Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Gopro HD Hero 4 to be released November 2013?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1

Michal

Michal

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2358 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)


Co o tym sądzicie?

No i przy okazji dobra promocja na GP3 :)

#2

LeoDogg

LeoDogg

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • Miejscowość:Ciechanów
  • Kamera: GoPro 3 Black
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
No i spoko. Ciekawe jak z ta bateria bedzie w topowym modelu - IMO nawet jak zwieksza pojemnosc to nowy układ elektroniczny będzie brał więcej prądu i ostatecznie wyjdzie tyle samo pracy na baterii. Żeby GoPro utrzymało się na pozycji lidera potrzeba małej rewolucji - trzeba dac cos więcej niz sam nowy układ, mi np. 120 klatek w 1080 p jest niepotrzebne ani inne ficzuringi wymienione. Powinni IMO calkowicie zrezygnowac z ekranu LCD na kamerze , obsluga tylko z pilota, zmniejszyc wtedy mocno gabaryty i wage.

Ja i cała ta moja twórczość ;)

 




 


#3

Sebastian

Sebastian

    Wyjadacz

  • Moderator
  • PipPipPip
  • 1128 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: 3BE/3BE+
  • Karta pamięci: 16/32/64
Ja z chęcią skorzystam z promocji i kupię trójkę black w cenie white.

Wysyłane z mojego HTC One dual sim za pomocą Tapatalk 2

Pozdrawiam

Sebastian

MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB


#4

LeoDogg

LeoDogg

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • Miejscowość:Ciechanów
  • Kamera: GoPro 3 Black
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
No to bedzie dobry deal :) Tylko znajac zycie to obnizki beda w USA a u nas normalne ceny jak zawsze.

Ja i cała ta moja twórczość ;)

 




 


#5

Michal

Michal

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2358 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
Ha nadal jest taka sama cena :) Leo masz racje trzeba czegoś więcej ale nie wiadomo czy nie chowają czegoś w zanadrzu. Konkurencji w zasadzie nie ma ale jest parę firm które czyhają. Kolejna sprawa to to że h4 była sprawnie przetestowana i bardziej wydajna - bo inaczej kolejna gp okazujące się klapą wróży wielką porażkę dla firmy (nie do wybaczenia). Która w zasadzie ma w swoim potfolio jeden produkt.

#6

LeoDogg

LeoDogg

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • Miejscowość:Ciechanów
  • Kamera: GoPro 3 Black
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
Ja i tak na razie bastuje z zakupami, dopiero co nowa zabawke dostalem. Z ciekawoscia jednak bede sledzil co nowego bedzie w 4 ale wymiany na razie nie przewiduje.

Ja i cała ta moja twórczość ;)

 




 


#7

addict

addict

    Ekspert

  • Moderator
  • PipPip
  • 346 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Hero2 + Hero960
  • Karta pamięci: GoodRAM 32GB Class 10
250$ za blacka. kurde blaszka. niezle schodza z ceny.

4 sztachety i parapet | | |


#8

Michal

Michal

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2358 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
Też wstępnie nie planuje ale nic nie mówię i nie zakładam! Bardziej nie chciałbym się tylko zawieść na nowy GP :P i to tyle w temacie.

I ta cena za blacka to :D praktycznie cena używanej hero 2 :P

#9

nobi

nobi

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 90 postów
    Nie za szybko z tą 4 wyskakują? 3 kiedy wypuścili? W tym czy tamtym roku? Ledwo 3be zakupiłem, ludzie jeszcze na 2 zdarza się na 1 śmigają całkiem nieźle sobie radzą materiały dobre sklejają, ale co zrobić, postęp to postęp! Znowu dwa razy szybsza, poślinimy się widokiem u innych choć ja ze swojej z dnia na dzień coraz bardziej się ciesze i dodatki kupować będę! ;]
    powolutku się ziemniaczki gotują...

    #10

    Guest__*

    Guest__*
    • Guests
    Jak dla mnie nowa kamera GoPro powinna być dwa razy szybsza, lepiej działać na akumulatorze i przede wszystkim być bardziej niezawodna i bezproblemowa, powinna mieć też więcej ustawień robienia fotek - balans bieli, RAW, GPS itp, lepiej działać w słabym świetle. Z czasem inni producenci mogą stworzyć produkt nieco gorszy, ale bardziej przyjazny dla człowieka i kamery GoPro mogą stracić status lidera.

    #11

    LeoDogg

    LeoDogg

      Wyjadacz

    • Użytkownik
    • PipPipPip
    • 1017 postów
    • Miejscowość:Ciechanów
    • Kamera: GoPro 3 Black
    • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
    4 wyszla jakos pod koniec ubieglego a ja wtedy kupilem 2.

    Ja i cała ta moja twórczość ;)

     




     


    #12

    Michal

    Michal

      I'm a Pro!

    • Moderator
    • PipPipPipPip
    • 2358 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3 Silver
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
    Na koniec z GP może być tak jak z Iphonem - mało innowacyjność a ludzi i tak kupują aż samo jabłuszko jest zaskoczone popytem :P

    Oczywiście traktujcie ten post między wierszami.

    #13

    LeoDogg

    LeoDogg

      Wyjadacz

    • Użytkownik
    • PipPipPip
    • 1017 postów
    • Miejscowość:Ciechanów
    • Kamera: GoPro 3 Black
    • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
    Ty ja tez zauwazylem to samo bedzie tak jak z Iphone - magia marki ;)

    Ja i cała ta moja twórczość ;)

     




     


    #14

    Cyga

    Cyga

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 140 postów
    • Miejscowość:Częstochowa
    • Kamera: Hero 3 Black edition
    • Karta pamięci: Samsung 64GB (10) microSDXC
    Ta marka potrafi się wypromować zarówno jak apple :) A tak przy okazji mam pytanie. Otóż przygotowany byłem już na zakup GP3 BE w grudniu, na sezon narciarski, zakupiłem już kartę pamięci ze względu na korzystną cenę Samsung microSDXC 64GB Class10 PRO i moje pytanie brzmi jak sądzicie czy ta karta pamięci pociągnie w GP4? bo jeśli tak to wolałbym już trochę dołożyć i kupić GP4,przekonało mnie 120klatek w 1080.

    #15

    Michal

    Michal

      I'm a Pro!

    • Moderator
    • PipPipPipPip
    • 2358 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3 Silver
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
    W sumie GP to i teraz marka w którą ludzie idą ślepo! Jest bezkonkurencyjna o ile chodzi o jakość ale już nie niezawodność. Słuchajcie dla nas było by lepiej gdyby pojawiła się ciekawa i mocna konkurencja. Tzn. by Drift lub CamOne puściło na rynek coś naprawdę ciekawego :P i bijącego GP. Jeszcze jedna sprawa późna premiera GP też nie jest nie przypadkowa. Dajmy na to za tydzień wychodzi Drift który miażdży GP - 4k 30fps i do tego coś czego nie będzie mieć GP. Tak GP może dodać coś czego nie ma Drift i vice versa. Jeszcze jedna sprawa dlaczego dla przykładu Sony nie puści na rynek konkurenta przebijającego Gp? Po pierwsze polityka cenowa 4k za poniżej 2000zł? Wyższa cena za nowość(w przypadku kamer z 4k) większa marża dla producenta co równa się większym zyskom. GP dało innowację na dużym polu. Wcześniej by zanurzyć się z kamerką lub robić zdjęcia trzeba było wyłożyć parę tysięcy zł na odpowiednią obudowę. Teraz pewien koncept produktu wyczerpał się i trzeba czegoś nowego.

    #16

    LeoDogg

    LeoDogg

      Wyjadacz

    • Użytkownik
    • PipPipPip
    • 1017 postów
    • Miejscowość:Ciechanów
    • Kamera: GoPro 3 Black
    • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
    Jezeli Gp 4 ma wyjsc w tym roku to jej prototyp byl gotowy juz w zeszlym. Produkcja koncowego modelu pewnie ruszyla na poczatku tego roku tak zeby w dniu premoery kamerka
    byla dostepna na najwazniejszych rynkach wiec tydzien w ta czy w druga strone nic nie zmieni, na etapie produkcji juz nic nie dodadza bo to wiazaloby sie z ogromnymi kosztami. Jak wypuszczali finalna GP 3 to moim zdaniem juz mieli prototyp GP 4 gotowy.
    Moim zdaniem podbijanie rozdziałek nagrywania to ślepy zaułek. Potrzeba czegoś innego. Mi np. podoba sie ten patent Panasonica chyba, ze obiektyw i optyka sa oddzielnie z ukladem sterujacym, ale to tez nie do konca to. 4 K mnie srednio obchodzi bo i tak do moich dotychczasowych zastosowan 1080 p styknie raczej.

    Ja i cała ta moja twórczość ;)

     




     


    #17

    Michal

    Michal

      I'm a Pro!

    • Moderator
    • PipPipPipPip
    • 2358 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3 Silver
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
    Skąd taka pewność co do gotowość prototypu tuż po premierze Gp3? Moim zdaniem GP3 to produkt nie do końca przetestowany (być może wypuszczony po prostu za szybko). Choć H4 tuż po premierze w jakiejś formie prototypowo testowej wcale by mnie nie zdziwiło. Pytanie tylko jak realny był to wtedy prototyp.

    I fakt wrzucenie czegoś w ostatnim momencie do kamerki wiązało by się z dużymi kosztami.

    Choć patent z 3 wersjami kamer jako GP3! Wiązał się pewnie z tym że GP zostało z wieloma kamerkami h1 czy h2(mówię o sensorach itp). Choć być może bardziej prawdopodobne jest to by za pomocą jedno modelu kamery w trzech wariantach zganiając cały rynek. Contour miało swojego plusa i Roam. A tak właśnie ktoś kto nie kupował Blacka tylko zamiast niego rozważał Roam kupił White :)

    #18

    LeoDogg

    LeoDogg

      Wyjadacz

    • Użytkownik
    • PipPipPip
    • 1017 postów
    • Miejscowość:Ciechanów
    • Kamera: GoPro 3 Black
    • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
    Tak mysle - to moje zdanie oparte na cyklu produkcyjnym Iphoneow - wiadomo ze Apple
    I GoPro nie ma swoich fabryk na wlasnosc, najpierw musza nowy projekt opracowac inzynierzy, designerzy itp. a potem trzeba dac zlecenie do jakiejs dalekowschodniej fabryki ( Iphone od niedawana składany jest też w Brazylii ) no i trzeba to wyprodukowac w odpowiedniej ilosci nastepnie rozdysponowac produkt po dystrybutorach itp. Stad wlasnie moim zdaniem w momencie wypustu Hero 3 byl juz gotowy prototyp nastepnej generacji a nawet jak nie to juz dokladnie bylo wiadomo jakie bedzie miec parametry.
    Malo tego , choc to juz moze prawie teoria spiskowa ;) mozliwe jest ze nastepna wersja hardwareowo nie bedsie sie roznic niczym a lepsze parametry beda spowodowane zmiana softu i odblokowaniem nowy funkcji przez producenta, pozwoliloby to oszczedzic na projekcie i tak za jedne pieniadze
    mozna zaprojektowac dwie generacjie :) Przeciez Hero White i Silver to tak naprawde bebechy starych modeli wpakowane do obudowy zaprojektowanej pod Blacka. Tak sobie gdybam po prostu :).

    Ja i cała ta moja twórczość ;)

     




     


    #19

    Michal

    Michal

      I'm a Pro!

    • Moderator
    • PipPipPipPip
    • 2358 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3 Silver
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
    Dobrze piszesz i masz trochę racji. Choć moim zdaniem jest to okres nieco krótszy powiedzmy pół roczny? Ale nie jestem fachowcem od technologii produkcji oraz od logistyki. GP też jest produkowane chinach. Spedycja do USA to pewnie tydzień albo dwa. Kwestia to też dostarczenie podzespołów do fabryki itp itd. Pamiętam jak kiedyś Sony wrzucało na rynek PS3 w mniejszej obudowie. Ponad grubo miesiąc przed premierą ktoś wrzucił zdjęcia produkowanych pudełek. Tak więc tak czy siak obecnie pewnie linie produkcyjne produkują. Pomijam kwestie nakładu kamer itp.

    #20

    LeoDogg

    LeoDogg

      Wyjadacz

    • Użytkownik
    • PipPipPip
    • 1017 postów
    • Miejscowość:Ciechanów
    • Kamera: GoPro 3 Black
    • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
    Tez nie jestem zadnym szpecem od logistyki ani produkcji :) Tak gdybam. Trzeba tez doliczyc do czasu produkcji tzw. beta testy itp. to tez trwa
    troche - zauwaz ze jak Hero 3 wychodzila to pojawiło sie od razu tez troche przesnaczonych dla nie akcesoriow , chocby touch lcd a to tez trzeba bylo zrobic i przetestowac i to z gotowa kamerka :)

    Ja i cała ta moja twórczość ;)

     




     



    Wróć do GoPro Hero4 · Następny nieczytany temat →