Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Gopro Hero 4?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
  • Przejdź do pierwszego nieczytanego posta
211 odpowiedzi w tym temacie

#1

Jaco

Jaco

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 63 postów
    Pozwoliłem sobie zamieścić ten wątek tu gdyż niema jeszcze odpowiedniego działu dla Hero 4

    Dla większości z was temat może wydawać się SF jednak można już powoli rozmyślać na temat następcy modelu Hero 3

    Jak wiadomo a ci co nie wiedzą to właśnie się dowiedzą; Hero 3 Black oparta jest na dość znanym w świecie fotograficznym układzie Ambarella A7. Hero 3 White i Silver zawierają Ambarella A5S.

    Producent owego układu już zaprezentował nowy pod nazwą Ambarella A9 i co ważne jest on już dostępny dla klientów. Ambarella A9 posiada dwurdzeniowy procesor o zegarze 1GHz, który został stworzony w technologii 32nm (poprzednie A5S i A7 - 42nm.

    Podstawowe parametry nowego układu:

    - nagrywanie 4K Ultra wideo HD przy 30 fps.
    - 480p - 240fps oraz 720p i 1080p - 120fps.
    - burst: ponad 700 mln pikseli na sekundę.
    - obsługa HDR (ang. High Dynamic Range image)
    - elektroniczna stabilizacja obrazu (EIS)
    - niski pobór mocy 1W dla 1080p60, 2W Ultra HD 4K.

    Resztę parametrów nowego układu możecie znaleźć w pliku pdf


    Nie wiadomo oczywiście jeszcze czy Hero 4 znów będzie oparty na chipie Ambarella, wszystko zależy pewnie od sukcesu finansowego Hero 3. Szczegóły techniczne nowego chipu wyglądają imponująco, to niemal dwukrotnie lepsze parametry jak Hero 3 BE.

    #2

    gumpinoga

    gumpinoga

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 65 postów
      to ze bedzie 4 nie ma watpliwosci,bedzie tez 5 i 6, i Bóg wie jakie jeszcze :) ,tak samo jak z komputerami, i wszelka elektronika,tylko ze kto bedzie za tym gonił ?

      #3

      pyokyo

      pyokyo

        Użytkownik

      • Użytkownik
      • 100 postów
        na 4 to jeszcze poczekamy trochę, muszą zarobić na 3 swoje i wtedy 4

        #4

        LeoDogg

        LeoDogg

          Wyjadacz

        • Użytkownik
        • PipPipPip
        • 1020 postów
        • Miejscowość:Ciechanów
        • Kamera: GoPro 3 Black
        • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
        Z tego co wiem, to niwe modele wychodzą równo co rok, więc z dużym prawdopodobieństwem można w grudniu oczekiwać GoPro 4.

        Ja i cała ta moja twórczość ;)

         




         


        #5

        Michal

        Michal

          I'm a Pro!

        • Moderator
        • PipPipPipPip
        • 2414 postów
        • Miejscowość:Polska
        • Kamera: Hero 3 Silver
        • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
        Celowałbym w okres między listopadem a grudniem. Ciekawe co dokładnie będzie mieć w sobie 4. Ale mam na myśli tutaj jakieś dodatkowe funkcje itp. Lepszego 4k czy 120 kl/s w hd i tego typu opcji jestem bardziej jak pewny. Wolałbym jednak trochę ciekawszych i większych działań konkurencji tak by nasi bohaterowie potanieli.

        #6

        Boogie

        Boogie

          Newbie

        • Użytkownik
        • 47 postów
          Patrząc na falę bądź co bądź uzasadnionej krytyki pod adresem Hero3 można przypuszczać, że kolejną wersję wypuszczą jak najszybciej, aby Klienci zapomnieli o problemach związanych z marką GoPro. Mało tego - wersja 4 może sprzedawać się lepiej od 3, bo wbrew pozorom nie ma godnego konkurenta, a fani tego typu sprzętów szybko zechcą wymienić 3 na 4 jak zwykle naiwnie wierząc, że będzie lepiej. Pytanie tylko, czy nie będzie to jeszcze większy bubel od 3. Podobnie bylo z 3 po 2, która miała być receptą na całe zło a wyszło jak wyszło :)

          Z drugiej strony nie wydaje mi się, aby kolejna wersja wyszła wcześniej, niż po roku od poprzedniej. Jak wiemy, pośpiech nie pomaga, ale okres świąteczny jak zwykle zrobi swoje, ścisną pośladki i zdążą do listopada :lol:
          GoPro Hero3 Black, LCD Touch BacPac, Battery BacPac, Wi-Fi Remote, SanDisk 64GB Class 10.

          #7

          Michal

          Michal

            I'm a Pro!

          • Moderator
          • PipPipPipPip
          • 2414 postów
          • Miejscowość:Polska
          • Kamera: Hero 3 Silver
          • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

          Patrząc na falę bądź co bądź uzasadnionej krytyki pod adresem Hero3 można przypuszczać, że kolejną wersję wypuszczą jak najszybciej, aby Klienci zapomnieli o problemach związanych z marką GoPro. Mało tego - wersja 4 może sprzedawać się lepiej od 3, bo wbrew pozorom nie ma godnego konkurenta, a fani tego typu sprzętów szybko zechcą wymienić 3 na 4 jak zwykle naiwnie wierząc, że będzie lepiej. Pytanie tylko, czy nie będzie to jeszcze większy bubel od 3. Podobnie bylo z 3 po 2, która miała być receptą na całe zło a wyszło jak wyszło :)

          Z drugiej strony nie wydaje mi się, aby kolejna wersja wyszła wcześniej, niż po roku od poprzedniej. Jak wiemy, pośpiech nie pomaga, ale okres świąteczny jak zwykle zrobi swoje, ścisną pośladki i zdążą do listopada :lol:



          Oni też nie nadążali z produkcją Black'a. White i silver to nic innego jak przepakowane bebechy i chyba lepsza optyka plus wifi. Ciekawe co więcej da konkurencja. No i co by nie mówić to konkurencja zrobiła się bardzo ciekawa. Gdyby tak udoskonalić Sony Action Cam i Drift HD o Contourze nie wspominając. Mogłoby się zrobić nie ciekawie. Inna sprawa to polityka cenowa firmy. Popatrzcie na to co zrobili z Hero 3. To istny majstersztyk. Powiedzmy ze wyprodukowano jakieś nadwyżki gopro 1 i 2. Co z nimi zrobimy! Wpakujemy jako Hero z nowa optyką i Wifi! Marketingowo pomysł bomba. Zresztą nie tylko marketingowo bo i przyniosło to bardzo duże dochody.

          #8

          Jaco

          Jaco

            Użytkownik

          • Użytkownik
          • 63 postów
            Dokładnie Hero 3 White i Silver mają ten sam chip co Hero 2 tak więc te trzy modele pod względem technicznym się nie różnią.
            Silver i White zostały tylko lekko przeprojektowane: mniejsza bateria, nowa optyka, inna elektronika, która była bazą dla BE.
            Hero 3 Black to już zupełnie nowy model z innym chipem, jednak budową wzorowany do White i Silver.
            Już o tym kiedyś pisałem, ale w Hero 3 za bardzo skupili się na marketingu, zamiast dopracować produkt wydali szybko nowy model, aby zdążyć przed świętami.
            Idę o zakład, że w tej firmie więcej teraz osób od public relations i marketingu niż prawdziwych inżynierów i programistów.
            Hero 4 powinno pojawić się dość szybko, aby zmazać plamę poprzednika. Tym razem jednak nie będą go wydawać na szybko w ściśle określonym terminie, a raczej postanowią go dopracować.

            Jakie ja mam oczekiwania od Hero 4 ?!
            Bateria! tu trzeba zdecydowanie coś zmienić. Wybaczcie, ale moje Hero 2 na baterii kręci ponad 2,5h jak miałem Hero 3 BE baterii starczało na zaledwie 1h i parę minut przy podobnych parametrach nagrywania.
            Wyeliminowanie błędów poprzednika czyli głównie problemy przegrzewania i zawieszania.
            Oprócz lepszych parametrów samej kamery niezmiernie czekam na stabilizacje obrazu, chyba najbardziej brakuje tej funkcji w dzisiejszych Gopro.
            Ciekawą opcją wydaje się HDR może skończą się problemy z niedoświetlonym obrazem i szumem.
            Brakuje strasznie laserowego celownika, aby wiedzieć jak ustawić kamerę. Wiem że jest wifi jednak nie każdy używa telefonu z androidem i windows phone.

            Jestem ciekaw co wy byście wprowadzili do nowego modelu. Dodali byście jeszcze coś ? oprócz już wcześniej wymienionych bajerów.

            #9

            LeoDogg

            LeoDogg

              Wyjadacz

            • Użytkownik
            • PipPipPip
            • 1020 postów
            • Miejscowość:Ciechanów
            • Kamera: GoPro 3 Black
            • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
            Ja bym wprowadzil cos takiego , ze niewazne gdzie dotkniesz kamere od gory to startuje nagrywanie, poprzez takie pacniecie w gore zeby nie trzeba bylo szukac tego przycisku. Ewentualnie duzy plaski przycisk od gory.

            Ja i cała ta moja twórczość ;)

             




             


            #10

            Michal

            Michal

              I'm a Pro!

            • Moderator
            • PipPipPipPip
            • 2414 postów
            • Miejscowość:Polska
            • Kamera: Hero 3 Silver
            • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

            Dokładnie Hero 3 White i Silver mają ten sam chip co Hero 2 tak więc te trzy modele pod względem technicznym się nie różnią.
            Silver i White zostały tylko lekko przeprojektowane: mniejsza bateria, nowa optyka, inna elektronika, która była bazą dla BE.
            Hero 3 Black to już zupełnie nowy model z innym chipem, jednak budową wzorowany do White i Silver.
            Już o tym kiedyś pisałem, ale w Hero 3 za bardzo skupili się na marketingu, zamiast dopracować produkt wydali szybko nowy model, aby zdążyć przed świętami.
            Idę o zakład, że w tej firmie więcej teraz osób od public relations i marketingu niż prawdziwych inżynierów i programistów.
            Hero 4 powinno pojawić się dość szybko, aby zmazać plamę poprzednika. Tym razem jednak nie będą go wydawać na szybko w ściśle określonym terminie, a raczej postanowią go dopracować.

            Jakie ja mam oczekiwania od Hero 4 ?!
            Bateria! tu trzeba zdecydowanie coś zmienić. Wybaczcie, ale moje Hero 2 na baterii kręci ponad 2,5h jak miałem Hero 3 BE baterii starczało na zaledwie 1h i parę minut przy podobnych parametrach nagrywania.
            Wyeliminowanie błędów poprzednika czyli głównie problemy przegrzewania i zawieszania.
            Oprócz lepszych parametrów samej kamery niezmiernie czekam na stabilizacje obrazu, chyba najbardziej brakuje tej funkcji w dzisiejszych Gopro.
            Ciekawą opcją wydaje się HDR może skończą się problemy z niedoświetlonym obrazem i szumem.
            Brakuje strasznie laserowego celnika, aby wiedzieć jak ustawić kamerę. Wiem że jest wifi jednak nie każdy używa telefonu z androidem i windows mobile.

            Jestem ciekaw co wy byście wprowadzili do nowego modelu. Dodali byście jeszcze coś ? oprócz już wcześniej wymienionych bajerów.



            Przydał by się GPS. Ewentualnie fajnie gdyby dali licznik przeciążeniowy :) Mniejsza cena na którą nie liczę.


            Kompletnie zgadzam się z tym co piszesz. Dla mnie Black to pic na wodę. Choć nie powiem nie pogardził bym robieniem zdjęć przy kręceniu filmu w FHD. Niestety więcej w tym makretingu co widać na filmach od prawdziwych użytkowników GP 3 black w porównaniu z Silverem. Jak już wielkokrotnie pisałem na forum obecnej najlepszym zakupem jest silver. Pomijam ten fakt że mam Hero 1 i co nie co żałuje ze swego czasu nie dodałem kasy i nie kupiłem 2'ki. Z tym Wifi to jeszcze bardzo pożyteczna sprawa. Komu przekręciła się kamera podczas nagrywania ten wie. W wielu testach lepiej wypada Sony Action Cam. Lub zwyczajnie jest najbardziej lub bardziej opłacalne w stosunku do GP. Moim zdaniem najsensowniejsza w stostunku do GP będzie mocna konkurencja gdy tak Sony wypuściło mocną 2'ke czy Drift drugiego ducha. To było by to.

            #11

            LeoDogg

            LeoDogg

              Wyjadacz

            • Użytkownik
            • PipPipPip
            • 1020 postów
            • Miejscowość:Ciechanów
            • Kamera: GoPro 3 Black
            • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
            No ale na ta chwile alternatywa dla GoPro jest uzywane GoPro ;) Moim zdaniem oczywiscie :)

            Ja i cała ta moja twórczość ;)

             




             


            #12

            Michal

            Michal

              I'm a Pro!

            • Moderator
            • PipPipPipPip
            • 2414 postów
            • Miejscowość:Polska
            • Kamera: Hero 3 Silver
            • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
            i to jest właśnie problem nie ma alternatywy :P

            #13

            Freud

            Freud

              Specjalista

            • Użytkownik
            • Pip
            • 219 postów


              #14

              Sebastian

              Sebastian

                Wyjadacz

              • Moderator
              • PipPipPip
              • 1167 postów
              • Miejscowość:Poznań
              • Kamera: 3BE/3BE+
              • Karta pamięci: 16/32/64
              Takie gdybanie i pokazywanie co mógłby mieć nowy model - marnowanie czasu.
              Teraz takie czasy są że sprzęt jest dobry, bardzo dobry a jedynie wadliwie działa soft.
              Widać po ostatnich aktualizacjach nawet w H2 że można jeszcze trochę z tego sprzętu wycisnąć a co dopiero H3.

              Moim zdalnie dobry, stabilny soft i kamera będzie nam służyć kolejne 10 lat bez problemu.

              Pozdrawiam

              Sebastian

              MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

               

              Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


              #15

              Guest__*

              Guest__*
              • Guests
              Ja przesiądę się na następny model, gdy będę mógł nagrywać w 4K 50 klatek.

              #16

              Bulczas

              Bulczas

                Specjalista

              • Użytkownik
              • Pip
              • 237 postów
                1. Czym to obrabiac?
                2. Na czym to ogladac?

                Wysyłane z mojego HTC Desire X za pomocą Tapatalk 2


                #17

                Michal

                Michal

                  I'm a Pro!

                • Moderator
                • PipPipPipPip
                • 2414 postów
                • Miejscowość:Polska
                • Kamera: Hero 3 Silver
                • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
                i tutaj masz racje :) Obawiałbym się jeszcze o karty pamięci :P bo takie wymogi udźwignęły by chyba tylko trzy karty na rynku o ile by się to udało. Mam jeszcze małe pytanko do użytkowników Blacka czy jest sens nagrywania w 4k przy tych 14 czy 17 klatkach na sekunde?

                #18

                Bulczas

                Bulczas

                  Specjalista

                • Użytkownik
                • Pip
                • 237 postów

                  i tutaj masz racje :) Obawiałbym się jeszcze o karty pamięci :P bo takie wymogi udźwignęły by chyba tylko trzy karty na rynku o ile by się to udało. Mam jeszcze małe pytanko do użytkowników Blacka czy jest sens nagrywania w 4k przy tych 14 czy 17 klatkach na sekunde?


                  mam H3B od ponad pół roku i nie nagrywałem jeszcze :P najwyżej to 2.7k CIN - tak aby zobaczyć jak to wygląda... ale i tak monitor największy jaki mam do dyspozycji ma 1920x1200 więc sam rozumiesz ;)

                  głównie nagrywam na 720/120, 720/60 oraz rzadziej 1080/60

                  a odnośnie sprzętu to niestety mój laptop i7 8GB dzisiaj w nocy dostał czkawki jak zacząłem renderować 5min film z kilkoma korekcjami i stabilizacją i zajęło mu to 8h :D niestety nie mam na nim wsparcia dla GPU w PP. Aż się boje pomyśleć jaki sprzęt będzie potrzebny do płynnej pracy z materiałem 4k


                  #19

                  Sebastian

                  Sebastian

                    Wyjadacz

                  • Moderator
                  • PipPipPip
                  • 1167 postów
                  • Miejscowość:Poznań
                  • Kamera: 3BE/3BE+
                  • Karta pamięci: 16/32/64

                  1. Czym to obrabiac?
                  2. Na czym to ogladac?

                  Wysyłane z mojego HTC Desire X za pomocą Tapatalk 2



                  Nagralem w 4k 30 sekund, bylem w salonie sony w ktorym maja tv na 4k.efekt piorunujacy

                  Wysyłane z mojego GT-N8010 za pomocą Tapatalk 2

                  Pozdrawiam

                  Sebastian

                  MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

                   

                  Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


                  #20

                  Barthas

                  Barthas

                    Specjalista

                  • Użytkownik
                  • Pip
                  • 161 postów
                    Telewizorki 4k juz są do kupienia w Media Markt.


                    Wróć do GoPro Hero4 · Następny nieczytany temat →