Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

GoPro mocowane na motocyklu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#21

marcin_730

marcin_730

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 164 postów
  • Kamera: Hero 3 Black Edytion

Może trochę nie na temat ale... Czy policja ma prawo zażądać naszej kamery lub karty pamięci przy kontroli?



#22

xamil

xamil

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 265 postów
  • Kamera: GoPro3 White
  • Karta pamięci: SanDisk 16GB c.10

Jesli jest ona dowodem w sprawie to raczej tak, zreszta policja takze ma prawo nas przeszukać jeśli zachodzi jakies podejrzenie :) 



#23

ksz

ksz

    Newbie

  • Użytkownik
  • 40 postów
  • Miejscowość:Strumień
  • Kamera: GoPro Hero 3+ BE
  • Karta pamięci: Toshiba 32 ( U )

Oczywiście że suction cup , lekka pomyłka dzięki za poprawkę :) LwG
Jak widać po wypowiedzi kolegi - nie na każdym moto sprawdza się dany uchwyt ... Jak na razie tylko udało mi sie znaleźć miejsca na moto co do testów i jakości filmów nie wypowiadam się bo matka natura nas nie rozpieszcza jeśli chodzi o aure :(
Ale cieszę się że znalazłem conajmniej 5 miejsc gdzie mogę zamontować kamere a jak policzę jescze że z tych samych miejsc zamiast kamerować drogę da się kamerować kierowce czyli mnie to już na prawdę wydaję mi się sporo....

Cały czas kręci mnie ten kask... nie zawsze przecież się zapierdziela więc możnaby spróbować .... 



#24

marcin_730

marcin_730

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 164 postów
  • Kamera: Hero 3 Black Edytion
Wal przylepca na kask 1 to nie duzy wydatek :)

Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka



#25

ksz

ksz

    Newbie

  • Użytkownik
  • 40 postów
  • Miejscowość:Strumień
  • Kamera: GoPro Hero 3+ BE
  • Karta pamięci: Toshiba 32 ( U )

Z uchwytami przylepianymi mam niezbyt dobre doświadczenia. Na wyjazd na narty przykleiłem sobie na przód i tył narty po przylepcu i odpadły raz dwa - dodam że było odtłuszczone, nagrzane suszarką i oba z nart odpadły. Tą samą metodę stosowałem na kasku (chodzi o narty) i trzyma do dziś dzień ...



#26

Priders

Priders

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1544 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black Phantom fc40
  • Karta pamięci: 4x Sandisk, Extreme i Ultra

Może powierzchnia nart nie była równa ? A może z wielkie drgania ? Możemy tylko zgadywać, ale stanowczo nie powinno się tak stać  :wink:


Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#27

marcin_730

marcin_730

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 164 postów
  • Kamera: Hero 3 Black Edytion
A po co podgrzewac przed przyklejeniem? Po co klej rozpuszczac?

Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka



#28

jarzombek007

jarzombek007

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 52 postów

    Ja mam na kasku przyklejone dwa uchwyty  (chodzi o kask motocyklowy) i jeszcze z żadnym nie miałem problemu. Jeden uchwyt mam z boku i on przylega całą powierzchnią klejącą do kasku. Drugi mam przyklejony z przodu, pod szybą i wlotem powietrza. Ten drugi przylega do kasku może połową powierzchni klejącej i również bardzo dobrze trzyma. Kilka razy mocowałem tam kamerkę i nic się nie działo. Nic nie podgrzewałem przed przymocowaniem. Tylko przeczyściłem powierzchnię kasku płynem do szyb. Oczywiście na wszelki wypadek kamerkę mam jeszcze zamocowaną na lince, która jest przypięta do paska w kasku. To tak na wszelki wypadek, ale jeszcze nigdy się nie przydało :)



    #29

    ksz

    ksz

      Newbie

    • Użytkownik
    • 40 postów
    • Miejscowość:Strumień
    • Kamera: GoPro Hero 3+ BE
    • Karta pamięci: Toshiba 32 ( U )

    Kurde no to musze jednak zamontować ten uchwyt na kask. Próbowałem już dwóch miejsc na owiewkach i troche drgania są które na filmie widać , Wiadomo jak jade drogą która jest równa jak stół to super ale jak asfalt jest z jakimiś nierównościami to jednak widać te drgania . Na pewno sam uchwyt jest trwały bo sprawdzałem , po skręceniu nie drgnie ani na mm ale owiewka mimo to zawsze jakieś drgania ma :)



    #30

    nicolaus

    nicolaus

      Newbie

    • Użytkownik
    • 7 postów
    • Miejscowość:Warszawa
    • Kamera: HERO 3+S
    • Karta pamięci: GR 32GB CL10

    Dodam od siebie co sprawdziłem na ostatnim wypadzie Warszawa-mazury-Wilno-mazury-Hel-Warszawa. Generalnie jak zobaczyłem oryginalne mocowania przegubowe (i zamienniki) to się trochę przeraziłem, bo dopiero co co wydałem kupę kasy na 3+ Silver i nie chciałbym jej zostawić gdzieś na poboczu. No więc zacząłem modzić z mocowaniami Ram mount. Na pierwszy rzut kupiłem zestaw mocowania do zbiorniczka płynu hamulcowego. W zestawie jest łącznik kul i mocowanie z kulą do Gopro. Całość cirke 180 zł, symbol RAM-B-174-GOP1U.

    Na poniższym zdjęciu widać jedynie przykręconą kulkę do uchwytu zbiorniczka. Po lewej od nawigacji Samsung Galaxy Ace do sterowania kamerą i podglądu, zamocowany w dedykowanym uchwycie.   

     

     
    Widok z tego mocowania przy ustawieniu WIDE (widać licznik co czasami szkodzi :) ):  

     

     i ustawieniu FOV na NARROW + przesunięcie trochę do przodu


     
    To mocowanie można obracać w dowolnym kierunku i ustawić na słit-focie! :)

     

     

     
    Na lewym płaskowniku od halogenu-ksenonu mocowanie na przylepiec - daje radę. Widok jest taki:  
     
     
    W wersji FOV od medium w dół nie widać lampy tylko czysty obraz przed moto.  

     
    Potem pojedyńcza kulka (chyba 34 zł) - zamocowania do stelaża centralnego kufra. Na focie widok z "zabezpieczeniem" smyczowym ale luźno wisi bo zacząłem demontować a pomyślałem jeszcze o focie dla Was :)

     


     
    Zajawka wykonana na tym mocowaniu...

     
     
    I na końcu nie dokończony projekt taniego mocowania.  Nie dokończony bo wymaga dwóch płaskowników dla większej wytrzymałości. To co widać potrafi się przesuwać bo nie mogę mocno zacisnąć tego na gmolu - płaskownik się gnie. I użyta druga kulka pod płaską powierzchnię  (w cenie chyba 34 zł).
     
     
     
    Mam też tradycyjne mocowanie kamery, naklejone centralnie na górze kasku. Jedyny problem z tym że muszę zmieniać mocowania z kulki ram-mount na goproskie wsuwane. Ale nie paliłem w moto-ekipie to miałem co robić :) (kadr z przejazdu w ulewie)

     



    #31

    Priders

    Priders

      I'm a Pro!

    • Moderator
    • PipPipPipPip
    • 1544 postów
    • Miejscowość:Śrem
    • Kamera: GoPro Hero 3+ Black Phantom fc40
    • Karta pamięci: 4x Sandisk, Extreme i Ultra

    Na następny raz: Jest coś takiego jak print screen ;) Używaj go, wtedy będą lepsze zdj ;)


    Pozdrawiam,

     

     

    Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


    #32

    ksz

    ksz

      Newbie

    • Użytkownik
    • 40 postów
    • Miejscowość:Strumień
    • Kamera: GoPro Hero 3+ BE
    • Karta pamięci: Toshiba 32 ( U )

    Miałem farta jak nigdy w życiu .... pierwszy , jeden jedyny raz nie zabezpieczyłem swojej GP i o mały włos sie jej nie pozbyłem....

    Co do samego mocowanie to powiem tak , wygląda solidnie , na przegubach nie ma luzów ale co zauważyłem wszystkie drgania są sdpowodowane luzami w miejscu gdzie trzyma się cały uchwyt - na tym przylepcu.... czego wymagać w sumie za 35zł. Trzeba zainwestować w coś innego...



    #33

    nicolaus

    nicolaus

      Newbie

    • Użytkownik
    • 7 postów
    • Miejscowość:Warszawa
    • Kamera: HERO 3+S
    • Karta pamięci: GR 32GB CL10

    Na następny raz: Jest coś takiego jak print screen ;) Używaj go, wtedy będą lepsze zdj ;)

     

    Tak, wiem ale tak było szybciej :)

    Teraz mam więcej czasu to popodmieniam.



    #34

    Priders

    Priders

      I'm a Pro!

    • Moderator
    • PipPipPipPip
    • 1544 postów
    • Miejscowość:Śrem
    • Kamera: GoPro Hero 3+ Black Phantom fc40
    • Karta pamięci: 4x Sandisk, Extreme i Ultra

    Według mnie, zrobienie zdjęcia komórką, podłączenie jej do komputera, zgranie na niego, chyba trwa dłużej niż wciśnięcie jednego klawisza, i wklejenie go tam gdzie się chce. Ale rozumiem ciebie ;)

     

     

    KSZ A kamerka cała ? :)


    Pozdrawiam,

     

     

    Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


    #35

    nicolaus

    nicolaus

      Newbie

    • Użytkownik
    • 7 postów
    • Miejscowość:Warszawa
    • Kamera: HERO 3+S
    • Karta pamięci: GR 32GB CL10

    Według mnie, zrobienie zdjęcia komórką, podłączenie jej do komputera, zgranie na niego, chyba trwa dłużej niż wciśnięcie jednego klawisza, i wklejenie go tam gdzie się chce. 

     

    Kończąc ten off-topic: zdjęcia dodawałem przez Tapatalka. Tam jest to bardzo proste bo tylko wybieram zdjęcie z galerii telefonu i to wszystko. Nie muszę wrzucać na hostingi, imagshaki itp, Tapatalk sam hostuje zdjęcia, robi miniaturki itp. 


    • xm4rox przyznał pochwałę

    #36

    ksz

    ksz

      Newbie

    • Użytkownik
    • 40 postów
    • Miejscowość:Strumień
    • Kamera: GoPro Hero 3+ BE
    • Karta pamięci: Toshiba 32 ( U )

    Kamerka cała , obuodwa również. Tyle dobrze przy tym wszystkim :)
    krótki filmik , niestety ten suction cup strasznie mi trząsł na zadupku i kurcze dużo fajnych momentów po prostu nie nadaje się do publikacji - dziury w drogach to druga sprawa :)



    #37

    jarzombek007

    jarzombek007

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 52 postów

       

       

      wszystkie drgania są sdpowodowane luzami w miejscu gdzie trzyma się cały uchwyt - na tym przylepcu

       

      Jeżeli chodzi o to przylepiane mocowanie i luz pomiędzy mocowaniem pryz kamerze, to można to wyeliminować. Wystarczy na mocowanie ( to z taśmą samoprzylepną) nakleić kawałek taśmy klejącej albo izolacji. 

       



      #38

      Bimbak

      Bimbak

        Użytkownik

      • Użytkownik
      • 59 postów
      • Miejscowość:Śrem
      • Kamera: GoPro 3+ Black
      • Karta pamięci: 16GB (10) Sandisk Ultra

      a gumki to nie łaska używać? Eliminuje wibracje i zabezpiecza kamere przed wypięciem

       



      #39

      marcin_730

      marcin_730

        Specjalista

      • Użytkownik
      • Pip
      • 164 postów
      • Kamera: Hero 3 Black Edytion
      W szybkozpaczce j-hook nie ma mozliwosci uzycia gumki

      Wyslano z SG S2+



      #40

      djwiocha

      djwiocha

        Użytkownik

      • Użytkownik
      • 50 postów

        Ja wciskałem i tą gumkę w J-Hooka (mam taka z oderwaną tą diurką) i podklejałem taśmą. Może nie na moto przy 200km/h ale na rowerze. Tak wiec jak nie trzeba często wypinać kamery to można ja tam wcisnąć na chama. Coś tam wejdzie zawsze "uszczelni".

        A co do samego mocowania na kasku to może warto spróbować przykleić przylepiec na szczęce kasku. Widać to nawet w filmiku promocyjnym GP3. Wtedy opory powietrza raczej przestają nas dotyczyć a i kamera jest bliżej głowy tak więc sama jej masa nie będzie tak odczuwalna.


        - Blog rowerowy
        - Profil pinkbike
        - Kanał YT