Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Karta do X1000V

karta x1000v

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1

Santonio

Santonio

    Newbie

  • Użytkownik
  • 28 postów

    Witam wszystkich,

     

    mam do Was strasznie nurtujące mnie pytanie, a dokładniej, może ktoś wie jaka dokładnie karta jest potrzebna do X1000V, aby w pełni obsługiwać ten tryb 100MB/s (720 240fps lub 4k, itd.), bo pisałem już do Sony z zapytaniem o to, posłali mnie do dziłu technicznego, napisałem do działu technicznego, to odpowiedzieli mi, że to "około 100MB/s" opisane w danych kamery, to rzeczywiście "100MB/s" i karta UHS-I 95MB/s "jest wolniejsza od 100MB/s", więc nie nadaje się, po czym powiedzieli mi, że będzie działało na kartach "UHS-I U3"... No, a przecież "UHS-I U3" to nic innego jak 95MB/s - nawet w ich ofercie... Jak więc spytałem ich o przykładowy model to odesłali mnie znów do działu handlowego i dali link do strony ich sklepu, gdzie o matko... są karty 95MB/s... Które ich zdaniem nie są właściwe. A ja jeszcze w życiu nie widziałem karty powyżej 95MB/s... Napisałem do działu handlowego Sony z pytaniem o przykładowy model karty, która będzie umożliwiała pełną obsługe tryby 100MB/s w ActionCam X1000V i ochrzanem, że co chwile mnie odsyłają między tymi samymi działami i raz piszą, że nie może być taka, później mi piszą, że taka... ale jednak nie taka... No po prostu zero profesjonalizmu z ich strony i chyba sami nie wiedzą, jaka karta obsługuje ten ich tryb...

     

    Może Wy wiecie jaką trzeba mieć kartę do ActionCam X1000V, aby w pełni obsługiwany był tryb 100MB/s (najlepiej podajcie jakiś konkretny model sprawdzonej, jeżeli znacie) i czy UHS-I U3 95MB/s będzie dobra, czy jednak nie i czy rzeczywiście to "około 100MB/s", to 100MB/s, czy 95MB/s i jedynie zapisane jako "około 100MB/s", aby ładnie wyglądało? Bo jeszcze trochę i osiwieję z tym Sony... Już 2 tygodnie z nimi mailuje i nie dostałem jeszcze od nich odpowiedzi na to mogłoby się zdawać podstawowe pytanie dotyczące ich produktu... i jego czołowej funkcjonalności, która tak się chwalą, że przebija GoPro...

     

    Pozdrawiam.



    #2

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5106 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

    Daj mi chwilę coś poradzę!


     


    #3

    Santonio

    Santonio

      Newbie

    • Użytkownik
    • 28 postów

      Byłbym wdzięczny :). Bo kamerę miałem kupować 2 tyg. temu, a do dziś męczę się z supportem Sony, aby się dowiedzieć czy w ogóle kupować tą kamerkę i jaka do niej karta jest potrzebna - czy taka w ogóle istnieje :)...



      #4

      Michal

      Michal

        Alpha i Omega

      • Senior Moderator
      • PipPipPipPipPip
      • 5106 postów
      • Miejscowość:Polska
      • Kamera: Hero 3
      • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

       

       


       


      #5

      Santonio

      Santonio

        Newbie

      • Użytkownik
      • 28 postów

        Czyli karty o które pytałem Sony, ich dział techniczny stwierdził, że nie będa dobre, czyli 95MB/s, m.in wymieniona przez Ciebie "SanDisk Extreme PRO 64GB UHS-I/U3 95MB/s" spełniają jednak wymogi tego trybu 100MB/s i pozwalają w pełni wykorzystać potencjał tej kamerki, tak? A ten tryb "około 100MB/s" to tak, jak się spodziewałem chwyt marketingowy używający zaokrąglenia i wprowadzający w błąd nawet sam dział techniczny Sony :)?

        Jakbyś mógł jeszcze napisać, gdzie udało Ci się pozyskać to info byłbym wdzięczny :). I dzięki :).



        #6

        jacqu1916

        jacqu1916

          I'm a Pro!

        • Moderator
        • PipPipPipPip
        • 2376 postów
        • Miejscowość:Warszawa
        • Kamera: H3+B, H4B x 2
        • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2

        ja ze swojej strony dam polskie linki 

         

         

         

         

         

        nie widziałem kart micro sd szybszych niż te, więc ze strony sony to zagrywka marketingowa nie mająca odzwierciedlenia w rzeczywistości, kup Hero4 Black :)


         facebook_icon30x30.jpg

         

          social-instagram-30x30.png

         

          youtube-icon-30x30.png


        #7

        Santonio

        Santonio

          Newbie

        • Użytkownik
        • 28 postów

          Właśnie dostałem kolejną odpowiedź z Sony, która mnie jeszcze bardziej rozśmieszyła :D.

           

          Opis na stronie produktu Action Cam X1000 okresla predkosc jako "okolo 100MB/s" tak jak Pan napisal. I rzeczywiscie kamerka tyle potrafi. Niestety w tym momencie nie posiadamy karty pamieci o predkosci 100MB/s. Karta pamieci, ktora polecamy do kamery w to microSDXC 95MB/s.

           

          oraz

           

          Pana kamerka Action Cam 4K ma mozliwosc nagrywania przy przeplywnosci 100MB/s. W przyszlosci gdy pojawia sie karty obslugujace ta predkosc bedzie Pan mogl w pelni wykorzystac mozliwosci kamerki.

           

          Znaczy co? Wyprodukowali kamerę, której nawet nie byli w stanie przetestować czy działa tak, jak piszą? :D A w rzeczywistości nie ma na świecie kart, które by obsługiwały taką prędkość jaka jest wymagana w kamerze? ^^

           

          Innymi słowy nawet jak kiedyś taka karta wyjdzie - bo ja też takich na świecie nie widziałem tak, jak piszecie, to nie ma nawet pewności, że będzie kompatybilna z tą klasą sprzętu :D?

           

          Kocham takie firmy, które piszą, że mają coś lepszego od innych a w rzeczywistości nie ma siły na świecie, by to coś działało :).

           

          PS. Próbował z Was ktoś nagrywac 720 240fps i 4k na tych kartach 95MB/s - lub znacie kogoś takiego? Działa to dobrze?

           

          Ogólnie myślę nad Sony, a nie GoPro z racji lepszego detalu, bardziej wyrazistej barwy koloru, no i z powodu tego trybu 720 240fps. Dlatego myślę, że jednak wezmę Sony, o ile da się tam uzyskać to 720 240fps (bo widziałem na YT nagrania, że ludzie nagrywali).



          #8

          jacqu1916

          jacqu1916

            I'm a Pro!

          • Moderator
          • PipPipPipPip
          • 2376 postów
          • Miejscowość:Warszawa
          • Kamera: H3+B, H4B x 2
          • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2

          tak moja H4B to potrafi karta którą mam to samsung pro, w zupełności daje radę, czy to 1080/120 czy 720/240 czy 4K/30, jeszcze nie miałem z nią problemów, kupuj GoPro


           facebook_icon30x30.jpg

           

            social-instagram-30x30.png

           

            youtube-icon-30x30.png


          #9

          Santonio

          Santonio

            Newbie

          • Użytkownik
          • 28 postów

            Tyle, ze GoPro nie ma tej jakosci detalu co Sony (nie da się rozpoznać detali na filmie) i ma strasznie ponure kolory nagrywania (nawet na ProTune), plus radzi sobie gorzej w ciemności (większe szumy na ekranie lub rozmazy w trybie nocnym), nie ma stabilizacji w ogóle i w trybie 720/240 dziwnie nagrywa - nie ma szerokiego ekranu ;p. Dlatego bardziej skłaniam się do Sony niż do GoPro. Szczególnie, że w Sony jeszcze mam pilot z podglądem mniej więcej w cenie czystej GoPro + mniejsze problemy z supportem gdyby co, bo podobno obie kamerki bywają wadliwe, a GoPro już w ogóle.



            #10

            jacqu1916

            jacqu1916

              I'm a Pro!

            • Moderator
            • PipPipPipPip
            • 2376 postów
            • Miejscowość:Warszawa
            • Kamera: H3+B, H4B x 2
            • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2

            Tylko że stabilizacja skraca kąt widzenia ze 170 do 120 to samo mogę zrobić w programie, kolory to też nie problem, po to są programy do obróbki, twój wybór ja wybrałem gopro i jestem zadowolony 


             facebook_icon30x30.jpg

             

              social-instagram-30x30.png

             

              youtube-icon-30x30.png


            #11

            Santonio

            Santonio

              Newbie

            • Użytkownik
            • 28 postów

              Tylko że stabilizacja skraca kąt widzenia ze 170 do 120 to samo mogę zrobić w programie, kolory to też nie problem, po to są programy do obróbki, twój wybór ja wybrałem gopro i jestem zadowolony 

               

              Kolory może i tak, ale jakości już nie, a tą Sony ma lepszą - lepiej widać szczegóły niż w przypadku GoPro i jest dużo mniejsza kompresja niszcząca jakość (bo GoPro ma straszną kompresje).



              #12

              jacqu1916

              jacqu1916

                I'm a Pro!

              • Moderator
              • PipPipPipPip
              • 2376 postów
              • Miejscowość:Warszawa
              • Kamera: H3+B, H4B x 2
              • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2

              nie robię produkcji rodem z Hollywood więc dla mnie jest git :)

              a poza tym to chyba mówisz o hero 2014 a nie o hero 4 black :)


              Użytkownik jacqu1916 edytował ten post 30 czerwiec 2015 - 11:41

               facebook_icon30x30.jpg

               

                social-instagram-30x30.png

               

                youtube-icon-30x30.png


              #13

              Santonio

              Santonio

                Newbie

              • Użytkownik
              • 28 postów

                nie robię produkcji rodem z Hollywood więc dla mnie jest git :)

                a poza tym to chyba mówisz o hero 2014 a nie o hero 4 black :)

                Nie, mówię o Hero 4 black, tak samo jak poprzednicy używa tylko formatu MP4, który bardzo kaleczy jakość stosując wysoką kompresję - szczególnie na czerwieniach, ma bardzo słaby detal i to widać na nagraniach porównawczych i surowych (bo bawiłem się trochę tą kamerą) i w porównaniach na YouTube.

                 

                Widać to np. tutaj:

                 

                lub w tym fragmencie innego porównania:

                 

                Z nagrań Sony jestem w stanie wszystkie napisy nagrane przeczytać, z GoPro nic, bo wszystko jest zamazane.

                 

                Widać to dokładniej tutaj:



                #14

                jacqu1916

                jacqu1916

                  I'm a Pro!

                • Moderator
                • PipPipPipPip
                • 2376 postów
                • Miejscowość:Warszawa
                • Kamera: H3+B, H4B x 2
                • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2

                nie zamierzam cię przekonywać tylko mówię że mi bardziej pasuje gopro, jeszcze raz nie kręcę produkcji hollywood więc mi wystarcza 

                pozdrawiam


                 facebook_icon30x30.jpg

                 

                  social-instagram-30x30.png

                 

                  youtube-icon-30x30.png


                #15

                Santonio

                Santonio

                  Newbie

                • Użytkownik
                • 28 postów

                  Ależ przekonuj :), jesteś użytkownikiem tej kamery dłużej niż ja, bo ja tylko się nią bawiłem i jeżeli bym się mylił w tym wypadku, to zawsze warto poznać opinię kogoś innego, kto ma większe doświadczenie. Jednak chyba GoPro bardzo przegrywa jeżeli o jakość chodzi - tutaj się chyba nie mylę?



                  #16

                  Michal

                  Michal

                    Alpha i Omega

                  • Senior Moderator
                  • PipPipPipPipPip
                  • 5106 postów
                  • Miejscowość:Polska
                  • Kamera: Hero 3
                  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

                  Bierz Sony :) Ma najlepsza jakość obrazu na rynku. Pod tym względem bije GP. A co do karty trzeba było by po prostu brać do "ręki" film z karty i luknąć we właściwościach z jaką przepustowością nagrywa. Karty jednak jakieś są gdyż nie jeden jakoś nagrywa te filmy w 4k!


                   


                  #17

                  jacqu1916

                  jacqu1916

                    I'm a Pro!

                  • Moderator
                  • PipPipPipPip
                  • 2376 postów
                  • Miejscowość:Warszawa
                  • Kamera: H3+B, H4B x 2
                  • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2

                  na tym filmie faktycznie kolory wyglądają, ano dlatego że jest gopro kolor załączony, natomiast jeżeli uzyjesz opcji native to w posprodukcji uzyskasz dużo lepszy obrazek, gopro kolor jest tak jakby gotowym filtrem i w zasadzie nic juz z tym nie zrobisz, natomiast ta druga opcja jest niezła, ale trkamera eba trochę pogrzebać w programach do obróbki, kamera nagrywa z bitratem ok 60 więc jakość jest zadawalająca


                   facebook_icon30x30.jpg

                   

                    social-instagram-30x30.png

                   

                    youtube-icon-30x30.png


                  #18

                  Santonio

                  Santonio

                    Newbie

                  • Użytkownik
                  • 28 postów

                    Właśnie zamawiam Sony ActionCam FDR-X1000VR, tak PS, właśnie na coś trafiłem, co powiedzie na temat tej karty:

                     

                     

                    wg opisu niby ma 100MB/s, ale nie ma napisane ile dokładnie na zapisie.



                    #19

                    jacqu1916

                    jacqu1916

                      I'm a Pro!

                    • Moderator
                    • PipPipPipPip
                    • 2376 postów
                    • Miejscowość:Warszawa
                    • Kamera: H3+B, H4B x 2
                    • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2
                    A nie prościej kupić sprawdzoną kartę a nie wynalazek?

                    Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka


                     facebook_icon30x30.jpg

                     

                      social-instagram-30x30.png

                     

                      youtube-icon-30x30.png


                    #20

                    Santonio

                    Santonio

                      Newbie

                    • Użytkownik
                    • 28 postów

                      Też tak myślę, ale pytam, bo może ktoś zna tą firmę, o której ja nigdy nie słyszałem, bo ten link mi podesłał producent - mimo że sam nie był pewny jaka jest rzeczywiście prędkość tej karty :D.

                       

                      Edit:

                      Zamówiłem tą kartę: