotetyczne 8k - naprawdę zupełnie inna sprawa od strony technicznej. Pomijając oczywistą kwestię chłodzenia kamery - która jest ważniejszą sprawą niż 8 czy też baterię która ma być w końcu 2x większa. 8k wymaga obiektywu przystosowanego do 8k. Poczytajcie co się teraz dzieje względem hipotetycznego wejścia na rynek lustrzanek i bezlusterkowców z 4k! Oczywiście zwiększa to teoretycznie cenę GP. Które biorą z przymrożeniem oka ma być tańsze albo raczej może być tańsze niż H4 na wejściu na rynek. I szczerze do końca by mnie to jakoś nie zdziwiło. Pomijam tutaj kwestię o której raz wspominałem na forum że kamery sportowe mają mocno zawyżone ceny. A niewidzialna ręka rynku trochę chyba za bardzo się rozhulała. Ogólna walka z konkurencją może doprowadzić do takiej sytuacji że Hero 5 może mimo "8k" i innych bajerów być tańsze. GoPro obecnie ściga się na równi z Sony. Oczywiście nie przekłada się to na popularność Sony Action Cam. Ale popatrzcie na ruchy oby firm. Już nie wspomnę o Action Cam App i nowym GoPro App. Sony wbrew pozorom jest tylko pare ruchów za GoPro. I nie są to może aż tak wielkie i ciężkie zadania do wykonania. Choć w praktyce Sony ma dużo roboty do wykonania. 

 

A względem 8k najbardziej istotny jest kodek który kompresowałby materiał nagrany przez kamerę. Przy okazji zachowując jakość. H.265 - czeka na implementację. Choć tutaj znowu kłaniają się mądre licencje :) Co ciekawsze nie zdziwi mnie gdyby okazało się że GoPro wykombinuje coś razem z google. Które jakiś czas temu opracowało własne standardy kodekowe i kompresji obrazu przy naprawdę minimalnej stracie względem stopnia kompresji. Ale to tylko moje niczym nie poparte przypuszczenie. 

 

Tak czy inaczej niedługo ma pojawić się nowy Drift. W styczniu Sony zrobi re aktualizację swoich kamer. Więc x300v i x2000 w drodze. Dzisiaj nawet może pojawić się na rynku nowy SAC mini. Jest jak widać z kim konkurować.Tak więc premiera po konkurencji może pozwolić GoPro być przed wszystkimi prezentując nowy produkt na końcu. Obstawiam premierę w styczniu-marcu.


 


#94

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1741 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

Zastanawia mnie jakim cudem film od sony można de facto obrobić na telefonie za pomocą aplikacji, a z gopro na i7 ciężka sprawa.

Pozdrawiam



#95

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5074 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Dobre pytanie. Ale nowa apka od GoPro też pozwala na obróbkę. Może nie aż tak zaawansowaną ale jednak. Choć przyznam obu apkom przyglądałem się dość powierzchownie. Wieć nie wypowiem się w sposób obiektywny. Może ktoś na forum obrabia coś za pomocą dedykowanych aplikacji. Tak czy siak to przyszłość. 


 


#96

Erwin0917

Erwin0917

    Newbie

  • Użytkownik
  • 20 postów
  • Miejscowość:Ostrowiec Św

iphone 6s również daje możliwość obróbki 4k. Testował ktos to w sony, czy po 1s obróbki można telefonem rozpalac ognisko? Gdzieś musi być haczyk bo na moje oko to nie możliwe żeby telefon dał sobie radę z taką ilością danych. 



#97

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5074 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Obróbka materiału to nie jakaś tam wielka filozofia. Ale zupełnie czym inny jest renderowania materiału.


 


#98

sebo

sebo

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 256 postów
  • Kamera: GoPro4Black

Niektóre programy nie renderują obraz jeszcze raz, bo nie ma takiej potrzeby, jeśli wycinasz jakiś fragment to po co ponowna obróbka materiału?

Bez sensu.



#99

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1741 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

W aplikacji od sony możesz sobie posklejać cały filmik na telefonie dodać muzykę i wrzucić na media społecznościowe, więc musi być w jakiś sposób sklejany lub renderowany.

Pozdrawiam



#100

drzewo

drzewo

    Newbie

  • Użytkownik
  • 30 postów
  • Miejscowość:SO
  • Kamera: Hero2014
  • Karta pamięci: Sandisk

8k? to chyba jakieś nowe karty pamięci będą musiały powstać w dodatku jak oni chcą to chłodzić  

 

Od dawna są na rynku karty pamięci, które sobie poradzą z 8k. W GP4 film w 4k ma bitrate 60mbps, czyli potrzebne jest zaledwie 7,5MB/s do zapisu. Rozdzielczośc 8k to 4razy więcej danych, a więc 30MB/s. Nie mówie już że HEVC ma lepszą kompresje i te 30MB/s to może być z dużym zapasem. Co do grzania - kolejne chipy są produkowane w coraz mniejszych procesach technologicznych, a więc mniej się grzeją.

 

 

i jakie zastosowanie 8k można znaleźć? 

 

Taką samą jak 4k w stosunku do 1080p - lepsza jakość obrazu, więcej szczegółów. Ja już dawno przestałem nagrywać w 1080p, bo różnica jest widoczna nawet na zwykłym monitorze 1080p.

 

Niestety nie wierze w to że GP5 będzie miało 8k - takie rzeczy najpierw pojawiają się w smartfonach, np. 4k w Samsungu było rok wcześniej niż w GoPro.




Wróć do GoPro Hero5 · Następny nieczytany temat →