Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Gopro HD Hero 4 to be released November 2013?


41 odpowiedzi w tym temacie

#41 bazyli2013

bazyli2013

    Newbie

  • Użytkownik
  • 31 postów

    Napisano 05 listopad 2013 - 14:48

    :)

    Jezeli Gp 4 ma wyjsc w tym roku to jej prototyp byl gotowy juz w zeszlym. Produkcja koncowego modelu pewnie ruszyla na poczatku tego roku tak zeby w dniu premoery kamerka
    byla dostepna na najwazniejszych rynkach wiec tydzien w ta czy w druga strone nic nie zmieni, na etapie produkcji juz nic nie dodadza bo to wiazaloby sie z ogromnymi kosztami. Jak wypuszczali finalna GP 3 to moim zdaniem juz mieli prototyp GP 4 gotowy.


    Prawdopodobnie dokładny projekt wizualny GP4 był już gotowy na początku tego roku, ale tylko projekt wizualny. Nie może być mowy o prototypie jeśli do końca nie wiadomo jaki w kamerce będzie procesor, a także co ważne nie będzie gotowego oprogramowania względem procesora. Chłopcy z GP najpierw musieli dostać nowy procesor, gdyż jak powszechnie wiadomo/albo nie wiadomo - GP wykorzystuje w swoich kamerkach rozwiązania z Ambrella i to od nich GP jest uzależnione. Tak więc to, że wychodzi GP HERO 4 jest zależne tylko od tego, że na rynku pojawiła się kolejna nowa odsłona procesora o nazwie Ambrella 9 !

    Słuchajcie dla nas było by lepiej gdyby pojawiła się ciekawa i mocna konkurencja. Tzn. by Drift lub CamOne puściło na rynek coś naprawdę ciekawego :P i bijącego GP

    No i właśnie najciekawsze jest jednak to, że pierwszy raz w historii ma miejsce rzecz nieoczekiwania bowiem najnowszy procesor Ambrella 9 zostanie zaimplementowany nie w HERO 4, a.................... w konkurencyjnej CAMONE INFINITY II ( czyli INFINITY II nie wiem, bo dokładna nazwa kamerki nie jest jeszcze znana ). Chłopcy z Niemiec jako pierwsi dogadali się z producentem Ambrella, aby to właśnie w ich kamerce był najnowszy procesor. Dla przypomnienia Hero 2 posiadał Ambrella 5, Hero 3 White i Silver Ambrella 5S, a Hero 3 Black Ambrella 7 - przy czym poprzedni Camone mający swoją premierę ponad 3 lata temu miał zaimplementowany Ambrella 5 ( ten sam co w Hero 2 ). Byłem na Ifa w Berlinie w tym roku i rozmawiałem z kimś z Acme ( producentem CamOne ) więc informacje są pewne i ich nowa kamerka pojawi się na przełomie 2013/2014 - prawdopodobnie styczeń. Prosiłem polskiego dystrybutora aby potwierdził te informacje a także podał orientacyjną cenę cenowej kamerki i z tego co wiem to ma ona oscylować w granicach 1100-1200 zł ( jak na kamerkę z LCD, i całą specyfikacją jaką oferuje Ambrella 9 ) to dobra cenka. Swoją drogą CamOne Infinity jest teraz w wyprzedaży za jakieś 600 zł.

    Premiera Hero 4 ??? Nie spodziewałbym się jej szybko. Acme dopiero jakoś w lipcu czy sierpniu dostało nowy procek więc zanim się stworzy oprogramowanie do niego oraz finalnie zamknie projekt opakowania, funkcjonalności itd trochę czasu musi minąć. Podejrzewam, że GP jest 2-3 miesiące do tyłu za CamOne więc HERO 4 może ujrzy światło dziennie najwcześniej w lutym-marcu a może na wiosnę.

    Cena??? Pewnie kosmos, bo jak już ktoś tutaj napisał zawsze znajdzie się jakiś fanatyk chcący zapłacić więcej za markę. Podejrzewam, że polski dystrybutor znowu będzie trzymał mocno cenę i pewnie gdzies na dotychczasowym poziomie 1899 zł lub więcej, jednak dotychczasowa wydaje się bardziej realna bo w końcu konkurencję mają coraz silniejszą. Nie cieszcie się jeśli myślicie że 1100-1200 czy 1300 zł to będzie dobra cenka dla Hero 3 Black, bo ta kamerka powinna tyle kosztować - nie więcej ! Dobrze wiemy ile Hero 3 Black kosztuej w USA i jak dużą marżę ma polski dystrybutor. Podobna sytuacja była z dystrybuowanym przez nich DJI Phantomem ( znawcy tematu widzą co to za produkt ). DJI kosztował jeszcze w wakacje w detalu 2700 brutto, a kiedy pojawił sie nowy model VISION to nagle cena wyprzedażowa w detalu spadła do poziomu 1600 zł brutto. Czy to nie jest złodziejstwo ?

    Moim skromnym zdaniem nowe Hero 4 jeśli ma być w czymś lepsze to może tylko lepiej wyglądać ( chociaż to rzecz gustu ) lub mieć lepsze oprogramowanie bo specyfikacja techniczna Ambrelli 9 jest tylko jedna :)

    #42 Michal

    Michal

      I'm a Pro!

    • Moderator
    • PipPipPipPip
    • 2334 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3 Silver
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

    Napisano 05 listopad 2013 - 15:13

    Hmm piszesz dopiero ciekawe rzeczy! I wcale by mnie nie zdziwiło to co piszesz! I jeszcze do gry ma z nowym inwestorem wrócić Contour! Druga sprawa ciekawa jaki będzie wewnętrzny kodek kamerki. Bo sensor to wiele ale jeszcze nie wszystko. Trochę jak z samochodem silnik dobry ale też coś wpływa na komfort jazdy itp


    Wróć do GoPro Hero4 · Następny nieczytany temat →