Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Laptop do 5tys pln


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1

pychubyk

pychubyk

    Newbie

  • Użytkownik
  • 21 postów
    Witam, w końcu nadsZedl czas abym i ja kupił cos mocniejszego, miałem składać PC, ale w razie emigracji chciałbym moc zabrać ze sobą bez problemu :). Z moich wymagań to chciałbym sie zamknąć w 5tys z dyskiem zewnętrznym, ponadto przekątna 15/17 obojętne.

    Jak bedzie tańszy to wiadomo sie nie obrazę. Grać raczej nie gram wiec stricto pod montaż laptop.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

    #2

    mistrzCK

    mistrzCK

      I'm a Pro!

    • Użytkownik
    • PipPipPipPip
    • 1919 postów
    • Miejscowość:Kielce
    • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
    • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

    Celuj w i7 i minimum 16RAM no i jakaś lepsza grafika, dołóż też SSD , ja mam Samsunga EVO. Dysk zewnętrzny kupowałem ostatnio Western Digital 2 TB z serii my passport. Mogę polecić. Cichy i szybki. 

    Pozdrawiam



    #3

    jacqu1916

    jacqu1916

      I'm a Pro!

    • Moderator
    • PipPipPipPip
    • 2381 postów
    • Miejscowość:Warszawa
    • Kamera: H3+B, H4B x 2
    • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2

    mam podobny tylko 8 ramu no i przy 1080/120 się przycina nie wiem czego mu brakuje 


     facebook_icon30x30.jpg

     

      social-instagram-30x30.png

     

      youtube-icon-30x30.png


    #4

    pychubyk

    pychubyk

      Newbie

    • Użytkownik
    • 21 postów
      Mistrzu, sytuacja jednak uległa zmianie... I muszę kupić stacjonarkę. Polecisz coś, jak sadzisz warto rozglądać sie za używkami, czy raczej celować w nówkę?


      Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

      #5

      KilereQ

      KilereQ

        Specjalista

      • Użytkownik
      • Pip
      • 184 postów
      • Miejscowość:Łuków (lubelskie)
      • Kamera: GoPro HERO 2014
      • Karta pamięci: 2x Sandisk Ultra 32Gb 48mb/s
      Najlepiej składać. Budżet dalej ten sam?

      #6

      mistrzCK

      mistrzCK

        I'm a Pro!

      • Użytkownik
      • PipPipPipPip
      • 1919 postów
      • Miejscowość:Kielce
      • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
      • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

      Ja mam coś takiego tylko starsza płyta i grafika ATI.

      Bardzo pozytywne sklejanie i szybki render.

      Pozdrawiam



      #7

      pychubyk

      pychubyk

        Newbie

      • Użytkownik
      • 21 postów
        Wszystko spoko, tylko kusi mnie ten odblokowany mnożnik, no i jakis dysk jeszcze do tego by trzeba. Grafika chyba wystarczająca, czy pchać sie w tego 980/970?


        Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

        #8

        KilereQ

        KilereQ

          Specjalista

        • Użytkownik
        • Pip
        • 184 postów
        • Miejscowość:Łuków (lubelskie)
        • Kamera: GoPro HERO 2014
        • Karta pamięci: 2x Sandisk Ultra 32Gb 48mb/s
        Jak nie zamierzasz grać w gry to nie

        #9

        mistrzCK

        mistrzCK

          I'm a Pro!

        • Użytkownik
        • PipPipPipPip
        • 1919 postów
        • Miejscowość:Kielce
        • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
        • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB
        Optymalnie pod render powinno się mieć 3 dyski. Nie 3 partycje tylko 3 dyski. W czym tajemnica? Jeden SSD pod system wiadomo, jeden do odczytu a drugi na którym render jest zapisywany. Chodzi o to że igła na pierwszym talerzu tylko odczytuje a na drugim tylko zapisuje. Nie wykonuje ruchów jak licznik geigera. To przyspiesza sam proces o około 20% i więcej Pozdrawiam

        #10

        tomaszterka

        tomaszterka

          Użytkownik

        • Użytkownik
        • 147 postów
        • Miejscowość:Wodzisław Śląski
        • Kamera: GoPro HERO 2014
        • Karta pamięci: Sandisk Ultra 32GB (10) 48mb/s

        E tam, wystarczy,że dwa dyski postawisz w Raidzie i będzie wporzo.


         Subskrybuj mój kanał  :)


        #11

        pychubyk

        pychubyk

          Newbie

        • Użytkownik
        • 21 postów
          Widzisz, mając taki budżet można złożyć cos konkretnie pod montaż, a mistrzu ma u mnie spory autorytet.. Dzięki mistrzu za uwagi, bede kombinował składał walczył.


          Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

          #12

          mistrzCK

          mistrzCK

            I'm a Pro!

          • Użytkownik
          • PipPipPipPip
          • 1919 postów
          • Miejscowość:Kielce
          • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
          • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

          Cieszą mnie te słowa.

          Zainwestuj w procek i kartę bo to raczej stałe elementy które nieprędko wymienisz. RAM i dyski możesz zawsze dołożyć jeśli stwierdzisz że zajdzie taka potrzeba.

          Są już procki 16 rdzeniowe, ale cena procesora praktycznie zamyka się w twoim budżecie.

          Ja bym się zastanawiał nad 6 rdzeniowym / 12 wątków - i7 5930K

          Wiąże się to niestety z zakupem droższej płyty i DDr4. No ale postęp kosztuje.

          Znajdziesz też tam testy grafik, ssd, ram i reszty podzespołów. Myślę, że coś sensownego poskładasz w komputroniku. U mnie w Kielcach chłopaki naprawdę mają pojęcie i potrafią doradzić i złożyć sprzęt pod specjalistyczne wymagania.

          Pozdrawiam



          #13

          Michal

          Michal

            Alpha i Omega

          • Senior Moderator
          • PipPipPipPipPip
          • 5194 postów
          • Miejscowość:Polska
          • Kamera: Hero 3
          • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

          Nie rozpoczynając nowego tematu a coś do obróbki 4k tylko za 3 tys pln?



          #14

          mistrzCK

          mistrzCK

            I'm a Pro!

          • Użytkownik
          • PipPipPipPip
          • 1919 postów
          • Miejscowość:Kielce
          • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
          • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

          To samo tylko używane. Szukaj jak najszybszego procka, sprawdzaj na benchmarkach. Procek najważniejszy. Kartę też coś lepszego bierz. Ram i dyski można dokupić. Zwracaj uwagę ile płyta obsługuje, bo zdarza się, że jest 4GB a płyta obsługuje 32. Takiego czegoś szukaj.

          Z moich doświadczeń wynika, że najważniejszy procek. Do sklejania przydaje się od 8 GB RAM. Ale to zawsze można dokupić w późniejszym czasie.

          Na teraz z allegro radziłbym ci mniej więcej coś takiego:

          - posiadam osobiście GT70 OD2. Sprzęt naprawdę mocarz. Jedyne czego można się czepić to matryca gorsza niż w sony. Ma takie charakterystyczne dziwne ziarno. Do przyzwyczajenia. Sprzęt nie jest mobilny bo sam zasilacz jest wielkości i masy cegły.

          Tu trzeba byłoły dokupić SSD albo wytargować o te 250 zł niższą cenę. W dalszej perspektywie dokupić RAMu. Pewnie jest włożona jedna kość bo z tego co czytam płyta obsługuje 32 GB. Ale to jeszcze trzeba byłoby dopytać sprzedającego o dokładny model.

          - alienweare to taki ekskluzywny produkt della, powiedzmy jak maybach mercedesa. Klasa sama w sobie, trochę więcej płacisz za samo posiadanie aliena niż za faktyczne bebechy, no ale sprzęt napewno z górnej półki na którym się nie zawiedziesz. Składany pod konkretne zadanie - grę. Jak MSI w dominatorze.

          Porównanie oby dwóch.

          Procek: 

          Karta: 

          Brałbym MSI

          No i tu mój jedyny kontrkandydat. Niestety tego nie kupisz w normalnych pieniądzach bo to tylko kupują nawiedzeni. Nie będziesz używał Autocada, Office, grał w gry, a komp tylko do montażu 

          To ciężko porównywać bo japle robi procesory w raidach i ich wydajności nie da się porównać z innymi laptopami. Fakt, że komp powinien być stabilniejszy i szybszy do obróbki poprzez sam system do porównywalnych parametrów na windowsie. Nie wiem czy na apple da się zainstalować programy z witaminką. Sam twixtor to wydatek 120$ także tego.

          Ja mam MSI pod win10. Na 7 chodził najszybciej, ale sterowniki kart wifi (killernet) oraz GF wymogły na mnie poniekąd zmianę na win10. To wszystko z racji tego że był wydany pod win8 i nie przewidziano wszystkich sterowników dla win7.

          Pozdrawiam

           

          EDIT Przepraszam źle pokojarzyłem fakty. Myślę że się przyda bo ktoś szukał. Za 3 tysie poszukam czegoś sensownego. Musi być laptop?



          #15

          Michal

          Michal

            Alpha i Omega

          • Senior Moderator
          • PipPipPipPipPip
          • 5194 postów
          • Miejscowość:Polska
          • Kamera: Hero 3
          • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

          A coś takiego ->

           

           



          #16

          mistrzCK

          mistrzCK

            I'm a Pro!

          • Użytkownik
          • PipPipPipPip
          • 1919 postów
          • Miejscowość:Kielce
          • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
          • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

          Procesor najlepszy w Enyvy.

          Pawilon ma dedykowaną kartę dwa pozostałe zintegrowane intelowskie.

          Zobacz takie coś procek lepszy niż ten pawilon.

          Co prawda drugiej generacji ale wyższy.

          Karta też lepsza. Ma już dysk SSD pod system i dwa razy tyle RAM ( 4 x 4GB ) niestety nie mogę znaleźć informacji ile max obsłuży tego RAM.

          Tu masz fajne podzespoły ale na matrycy 15.

          I jeszcze poleciłbym takie coś. Teściowej poleciłem tylko ma 32GB RAM (ten max obsłuży 16). Komp pod obróbkę 3D.

          Pozdrawiam

           

          EDIT Ewentualnie czekaj na okazję jak ja. Zdarzają się sporadycznie. Ale ja za taki laptop dałem 3400.

          i7 4700MQ, 16GB RAM, GTX 780M (4GB) taka konfiguracja nowego to około 7,5 tys, ja zakupiłem używanego z 7 miesięczną jeszcze gwarancją. 



          #17

          darekhifi

          darekhifi

            Użytkownik

          • Użytkownik
          • 72 postów

            to ja ze swojej strony polecę zdecydowanie jakąś mocarną używkę z segmentu pro (workstation HP elitebook lub Dell precision) , te sprzęty są obłędnie drogie jako nówki....ale używki biegają po 3-4 tyś za wersje 17". Osobiście brałem Dell Precision, elektronika porównywalna z Hp ale znaczne fajniejszy od strony mechaniczno serwisowej (dla mnie to ważne, jak mam zakurzony wentylator + układ chłodzenia procesora , to można go wyczyścić dosłownie w 5 min !!!! , a nie oddawać laptop do serwisu :) ). Sprzęt wzorowo wykonany, cichy, bardzo wydajny, dyski mogą pracować w raid,  bez dodatkowych inwestycji wchodzą 3 szt (mam 128gb ssd na system, 256bg ssd do pracy i magazyn klasyczny 2,5" 2TB ) ,a za dokładką ok 60-70 pln nawet 4, modele z i7 cztero-rdzeniowe obsługują 32BG RAM (w tych pieniądzach to głównie i7 2720QM a jak szczęście dopisze to i7 2820qm, dobre matryce.

            Wada tego sprzętu.....nie nadaje się do noszenia, autem trzeba wozić :)



            #18

            Michal

            Michal

              Alpha i Omega

            • Senior Moderator
            • PipPipPipPipPip
            • 5194 postów
            • Miejscowość:Polska
            • Kamera: Hero 3
            • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

            A toshiba?

             

            Więc tak nie chodzi mi generalnie o szybkość renderowania a o komfort pracy. Bym na spokojnie mógł złożyć sobie film. U mnie komp potrafi pracować długie godziny. Ma mieć dobrej jakości ekran. Sorry ale mój w tel ma obecnie lepszą jakość jak ten w laptopie. Co uważam za jakaś formę porażki no ale wiadomo. Kupuje kompa raz na 5 lat tzn do wyciągnięcia ducha. A mój obecny chyba powinien już lecieć na emeryturę.

             

            Z drugiej strony pracuje obecnie na Centrino 2  p7350 i chciałbym coś więcej nie wiem też jak plasować ten procesor jako obecnie odpowiednik pod postacią i5?



            #19

            pychubyk

            pychubyk

              Newbie

            • Użytkownik
            • 21 postów
              Filować filować i uzbroić sie w dużo cierpliwości... Zobacz na datę tematu kiedy go zakładałem, a komputer kupiłem dopiero tydzień temu... Generalnie to trafiłem spoko okazje, pojechałem o odrazu kupiłem. I7 4690k 4gb karta 970, 8gb ram, no kombajn po prostu, dołożyłem ssd i magia. Zjazd na rowerze, a montuje się to bez żadnej ścinki, laga, usb3.0 zapinkala jak złe. Jeszcze trochę mam przy tym roboty, ale z ustalonym budżetem, i faktycznie z tymi pieniazkami na koncie, plus bezcenne porady 'mistrza' wykorzystaj, będziesz bardzo zadowolony.
              Mistrzu, ty wiesz, duża dobra flaszka dla ciebie!

              PS. Mały sneak peak


              Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

              #20

              Michal

              Michal

                Alpha i Omega

              • Senior Moderator
              • PipPipPipPipPip
              • 5194 postów
              • Miejscowość:Polska
              • Kamera: Hero 3
              • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

              U mnie w dogrywce zostaje Toshiba oraz Envy :) Teraz pytanie 17 cali 1080p vs 15 ?