Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Karta do X1000V

karta x1000v

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#21

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Powiem Ci tak nie brałbym Polskiego GoodRamu, Kingstona oraz SanDiska - z powodu rzekomo wielu podróbek tego ostatniego. Sony ma po prostu ostrzejszy obiektyw od GoPro. W sumie gdyby ciut Sony doprcowało swój produkt pobił by GP pomijam tutaj marketing.



#22

Santonio

Santonio

    Newbie

  • Użytkownik
  • 28 postów

    Cóź, wiem, że SanDisk ma dużo podróbek - ale już kupowałem karty SanDiska i mam dobre wspomnienia z nimi związane, a ta wygląda na oryginalną i mam nadzieję, że taka jest. Sprzedawca to firma, do tego ma dużo komentarzy pozytywnych, a produkt na zdjęciu wygląda na oryginalny. Miejmy nadzieję, że wszystko będzie ok :).

     

    Co do marketingu Sony, to procedury wewnętrzne niszczą u nich całą magię - wyciągnięcie od nich informacji o ich własnym produkcie graniczy z cudem... Przynajmniej w moim przypadku trwało to 2 tyg. ciągłego mailowania...



    #23

    jacqu1916

    jacqu1916

      I'm a Pro!

    • Moderator
    • PipPipPipPip
    • 2381 postów
    • Miejscowość:Warszawa
    • Kamera: H3+B, H4B x 2
    • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2

    powodzenia, koniecznie się podziel efektami filmowania


     facebook_icon30x30.jpg

     

      social-instagram-30x30.png

     

      youtube-icon-30x30.png


    #24

    Santonio

    Santonio

      Newbie

    • Użytkownik
    • 28 postów

      również życzę powodzenia i dzięki za pomoc wszystkim :).



      #25

      Michal

      Michal

        Alpha i Omega

      • Senior Moderator
      • PipPipPipPipPip
      • 5194 postów
      • Miejscowość:Polska
      • Kamera: Hero 3
      • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

      Czekamy na pliki :)



      #26

      jarekp

      jarekp

        Newbie

      • Użytkownik
      • 3 postów

        Cześć, właśnie nabyłem x1000vr - jeszcze cieplutka z wtorku :)

         

        Jakość wykonania materiałów na pierwszy rzut oka o wile lepsza niż gopro (mam w podstawowej wersji zwykłego hero),

        a o akcesoriach już nie wspominając - są naprawdę solidne, zaskoczyły mnie na plus no i oczywiście odpowiednio drogie :/

         

        Od wczoraj również próbuje się dowiedzieć co z tą kartą SD, jaka powinna być. Dzwoniłem już do sony polska 3 razy. Każda z osób na infolinii przynajmniej:

        - nie wiedziała że mają taki produkt, lub/oraz

        - nie wiedziała jakie są karty sd i co to za karty sdxc, a o prędkościach to już zapomni, lub/oraz

        - nie wiedzieli o co w ogóle chodzi.

        Nic nie wiedzą...ręce opadają, pewnie są z outsourcingu firmy zew. zatrudniającej studenciaków...więc rotacja duża.

        Ale na taką firmę jak sony to mało poważne podejście.

         

        Też im powiedziałem, że nie ma kart szybszych w klasie uhs-I u3 niż 95mb/s (przynajmniej tych w sprzedaży - teoretycznie mogą dochodzić do 104mb/s ale nie chcę nawet myśleć o potencjalnej cenie).

         

        Powiedzieli że odpiszą, bo dział techniczny też nie dawał rady i prześlą pytanie do wyższej instancji.

        Zapytałem w takim razie skoro specyfikacja kart i kamery się wyklucza to czy można zamontować kartę typu uhs-II ... też nie wiedzą, dadzą znać (uhs-II daje możliwość osiągnięcia 320mb/s, więc spokojnie do 150mb/s można kupić w dobrej cenie).

        W specyfikacji technicznej brak info jakie klasy kart przyjmuje.

         

        Co się chociaż dowiedziałem, to to że max pojemność karty jaką można włożyć do kamery to 64GB.

         

        PS. filmiki kręci fajne choć chyba wymagają odpowiednich ustawień.

        Karty słabsze niż podana w instrukcji powoduje brak dostępu do wyższych rozdzielczości lub większej liczbie klatek/s. (włożona samsung 32bg uhs-I u1 zapis80/odczyt90)

         

        Widzę, że raczej ze strony sony nie ma co liczyć na pomoc w ramach ich własnych produktów. Chyba trzeba napisać do centrali :)



        #27

        Santonio

        Santonio

          Newbie

        • Użytkownik
        • 28 postów

          No niestety, support Sony, to czysta amatorka... Po tym jak ich ochrzaniłem po ostatniej wiadomości stwierdzili, że przesłali już informacje wyżej i że nastąpią zmiany w opisie produktu - acz pewnie i tak niczego nie będą wyjaśniały.

           

          Ja zamówiłem kartę 95MB/s - jak dojdzie kamerka i karta to się dowiem, czy działa tryb 100MB/s, pisałem też do osoby, która nagrywała taki filmik, ale ta osoba nie odpisuje.

           

          Gdybyś się czegoś dowiedział więcej w tym czasie daj znać.



          #28

          Michal

          Michal

            Alpha i Omega

          • Senior Moderator
          • PipPipPipPipPip
          • 5194 postów
          • Miejscowość:Polska
          • Kamera: Hero 3
          • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

          Są szybsze karty ale nie wiem jak z ich dostępnością pomijam cenę. Ja z kolei niedawno dzwoniłem do konkurencji też nie lepiej ale też chyba nie aż tak tragicznie.

           

          Jesteśmy na forum od tego by Ci pomóc! By wam pomóc. A skąd jesteście panowie? Tak jeszcze zapytam? Bo szybciej było by na żywo jak przy pomocy klawiatury.



          #29

          ViR

          ViR

            Newbie

          • Użytkownik
          • 2 postów
          • Miejscowość:Czechowice-Dz.
          • Kamera: AS200VR
          • Karta pamięci: Kingston SDCA3/64GB

          Witajcie Panowie.

           

          Zweryfikuję nieco to o czym piszecie i postaram się wyjaśnić wystarczająco prosto.

           

          Przepływność wideo mierzymy w bitach podobnie jak inne przepływności (np. pasmo połączenia sieciowego).

          Natomiast prędkość zapisu mierzymy już w Bajtach (np. prędkość zapisu kart pamięci/dysków twardych, itp.).

           

          Zatem kamera FDR-X1000 nagrywa z przepływnością sięgającą ~100Mbit/s a nie jak piszecie 100MBajt/s

           

          Karty microSDXC 64gb+ w standardzie class 10 uhs-I potrafią osiągać prędkości zapisu ciągłego do 90-95MBajt/s i przyjmą nagrania audio/video o przepływności sięgającej spokojnie ~700mbit/s (1MB/s = 8Mb/s, tak więc 90MB/s X 8 = 720Mbit/s)

           

           

          Mam nadzieję że pomogłem, gdyż do tej pory byłem 'biernym' czytelnikiem tego forum :)

           

           

          Pozdrawiam!

           

           

          ps. Kolega używa kamery x1000V z kartą Kingston microSDXC 64GB Class 10 UHS-I U3 ( ) i działa w najwyższej jakości. Notabene sam kupiłem w/w kartę akurat do modelu niższego, polecam. Spokojnie osiąga deklarowane prędkości - sprawdzone obie karty w czytniku usb3.

           

          ps2. Karty mniejsze niż 64GB są domyślnie formatowane w FAT32, a kamery sony z kodekiem XAVCs wymagają systemu plików exFAT. Karty poniżej 64GB wykonywane są także w innym standardzie (SDHC) - stąd deklarowane prędkości zapisu/odczytu rzadko pokrywają się z rzeczywistością


          • Santonio lubi to

          #30

          Santonio

          Santonio

            Newbie

          • Użytkownik
          • 28 postów

            @ViR - to co napisałeś jest prawdą - przynajmniej od technicznego punktu widzenia, ale na stronie Sony, podobnie jak w pomocy technicznej Sony można otrzymać odpowiedź 100MB/s - nie 100Mb/s (a przynajmniej tak było jak pisałem ten temat, bo samego mnie to zdziwiło - mieli wprowadzoć zmiany w opisie), stąd też moje pytanie było. Jeżeli to co mówisz jest prawdą (bo to z FAT32 i exFAT jest również prawdą, bo każde urządzenie szybsze, zapisujące większe pliki wymaga exFAT, gdyż FAT32 obsługuje m.in. max 4GB pliki i jest wolniejszy), to bym się bardzo ucieszył. A to by też oznaczało, że Sony nie tylko nie wie jakich kart wymaga, ale i jakie parametry ma ich sprzęt. Samego mnie dziwiło jak to możliwe, że kamera nagrywająca w HD tylko może z kompresją zapisywać na każdą sekundę aż 100MB, czyli zjadałaby kartę 64GB w 10-11 min nagrania - a większych nie obsługuje.

             

            Poniżej to, co pisało Sony na moje pytanie, co już na forum zamieszczałem:
             

            Opis na stronie produktu Action Cam X1000 okresla predkosc jako "okolo 100MB/s" tak jak Pan napisal. I rzeczywiscie kamerka tyle potrafi. Niestety w tym momencie nie posiadamy karty pamieci o predkosci 100MB/s. Karta pamieci, ktora polecamy do kamery w to microSDXC 95MB/s.

             

            oraz

             

            Pana kamerka Action Cam 4K ma mozliwosc nagrywania przy przeplywnosci 100MB/s. W przyszlosci gdy pojawia sie karty obslugujace ta predkosc bedzie Pan mogl w pelni wykorzystac mozliwosci kamerki.

             

            I więcej potwierdzających to wypowiedzi od nich otrzymałem.

             

            Ale jeżeli mówisz, że Twój kolega używa karty 80/90, to jestem kontent, bo by oznaczało, że karta którą kupiłem (90/95) będzie dobra :).

             

            Dzięki za zabranie głosu w dyskusji, bo bardzo pomogłeś :).



            #31

            ViR

            ViR

              Newbie

            • Użytkownik
            • 2 postów
            • Miejscowość:Czechowice-Dz.
            • Kamera: AS200VR
            • Karta pamięci: Kingston SDCA3/64GB

            Cieszę się że mogłem pomóc. Plik z kamery AS200V pokazuje przepływność na poziomie 50000kbps (czyli w przybliżeniu 50Mbps - Megabitów na sekundę).

             

            To częsty przypadek mylenia, ja z branży IT i to strasznie razi. Niestety, faktem jest że niekompetencja w korpo Sony jest ... ogromna...



            #32

            jarekp

            jarekp

              Newbie

            • Użytkownik
            • 3 postów

              Również dziekuję za pomoc.



              #33

              Michal

              Michal

                Alpha i Omega

              • Senior Moderator
              • PipPipPipPipPip
              • 5194 postów
              • Miejscowość:Polska
              • Kamera: Hero 3
              • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

              No i wszystko jasne :) A czy ktoś mógłby mi podesłać pliki w 4k z kamerki?



              #34

              jarekp

              jarekp

                Newbie

              • Użytkownik
              • 3 postów

                zamontowałem juz nową kart, tak jak pisaliście.

                u mnie na kompie strasznie przycinaja 4k - za słaby sprzęt... a pzy zapisie 100mbs na nawet poniżej 4k odtwarza w strasznie dziwny sposób, robi groch jakby z niebieskimi pixelami. To też może być wynikiem słabego sprzętu?

                 

                ps. kamera nie daje sobie rady przy malej ilości swiatła, robi standardowy groch/szum na filmie tak jak przy zwiekszonym iso (nawet przy mniejszej ilosci klatek). nawet w pomieszczeniu w nocy ze sztucznym oświetleniem najgorzej widać czarne elementy (u mnie to byłu kolumny - wyszły szare...z szumem). natomiast świetnie radzi sobie w dzień. ze zdjęciami to samo, robic tylko w dzień inaczej chce sie zbyt długo naświetlic i przy drgankach rozmazuje obraz lub wychodzi z szumem.



                #35

                Michal

                Michal

                  Alpha i Omega

                • Senior Moderator
                • PipPipPipPipPip
                • 5194 postów
                • Miejscowość:Polska
                • Kamera: Hero 3
                • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

                Podeślij materiał to jedno a drugie w jakich warunkach nagrywasz? Kamera sportowa to nie lustrzanka z wielkością sensora równą pełnej klatce. 



                #36

                Tombus

                Tombus

                  Newbie

                • Użytkownik
                • 2 postów

                  czyli zjadałaby kartę 64GB w 10-11 min nagrania - a większych nie obsługuje.

                   

                  Tutaj się niestety mylisz. Moja AS200 bez problemu radzi sobie z kartą SanDisk'a 128GB ;) Szczegóły na forum dla "soniaków".



                  #37

                  Prosperowiak

                  Prosperowiak

                    Newbie

                  • Użytkownik
                  • 5 postów

                    Odświeżę temat. Jakie obecnie proponujecie karty do sony FDR X1000 ?



                    #38

                    P3t3r

                    P3t3r

                      Newbie

                    • Użytkownik
                    • 19 postów

                      Właśnie zamawiam Sony ActionCam FDR-X1000VR, tak PS, właśnie na coś trafiłem, co powiedzie na temat tej karty:



                      wg opisu niby ma 100MB/s, ale nie ma napisane ile dokładnie na zapisie.

                      Miałem z ta karta dziwna historie. Kupiłem w sklepie Currys (najwieksza sieć stacjonarnych sklepów elektronicznych w UK) powyższa kartę (64GB). Wszystko było ok. Niedługo potem w tym samym sklepie kupiłem identyczna kartę lecz mniejszej pojemności (32GB). Okazało sie ze kamerka nie pozwoliła nagrywać w trybie wyższym niz PS. Poszedłem do sklepu, który wymienił mi kartę na inny egzemplarz. Sprawdziłem na miejscu i okazało sie ze rownież i ta nie działa w wyższych rozdzielczościach. Jak to możliwe? 64gb jest ok a 32gb nie
                      Pozdr

                      #39

                      Szakal

                      Szakal

                        Newbie

                      • Użytkownik
                      • 19 postów
                      • Miejscowość:Kraków
                      • Kamera: Sony X1000VR + Canon IXUS 110 IS
                      • Karta pamięci: SanDisk 64GB Extreme Pro UHS-1

                      do mojej Sony x1000VR zakupiłem SanDisk microSDXC 64GB Extreme Pro 95MB/s wszystko hula jak należy- polecam :)



                      #40

                      Niesportowy

                      Niesportowy

                        Newbie

                      • Użytkownik
                      • 2 postów
                      • Miejscowość:Słupsk
                      • Kamera: Sony x1000V
                      • Karta pamięci: Samsung SDXC, 64GB
                      Może uda Wam się mi pomóc Panowie i Panie. Przeczytałem najpierw cały powyższy temat na forum a następnie zebrawszy esencję Waszych wypowiedzi udałem się do sklepu i zakupiłem Sony FDR-X1000VR wraz z kartą Samsung PRO+ 64GB micro SDXC UHS-I U3 Class10.

                      Na opakowaniu karty napisane jest że prędkość odczytu wynosi do 95 MB/s natomiast zapisu do 90 MB/s. Nawet Samsung na opakowaniu podaje że karta nadaje się do nagrywania w 4K. Pewny siebie włożyłem kartę do kamery i spróbowałem ustawić zapis na XAVCS 4K 30p 100M. Jedyne co się dzieje to zaczyna wyświetlać się komunikat "MEDIA" oraz migać cały czas. Następnie automatycznie ustawia się tryb 4K 30p 60M. Tryb 4K 24p 100M oraz tryb 720 240p 100M również nie da się ustawić. Karta sformatowana jest do trybu exFAT.

                      Szczerze powiem że nie mam pojęcia co robić. Jakieś pomysły na rozwiązanie? Bardzo proszę o pomoc :-)