Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Laptop do 4 tyś


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1

bercikbdg

bercikbdg

    Newbie

  • Użytkownik
  • 33 postów
    Witam, szukam laptopa do edycji filmów jak i zdjęć z gopro jak i lustrzanki gh4.
    Cena do 4-4.3 tys max.

    Znalazłem coś takiego, a może jednak warto wybrać Lenovo bo zupełnie inna specyfikacja jest za tą cenę.



    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

    #2

    jacqu1916

    jacqu1916

      I'm a Pro!

    • Moderator
    • PipPipPipPip
    • 2381 postów
    • Miejscowość:Warszawa
    • Kamera: H3+B, H4B x 2
    • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2

    http://kamerypov.pl/...op-do-5tys-pln/


     facebook_icon30x30.jpg

     

      social-instagram-30x30.png

     

      youtube-icon-30x30.png


    #3

    mistrzCK

    mistrzCK

      I'm a Pro!

    • Użytkownik
    • PipPipPipPip
    • 1919 postów
    • Miejscowość:Kielce
    • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
    • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

    Ja sobie sprawiłem GT70 i kopie dupy.

    Co prawda powinieneś wiedzieć w czym to będziesz obrabiał i sprawdzić rekomendowane grafiki. U mnie jest GTX 780M i super radzi sobie z podglądami i renderowaniami w czasie rzeczywistym. Karta nie jest rekomendoawana ale są na to sposoby ;)

    Ewentualnie możesz pomyśleć o używanym Macu.

    Większego wyboru nie ma niestety.

    U mnie nie było mowy o drugiej stacjonarce.

    Pozdrawiam



    #4

    martinio

    martinio

      Newbie

    • Użytkownik
    • 12 postów
    • Kamera: GoPro 4 Black
    • Karta pamięci: Samsung EVO 64GB (10)
    Nie wiem jak reszta ale ja bym wzial tylko ssd bez hdd. Rozumiem, ze w twojej propozycji ssd to 128gb. Wydaje mi sie to bardzo malo.

    Happy wife, happy life...

    Happy wife, happy life... :wink:

     


    #5

    mistrzCK

    mistrzCK

      I'm a Pro!

    • Użytkownik
    • PipPipPipPip
    • 1919 postów
    • Miejscowość:Kielce
    • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
    • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

    To byś źle wziął. Poczytaj o procesie renderowania



    #6

    bercikbdg

    bercikbdg

      Newbie

    • Użytkownik
    • 33 postów

      To byś źle wziął. Poczytaj o procesie renderowania

      A co powiesz na to?



      Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

      #7

      mistrzCK

      mistrzCK

        I'm a Pro!

      • Użytkownik
      • PipPipPipPip
      • 1919 postów
      • Miejscowość:Kielce
      • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
      • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

      Bardzo fajny sprzęt. Mam GT70 2OD. Działa płynnie nawet pod 4K.

      Jedyne do czego musiałem się przyzwyczaić to gorszy ekran niż w sony vaio. Ma taką charakterystyczną "kaszę". Ale vaio topowy model dla grafików z dwoma lampami matrycy, także tego ... Niestety był na core 2 duo (o dziwo szybszym niż niektóre i5). Za to ma nagrywarkę blu-ray z której nadal korzystam a moje dzieciaki chętnie oglądają na nim bajki.

      Co do MSI. Ja jestem zadowolony. Za swojego dałem 3400 więc tu te 4 koła to dobra cena za taki sprzęt. Procesor trochę szybszy niż moje 4700MQ, katra grafiki trochę słabsza, więc powiedzmy że wyjdzie na zero. Mój ma w specyfikacji 16 GB ale można rozbudować do 32, tu już max. 

      Powiedzmy, że sam RAM jest wart tej różnicy w cenie (600 zł)

      Ja mam dopiero 3 miesiąc i też kupiłem używanego. Dużo obczytałem, dużo próbowałem.

      Jeśli komp ma być uniwersalny to będzie strzał w przysłowiową dziesiątkę.

      Pozdrawiam

       

      PS. Jedno co mnie dziwi że komputer jest bardzo głośny. Nie chodzi o pracę ale dźwięki. Ja pracuje i gram na głośności 10-14, jak bym rozkręcił na 100 to można niezłe dicho zrobić bo ma 4 głośniki i coś jak subwoofer. W piosenkach i grach odkrywam dźwięki których nawet w słuchawkach nie słychać



      #8

      bercikbdg

      bercikbdg

        Newbie

      • Użytkownik
      • 33 postów

        Bardzo fajny sprzęt. Mam GT70 2OD. Działa płynnie nawet pod 4K.
        Jedyne do czego musiałem się przyzwyczaić to gorszy ekran niż w sony vaio. Ma taką charakterystyczną "kaszę". Ale vaio topowy model dla grafików z dwoma lampami matrycy, także tego ... Niestety był na core 2 duo (o dziwo szybszym niż niektóre i5). Za to ma nagrywarkę blu-ray z której nadal korzystam a moje dzieciaki chętnie oglądają na nim bajki.
        Co do MSI. Ja jestem zadowolony. Za swojego dałem 3400 więc tu te 4 koła to dobra cena za taki sprzęt. Procesor trochę szybszy niż moje 4700MQ, katra grafiki trochę słabsza, więc powiedzmy że wyjdzie na zero. Mój ma w specyfikacji 16 GB ale można rozbudować do 32, tu już max.
        Powiedzmy, że sam RAM jest wart tej różnicy w cenie (600 zł)
        Ja mam dopiero 3 miesiąc i też kupiłem używanego. Dużo obczytałem, dużo próbowałem.
        Jeśli komp ma być uniwersalny to będzie strzał w przysłowiową dziesiątkę.
        Pozdrawiam

        PS. Jedno co mnie dziwi że komputer jest bardzo głośny. Nie chodzi o pracę ale dźwięki. Ja pracuje i gram na głośności 10-14, jak bym rozkręcił na 100 to można niezłe dicho zrobić bo ma 4 głośniki i coś jak subwoofer. W piosenkach i grach odkrywam dźwięki których nawet w słuchawkach nie słychać

        Dzisiaj jadę go kupić ;) a powiedz mi jaki system wgrać win7 czy win10?

        Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

        #9

        Priders

        Priders

          Alpha i Omega

        • Moderator
        • PipPipPipPipPip
        • 2545 postów
        • Miejscowość:Śrem
        • Kamera: Gopro
        • Karta pamięci: SanDisk
        Windows 7 only ;)

        Pozdrawiam,

         

         

        Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


        #10

        darekhifi

        darekhifi

          Użytkownik

        • Użytkownik
        • 72 postów
          Jak już będziesz "wgrywał" to polecę W10 enterprise LTSB (poczytaj o tej wersji)

          #11

          mistrzCK

          mistrzCK

            I'm a Pro!

          • Użytkownik
          • PipPipPipPip
          • 1919 postów
          • Miejscowość:Kielce
          • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
          • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

          Oryginalnie lapek na win8.1.

          Postawiłem na win7 i chodził mega szybko, ale ... jako, że robiony pod nowszy system był problem z killernet (sterowniki wi-fi, bluetooth i lan) oraz sterownikami od grafiki nvidia.

          Teraz pracuję na win10. Wolnej wstaje (dłużej dogrywa programy na podświetlanie klawiatury i audio), ale wszystko działa jak powinno. Lepiej niż na Windowsie 8 pod który był dedykowany.

          Ja mam taki jak ten po lewej tylko 16GB RAM. Chodzi o to dogrywanie programów. Ale w sumie włączam raz i pracuję parę godzin, więc do niczego mi to nie potrzebne. Win10 jest ładniejszy i bardziej przyjazny niż win7. Choćby 4 okna na ekranie czy zdalne pulpity.

          Komp ma fajna opcję bo ma z tyłu wyjścia na 2 monitory i win10 doskonale sobie z tym radzi.

          Pozdrawiam