Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Gopro Hero 4 ?


147 odpowiedzi w tym temacie

#21 Bulczas

Bulczas

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 237 postów

    Napisano 03 sierpień 2013 - 15:28

    Telewizorki 4k juz są do kupienia w Media Markt.


    Tak z czystej ciekawoaci, czesto ogladasz material z gp na tv? Bo np ja wcale...

    Wysyłane z mojego HTC Desire X za pomocą Tapatalk 2


    #22 Michal

    Michal

      I'm a Pro!

    • Moderator
    • PipPipPipPip
    • 2324 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera:
      Hero 3 Silver
    • Karta pamięci:
      SanDisk Ultra 16GB (10)

    Napisano 03 sierpień 2013 - 15:52

    i tutaj masz racje :) Obawiałbym się jeszcze o karty pamięci :P bo takie wymogi udźwignęły by chyba tylko trzy karty na rynku o ile by się to udało. Mam jeszcze małe pytanko do użytkowników Blacka czy jest sens nagrywania w 4k przy tych 14 czy 17 klatkach na sekunde?


    mam H3B od ponad pół roku i nie nagrywałem jeszcze :P najwyżej to 2.7k CIN - tak aby zobaczyć jak to wygląda... ale i tak monitor największy jaki mam do dyspozycji ma 1920x1200 więc sam rozumiesz ;)

    a odnośnie sprzętu to niestety mój laptop i7 8GB dzisiaj w nocy dostał czkawki jak zacząłem renderować 5min film z kilkoma korekcjami i stabilizacją i zajęło mu to 8h :D niestety nie mam na nim wsparcia dla GPU w PP. Aż się boje pomyśleć jaki sprzęt będzie potrzebny do płynnej pracy z materiałem 4k


    I tutaj jest cały szkopuł zabawy :) Nie wiem jaki sprzęt był by efetywny do takiej zabawy z 4k. W sumie 4k za 2 lata będzie czymś normalnym. Swoją stroną i7 już czymś jest! Po cichu myślę nad jakimś "małym" zakupem czegoś bardziej pod 4k - które jest kwestią czasu i prawdę pisząc nie wiadomo z czego wybrać i czy ma to jeszcze lub w ogóle sens w tej chwili.

    A jeszcze prośba czy ktoś podesłał by mi jakiś materiał 4k z GP3 z ciekawości odwiedzę kiedyś jakieś media itp i z lukam jak to wygląda. Mail podam na PW.

    Dla ucieszenia wszystkich dodam ze rozdzielczość 8k ponoć tożsama z "rozdzielczością" ludzkiego oka. Tzn tak słyszałem lub gdzieś czytałem :)

    I jeszcze jedno w miarę często oglądam filmy z GP na TV. Zresztą polecam to każdemu 40 to nie 15 czy 20 cali :)

    Rejestruj nie filmy lecz emocje / Nie oglądaj filmów, spróbuj zrobić to sam żyj, zacznij żyć!

     

     


    #23 Barthas

    Barthas

      Specjalista

    • Użytkownik
    • Pip
    • 159 postów

      Napisano 03 sierpień 2013 - 16:30

      Post o telewizorach 4k to ciekawostka :D Nie widze sensu i potrzeby zeby miec 1080p chyba ze oglada sie to na 80calach. A czy filmy ogladam na TV, ogladam jak je sobie obrobie juz i skleje w calosc to zawsze puszczam sobie je na TV i nagrywam na plyty.

      #24 Sebastian

      Sebastian

        Wyjadacz

      • Moderator
      • PipPipPip
      • 1034 postów
      • Miejscowość:Poznań
      • Kamera:
        3BE/3BE+
      • Karta pamięci:
        16/32/64

      Napisano 03 sierpień 2013 - 20:33

      Każdy ma swoje przyzwyczajenia i na podstawie swoich założeń wybiera to co mu jest najlepiej.

      Ja do wczoraj twierdziłem że FullHD to we wszystkich domach standard ale czytając statystyki i obłudę marketingu z lat 2007-2009 ReadyHD rządzi.
      Ja np jestem bardzo wybredny i jeśli mam obejrzeć film na TV to FullHD inaczej nie ruszam nawet. Po drugie jeśli mam wszystkie filmy z kamery na Nas-ie to automatycznie dużo lepiej jest oglądać na TV a obrabiać jedynie na PC.

      Przy TV mam kanapę a przy PC jedynie jedno krzesło. Jak już nagrywam to chcę chociaż czymś pochwalić się przed większą publiką :)

      Pozdrawiam

      Sebastian

      MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB


      #25 Freud

      Freud

        Specjalista

      • Użytkownik
      • Pip
      • 219 postów

        Napisano 05 sierpień 2013 - 13:28

        Nie jest czasem tak, że 4K dałyby większe możliwości obróbki, kadrowania?
        Większą rozdzielczość można zawsze zmniejszyć w ten sposób wyostrzając dodatkowo obraz.
        Można byłoby też spokojnie wrzucić deshakera bez zoom czy też fix'a i po prostu wykadrować czarną ramkę.

        Przecież filmy prosto z H3B prawie nigdy nie są gotowe do po prostu oglądania - zawsze je trzeba nieco obrobić.

        #26 Sebastian

        Sebastian

          Wyjadacz

        • Moderator
        • PipPipPip
        • 1034 postów
        • Miejscowość:Poznań
        • Kamera:
          3BE/3BE+
        • Karta pamięci:
          16/32/64

        Napisano 05 sierpień 2013 - 15:42

        Jesli krecisz z protune to nigdy surowych plikow nie opublikujesz ale znam ludzi co tak kreca bez pro aby tylko pozniej pojedyncze sekwencje skleic i to wszystko.Efekt fajny ale ile trzeba sie nameczyc przy kreceniu to inna sprawa. Suma sumarum wychodzi i tak trzeba jakas prace wykonac zeby efekt byl chociaz znosny.

        Wysyłane z mojego GT-N8010 za pomocą Tapatalk 2

        Pozdrawiam

        Sebastian

        MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB


        #27 Freud

        Freud

          Specjalista

        • Użytkownik
        • Pip
        • 219 postów

          Napisano 05 sierpień 2013 - 15:54

          No właśnie - w związku z tym wyższe rozdzielczości mogłyby się przydać do tego aby zwiększyć możliwości obróbki :)

          #28 Sebastian

          Sebastian

            Wyjadacz

          • Moderator
          • PipPipPip
          • 1034 postów
          • Miejscowość:Poznań
          • Kamera:
            3BE/3BE+
          • Karta pamięci:
            16/32/64

          Napisano 05 sierpień 2013 - 21:01

          Prawda co piszesz ale pomysl ze ponad 1000h nagrania masz w 4k.Te dyski sa za male na takie cos. Wyszedl kodek h.265 moze pomoze z pojemnoscia.

          Wysyłane z mojego GT-N8010 za pomocą Tapatalk 2

          Pozdrawiam

          Sebastian

          MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB


          #29 Ptas

          Ptas

            Newbie

          • Użytkownik
          • 21 postów

            Napisano 06 sierpień 2013 - 13:42

            Kadrowanie i stabilizacja! Główną przewagą modelu 3 nad modelem 2 jest tryb 2,7K. Praktycznie tylko jego używam jeżeli nie planuję zwalniania. Prostowanie horyzontu, kadrowanie do 1920x1080 całkiem przyjemne pozwalające wywalić trochę śmieci i skorygować celność kadrowania, stabilizowanie też czad. Dodatkowo ten tryb w opcji Wide daje bardzo dobry obraz, który miło się obrabia. Protune było już w Hero2 więc nie wspominam.

            Faktem jest, że zawsze obrabiam materiał przed renderowaniem do FullHD. Ci, którzy takiej obróbki nie stosują nie koniecznie muszą czuć potrzebę posiadania rozdzielczości powyżej FullHD.

            Pozdrówka

            Ptas

            #30 Michal

            Michal

              I'm a Pro!

            • Moderator
            • PipPipPipPip
            • 2324 postów
            • Miejscowość:Polska
            • Kamera:
              Hero 3 Silver
            • Karta pamięci:
              SanDisk Ultra 16GB (10)

            Napisano 06 sierpień 2013 - 14:47

            za 3 miesiące dyskusji nie będzie :)

            Rejestruj nie filmy lecz emocje / Nie oglądaj filmów, spróbuj zrobić to sam żyj, zacznij żyć!

             

             


            #31 JohnyAcro

            JohnyAcro

              Użytkownik

            • Użytkownik
            • 55 postów

              Napisano 06 sierpień 2013 - 15:07

              Tego jeszcze nie wiemy czy za 3 :D Może poczekają dłużej z wypuszczeniem czwórki żeby znów nie wypuścili niedopracowanej kamerki ;p

              #32 Sebastian

              Sebastian

                Wyjadacz

              • Moderator
              • PipPipPip
              • 1034 postów
              • Miejscowość:Poznań
              • Kamera:
                3BE/3BE+
              • Karta pamięci:
                16/32/64

              Napisano 06 sierpień 2013 - 16:34

              Co tu marzycie o 4 jak oni w dalszym ciagu dopracowywuja 3.Jak skoncza sie podstawowe bledy producent wtedy dopiero powinien myslec o nastepny.
              Jesli natomiast wypusci 4 nie rozwiazujac problemow wieku dzieciecego 3 to taki producent w moich oczach jest niepowazny.

              Wysyłane z mojego GT-N8010 za pomocą Tapatalk 2

              Pozdrawiam

              Sebastian

              MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB


              #33 Freud

              Freud

                Specjalista

              • Użytkownik
              • Pip
              • 219 postów

                Napisano 06 sierpień 2013 - 17:42

                W sumie fajnie jakby za 3 miesiące nie było dyskusji, ale też obawiam się, że będzie mi brakowało w GPh3 czegoś, co będzie miało GPH4 i tego się boję najbardziej :D

                #34 Michal

                Michal

                  I'm a Pro!

                • Moderator
                • PipPipPipPip
                • 2324 postów
                • Miejscowość:Polska
                • Kamera:
                  Hero 3 Silver
                • Karta pamięci:
                  SanDisk Ultra 16GB (10)

                Napisano 06 sierpień 2013 - 17:50

                Co tu marzycie o 4 jak oni w dalszym ciagu dopracowywuja 3.Jak skoncza sie podstawowe bledy producent wtedy dopiero powinien myslec o nastepny.
                Jesli natomiast wypusci 4 nie rozwiazujac problemow wieku dzieciecego 3 to taki producent w moich oczach jest niepowazny.

                Wysyłane z mojego GT-N8010 za pomocą Tapatalk 2


                Po pierwsze może pełne rozwiązanie problemów 3 może wiązać się z wadą konstrukcyjną np złym chłodzeniem i nie da się tego jakoś ominąć na obecnym etapie. Inaczej niż przeprojektowując kamerkę. A druga sprawa z tego co kojarzę kilka tygodni przed premierą hero 3 - dwójka dostała Protune :). Czy jakoś tak w każdym razie nie aż w tak kosmicznym czasie by nie móc powiedzieć że nie wypuszczą jeszcze jakiego extra firmware cokolwiek by to było.

                Rejestruj nie filmy lecz emocje / Nie oglądaj filmów, spróbuj zrobić to sam żyj, zacznij żyć!

                 

                 


                #35 Sebastian

                Sebastian

                  Wyjadacz

                • Moderator
                • PipPipPip
                • 1034 postów
                • Miejscowość:Poznań
                • Kamera:
                  3BE/3BE+
                • Karta pamięci:
                  16/32/64

                Napisano 06 sierpień 2013 - 18:02

                Nie ma co marzyc nic o rozwiazaniu zwiazanym z temperatura.Kazde urzadzenie tej wielkosci jak i nawet wiekszej jak smartphone sie grzeje i grzac sie bedzie. Kazdy producent wie o tym i twierdzi ze nie powoduje to zadnego problemu dla samych urzadzen. Prosty test na potwierdzenie zrob i wlacz gps z mapa lub gre na komorce a po chwili od strony baterii cieplo odczujesz.

                Wysyłane z mojego GT-N8010 za pomocą Tapatalk 2

                Pozdrawiam

                Sebastian

                MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB


                #36 Michal

                Michal

                  I'm a Pro!

                • Moderator
                • PipPipPipPip
                • 2324 postów
                • Miejscowość:Polska
                • Kamera:
                  Hero 3 Silver
                • Karta pamięci:
                  SanDisk Ultra 16GB (10)

                Napisano 06 sierpień 2013 - 18:10

                dodaj jeszcze do tego tak szczelna obudową :)

                Rejestruj nie filmy lecz emocje / Nie oglądaj filmów, spróbuj zrobić to sam żyj, zacznij żyć!

                 

                 


                #37 Sebastian

                Sebastian

                  Wyjadacz

                • Moderator
                • PipPipPip
                • 1034 postów
                • Miejscowość:Poznań
                • Kamera:
                  3BE/3BE+
                • Karta pamięci:
                  16/32/64

                Napisano 06 sierpień 2013 - 21:51

                dodaj jeszcze do tego tak szczelna obudową :)


                Obudowa jest szczelna, rozumiem ze obudowa nie do konca u niektorych nie jest dopasowana idealnie.Ale gumka swoje robi, btw brak idealnego dopasowania tez jest podstawa do reklamacji, ktora musza uznac. Mialem podobna historie w dwoch telefonach i bez problemu mi je wymieniono.

                Wysyłane z mojego GT-N8010 za pomocą Tapatalk 2

                Pozdrawiam

                Sebastian

                MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB


                #38 mistrzCK

                mistrzCK

                  Ekspert

                • Użytkownik
                • PipPip
                • 639 postów
                • Miejscowość:Kielce
                • Kamera:
                  Hero2; 3+ Silver
                • Karta pamięci:
                  Lexar32pl, GR.SDHCpro32

                Napisano 07 sierpień 2013 - 21:31

                Nowe przecieki:
                Inside the GoPro Hero 3 Black is an Ambarella A7 camera system on chip, while the Hero 3 White and Silver contain the previous generation Ambarella A5S. Both the A5S and A7 are built on Samsung's 45nm CMOS process.
                This new camera SoC moves to Samsung's 32nm HK-MG process and brings both lower power consumption for the same workloads and the ability to record 4K30 video as well as 1080p120 or 720p240, double the framerate of the previous generation thanks to higher performance. The A9 is the direct successor to the A7 and enables 4K video capture with enough framerate (30FPS) for playback without judder.
                Czekamy :D

                #39 Michal

                Michal

                  I'm a Pro!

                • Moderator
                • PipPipPipPip
                • 2324 postów
                • Miejscowość:Polska
                • Kamera:
                  Hero 3 Silver
                • Karta pamięci:
                  SanDisk Ultra 16GB (10)

                Napisano 07 sierpień 2013 - 23:06

                Robi się coraz ciekawiej :) A tak swoją stroną 4k za 1800zł = realnie za około 1500zł :) to jest dopiero coś :) Ale bardziej szczerze pisząc wolałbym żeby 4 była mniej awaryjna :P i o wiele bardziej konstrukcyjnie przemyślana :)

                Rejestruj nie filmy lecz emocje / Nie oglądaj filmów, spróbuj zrobić to sam żyj, zacznij żyć!

                 

                 


                #40 Michal

                Michal

                  I'm a Pro!

                • Moderator
                • PipPipPipPip
                • 2324 postów
                • Miejscowość:Polska
                • Kamera:
                  Hero 3 Silver
                • Karta pamięci:
                  SanDisk Ultra 16GB (10)

                Napisano 18 wrzesień 2013 - 09:06


                Rejestruj nie filmy lecz emocje / Nie oglądaj filmów, spróbuj zrobić to sam żyj, zacznij żyć!

                 

                 



                Wróć do GoPro Hero4 · Następny nieczytany temat →